Hoşgeldiniz!

Tayyare

Uçak Nasıl Çalıştırılır? 02:23
Uçak Nasıl Çalıştırılır? 837 izlenme - 2 yıl önce Kimi geceleri sesiyle dahi olsun bizi korkutan, pilotlarının 10.000 TL'den fazla maaş aldıklarını bildiğimiz, bebekken "Bak uçak geliyo" kandırmacalarıyla lokmaları löp löp yuttuğumuz o cağnım uçakların çalıştırılışlarını bir pilotun gözünden görelim. Piuuu.
Tayyareci Fethi Bey 03:23
Tayyareci Fethi Bey 330 izlenme - 8 ay önce İlk Türk hava şehitlerimizden olan Tayyareci Fethi Bey ve Arkadaşlarının 1914 İstanbul Kahire uçuşlarının hikayesi. Fethi Bey için şu dizeler yazılmıştır. "Aslan uçtu" diye söylenir methi; Bu kutsal toprağın çocuğu Fethi.. Kahrolur darbanla elbet her zaman Olursa bakış yan ve maksat eğri; Bak; Fethiye oldu sayende Meğri, Kartalım! gölgende hürdür bu vatan.
Bubituzak - Tayyare 03:46
Bubituzak - Tayyare 415 izlenme - 3 yıl önce Uzay Yolları Taşlı (2013) - PASAJ FİLM REKLAM
Şelale Hanım - Ara Bil Kazan! - Okan Bayülgen 05:34
Şelale Hanım - Ara Bil Kazan! - Okan Bayülgen 111 izlenme - 2 yıl önce Zamanında Okan Bayülgen'in yaptığı tiplemeydi, İronik bir anlatım söz konusuydu skeçlerinde. 10 yıl olmuş, ne ara geçmiş o kadar zaman.
Devrim Arabaları - Kapatılan Tayyare ( Uçak) Fabrikası Hikayesi 01:23
Devrim Arabaları - Kapatılan Tayyare ( Uçak) Fabrikası Hikayesi 94 izlenme - 2 yıl önce Ankara'da kapatılan Tayyare (Uçak) Fabrikasının hikayesi..
Part 2 - En Bomba Rumeli & Trakya Havaları HD  2015 - Best Muzika Tek Parça Full Albüm Part 2 13:58
Part 2 - En Bomba Rumeli & Trakya Havaları HD 2015 - Best Muzika Tek Parça Full Albüm Part 2 38 izlenme - 10 ay önce En Bomba Rumeli & Trakya Havaları HD 2015 - Best Muzika Tek Parça Full Albüm Part 2 - 7''8 lik Hazırlayan : Serkan Şit - Korg : Rumeli Tansu 1- Deryalar 2 - Ramizem 3- Şemsiye 4- Kara Yusuf 5- Tayyare Tayyare 6- Güldaniyem 7- Uzun Kavak 8- Sarhoş Cafer 9- Bir Oyali Şami 10- Hovarda Şarkı Sözleri: En Bomba Rumeli & Trakya Havaları HD 2015 - Best Muzika Tek Parça Full Albüm Part 2 - 7''8 lik
Bubituzak - Tayyare 03:46
Bubituzak - Tayyare 63 izlenme - 2 yıl önce Albüm: Uzay Yolları Taşlı Şarkı Sözleri(lyrics): Rüzgar nerden estiyse böyle, Rotan karışmış kalmış öyle, Kördüğüm olmuş , Pervanesi küçük tayyare, Dengen bozulmuş , Ve boşluğa saplanmışsın, Ah ve boşluğa saplanmışsın. Kafan karışmış kalmış öyle Kördüğüm olmuş Aklın kimde kaldıysa böyle Dengen bozulmuş Ve boşluğa saplanmışsın Ahh ve boşluğa saplanmışsın. Pervanesi küçük tayyare Kalbin kimde kaldıysa böyle Dengen bozulmuş Ve boşluğa saplanmışsın.
Kime Hâlim Diyeyim - Acem Aşîrân 04:04
Kime Hâlim Diyeyim - Acem Aşîrân 53 izlenme - 2 yıl önce Dünya Kadınlar Günü Özel Gecesi, Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Korosu, Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu Konseri, Tayyare Kültür Merkezi.
Diğdem 01:50
Diğdem 78 izlenme - 7 yıl önce
KÖRFEZDEKİ ÜÇ BEŞ GÜZEL - Hicaz Şarkı 03:18
KÖRFEZDEKİ ÜÇ BEŞ GÜZEL - Hicaz Şarkı 46 izlenme - 2 yıl önce Dünya Kadınlar Günü Özel Gecesi, Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu Korosu Konseri, Tayyare Kültür Merkezi. Misafir Sanatçı BURHAN DİKENCİK (Kent Konseyi Koro Şefi) Hicaz Şarkı, Aksak Usûl, Sözler Mustafa SEVİLEN, Beste Yıldırım GÜRSES "KÖRFEZDEKİ ÜÇ BEŞ GÜZEL"
Bubituzak - Tayyare 03:37
Bubituzak - Tayyare 24 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Uzay Yolları Taşlı Çıkış Tarihi: 08.10.2013 Türkçe Rock Şarkı Sözleri (lyrics): Rüzgar nerden estiyse böyle, Rotan karışmış kalmış öyle, Kördüğüm olmuş , Pervanesi küçük tayyare, Dengen bozulmuş , Ve boşluğa saplanmışsın, Ah ve boşluğa saplanmışsın. Kafan karışmış kalmış öyle Kördüğüm olmuş Aklın kimde kaldıysa böyle Dengen bozulmuş Ve boşluğa saplanmışsın Ahh ve boşluğa saplanmışsın. Pervanesi küçük tayyare Kalbin kimde kaldıysa böyle Dengen bozulmuş Ve boşluğa saplanmışsın.