Hoşgeldiniz!

tel kadayıf

Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi 03:01
Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi 26.727 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi
Tel Kadayıf Tarifi 03:01
Tel Kadayıf Tarifi 11.426 izlenme - 4 yıl önce Tel Kadayıf'ın videolu tarifi. Malzemeler (8 kişilik) Tel kadayıf (yarım kg) Pekmez (2 çorba kaşığı) Tereyağı (2 çorba kaşığı) Ceviz içi (1 su bardağı) Şerbeti için; Su (3-4 su bardağı sıcak su) Limon (yarım kesilmiş) Şeker (yarım kg)
Tel Kadayıt Tatlısı Tarifi 03:00
Tel Kadayıt Tatlısı Tarifi 6.968 izlenme - 4 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Tel Kadayıt Tatlısı Tarifi
Sütlü Tel Kadayıf Tarifi - Arda'nın Ramazan Mutfağı 12:22
Sütlü Tel Kadayıf Tarifi - Arda'nın Ramazan Mutfağı 1.118 izlenme - 2 yıl önce Sütlü Tel Kadayıf Tarifi | Arda'nın Ramazan Mutfağı | 3.Bölüm (14.06.2016) Sütlü Tel Kadayıf Malzemeleri 300 gr. taze tel kadayıf 2 su bardağı iri çekilmiş fındık 250 gr. tereyağı Şerbeti için Malzemeler 2,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı su 1,5 su bardağı süt 1 damla limon suyu Tel kadayıfı tezgâha yayın. Erittiğiniz tereyağını üzerine döküp, yavaş el hareketleriyle her tarafına tereyağını yedirin. Bu işlemi yaparken kadayıfları parçalamayın, uzun şeritlerin kalmasına dikkat edin. Bir kâseye bu kadayıftan bir parça alıp kenarları dışarıda kalacak şekilde serin. Ortasına iri çekilmiş fındıklardan koyun ve bohça şeklinde kapatıp fırın tepsisine yerleştirin. Tüm kadayıf bitinceye kadar bu işleme devam edin. 200 derecede önceden ısıtılmış fırında altı ve üstü renk alıncaya kadar 25 – 30 dakika pişirin. Fırından alıp soğumaya bırakın. Ayrı bir tencerede şerbet için olan malzemeleri (süt hariç) karıştırıp, 5-10 dakika kaynatın. Şeker tamamen eriyince sütü de ilave edip kenara alın ve soğutun. Şerbetiniz ılıdığında soğumuş olan tatlınızın üzerine dökün ve şerbeti çekmesi için bekleyin. Üzerine fındık serperek servis edebilirsiniz.
Fıstıklı Tel Kadayıf 05:06
Fıstıklı Tel Kadayıf 583 izlenme - 4 yıl önce en güzel tatlı tarifleri - http://www.enguzeltatlitarifleri.com/fistikli-tel-kadayif/
Her Şeyin Bir Tel Kadayıfıyla Başlayıp, Tel Kadayıfıyla Bittiği Film 04:10
Her Şeyin Bir Tel Kadayıfıyla Başlayıp, Tel Kadayıfıyla Bittiği Film 586 izlenme - 3 yıl önce Kadir İnanır'ın işçinin, emekçinin yanında bir mafya babasını oynadığı film olan iki kızgın adam filminden kesitler. Kadir İnanır'ın tutuklu bulunduğu hapishanenin müdürü,müdürün eşinin tel kadayıfı, bayram ziyaretleri üzerinden kurulan kent reklamları tadında sıcaklık ve mafya olmaya karar veriş öyküsü ile hapihane müdürüne belli saatte döneceği sözünü verip hapishaneden çıkışı, sevdiği kadına koruma amaçlı dönüşü, sözünde durup durmayacağının verdiği gerilim vesaire ile geçmiş izlemelerimizde ağlatan filmdir bu.
Hipnotize Etkili Kadayıf Makinası 05:16
Hipnotize Etkili Kadayıf Makinası 375 izlenme - 2 yıl önce dünyanın en gelişmiş otomatik kadayıf makinesi, hipnotize edici bir videoyu sizinle paylaşmak istedim. Özellikle 3:40 dan sonrasını izlemeniz tavsiye edilir.
Tel Kadayıf Nasıl Yapılır? 01:11
Tel Kadayıf Nasıl Yapılır? 343 izlenme - 3 yıl önce İlgiyle izleyeceğiniz bir video daha... Haznesinden saca incecik dökülen hamur, kısa süre içinde damak çatlatan bir lezzetlere yol alacak tel kadayıfa dönüşüyor. Bu muhteşem evrimi gelin siz de görün, siz de yaşayın!