Hoşgeldiniz!

teleskop

Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 03:16
Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 1.771 izlenme - 1 ay önce 20. yüzyılın en önemli isimlerinden Einstein, birinci kesitte dev bir teleskop projesinde çalışmaları gözlemliyor. İkinci kesitte ise eşi Elsa Einstein ile beraber poz veriyor...
Güneşe Teleskopla Baktığımızda Gözümüze Ne Olur? 01:49
Güneşe Teleskopla Baktığımızda Gözümüze Ne Olur? 5.051 izlenme - 6 ay önce Güneşe bırakın teleskobu, kafamızı kaldırıp baktığımızda bile sanki yanacakmış gibi hissederiz. Peki bununla yetinmeyip bir de teleskopla bakmaya kalkarsak ne olur dersiniz? Mark Thompson, bu sorunun cevabını bulmak için ölmüş bir domuz gözünü çıplak olarak teleskopla güneşe bakmak için kullandı. Bir nevi güneşin zararlarını göstermek için böyle bir deney yapan Thompson, bir süre gözü bu şekilde teleskobun arkasında tuttu. Artık iyice etkisini gösteren güneş gözün belirli alanını yakmaya başlayında ne hale geldiğini görmek için incelemeye başladı. Eline aldığı makasla gözün üstündeki tabakayı kesen Thompson, oluşan hasarı net bir şekilde görmemizi sağladı.
Matematik Hikayeleri - Isaac Newton 05:00
Matematik Hikayeleri - Isaac Newton 859 izlenme - 2 ay önce Bilime önemli katkılarda bulunan Isaac Newton'ın hayatına ve buluşlarına dair Matematik Hikayeleri programının hazırlamış olduğu bir videoyu izleyeceksiniz arkadaşlar.Takip edenlerin bilgilerini tazeleyeceği , etmeyenlerin belki de ilgi duymasına yardımcı olabiliceğini düşündüğümden paylaşmak istedim . İyi seyirler .
MFÖ - Doldum Doldum 02:57
MFÖ - Doldum Doldum 2.297 izlenme - 2 yıl önce Mazhar Alanson'un başrolünde oynadığı "Arkadaşım Şeytan" adlı 1988 yapımlı fantastik film için bestelediği ve MFÖ grubuyla icra ettiği Doldum Doldum arşivden ilk defa sizlerle... Kuşkusuz Türkiye için bir numara sayılabilecek tv. ve müzik yapımcısı | yönetmeni, başarılı ilk kliplere imza atan İzzet Öz'ün Türk Müzik Dünyası için yaptıkları çok önemlidir. Ve onun Trt'de yıllarca süren programı Teleskop... MFÖ karşınızda, Doldum Doldum... Şarkı Sözleri (lyrics): C C7 Doldum doldum doldum C C7 Doldum doldum doldum C C7 doldum doldum doldum C C7 doldum doldum doldum SUS yerimde duramaz oldum x2 F C nasıl sakin olmalı haaa aa.. F C hangi yolu bulmalı haaa hangisini F C biliyor musun haaa aa.. F C duyuyor musun haaa aa.. C doldum doldum C7 yerimde duramaz oldum C doldum doldum C7 yerimde duramaz oldum F aradım aradım C bulamadım olmadı F bekledim bekledim C gelmedi sonunda F C nasıl sakin olmalı haaa aa.. F C hangi yolu bulmalı haaa hangisini F C biliyor musun haaa aa.. F C duyuyor musun haaa aa..
James Webb Uzay Teleskobunun Yörüngeye Yerleştirilme Animasyonu 05:18
James Webb Uzay Teleskobunun Yörüngeye Yerleştirilme Animasyonu 819 izlenme - 5 ay önce The James Webb Uzay Teleskobu (JWUT) eskiyen Hubble Uzay Teleskobu'nun kısmen ardılı olacak şekilde planlanan bir kızılötesi uzay teleskopudur. JWUT tam anlamıyla bir ardıl olarak görev yapmayacak çünkü Hubble'ın gözlemleyebildiği bütün ışık dalga boylarına duyarlı olmayacak. Esas bilimsel hedefi evrende yer alan daha uzaktaki cisimleri;diğer temel cihazlar veya Hubble'ın görmediği cisimleri, gözlemlemek olacak. JWUT, NASA'nın başkanlığında 15 farklı devletin, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı'nın ortak yürüttüğü bir proje olan James Webb Teleskopu'nun 2018 yılının Ekim ayında hizmete girmesi bekleniyor.2018 yılında fırlatılması planlanan ve yeni bir çığır açacak olan James Webb Uzay Teleskobu (JWST), gezegen avcıları da dahil olmak üzere muhtemelen her türden gökbilimci için bir nimet olacaktır. Kırmızı ötesi ışığı gözlemlemek için ayarlanmış olan 6,5 metrelik bu teleskop, Dünya'dan neredeyse 1.600.000 kilometre uzaklıkta yörüngeye yerleştirilecektir. Bu uzaklık, Dünya ile Ay arasındaki uzaklığın dört katı kadardır. JWST üzerinde yer alacak olan hassas aygıtlar, dev gezegenlerin ve gezegen sistemlerinin kırmızı ötesi görüntülerini çekme ve tayflarını ölçerek yaşlarını ve kütlelerini belirleme imkanına sahip olacaktır. Bunların dışında JWST, başka yıldızların çevresinde yer alan disklerin tayf ölçümlerini yaparak, gezegen sistemlerinin doğmasına olanak sağlayan türden olan disklerin bileşenlerini tanımlamaya da imkan verecektir. Son derece hassas aygıtları ve büyük aynasıyla JWST, gezegenlerin doğduğu toz disklerini gözlemleyebilmenin yanında, kendi yıldızlarının önünden geçen gezegenlerin havaküre bileşenlerini de gözlemleyebilecektir. Her ne kadar JWST özellikle gezegen bulmak için geliştirilmiş bir teleskop olmasa da, gelişkin yetenekleri bu teleskobun gelecekte yeni gezegenleri inceleyen ve güneş sistemimizin nasıl oluştuğu ve nasıl evrim geçirdiği konularını araştıran gökbilimciler için önemli bir araç haline gelmesi konusunda ümit vermektedir. Bu adresten teleskobun montaj ve hazırlık aşamalarını takip edebilirsiniz. Görüntüler her dakika yenileniyor. Hubble teleskobuna çok teşekkür ediyoruz bu arada. http://jwst.nasa.gov/webcam.html
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 06:11
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 1.319 izlenme - 1 yıl önce 157 US Ton. 384 lastikler, bugüne kadar Kuzey Amerika'da taşınan en çok ağır yük. £ 2.314.000. Blackstone Kenar Studios tarafından kodacrome 3 16mm kamera ile çekilmiş.
Sinan Engin ile Ahmet Çakar'ın  güldüren teleskop konuşması 05:38
Sinan Engin ile Ahmet Çakar'ın güldüren teleskop konuşması 522 izlenme - 1 yıl önce Beyaz Futbol ekranlarında Sina Engin ile Ahmet Çakar'ın güldüren teleskop konuşması: "Sinan Engin beni aradı. Gökyüzüne bak dedi, baktım. Sonra sıkıldım, yan komşuya bakmaya başladım"
Barış Manço 1982 yıl teleskop programı 02:20
Barış Manço 1982 yıl teleskop programı 5.240 izlenme - 9 yıl önce
Samanyolu Galaksisi 07:50
Samanyolu Galaksisi 338 izlenme - 1 yıl önce Spitzer uzay teleskopundan cekilmis ve 12 gb'lik resimler 3d hale getirilerek keyifli bir izlenim yaratilmaya calisilmis. Daha fazla bilgi ve video izlemek icin asagida ki siteye goz atabilirsiniz. http://daveachuk-videos.myshopify.com/
1,5 Milyar Pixellik Andromeda Resmi (4,3 Gb) 03:27
1,5 Milyar Pixellik Andromeda Resmi (4,3 Gb) 285 izlenme - 2 yıl önce 5 Ocak 2015 tarihinde, NASA Hubble teleskobu ile şimdiye kadar çekilmiş en büyük fotoğrafı çekmiş. 69.536 x 22.230 piksel içeriyormuş ve 100 milyona yakın yıldız görülebilmekteymiş.
Hubble Teleskobu'ndan Galaksilerin Görüntüsü 04:23
Hubble Teleskobu'ndan Galaksilerin Görüntüsü 364 izlenme - 2 yıl önce Hubble uzay teleskopu ile çekilmiş küçük bir karede bile bu kadar galaksi varsa geri kalanını bir düşünün. Bunlar bile sadece görünen kısmı. Videoyu aldığım yer ve tavsiye ederim: http://www.youtube.com/user/KhanAcademyTurkce
Teleskop Program Jeneriği (1981) 00:45
Teleskop Program Jeneriği (1981) 310 izlenme - 1 yıl önce Amokachininoglu ile Nostalji Kuşağında sıra jenerikte; İzzet Öz'ün Sunduğu teleskop Programının Jeneriğini paylaşıyorum. Jenerikteki resimler Turgut Berkez'e, Müzik ise Mazhar Fuat Özkan'a aittir. Sitemizde Mevcuttur
Pet Şişe Ve Büyüteçle Yapılabilecek Basit Bir Teleskop 01:29
Pet Şişe Ve Büyüteçle Yapılabilecek Basit Bir Teleskop 4 izlenme - 1 hafta önce pet şişe ve büyüteçle yapılabilecek basit bir teleskop.cok isinize yarayacak ayni zamanda teleskop nasil yapilir,kolayca ogrene bileceginiz bir vidyo.
Hubble Teleskobunun Son Sınırları - Belgesel 46:59
Hubble Teleskobunun Son Sınırları - Belgesel 243 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Hubble teleskobu dünyanın üzerinde olan bu teleskop sayesinde binlerde galaksi,nebula keşfedildi, gerçektende bu teleskop Astrofizikçilerin işine çok yaradı!
Sina Engin ile Ahmet Çakar'ın  güldüren teleskop konuşması 05:38
Sina Engin ile Ahmet Çakar'ın güldüren teleskop konuşması 160 izlenme - 1 yıl önce Beyaz Futbol ekranlarında Sina Engin ile Ahmet Çakar'ın güldüren teleskop konuşması: "Sinan Engin beni aradı. Gökyüzüne bak dedi, baktım. Sonra sıkıldım, yan komşuya bakmaya başladım"
Dolunay 00:44
Dolunay 646 izlenme - 8 yıl önce konus 7138 ile ay çekimi...
15 Milyar Pikselle Andromeda Galaksisi 03:27
15 Milyar Pikselle Andromeda Galaksisi 136 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Andromeda'nın 1.5 milyar piksellik görüntüsü yayınlandı. Andromeda Galaksisi'nin bugüne kadar elde edilen en yüksek çözünürlüklü fotoğrafını yayımlandı. Galaksinin ancak üçte birinin sığdığı 1.5 milyar piksellik görüntüyü tek bir karede toplamak için 600 adet yüksek çözünürlüklü televizyon gerekiyor. Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın.
1,5 Milyar Pixellik Andromeda Resmine Yakınlaşmak (69.536 x 22.230) 03:28
1,5 Milyar Pixellik Andromeda Resmine Yakınlaşmak (69.536 x 22.230) 90 izlenme - 1 yıl önce 5 Ocak 2015 tarihinde, NASA Hubble teleskobu ile şimdiye kadar çekilmiş en büyük fotoğrafı çekmiş. 69.536 x 22.230 piksel içeriyormuş ve 100 milyona yakın yıldız görülebilmekteymiş.
khachaturian gayne bale suiti rusian dance 03:50
khachaturian gayne bale suiti rusian dance 537 izlenme - 6 yıl önce khachaturian gayne bale suiti rusian dance
Nasa Teleskopu İle Görünmeyeni Görmek 09:57
Nasa Teleskopu İle Görünmeyeni Görmek 97 izlenme - 1 yıl önce Evet arkadaşlar ucu bucağı bilinmeyen, her gün yeni gezegenlerin keşfedildiği, insanın aklının hayalinin yetmediği, düşündükçe insanın içinin ürperten uzaydan çekilmiş görüntüleri izliyoruz. Teleskop için bilgiler : Hubble Uzay Teleskopu (HUT), ismi Amerikalı astronom Edwin Hubble'ın anısına verilmiş; Nisan 1990'da STS-31 Görevi esnasında Uzay Mekiği Discovery tarafından Dünya etrafındaki yörüngesine taşınmış bir uzay teleskopudur. İlk uzay teleskopu olmamasına rağmen, HUT en büyüklerindendir ve birçok üstün özelliğe sahiptir. Ayrıca hem hayati öneme sahip bir araştırma aracı olması hem de astronomi için etkili bir halkla ilişkiler unsuru olması nedeniyle çok tanınmıştır. HUT, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) arasında ortak bir çalışmadır ve Compton Gama Işını Gözlemevi, Chandra X-ışını Gözlemevi ve Spitzer Uzay Teleskobu projelerinden oluşan NASA'nın Büyük Gözlemevleri programının bir parçasıdır. Videoda ki sıralama aşağıda ki gibidir. 1. Great Orion Nebula 2. Crab Nebula 3. Pismis 24-1 4. Cat's Eye Nebula 5. Red Rectangle Nebula 6. Omega Centauri 7. Pinwheel Galaxy 8. Whirlpool Galaxy 9. Sirius A & B 10. Carina Nebula & Eta Carinae 11. Sagittarius Star Cloud & SWEEPS Example 12. Quintuple Quasar Cluster 13. Hubble Ultra Deep Field Resmi site : NASA/ESA. http://www.spacetelescope.org Teşekkürler iyi seyirler.
Karadelikler 10:38
Karadelikler 138 izlenme - 4 yıl önce Bakın İbret Alın
Teleskop Programı (İzzet Öz Mix 88'lerden) 01:10
Teleskop Programı (İzzet Öz Mix 88'lerden) 105 izlenme - 1 yıl önce İzzöt Öz'ün muhteşem programı TELSKOP'tan derlenen bir 88'ler kolajını siz site sakinlerinin ve tabiiki nostaljikolik seven tüm arkadaşların beğenisine sunarım. İyi seyirler.
İzzet Öz - Teleskop'tan Seçmeler 01:10
İzzet Öz - Teleskop'tan Seçmeler 109 izlenme - 1 yıl önce Bir önceki videoda her ne kadar "resmi eğlence zulümü"nü yerden yere vurmuş olsam da, aynı dönemde müzik adına gayet başarılı programlar çıkmaktaydı TRT bünyesinden. Yıllardır belli bir kalitenin üzerinde seyreden radyoları dışında, "Rock Market", "Pop Saati", "1 Numara" ve elbette "Teleskop", hep aynı dönemlerde üretilmiş yapımlardı. Bunlardan uzun soluklu olmasa da, en kaliteli olanı Teleskop, İzzet Öz'ün alkışlarla yaşatılası müzik ve programcılık bilgisiyle bir kuşağa pop müziği, daha Türkiye'de pop müzik adam yerine konulmaya başlamadan önce sevdirmeyi başarmış, başarılı bir programdı. Şimdilerde Radyo 3'te pazar günleri saat 18'de devam eden Teleskop'u, İzzet Öz'ü ve bu videonun derlenmesinde emeği geçen Ossi Müzik'i alkışlarla yaşatıyoruz.
Şırnak'ta Teleskop İsteyen Öğretmenin Acı Mektubu 02:34
Şırnak'ta Teleskop İsteyen Öğretmenin Acı Mektubu 118 izlenme - 4 yıl önce Şırnak'ta Kuzey Irak sınırına 400 metre uzaklıkta görev yapan öğretmenin acı mektubu Fatih Portakal'ı canlı yayında ağlattı...
Dünyanın En Küçük Filmi - Çocuk ve Atomu 01:33
Dünyanın En Küçük Filmi - Çocuk ve Atomu 136 izlenme - 1 yıl önce Filmin adı ‘A boy and his atom’ (çocuk ve onun atomu) Yaklaşık bir dakikalık filmde, bir çocuğun dans etmesi ve tramplen üzerinde zıplaması konu edilmiş. IBM tarafından 2 tonluk teleskopla oluşturulan film dünyanın en küçük filmi olarak tarihe geçmiş. 242 kareden oluşan film stop-motion tekniği ile hazırlanmış. Film, atom hareketlerini kare kare hareket ettirilmesinden oluşturulmuş.
Güneşe Teleskopla Baktığımızda Gözümüze Ne Olur? 01:49
Güneşe Teleskopla Baktığımızda Gözümüze Ne Olur? 18 izlenme - 6 ay önce Açık bir havada çıplak gözle dahi bakarken zorlandığımız güneşe teleskop ile bakarsak ne olur? Mark Thompson bu sorunun cevabını bulmak için ufak bir deney yaparak, domuz gözünü teleskop ile güneşe baktırdı, sonuç pek denemek istemeyeceğiniz türden... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hooblet Uzay Teleskobu 47:17
Hooblet Uzay Teleskobu 39 izlenme - 1 yıl önce İnanılmaz bir cihaz gece gökyüzündeki cisimlere bir kez daha bakmamızı sağlıyor. Gökleri şaşırtıcı bir netlikte gösteriyor. Gezegenlerin doğumunu ve yıldızların ölümünü gösteriyor.
NASA'nın Uzay Teleskobu James Webb'in Timelapse Görüntüleriyle Yapımı 01:24
NASA'nın Uzay Teleskobu James Webb'in Timelapse Görüntüleriyle Yapımı 23 izlenme - 8 ay önce NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu'nun yerini almak üzere geliştirdiği ve sahip olduğu gelişmiş kızılötesi merceklerle yıldızların binlerce geçmişteki hallerini gözlemleyebilecek olan James Webb Uzay Teleskobu, 2018'de göreve başlayacak. 1.3 metre genişliğinde ve 40 kilogram ağırlığında olan ve 18 ayrı parçanın birleştirildiği video 3 aylık işlemi hızlandırılmış bir şekilde gözler önüne seriyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nat Geo 76 350 teleskopla Jüpiter gezegeni 00:45
Nat Geo 76 350 teleskopla Jüpiter gezegeni 15 izlenme - 5 ay önce 76mm'lik teleskopla jüpiter gezenini çektim iyi seyirler.
Bölgelerin Gücü Adınaaaaaaaaaa 01:35
Bölgelerin Gücü Adınaaaaaaaaaa 77 izlenme - 1 yıl önce He-Man cizgi film serisinin sevenlerinin akillarina kazinmis bir sahne. Prens Adam, General, Teela, Titrek, Binbir Surat ve Zipzip bir uzay mekigi ile Eternia gezegeninin uydularindan birine gitmektedirler. Birden uzerlerine "Teleskoplu Top" tehditkar bir sekilde cevrilir ve Prens Adam'in unutulmaz "kivirmalarindan" bir diyalogu ile son bulacak o sahne yasanir.