Hoşgeldiniz!

tedbir

Derbi'de Güvenlik Tedbirleri 01:34
Derbi'de Güvenlik Tedbirleri 55.880 izlenme - 5 yıl önce Fenerbahçe İle Galatasaray Arasında Oynanacak Derbi Müsabakası Öncesidne Vali Hüseyin Avni Mutlu Güvenlik Tedbirleri Konusunda Kısa Bir Açıklama Yaptı.
Tedbirli Olmak Diye Buna Denir 00:33
Tedbirli Olmak Diye Buna Denir 4.772 izlenme - 3 yıl önce Kullanmış olduğu bütün eşyalarını emniyet amaçlı önlem alan ablamızın kameraya yansıyan ilginç görüntülerini hep birlikte izliyoruz. 23.08.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'İTedbirli Olmak Diye Buna Denir' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Darbe Tedbiri Nasıl Olmalı - Besim Tibuk ve Junior Ahmet Hakan (1995) 02:10
Darbe Tedbiri Nasıl Olmalı - Besim Tibuk ve Junior Ahmet Hakan (1995) 4.849 izlenme - 2 yıl önce Klasik Besim Tibuk ileri görüşlülüğü falan izleyin.İzleyin vizyon görün.2002'de niye oy vermedim diye kafanızı duvara fazla sert vurmayın.Hala selefleri duruyor efenim.
Demir'in Tabletle İmtihanı 00:15
Demir'in Tabletle İmtihanı 439 izlenme - 2 yıl önce Günaydııııın? Hiç tablet yok mu bu çocuğun hayatında sorusunun cevabı ile güne başlayalım. Hayır yok amaaa bir zamanlar vardı!! Ben günde 10-15 dakika arası kontrollü olarak Demir'e tablet veriyordum. Eğitici oyunlar oynuyordu, bazen de çocuk şarkıları izliyordu. Gün geçtikçe bu 10-15 dakika uzadııı uzadııı uzadııı yarım saate çıktı. O kadar keyif alıyordu ki tabletten! Sonra bir baktım her gün tablette oynayacağı zamanı iple çekiyor, tableti zor veriyor, hırçınlaşıyor, gün içinde sürekli istiyor!!! Bıraksam ne kadar oynar acaba diye düşünürken bu sorunun cevabını almam uzun sürmedi. Birgün babası tableti kırlentin altına saklamış ve Demir biz işteyken tesadüfen bulmuş! Annem elinden alamamış bir türlü. O gün öğlen uykusu bile uyumadan biz eve gelene kadar youtube'da sörf yapmış. Ne kadar saçma sapan sürpriz yumurta açılma videosu varsa saatlerce izlemiş, oyunlarını oynamış. Sonuç: O gün eve geldiğimde elinde tablet nasıl mutlu, şarjı bitti dedik aldık elinden. Aşırı uyarılmışlık haliyle, öğlen uyumamasına rağmen, uykuya dalamadı... Saatlerce ağladı. Uyuyunca yarım saatte bir uyandı... Hani biz de tablette sürekli aynı oyunu oynayınca, gece gözümüzü kapattığımızda hala o oyunu oynarız, zihnimizde sürekli döner ya, sanırım Demir de o haldeydi? Ne kadar üzüldüm tahmin edersin??O günden sonra tableti kaldırdım ve kimseye yerini söylemedim. İlkokula başlayınca eğitim sisteminin içinde var zaten tablet, o zaman öğrensin. İlk 3 gün çok sordu tableti ama 10. günden sonra tamamen unuttu. Şimdi soruyorsunuz ya "Demir oyunlarınıza nasıl uyum sağlıyor" diye. Çünkü rakibim "tablet" yok. Yani benim oyunlarım eğlenceli oluyor. Ama yukarıdan maymun sarkan, dil çıkarıp komiklik yapan bir ekranla rekabet edemem değil mi?? Mesela son dönemde Demir'e dinlettiğim tüm şarkıların klibi var. Bilse izlemek isteyecek. Videoda Kukuli çalıyor mesala. Bilmiyor, görmüyor kliplerini ve dans ediyor.. Oturup klip mi izlesin yoksa kalkıp yaratıcı hareketler mi yapsın? Seçim sizin...
Çığ Altında Kalmak 00:53
Çığ Altında Kalmak 300 izlenme - 4 yıl önce Everest'de Snowboard yaparken çığ altında kalan genç. Zengin sporu, zengin tehlikesi. Biliyorum fakirsiniz, fakiriz böyle sporlarla işimiz gücümüz ya da en önemlisi böyle sporları yapacak paramız olmaz yine de bilgi bilgidir diyerekten: Çığ Oluşması Sırasında Alınabilecek Tedbirler Çığ genellikle çok hızlı gelişir ve hareket eder. Bu nedenle, çığın oluşması fark edildikten sonra mümkün olduğunca hızlı ve soğukkanlı olunmalıdır. Çığın başlangıç anından sonra, eğer bina içinde değil dışarıda bulunuyor iseniz; Çığ başladığında, çığın büyüklüğüne, hızına, patikanın genişliğine, etrafta bulunan araçlara (araba, kayak, kar aracı veya hiçbir şey) ve var olan daha güvenli yerlere (büyük ve sabit kayalar, yamaç aşağı girintiler, vb.) bağlı olarak, o alandan çok hızlı bir şekilde ayrılmaya karar vermek gerekir. Çığın daha yavaş ve yüksekliğinin az olduğu kenar kısımlarına ulaşmaya çalışmak, Bağırarak veya başka ses kaynaklarını (korna, çan, ıslık, siren) kullanarak, diğer insanları uyarmak, Eğer çığa yakalanmamız kesin ise veya o anda kayak yapıyor iseniz, kayak sopalarını (batonlar bileğe bağlı olmamalıdır) ve kayakları çıkarıp atmak, sabit bir ağaç (yeterince güvenilir olmasa da çığın büyüklüğüne göre çare olabilir), kaya veya başka bir cisme tutunmaya çalışmak, Kırılmış ağaç ve kaya parçalarından uzak kalmaya veya korunmaya çalışmak, Yerden de destek alarak yüzme hareketi yaparak akan karın üstünde kalmaya çalışmak, Ağzı sıkıca kapatmak, eğer mümkünse kafa karın altında kaldığı anda uzun süre nefesi tutmaya çalışmak, Önerilen diğer bir yöntem de akış sırasında oturma pozisyonu almaktır. Bu yöntemde bacaklar ve kollar birbirlerine yapıştırılır ve çığ durmadan kısa süre önce, bacaklar ile yeri sertçe iterek (eğer zemin altta ise veya zemin üzerindeki kar sertleşmeye başlamış ise) kalkmaya çalışmak. Çünkü çığ durduktan sonra, betonumsu bir özellik kazanacak olan kar içinde, değil kalkmak parmağımızı oynatmak bile imkansızdır!!! Çığ durmadan önce mutlaka bir el yüzün önünde (ağız ve burnu kapatacak şekilde), diğer el de başın üstünde (yüzeye doğru uzatarak) tutmak ve kar altında kalınan zaman boyunca bizim için hayati önem taşıyacak olan nefes alınan boşluğu (hava kesesi) genişletmek ve bu arada başı sağa sola çevirmeye çalışmak da fayda vardır. Bu hava kesesi, çok küçük olsa bile ağız ve burnun kar ile dolmaması demektir. Kesenin varlığı, kazazedenin her zaman kurtulma şansının olduğunu ümit etmesini sağlar. Karda ses iletimi az olmasına rağmen, eğer yüzeye yakın olunduğu hissedilirse ya da öyle olabileceği varsayımını ihmal etmemek için bağırmak faydalı olabilir. Bazı olaylar ve araştırmalar göstermiştir ki, sırt çantası taşıyan insanların çığın topuğu civarında yüzeyde kalma şansları, taşımayanlardan daha fazladır.
Çocuğa Şiddete Hayır! 00:49
Çocuğa Şiddete Hayır! 222 izlenme - 4 yıl önce 1. Sağlık görevlileri, yargı mensupları, öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları, kolluk kuvvetleri ve diğer meslek gruplarının hizmet içi eğitim programlarında çocuklara karşı şiddete yaklaşım konusu yer almalıdır. Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Üniversiteler Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Üniversiteler 2. Emniyet ve jandarma birimlerinde daha fazla kadın memurun görevlendirilmesi ve bu memurların kadına ve çocuğa yönelik şiddet konusunda özel eğitim almış olması sağlanmalıdır. İçişleri Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Üniversite Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri 3. Emniyet ve jandarma birimlerinde, çocuğa yönelik şiddet olgularının doğru tanımlanarak değerlendirmesini sağlayacak eğitim çalışmaları yapılmalıdır. İçişleri Bakanlığı Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Üniversiteler 4. Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuğa yönelik şiddet konusunda; toplumu bilinçlendirmek üzere hutbe ve vaazlar vermeli, yazılı ve görsel yayınlar yapmalı ve çeşitli etkinlikler düzenlemelidir. Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Üniversiteler 5. Mülki idare amirlikleri ve yerel yönetimlerce, çocuğa yönelik şiddetle ilgili broşürler ve diğer tanıtıcı materyaller hazırlanarak, halka açık alanlarda ve kamu hizmet birimlerinde dağıtımı sağlanmalıdır. Valilikler, Belediyeler Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Üniversiteler 6. Kent yapılanmasında sadece okul çocuklarının değil, değişik yaş gruplarındaki gençlerin de çeşitli faaliyetlerde bulunabileceği sosyal tesisler kurulmalı, var olanlar aktif hale getirilmelidir. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Valilikler, Belediyeler Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Üniversiteler, İlgili Meslek örgütleri ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları.
Tedbir Bizden Taktir Allah'tan |  Mustafa Karataş 18:21
Tedbir Bizden Taktir Allah'tan | Mustafa Karataş 71 izlenme - 4 yıl önce Selahaddin Eyyubi Camii ( http://www.secder.com.tr/ ) 'nde Mustafa Karataş'ın ''Tedbir Bizden Taktir Allah'tan'' Hutbesi Bizleri Sosyal Medyalarımızdan Takip Ediniz. Davet ve Kardeşlik Vakfı | Gaziantep İlim, Ahlak ve Hareket http://www.dkvgaziantep.com/ https://www.facebook.com/dkvgaziantep https://twitter.com/dkvgaziantep https://freelyshout.com/dkvgaziantep https://ahsar.com/dkvgaziantep http://instagram.com/dkvgaziantep http://www.quup.com/dkvgaziantep http://www.curbaa.com/dkvgaziantep https://www.linkedin.com/in/dkvgaziantep https://plus.google.com/ dkvgaziantep
Askere Darbe Girişimi Durumunda Ne Yapmaları Gerektiğini Anlatmak Gerekir 01:17
Askere Darbe Girişimi Durumunda Ne Yapmaları Gerektiğini Anlatmak Gerekir 9 izlenme - 2 yıl önce Askere darbe girişimi durumunda ne yapmaları gerektiğini anlatmak gerekir Adnan Oktar’ın 3 Ağustos 2016 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Hasan Çetinkaya, İfade Verdiği İçin Tedbir Cezası Aldı 00:42
Hasan Çetinkaya, İfade Verdiği İçin Tedbir Cezası Aldı 13 izlenme - 4 yıl önce Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, prosedür gereği "akreditasyonsuz stada girdiği gerekçesiyle" tedbir cezası aldı.
Hristiyanlık ortadan kalkmak üzere buna tedbir almak gerekir 01:25
Hristiyanlık ortadan kalkmak üzere buna tedbir almak gerekir 3 izlenme - 2 yıl önce Hristiyanlık ortadan kalkmak üzere buna tedbir almak gerekir.
Kızlar Saldırganlara Karşı Nasıl Bir Tedbir Almalıdır? 02:24
Kızlar Saldırganlara Karşı Nasıl Bir Tedbir Almalıdır? 1 izlenme - 9 ay önce Sayın Adnan Oktar'ın 7 Mart 2018 tarihli Canlı Sohbetler yayınından.   http://www.a9.com.tr/izle/272495/Canli-Sohbetler---Kesit/Kizlar-saldirganlara-karsi-nasil-bir-tedbir-almalidir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Taşıtlarda Bayanların Konforu İçin Nasıl Tedbirler Alınabilir? 01:23
Taşıtlarda Bayanların Konforu İçin Nasıl Tedbirler Alınabilir? 2 izlenme - 1 yıl önce A9 TV Yeni FREKANSIMIZ: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/257813/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Tasitlarda-bayanlarin-konforu-icin-nasil-tedbirler-alinabilir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Madenlerde ölüm riski çok yüksek, tedbirlerin tam  alınması gerekir. 01:59
Madenlerde ölüm riski çok yüksek, tedbirlerin tam alınması gerekir. 6 izlenme - 3 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/186088/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Madenlerde-olum-riski-cok-yuksek-tedbirlerin-tam--alinmasi-gerekir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Donald Trump'a Yönelik Suikast Girişimlerine Karşı Gerekli Tedbirlerin Alınması Önemlidir. 01:42
Donald Trump'a Yönelik Suikast Girişimlerine Karşı Gerekli Tedbirlerin Alınması Önemlidir. 2 izlenme - 2 yıl önce Donald Trump'a yönelik suikast girişimlerine karşı gerekli tedbirlerin alınması önemlidir.
Ajans 17 - Ekonomiye Yeni Tedbirler 18:29
Ajans 17 - Ekonomiye Yeni Tedbirler 2 izlenme - 2 yıl önce Ajans 17'de Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu, Bloomberg HT Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen ile Ekonomiye Yeni Tedbirler konusu konuşuldu..
Darbe Girişimine Karşı Ne Tür Tedbirler Alınmalı? A9 Tv 14:35
Darbe Girişimine Karşı Ne Tür Tedbirler Alınmalı? A9 Tv 2 izlenme - 2 yıl önce Adnan Oktar’ın 17 Ağustos 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/228890/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Darbe-girisimine-karsi-ne-tur-tedbirler-alinmali A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Hiçbir Tedbir Almadan Apartmanın 3'üncü Katına Gölgelik Takmak İstediler 01:15
Hiçbir Tedbir Almadan Apartmanın 3'üncü Katına Gölgelik Takmak İstediler 1 izlenme - 1 yıl önce Mersin'de, apartmanın 3'üncü katındaki evin penceresine, hiçbir güvenlik tedbiri almadan gölgelik monte etmek isteyen 2 kişi, kaynak çalışması sırasında yaşanan kazada büyük bir faciadan döndü.
Halkın Yorulduğu Anda Atağa Geçmeyi Düşünüyor Olabilirler. Milis Gücü Ve Ağır Silahlarla Tedbir 03:23
Halkın Yorulduğu Anda Atağa Geçmeyi Düşünüyor Olabilirler. Milis Gücü Ve Ağır Silahlarla Tedbir 1 izlenme - 2 yıl önce Halkın yorulduğu anda atağa geçmeyi düşünüyor olabilirler. Milis gücü ve ağır silahlarla tedbir alınmalı.
Ehl-i Beyt zamanında münafıklara karşı daha fazla tedbir alınabilirdi 02:16
Ehl-i Beyt zamanında münafıklara karşı daha fazla tedbir alınabilirdi 1 izlenme - 2 yıl önce Ehl-i Beyt zamanında münafıklara karşı daha fazla tedbir alınabilirdi.
Yemen'de su ve yiyecek sıkıntısına karşı uluslararası tedbir alınması gerekir 02:32
Yemen'de su ve yiyecek sıkıntısına karşı uluslararası tedbir alınması gerekir 1 izlenme - 3 yıl önce Yemen'de su ve yiyecek sıkıntısına karşı uluslararası tedbir alınması gerekir.
Azerbaycan bağnazlığa karşı tedbir alıyor ancak ülkenin karışmaması tedbir de almalılar 02:19
Azerbaycan bağnazlığa karşı tedbir alıyor ancak ülkenin karışmaması tedbir de almalılar 0 izlenme - 3 yıl önce Azerbaycan bağnazlığa karşı tedbir alıyor ancak ülkenin karışmaması tedbir de almalılar.
Nesil Hem Beden Hem De Ruh Olarak Bozuluyor, Buna Maddi, Manevi Tedbir Alınması Lazım 14:12
Nesil Hem Beden Hem De Ruh Olarak Bozuluyor, Buna Maddi, Manevi Tedbir Alınması Lazım 0 izlenme - 2 yıl önce Nesil hem beden hem de ruh olarak bozuluyor, buna maddi, manevi tedbir alınması lazım.
Tayyip Hocam'ı millletimiz destekliyor, tedbiren uçağı 4 koruma uçakla birlikte seyahat etsin 02:27
Tayyip Hocam'ı millletimiz destekliyor, tedbiren uçağı 4 koruma uçakla birlikte seyahat etsin 0 izlenme - 2 yıl önce Tayyip Hocam'ı millletimiz destekliyor, tedbiren uçağı 4 koruma uçakla birlikte seyahat etsin.