Hoşgeldiniz!

Teknolojisi Videoları İzle

Sinemaseverler Buna Bayılacak! 01:02
Sinemaseverler Buna Bayılacak! 102.547 izlenme - 7 yıl önce philips ambilight filmlere hayat verir...
Beyin Yakan Kaza Teknolojisi 00:35
Beyin Yakan Kaza Teknolojisi 2.495 izlenme - 4 ay önce Geçmiş zamanlarda insanlar baya düşünceliymiş yalnız. Şimdilerde insanları düşünmeden ilerleyen teknoloji geçmişte baya bizi düşünüyormuş. Ne güzel...
Game of Thrones - 3D Animasyon Teknolojisi (+18) 11:57
Game of Thrones - 3D Animasyon Teknolojisi (+18) 22.776 izlenme - 3 yıl önce Teknolojinin hayatlarımızı kökünden değiştirdiği, çağları açıp kapatacak güce sahip olduğu aşikar. Bunun en güzel örneklerinden birini de sanat eserlerinde görüyoruz. Her geçen gün daha karmaşık görsel teknolojiler hayatlarımıza giriyor ve her yeni filmde, her yeni dizi sezonunda, hatta her yeni bölümde bunlar daha da gelişiyor, geliştiriliyor. Gelmiş geçmiş en çok ses getiren dizilerden biri olan Game of Thrones, elbette büyük oranda bir animasyon ürünü. Ancak son derece gerçekçi ve etkileyici sahnelerle kendisine bol bol seyirci bulabiliyor (bol bol seks ve sık sık ölümlerin de buna etkisi var mutlaka tabii). Ancak Game of Thrones'un içeriğinin etkileyiciliği bir yana, bu etkileyicilikteki asıl pay sahibi olan görsel mühendislerin çalışmaları son derece etkileyici teknoloji örnekleri görmemizi sağlıyor. (Evrim Ağacı'ndan Alıntıdır)
Müge Anlı Stüdyoya Fil Getirdi 12:52
Müge Anlı Stüdyoya Fil Getirdi 873 izlenme - 1 ay önce Müge Anlı yine bir ilki gerçekleştirdi ve ATV'nin programlarında uygulanacak olan 'Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi'ni ilk defa kendi programında tanıttı. Müge Anlı teknolojiyi anlatırken çok heyecanlı ve keyifli olduğu gözlerden kaçmadı. Bundan sonra programlarında kullanacağı teknolojiden bahseden Müge Anlı en çok fili sevdiğini söyledi.
İşte Karim Benzema'nın olay golü 00:25
İşte Karim Benzema'nın olay golü 11.213 izlenme - 3 yıl önce
Süper Su Emici Asfalt 02:22
Süper Su Emici Asfalt 3.527 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle bu asfalt teknolojisini İzmir, İstanbul ve Ankara belediyelerine öneririm, son olarak ileride bu sorunları yaşayacak olan diğer belediyelere öneririm.
Langırt Sporunu Robotların Ele Geçirmesi 03:49
Langırt Sporunu Robotların Ele Geçirmesi 1.672 izlenme - 8 ay önce Langırtta üstüne tanımayanlara müjde! Yenilmez olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? İsviçre'nin Lozan şehrinde yer alan ünlü Politeknik Üniversitesi öğrencilerinin size bir haberi var. Üniversite kampüslerinin vazgeçilmez oyunu langırt şimdi üstün yetenekler geliştirmeyi amaçlıyor. Yeni üretilen langırt robotu insanla kıyasıya rekabet ediyor ve her atışa karşılık veriyor. Politeknik Üniversitesi Öğrencisi Leo Sibut icatlarından şu sözlerle bahsetti: “Oyuncunun her hareketini karşı atak olarak tekrar eden bir robotik sisteme sahibiz. İkincisi motor düzenek topa vuruyor, insandan iki kat daha hızlı ve güçlü atış yapabilen sistem saniyede 300 farklı pozisyona karar verebiliyor.” Öğrenciler 6 ay içinde gerçek bir prototip yapacaklarını belirtiyorlar.
En Basit Tanımı ile İzafiyet Teorisi ve İkizler Paradoksu 04:00
En Basit Tanımı ile İzafiyet Teorisi ve İkizler Paradoksu 1.637 izlenme - 10 ay önce Einstein tarafından ortaya atılan İzafiyet Teorisi , Bir çok fizikçinin zaman kavramı nı sorgulamasına ve yeni ufuklar açılmasına sebep olmuştur. Bu videomuzda İzafiyet Teorisi ( Özel Görelilik Kuramı ) , İkizler Paradoksu ve 4. boyut uzay zaman hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık. İyi Seyirler.
Eş Zamanlı Yüzey Yansıtma Teknolojisi 03:10
Eş Zamanlı Yüzey Yansıtma Teknolojisi 3.176 izlenme - 4 yıl önce Eş Zamanlı Yüzey Yansıtma Teknolojisi
Nazi Almanya'sının Yüksek Teknolojileri 39:58
Nazi Almanya'sının Yüksek Teknolojileri 2.344 izlenme - 1 yıl önce Hitler Almanya’da iktidara geldikten sonra Almanya teknolojide dünya lideri durumuna gelmişti. Teknolojiye yapılan kesintisiz ve yüksek yatırımlar, bilimin ve teknolojinin sadece hayatta kalmasına değil, hızla büyümesine neden olmuştur. Hitler ve Hitlerin Almanyası geleceğin bu yatırımlarda olduğunu çok biliyorlardı, bu yatırımlar bir kaç yıl içinde meyvesini vermeye başladı ve Almanya teknoloji lideri olmuştu, bu günümüzde dahi devam etmektedir. 2. Dünya Savaşı'ında Hitlerin kullandığı bu yüksek teknoloji sayesinde Almanya Dünya karşı savaş açmıştı. Hitler'in Yüksek Teknolojisi, Hi-Tech Hitler
Japonların Çubuklu Popo Yıkama Teknolojisi 02:22
Japonların Çubuklu Popo Yıkama Teknolojisi 1.141 izlenme - 2 yıl önce Japonların çubuklu komik popo yıkama mekanizmasını Ruslar incelemiş. İşte japon teknolojisi böyle bir şey.
Canan Dağdeviren  - TEDxReset 2014 20:43
Canan Dağdeviren - TEDxReset 2014 180 izlenme - 3 ay önce Canan, 4 Mayıs 1985'te İstanbul'da doğdu. Çocukluktan beridir, fizik ve tıp ile ilgili konular ilgisini çekmiştir. Prof. Erdal İnönü'nün etkisiyle üniversite sınavı sonunda fizik okumaya karar verdi. Haziran 2007'de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra, tam burslu kabul aldığı Sabancı Üniversite'si Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Programı'nda yüksek lisans eğitimime başladı, Haziran 2009'da üstün başarı ile mezun oldu. 2009 yılında ilk defa verilemeye başlanan Fulbright Doktora Bursu'nu Türkiye'de kendi alanında ilk sırada kazanarak The University of Illinois at Urbana, Champaign'de (UIUC) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümde doktora eğitimi almaya hak kazandı. Prof. John A. Rogers danışmanlığında; fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir elektronik aletler üzerine doktora çalışmaları yapmaktadır. Canan aynı zamanda; 12 makale, 2 patent ve 25'in üstünde ulusal ve uluslararası ödül sahibi. Ek bilgi, Nobel alma ihtimali en büyük bilim insanımız. Bu haftaki Herkese Bilim Ve Teknoloji dergisinde, kendisi ile ilgili yazılar okuyunca, bu videoyu atmaya karar verdim.
japonların bina yıkma teknolojisi 00:35
japonların bina yıkma teknolojisi 2.211 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
Yakın Gelecekte Neler Olacak ? 04:28
Yakın Gelecekte Neler Olacak ? 1.112 izlenme - 2 yıl önce Genel Kültürünüze Hergün Biraz Yatırım Yapmak ve Bunu Yaparken Eğlenmek İçin Abone Olun.Abone olmak için Tıklayın http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1 Facebooktan Takip Edin ; http://goo.gl/S5k5z5 Twitterdan Takip Edin ; http://goo.gl/qIkYR2
Kızın Kıçından Taramalı Silah Çıkartan Japon Teknolojisi 01:28
Kızın Kıçından Taramalı Silah Çıkartan Japon Teknolojisi 1.980 izlenme - 4 yıl önce Kızın Kıçından Taramalı Silah Çıkartan Japon Teknolojisi
En Son Japon Teknolojisi 00:11
En Son Japon Teknolojisi 1.175 izlenme - 4 yıl önce En Son Japon Teknolojisi
sanal araba böyle olur 01:51
sanal araba böyle olur 3.275 izlenme - 6 yıl önce 5800 ile bağlantılı sürüş keyfinde yedek parçalarla show.barış coşkunokan toprakburak kamyonokan temurkartal atalar
Bilim Kurgu Tadında Yolcu Uçağı 02:12
Bilim Kurgu Tadında Yolcu Uçağı 423 izlenme - 2 yıl önce İngiliz tasarımcı Mac Byers’ın sıradan bir yolcu uçağının platformunu baz alarak tasarladığı lüks yolcu uçağı konsepti Aether, Misafirlerine uzun mesafeli uçuşları çok daha kısa bir sürede alırken üzerinden geçtikleri eşsiz manzaraların da keyfini çıkarabilme imkanı tanıyor.Uçağın dış görünümü günümüze kadar üretilen hiçbir uçağa benzemiyor.
otobüs kapısında uzay teknolojisi 00:36
otobüs kapısında uzay teknolojisi 1.504 izlenme - 7 yıl önce otobüs kapısında uzay teknolojisi
2020 Teknolojisi 05:32
2020 Teknolojisi 767 izlenme - 4 yıl önce 2020 Teknolojisi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Doctor Who'nun Bilimi (Türkçe Altyazılı ) 03:01
Doctor Who'nun Bilimi (Türkçe Altyazılı ) 905 izlenme - 2 yıl önce Çeviri Tamamen Şahin OĞUZ'a Aittir. The Science of Doctor Who e Doctor Who'da kullanılan Bilim'i açıklayıp yorumlayan belgesel.Doctor Who ile ilgili olan herşey mutantlar, silahlar, TARDIS kısaca hepsinin gelecekte olasılığını ve günümüzde doctor who filmindeki kadar ilerlediğimize dair teknolojik bilgiler verilmiş olması örneğin:bizim zamanımızda doctor who teknolojisi var mı olsaydı kaç puan verirdiniz gibi belgeseli bu bölümü sadece bir kısım eğer bulabilirseniz belgeselin tamamını yayınlayın lütfen alkışlarlayaşıyorum.com da Türkçe altyazılı olarak. Tişikkirler alkışlarlayaşıyorum.com bilimkurgu'yu ayağına getiren site.
Robot Teknolojisinde Son Gelişmeler 00:55
Robot Teknolojisinde Son Gelişmeler 129 izlenme - 7 ay önce Robot teknolojisinde devlet desteği ile önemli atılımlar yapan Çin, Dünya Robot Konferansı'na ev sahipliği yapıyor.
4.5G ile ilk Görüşme Erdoğan ile Binali Yıldırım Arasında Yapıldı 02:04
4.5G ile ilk Görüşme Erdoğan ile Binali Yıldırım Arasında Yapıldı 430 izlenme - 1 yıl önce 4,5G teknolojisine girdiğimiz dakikalarda, ilk görüşmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Yıldırım yaptı. Türkiye, telekominikasyon teknolojisinde 4,5G hizmetini almaya başladı. Hizmetin verilmesine dakikalar kala 4,5G üzerinden ilk görüşme, ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı'nda hazır bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım arasında telekonferans aracılığıyla oldu.
Kuru Buz Yöntemi İle Temizlik 04:55
Kuru Buz Yöntemi İle Temizlik 2.105 izlenme - 6 yıl önce kuru buz nedir?karbondioksit veya co2 kokusuz inert bir gaz olup havadan yaklaşık 1 kat daha ağırdır ve dünyanınatmosferinde 3 oranında mevcut bulunur. yanardağlarda yeryüzü çatlaklarında ve diğer kaynaklarda yüksekmiktarlarda bulunurken ayrıca bitki hayvan ve insan metabolizmasında da mevcuttur.ticari anlamda co2 bir yanürün olarak çeşitli kimyasal endüstrilerde ayrıştırılır ve genellikle ayrıştırıldıktan sonra tanklarda saklanır.karbondioksit üç biçimde mevcut bulunabilir- gaz biçiminde içe
Rekombinant Dna Teknolojisi 04:35
Rekombinant Dna Teknolojisi 926 izlenme - 4 yıl önce Rekombinant Dna Teknolojisi
Futbolda Video Teknolojisi Uygulanmaya Başlandı 00:44
Futbolda Video Teknolojisi Uygulanmaya Başlandı 94 izlenme - 5 ay önce FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda Kashima Antlers ve Atletico Nacional karşılaşmasında hakem Viktor Kassai, mücadelede penaltı pozisyonunda ilk kez görüntü tekrarı teknolojisini uyguladı.
Mılgem 2013 | Milli Savas Gemisi Tanitim Filmi - National Combatship Project 04:14
Mılgem 2013 | Milli Savas Gemisi Tanitim Filmi - National Combatship Project 624 izlenme - 3 yıl önce Milgem Projesi (milgem Sınıfı Korvet). Projenin Adı, "milli" Ve "gemi" Kelimelerinin Kısaltılmasından Oluşmuştur. Milgem Projesi'nin Amacı, Savunma Teknoloji...
basit asansör teknolojisi 01:03
basit asansör teknolojisi 1.031 izlenme - 8 yıl önce harika icat
Uçan araba - Geleceğin Teknolojisi 02:57
Uçan araba - Geleceğin Teknolojisi 297 izlenme - 3 yıl önce Uçan araba - Geleceğin Teknolojisi