Hoşgeldiniz!

tekerlekli sandalye

Tekerlekli Sandalyeyle Geldiği Karakolda Ayaklanan Dilenci 02:32
Tekerlekli Sandalyeyle Geldiği Karakolda Ayaklanan Dilenci 2.811 izlenme - 1 ay önce Antalya'nın Alanya ilçesinde tekerlekli sandalyeyle dilenen dilenci sivil zabıta ekipleri tarafından getirildiği zabıta karakolunda yasal işlem yapılacağını duyunca ayaklandı.
Dede Torunun Hedefi 150 Tekerlekli Sandalye 04:18
Dede Torunun Hedefi 150 Tekerlekli Sandalye 6.750 izlenme - 1 yıl önce Eskişehir’de, 10 yıldır topladıkları mavi kapak ile engelli vatandaşlara umut ışığı olmaya devam eden 71 yaşındaki Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş, 88. tekerlekli sandalyeyi aldılar.
Tekerlekli Sandalyesi ile Direk Dansı Yapan Kadın 05:37
Tekerlekli Sandalyesi ile Direk Dansı Yapan Kadın 2.638 izlenme - 6 ay önce Direk dansı alanında da uluslararası yarışmalara katılan 36 yaşındaki Erin Clark'nin dereceleri de bulunuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kavalyesine Müthiş Sürpriz Yapan Kadın 00:48
Kavalyesine Müthiş Sürpriz Yapan Kadın 290 izlenme - 3 hafta önce Geçirdiği kazadan sonra 10 aydır yürüyemeyen ve tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdüren Morgan isimli kadın kavalyesi Tarık'ın karşısına dimdik ayakta çıkarak muhteşem bir sürpriz yaptı.
İlginç Engelli Otomobili 02:33
İlginç Engelli Otomobili 2.159 izlenme - 11 ay önce Takip ettiğim bir ingiliz moto vloggerdan kısa bir kısım kesip sizinle paylaşıyorum. Yardım etmek için yürüme problemi olan beyfendiye yaklaşıyor motorcu. Görünen o ki teknoloji sorunları ortadan kaldırmış.
Tekerlekli Sandalye 01:37
Tekerlekli Sandalye 22.759 izlenme - 12 yıl önce Tekerlekli Sandalye
Zerrin Özer Tekerlekli Sandalyeye Mahkum Oldu 04:02
Zerrin Özer Tekerlekli Sandalyeye Mahkum Oldu 4.922 izlenme - 2 yıl önce Zerrin Özer, tekerlekli sandalyeye mahkum olması ile alakalı detaylı açıklamalar da bulundu; Uzun yıllar öncesinde Almanya'da hayatıma devam ederken havaalanında feci şekilde düşmüştüm. Hemen hastaneye gidip bacaklarım için film çekimi yaptırdım. Bana ilk verilen bilgi 'Biraz sıkışma var' dediler. Sonrasında bu olaydan sonra yine fena şekilde düştüm. Aynı bölge daha da büyük hasar aldı. Belirli zamanlarda ağrı yapıyor, bazen de geçiyordu. Bu olaylardan Bir süre sonra benim çok büyük bir köpeğim var gece lavaboya kalmıştım ki, yine köpeğime takılarak çok kötü şekilde düştüm. Aradan 1-1 gün geçmişti ve ben ağrılara dayanamıyordum. Etrafımdakiler 'Durma, hemen hastaneye git' dediler. Normalde son safhaya gelmeden hastaneye gitmem ben, kendime hiç bakmam. Sonrasında Doktora ulaştık ve , film çektiler; disk patlamış, sinire yapışmış. Doktor "Hemen ameliyata almamız lazım sizi" şeklinde bilgi verdi. Başka bir doktor da aynısını söyledi. Sonra beni bu duruma sokan o doktor beyefendi geldi. "Biz bu ameliyatı hep yapıyoruz, ertesi gün kalkıp yürüyorlar, yemek yapıyorlar" falan dedi. Sürekli aspirin aldığım için ameliyat öncesi bırakmam gerekiyordu, bu yüzden bir hafta ameliyata giremedim. Ama böyle bir işkence yok; sürekli ağlıyorum. Sonra ameliyat oldum, çıktım ve kendime geldim. Yürütmek istiyorlar beni fakat çok daha beter bir ağrı saplandı. Sonra doktor geldi yanıma; "Zerrin Hanım size bir şey söyleyeceğim" dedi. "Tabii buyurun" dedim. Doktor, "Zerrin Hanım ben bu işi beceremedim" dedi. "Çok heyecanlandım" dedi, hiç anlatmaya değer görmeyeceğim, bir doktorun söylemeyeceği şeyler söyledi. 'İsminizin büyüklüğü', 'Heyecanlandım' gibi cümleler kurdu. Böyle bir şey olur mu? Ardından "Zerrin Hanım içeride parça kalmış, yarın sizi tekrar ameliyata alacağız" dedi. Neşter kırılmış, onu almak için çok uğraşmış, orada omurilik olduğu için onun altından almaya çalışmış vs... Ertesi gün tekrar uyandım ve yine ağrıdan duramıyorum. Bu sefer de "Hemen çivi takalım" dediler. Dedim ki, "Artık onları görmek istemiyorum, lütfen yanıma gelmesinler. Ben artık bu hastaneden gidiyorum." Ve o şekilde hastaneden ayrıldım. Bir ay daha böyle bekledikten sonra başka bir doktor beni ameliyat etti. Altı tane çivi taktılar, o çiviler iyi duruyor fakat yürüme kasım zedelendiği için şu anda ben yürüyemiyorum ve sağ bacağımı kaldıramıyorum. Ablam fizyoterapist, altı ay bana her gün, iki saat terapi yaptı. Affedersiniz, birkaç kişiye tutunarak sadece lavaboya gidebiliyorum
Hayata Yeniden Tutunan Lego Tekerlekli Sandalyesiyle Yavru Kedi 01:00
Hayata Yeniden Tutunan Lego Tekerlekli Sandalyesiyle Yavru Kedi 2.948 izlenme - 2 yıl önce Ev yapımı tekerlekli sandalyesiyle Mac çok mutlu görünüyor. Long Island'ın Massapequa Veterinerinde arka bacakları felç olan bir kedi yavrusunun tekrar yürüyebilmesi için ufak bir tekerlekli sandalye yapıldı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tekerlekli Sandalyeye Yerden Transfer 03:17
Tekerlekli Sandalyeye Yerden Transfer 3.508 izlenme - 3 yıl önce Küschall champion carbon marka sandalyeye T12-L1 seviyesinde complete paraplejik biri yerden nasıl transfer yapar. Site ahalisinin çok dikkatini çekmeyecek olsa da engellilere dikkat çekmek için iyi bir yöntem. Ayrıca yeni bedensel engellilere yardımcı olabilecek bir video...
Tekerlekli Sandalyeden Yere Transfer 02:24
Tekerlekli Sandalyeden Yere Transfer 2.207 izlenme - 3 yıl önce T11-T12 seviyesinde omurga yaralanması olan bir engelli sandalyeden yere nasıl transfer yapabilir.
James Bond - Blofeld'in Fantastik ve Korkuç Ölümü (1981) 04:11
James Bond - Blofeld'in Fantastik ve Korkuç Ölümü (1981) 1.301 izlenme - 1 yıl önce 1981 yapımı, yalnız gözlerin için (For your eyes only) filminde, kötü adam Blofeld'in, Bond'u öldüreceğim derken, tufaya gelmesidir. Altyazı diye vızıldayan arkadaşlara. Sadece Blofeld konuşuyor: Ölen pilot için endişe etmeyin, en işe yaramaz adamımdı. Helikopter sadece benim kontrolümde. Sonra Bond'a yalvarıyor. Bay Bond, anlaşabiliriz falan filan.
Engelli Gencin Tekerlekli Sandalye Şovu 02:58
Engelli Gencin Tekerlekli Sandalye Şovu 2.608 izlenme - 4 yıl önce Engellerin hiç bir şeyi sınırlayamayacağını gösteren güzel bir video
Tekerlekli Sandalye 00:25
Tekerlekli Sandalye 8.452 izlenme - 11 yıl önce her keze ınanmayın :D:D:
Best Of Şakalar 08:01
Best Of Şakalar 4.197 izlenme - 5 yıl önce Best Of Şakalar
 Zerrin Özer'den kötü haber 03:07
Zerrin Özer'den kötü haber 1.211 izlenme - 2 yıl önce Ünlü sanatçı Zerrin Özer, doktorunun heyecanı ve hatası yüzünden tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.
Salıncağa Tekerlekli Sandalyeyle Binen Çocuğun Mutluluğu 00:18
Salıncağa Tekerlekli Sandalyeyle Binen Çocuğun Mutluluğu 51 izlenme - 1 ay önce Tekerlekli sandalyeyle yaşamak zorunda olan kişiler için yapılan bu salıncakta ilk kez sallanan genç adeta sevinçten havaya uçmuş.
Cybathlon Olimpiyatları: Engelliler için Teknoloji 02:03
Cybathlon Olimpiyatları: Engelliler için Teknoloji 745 izlenme - 1 yıl önce Bugün Uluslararası Engelliler Günü. Ve sadece Türkiye'de 1 milyona yakın ortopedik engelli vatandaşımız var. Cybathlon da, ETH Zürih Üniversitesi tarafından düzenlenen ve fiziksel engeli bulunan atletlerin bionic robot teknolojisini kullanarak çeşitli engelleri aşmaya çalıştıkları, altı yarış disiplini barındıran bir Olimpiyat; kısaca Biyonik Olimpiyatları. Cybathlon’daki amaç engelli atletlerin günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri zorlukları robotik cihazlar ve protezler ile aşmasıdır. Video İngilizce fakat Türkçe bilgi edinmek isterseniz organizasyonu düzenleyen ekipte görev almış bir doktora öğrencisi olarak bloğumda bahssettiğim teknolojileri öğrenebilirsiniz: https://ordasaatkac.com/2016/11/28/cybathlon-olimpiyatlari-rise-of-the-cyborgs/
Metrodan Metroya Koşan Adama Meydan Okumak 01:53
Metrodan Metroya Koşan Adama Meydan Okumak 1.505 izlenme - 4 yıl önce Abimiz engeline aldırmadan bir metrodan bir metroya kol gücüyle yetişmeye çalışıyor ama sonu sürprizle bitiyor, bu bir reklam kampanyası bu arada.
ezel sezon finali son bölüm 02:16
ezel sezon finali son bölüm 3.723 izlenme - 8 yıl önce ezel sezon finali son bölüm dizifilm.com
Drift bu! 01:45
Drift bu! "ENGEL" tanımaz! 2.113 izlenme - 6 yıl önce Drift bu! Engel tanımaz!
Engelliler İçin Özel Tasarlanmış Akıllı Araç 02:07
Engelliler İçin Özel Tasarlanmış Akıllı Araç 908 izlenme - 3 yıl önce Aracı kullanabilecek engellilere bu araçlar yok denecek kadar düşük ücretlerle veriliyor.. Ya bizde..?
Tekerlekli Sandalyelere Ekstra Güç Sağlayan Elektrikli Sürüş Ünitesi 03:11
Tekerlekli Sandalyelere Ekstra Güç Sağlayan Elektrikli Sürüş Ünitesi 1.050 izlenme - 3 yıl önce Max Mobility isimli şirket tarafından geliştirilen elektrik sürüş ünitesi tekerlekli sandalye kullanıcılarına yepyeni bir çözüm sunuyor. Şirket, Smart-Drive MX2 olarak adlandırdığı elektrik sürüş ünitesiyle tekerlekli sandalyelere ekstradan güç sağlıyor. Tüm tekerlekli sandalyelere kolayca bağlanabilen ünite istenilen zaman devreye giriyor ve kullanıcılarına ek güç sağlıyor. 250W fırçasız DC motordan güç alan ünite, yaklaşık tam dolu LiFePO4 36 V, 3.4 Ah pille 19 kilometre menzil yapılabilmesini mümkün kılıyor. Yaklaşık 5,6 kilogram ağırlığındaki Smart-Drive MX2’de otomatik başlat-durdur özelliği yer alıyor. Bluetooth LE Sürücü kontrolü sayesinde akıllı telefonda yer alan fitness takibi uygulamalarıyla da uyumlu şekilde çalışan Smart-Drive MX2’nin satış fiyatı henüz resmi olarak açıklanmasa da yurtdışında 6 bin dolardan satışa sunulması bekleniyor. Ne zaman piyasya sürüleceği henüz olmayan Smart-Drive MX2’nin çalışma prensibini haberin devamından izleyebilirsiniz.
The Pianist - Tekerlekli Sandalye 00:31
The Pianist - Tekerlekli Sandalye 1.149 izlenme - 3 yıl önce Piyanist drama türünde, 2002 yılında çekilmiş, yönetmenliğini Roman Polanski'nin yaptığı, senaryosunu Ronald Harwood'ın, Wladyslaw Szpilman'ın hayatını anlattığı kitabın üzerine kurduğu Fransa-Almanya-Polonya ortak yapımı filmdir. Bana göre filmin en etkileyici sahnelerinden biri olan bu sahneyi sizlerle paylaşmak istedim.
Miss Wheelchair World 2017 Finalistleri 03:17
Miss Wheelchair World 2017 Finalistleri 51 izlenme - 1 ay önce Varlığından intertnette gezinirken tesadüfen öğrendiğim bir yarışmanın 2017 organizasyonu finalistleri. Yarışmayı Alexandra Chichikova adlı güzel kazanmış. Tekerlekli sandalye kullanan kadınlara özel yarışma. 2018 finalini de merakla beklemekteyim.
Tekerlekli Sandalye ile Dalış 04:43
Tekerlekli Sandalye ile Dalış 432 izlenme - 2 yıl önce Sue Austin isimli İngiliz engelli kadının sandalyeyle tüplü dalışı.. Videoyu izlediğimde özgürlüğümüzü nasıl hoyratça harcadığımızı farkettim.sanırım özgürlüğün anlamını kısıtlı insanlar daha çok anlıyor.saçma sapan gündelik hayatla boğuşurken kocaman bir hayatı kaçırmak üzücü..kadın ve video hakkında bilgi mevcut ama bende ingilizce yok.kısa bi araştırma yapan arkadaş olup bilgiyi Türkçe paylaşırsa güzel olur. iyi seyirler.
Almanya'da Çarşı - Ultraslan Kavgası 02:22
Almanya'da Çarşı - Ultraslan Kavgası 603 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nda Beşiktaş taraftarı bir grup, Galatasaray taraftarlarına saldırdı.
tekerlekli sandalye ile şaka olmaz 00:37
tekerlekli sandalye ile şaka olmaz 1.225 izlenme - 8 yıl önce
Sakat Amca ve Park Yeri 00:24
Sakat Amca ve Park Yeri 1.311 izlenme - 10 yıl önce uyanık amca
Engelli Sahibini Kurtaran Köpek 00:46
Engelli Sahibini Kurtaran Köpek 816 izlenme - 3 yıl önce Vefalı köpek selde zor durumda kalan engelli sahibini boğulmaktan kurtardı. Çek Cumhuriyetinde sel felaketinde inanılmaz bir görüntü amatör kameralara yansıdı... Hayvanları Sevmeyen, Öldüren, İnciten İnsanlara İthafen.....
İki İspanyol Polisinin Yaptığı Vicdansızlık 00:33
İki İspanyol Polisinin Yaptığı Vicdansızlık 366 izlenme - 2 yıl önce İspanya'nın Melilla Beni Ensar sınır kapısından kaçak girdiği belirtilen engelli bir Fas uyruklu kadın, iki polis tarafından tekerlekli sandalye ile gözden uzak bir yene götürüldü. Kimsenin görmediği düşünülen bir yerde Faslı kadın tekerlekli sandalyeden yüz üstü yere bırakıldı. Kadın yerde hareketsiz yatarken, polisler uzaklaşıp gitti.