Hoşgeldiniz!

tazyik

Emrah Serbes - Recep Tazyik Erdoğan 01:34
Emrah Serbes - Recep Tazyik Erdoğan 541 izlenme - 3 yıl önce Tüm dünyada kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı İstanbul’da da kutlanmak istendi ancak tek kutlama ve anma alanı olan Taksim yasaklanmıştı. Bunun üzerine Emrah Serbes başbakanın adını değiştirmiş ve dediğinin arkasında olduğunu yinelemiş. DİSK binasının içine atılan onlarca biber gazını eleştirmekte. Not: Neden Taksim? diye çok tepki duyanlar oldu. “Marjinal grup” kelimesi yeniden gündeme geldi. (Sendikalar, legal partiler, sivil toplum kuruluşları, taraftarlar, dernekler vardı) Bunun üzerine birkaç şey söylemek istiyorum. Neden Taksim: 1 Mayıs 1977’de 34 kişi öldü, 136 kişi yaralandı. Bir daha alana girilmedi. 2007’de 30.yılı nedeniyle istendi, olmadı. 2008’de istendi, olmadı. 2009’da ise Taksim kazanıldı ve geçen seneye kadar bayram havasında kutlandı, sorunsuz, gazsız, tazyiksiz. Bu sene ise inşaat sebebiyle yasaklandı. Şu fotoğrafları sunuyorum: http://imgim.com/taksim-meydani-son-hali.jpg ve http://imgim.com/taksim.jpg Bunun üzerine sadece yürüyüşe geçen sendikalara, insanlara biber gazı sıkıldı, tazyikli-boyalı su sıkıldı. 3 kişinin başına gaz bombası isabet etti, kafatası kemiğinde kırık meydana geldi. Kalp krizi geçiren oldu. 1 sokak köpeği öldü. Gazdan etkilenen binlerce insan oldu (naçizane ben de). Taksim istenmesinin birçok sebebi vardı. Buna karşı olanlar da işçilerin, öğrencilerin direnme gücüne sahip olamayanlardır diyorum. İşte yüzlerce gazdan, bir sürü tazyikli sudan sonra başladı her şey. Ha bir de 40.000 polis vardı.
Köpeklerin Tazyikli Su İle İmtihanı 04:47
Köpeklerin Tazyikli Su İle İmtihanı 190 izlenme - 3 yıl önce Köpeklerin Tazyikli Su İle İmtihanı Suya özelliklede tazyikli suya kafayı takan köpekler karşınızda.
TOMA'nın Önüne Yatan Amcalar 02:42
TOMA'nın Önüne Yatan Amcalar 94 izlenme - 3 yıl önce Ankara'da eylemcilerin üzerine su sıkan Toma aracının önüne geçen 2 direnişçi, tomayı durdurmayı başardılar.
İspanya Televizyonundan Başbakana Mesaj 01:28
İspanya Televizyonundan Başbakana Mesaj 60 izlenme - 3 yıl önce İspanya televizyonunun Türkiye'deki Taksim gezi olayları adına Recop Tazyik Erdoğan'a mesajını izliyoruz. Dış mihraklar bu olsa gerek hep bizi karıştırmak için di mi?
İspanya Televizyonundan Başbakana Mesaj 01:28
İspanya Televizyonundan Başbakana Mesaj 63 izlenme - 5 yıl önce İspanya televizyonunun Türkiye'deki Taksim gezi olayları adına Recop Tazyik Erdoğan'a mesajını izliyoruz. Dış mihraklar bu olsa gerek hep bizi karıştırmak için di mi?