Hoşgeldiniz!

tehlikeli oyunlar

Leyla ile Mecnun | Kelimeler Albayım.. (Oğuz Atay) 01:14
Leyla ile Mecnun | Kelimeler Albayım.. (Oğuz Atay) 255 izlenme - 2 yıl önce Leyla ile Mecnun 30. Bölüm Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar (Seslendiren: Osman Sonant) Fakat Allah kahretsin! İnsan anlatmak istiyor albayım, Öyle budalaca bir özleme kapılıyor. Bir yandan da hiç konuşmak istemiyor Tıpkı oyunlarda ki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benimde sevmeye hakkım yok mu albayım? Yok. Peki albayım. Bende susarım o zaman, Gecekondum da oturur anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden nasıl bulup anlayacaklar? Sorarım size, nasıl kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılaşacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan, Bir yandan da kılına zarar gelsin isteyemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım. Kelimeler, kelimeler albayım, bazı anlamlara gelmiyor.
Tehlikeli Oyunlar - Tiyatro Oyunundan Fotoğraflar 03:04
Tehlikeli Oyunlar - Tiyatro Oyunundan Fotoğraflar 228 izlenme - 3 yıl önce Yazar: Oğuz Atay Uyarlayan: Oğuz Arıcı, Celal Mordeniz, Erdem Şenocak Yöneten: Celal Mordeniz Reji Danışmanı, Dramaturg: Oğuz Arıcı Oynayan: Erdem Şenocak Fotoğraf: Nurhan Kurtulmuş
Kilometre Taşları - Oğuz Atay 04:47
Kilometre Taşları - Oğuz Atay 142 izlenme - 2 yıl önce Atay'ın büyük etki yaratan eseri Tutunamayanlar'ı 1973'te yayınladığı Tehlikeli Oyunlar adlı ikinci romanı izlemiştir. Hikâyelerini Korkuyu Beklerken başlığı altında toplayan Atay, 1911-1967 yılları arasında yaşamış Prof. Mustafa İnan'ın hayatı konu eden Bir Bilim Adamının Romanı'nı 1975 yılında yayımlamıştır. 1973 yılında yayımlanan Oyunlarla Yaşayanlar adlı oyunu Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenmiştir. Atay, beyninde çıkan bir tümör nedeniyle büyük projesi "Türkiye'nin Ruhu"nu yazamadan 13 Aralık 1977'de, İstanbul'da hayatını kaybetmiştir. Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na defnedildi.
Kurmaca Dünyanın İpliğinde Bir Koza (Bölüm 1) - Oğuz Atay 29:52
Kurmaca Dünyanın İpliğinde Bir Koza (Bölüm 1) - Oğuz Atay 158 izlenme - 3 yıl önce Bir ilki gerçekleştirdi... Tutunamayanlar'la tutundu edebiyat ağacına...İlk romanının adıydı bu... 1970 yılında TRT Roman Ödülünü kazandı. Romanın yayınlanmasının ardından 1971-1972 yıllarında önemli bir tartışmanın odağında yer aldı. Peki kimdi bu daha ilk romanında tartışmaların odak noktası haline gelen edebiyat insanı? Oğuz Atay... Kitapları sağlığında 2. baskıyı dahi yapamamış olmasına rağmen ölümünden sonra büyük ilgi gördü Oğuz Atay hayatı buruk bir tebessümle yansıttığı romanları, öyküleri ve ölümünden sonra sahnelenen oyunuyla aramızda olmayı sürdürüyor. Trt tarafından hazırlanmış ve 2009 yılında yayımlanmış 2 bölümden oluşan oğuz atay belgeseli. ilk bölümü ile hayatı ışığında tutunamayanlar'ın kuyruğuna takılan belgesel ikinci bölümde eserlerine selam ediyor.
Tehlikeli Oyunlar | 1.Bölüm 08:32
Tehlikeli Oyunlar | 1.Bölüm 3 izlenme - 8 ay önce Selam Dostlarım ! Bugün " {VİDEO ADI} " videosu ile karşınızdaydım :) video hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara bekliyorum eğer kanalımı ilk kez görüp abone olmayanlar var ise ABONE OLMAYI UNUTMASIN ve halen BİLDİRİMLER AÇIK değil ise açmayı unutmayın sizleri çok seviyorum kendinize iyi bakın Facebook: https://www.facebook.com/cenkahramaner/ Twitter: https://www.twitter.com/cenkahramaner YouNow: https://www.younow.com/CenkKahramaner İnstagram: https://www.instagram.com/cenkahramaner Scorp: https://www.scorpapp.com/cenkbaba "Yorumlarda Reklam,Küfür ve siyaset yasaktır yapanlar kanaldan banlanmaktadır"