Hoşgeldiniz!

Temmuz Videoları İzle

Oğlunun Şehadet Haberini Alan Babanın 01:10
Oğlunun Şehadet Haberini Alan Babanın "Ayıp Olmasa Oynarım" Tepkisi 2.870 izlenme - 2 gün önce Oğlunun şehadet haberini alan baba: "Ayıp olmasa, şimdi güler oynarım " dedi.
Taylan Kaya - Ayyıldız 02:40
Taylan Kaya - Ayyıldız 132.447 izlenme - 11 ay önce 15 Temmuz da Ülkemize yapılan darbe girişimi için yazdığım beste. LÜTFEN PAYLAŞMAYI İHMAL ETMEYELİM. Söz: Taylan Kaya Müzik: Göksel Görgülü Göksel Görgülünün Sayfasına Tıkla Abone Ol https://www.youtube.com/user/MsPerfectattack BESTE SÖZLERİ WEB SİTEMDE : www.taylankaya.net AŞAĞIDAKİ HESAPLAR GERÇEK HESAPLARIMDIR. BUNLARIN DIŞINDA OLAN HESAPLAR ADIMA AÇILMIŞ SAHTE HESAPTIR. SÖYLEDİKLERİNDEN VE YAPTIKLARINDAN KESİNLİKLE SORUMLU DEĞİLİM. Younow: http://www.younow.com/taylankaya1 İzlesene: http://www.izlesene.com/taylankayaofficial Twitter: http://twitter.com/tkayaofficial Web Site: http://www.taylankaya.net Facebook Profil: http://www.facebook.com/1taylankaya Facebook Profil 2 : http://www.facebook.com/2taylankaya Facebook Sayfa: http://www.facebook.com/taylankayabestehatti İnstagram : http://instagram.com/taylankayaofficial/
Polisin Gözaltındaki Askerlerle Olan Konuşması 00:44
Polisin Gözaltındaki Askerlerle Olan Konuşması 63.225 izlenme - 11 ay önce 15 Temmuz olayları ardından gözlatına alınan askerlerle polis arasında geçen dialog.
Darbe Gecesi Otobüste Kavga 01:00
Darbe Gecesi Otobüste Kavga 41.483 izlenme - 10 ay önce Darbe gecesi yaşanan kavgayı izliyoruz olay istanbulda herheal geçiyor ne yi paylaşamıyolar belli degil izliyroruz
1453 Kamyon ve Dünya Rekoru Denemesi ! 01:40
1453 Kamyon ve Dünya Rekoru Denemesi ! 2.644 izlenme - 4 hafta önce Toplamda 1453 kamyonun katıldığı kortej, 1 numaralı rekon denemesini yaptı. Devasa bir alanı kaplayan ve toplamda 3 bine yakın kişinin görev aldığı kamyonların geçidi 1 saat 47 dakika, hazırlıkları ise tam 7 saat sürdü. Etkinlik kapsamında 1453 kamyon hiç duraksamadan 3,2 km yol kat etti. Sabit bir hızda seyreden 1453 kamyon bu şekilde, "En Uzun Kamyon Geçidi" kategorisinde Guinness rekoru denemesi gerçekleştirdi. İGA çalışanları, böylece 2004 yılında aynı kategoride Hollanda'daki bir proje, 416 kamyonla kırılan rekoru, 3 katından daha fazla bir sayı ile kırmayı deneyerek Guinness Rekorlar Kitabı'na Türkiye'nin adını yazdırmak için gerekli başvuruyu yapmış oldu.
Recebim - 15 Temmuz Destanı 05:36
Recebim - 15 Temmuz Destanı 22.081 izlenme - 8 ay önce Recebim 2017 ( DARBE ) 15 Temmuz Destanı Şarkı Sözleri: Bunlar Müslüman Değil Müslümanda olamaa Türkün askeri türke gökten bomba yağdırmaz Asker üniformalı satılmış teröristler 15 temmuz gecesi bomba yağdırdile Gözlerini kırpmadan halja ateş ettiler
Mustafa Ceceli - Bu Son Olsun (15 Temmuz Kahramanları İçin Söylediler) 06:51
Mustafa Ceceli - Bu Son Olsun (15 Temmuz Kahramanları İçin Söylediler) 26.176 izlenme - 9 ay önce Mustafa Ceceli - Bu Son Olsun (15 Temmuz Kahramanları İçin Söylediler) '15 Temmuz kahramanları' türkülerle anıldı 15 Temmuz kahramanları türkülerle anıldı TRT 1'de yayınlanan "15 Temmuz Kahramanları'nın Türkülerini Söylüyoruz" özel konserindeki türküler ağlattı. Şarkı Sözleri: Bugün sen çok gençsin yavrum Hayat ümit neşe dolu Mutlu günler vaad ediyor Sana yıllar ömür boyu Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni Doğarken ağladı insan bu son olsun bu son Doğarken ağladı insan bu son olsun bu son
Köşeye Sıkıştırılan Darbeci Hain: Komutanım Acilen Hava Taarruzu 02:13
Köşeye Sıkıştırılan Darbeci Hain: Komutanım Acilen Hava Taarruzu 20.501 izlenme - 11 ay önce 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde yaşananlara dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Darbecilerin kullandığı tankların Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne geldiği haberini alan polis ekipleri, çok sayıda TOMA'yı yola yan bir şekilde park etti. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gelen tanklar yola park edilen TOMA'ları nedeniyle yolda bir süre bekledi. Tankın içinden çıkan darbeci hain yolun durumunu telefonda bir başka darbeciye telefonla aktardı. Bu sırada yol kenarında bulunan bir vatandaş o anları cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ulaşamayan tanktaki darbeci asker telefonda bir başka darbeciye "Komutanım acilen hava taarruzu... hava desteği... TOMA'lar ile yolu kesmişler." diyerek Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün bombalanmasını istedi.
15 Temmuz Darbe Etimesgut Zırhlı Birlikler Gerçekte Yaşananlar ! 14:08
15 Temmuz Darbe Etimesgut Zırhlı Birlikler Gerçekte Yaşananlar ! 11.873 izlenme - 9 ay önce 15-16 Temmuz 2016 Gecesi Zırhlı Birliklerde Yaşananlar (Gerçekler, mümkün olduğunca ham haliyle) Darbe Karşıtı, ülkesine, devletine, milletine, demokrasisine bağlı, milletin içinden çıkmış vatansever askerlerin hikayesi (Kan dökmeden, sükunetle, yardım almadan, safha safha itidalle kendi içinde bastırılan bir kalkışma) Darbeler, cuntalar dönemi bitmiştir.Dileriz ki son hain temizlenene kadar ayıklama devam eder. Söz uçar, yazı kalır, gözle görüleninse hiç bir şey tutmaz yerini. O gece gerçek yüzlerini belli eden takiyye ve yalan üstatlarını, gözü dönmüş haşhaşi katilleri, hainleri gözünüzle görün. Türk Milleti, sana yapılanı asla unutma! Türkün Türkten başka dostu yoktur! Hiçbir şeyi komplo teorisi deyip hafife alma, bu teori kokulu gerçekler için ayrılan masalar, yüzlerce çalışan ve harcanan ödenekler var açın gözünüzü. 40 yıldır gösterdikleri sabrı, ince ince nakış gibi attıkları adımları,nasıl örgütlendiklerini, nasıl haberleştiklerini, finans sistemlerini, inanç sistemlerini, adım adım devleti nasıl ele geçirdiklerini,dış mihraklarla yaptıkları işbirliklerini, araştırın, okuyun, öğrenin, ders çıkarın, birilerinin sizi güdülemesine, yönlendirmesine, kafalarınızı karıştırmasına,hedef saptırmalarına, yavaş yavaş alıştırmalarına izin vermeyin. Yurtta sulh diyerek nasıl otobanda tankın paletleri ile çelik bariyerler arasına sıkıştırarak sivil insanları parçaladıklarını izleyin. Mamak Tugaydaki darbeci Tabur Komutanının, polislere ateş açmayı reddettiği için kafasına sıktığı vatansever Bölük Komutanını ve Astsubayını unutmayın.İstanbul' da Lüleburgazda emirlere karşı gelen, taburlarını çıkarmayan direnen Tank Tabur Komutanlarını unutmayın. Bu ülke bölünmeyecek, tekrar birilerinin kafası ara sıra okşanan üvey güdülebilir müttefiki olmayacak, milli çıkarlarına göre kendi kararlarımızla hareket edeceğiz. Kabuğumuzdan çıkacağız, daha zenginleşeceğiz, kültürümüze bağlı kalacağız, daha güçlü ordumuz olacak, bizim medeniyetimizle çatışanların dişlerini kıracağız, hem dinine bağlı bireyler, hem de laik devlet olacağız, hem günlük hayatta sosyal demokrat, hem de köklerimize, tarihimize, gelenek ve değerlerimize bağlı kalacağız, bir gün dünyadaki bütün Türklerde kültürel vahdet sağlanacak, zamanla kültürel vahdeti siyasi vahdete dönüştüreceğiz.Çocuklarımızı kendimizden daha eğitimli, daha ahlaklı, daha vatansever ve daha çalışkan yetiştireceğiz.Bu hainleri yeni bir nesil yetişene kadar yakından takip edeceğiz.Bilim aşığı olacağız, en büyük beyinleri yetiştireceğiz.Onların kaypak, çifte standartlı medeniyetlerini asla örnek almayacağız. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Lise Öğrencilerinin 15 Temmuz İsyanı 00:36
Lise Öğrencilerinin 15 Temmuz İsyanı 13.543 izlenme - 9 ay önce İstanbul’da liseliler “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleri kapsamında kendilerine zorla mektup yazdırılmasına karşı çıktı. Disipline gönderilmekle tehdit edilen liseliler, “Okullarımızda AKP propagandasına izin vermeyeceğiz” dedi. Yeni eğitim-öğretim yılının ilk haftasının okullarda “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleriyle geçirilmesi kararı alınırken, liseliler okullarında “demokrasi” etkinlikleri adı altında Saray propagandası yapılmasına tepki gösterdi. Sendika.org'da yer alan habere göre, İstanbul Boğazköy İMKB Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde öğrencilerden 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili şiir veye mektup yazmaları istendi. Sınıfta bulunan Liseli Genç Umutçuların, “Bu AKP propagandasıdır. Biz yazmak istemiyoruz” demesi üzerine sınıftaki öğrenciler öğretmene tepki gösterdi. İdare tepki gösteren öğrencileri yok yazmakla ve disipline göndermek ile tehdit etti. Liseliler “Bizi böyle korkutamazsınız. Zorla bir şey yaptıramazsınız” diyerek tepki verdi.
Zaman Gazetesi'nin Darbe İmalı Reklamı: Sükutun Çığlığı 00:20
Zaman Gazetesi'nin Darbe İmalı Reklamı: Sükutun Çığlığı 17.379 izlenme - 11 ay önce Kapatılan Zaman Gazetesi'nin 5 Ekim 2015'te yani 15 Temmuz darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce yayınladığı reklam... Reklamda boş sokaklar görüntülenirken fonda ise siren sesleri duyuluyor. Siren seslerinin sonunda ise 'gülen' bir bebek ortaya çıkıyor. Reklamı Zaman Gazetesi şu şekilde duyurmuş: Zaman Gazetesi'nin güz dönemi yeni abone kampanyası başladı. Ulusal kanalların yanısıra internet sitelerinde bu andan itibaren yayımlanmaya başlayan yeni reklam filminde tek bir kelime bile kullanılmıyor.
Atv Haber'in Darbenin Şifrelerini Ele Geçirmesi 00:26
Atv Haber'in Darbenin Şifrelerini Ele Geçirmesi 20.037 izlenme - 11 ay önce Atv Haber'in Gta 5 oynuna ait hileleri izleyiciye darbe şifresi diye sunmanın absürtlüğü. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
Murat Kekilli  - 15 Temmuz Marşı 04:15
Murat Kekilli - 15 Temmuz Marşı 15.904 izlenme - 11 ay önce Murat Kekilli - 15 Temmuz Marşı (Yeni 2016) Sanatçı Murat Kekilli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine, "15 Temmuz Marşı" eseriyle tepki gösterdi. Şarkı Sözleri (Lyric)____________________: Şanlı yurdumun tarihine bak / Var mıdır ki eşi benzeri? Dağı, taşı, toprağı, tek, bir yüreği Çınlıyor şehitlerin sesi Haydi, haydi, haydi sen de durma Sen de vatan millet aşkına Sen de çalış Allah aşkına...
Beyaz Saray Düştü 01:53
Beyaz Saray Düştü 66.350 izlenme - 4 yıl önce Herhangi bir gün gibi başlamıştı...Beyaz Saray Düştü 12 Temmuz’da sinemalarda.
15 Temmuz’un Çizgi Filmi: Evlat 01:41
15 Temmuz’un Çizgi Filmi: Evlat 4.941 izlenme - 4 ay önce 15 Temmuz çocuklara çizgi filmle anlatılacak. Ümraniye Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananları anlatan "Evlat" isimli bir çizgi film hazırlattı.
Darbe Bahane Zulüm Şahane Diyen Komutan 01:36
Darbe Bahane Zulüm Şahane Diyen Komutan 10.346 izlenme - 11 ay önce 15 Temmuz fetö darbe girişimi bitti.Ayıklama dönemi başladı her kurumdan nerdeyse bir sürü insan ayıklandı.Görüntülerde izleyeceğimiz hapse giden komutanları sağlık kontrolüne götürürken komutanlardan biri ağzından lafı kaçırıd izliyoruz
15 Temmuz Gecesine Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 01:33
15 Temmuz Gecesine Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 5.963 izlenme - 9 ay önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından teslim olmadan önceki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüye yansıyan bir sağlık personeli silahını mazgalların arasına sakladı.
Asker: Tayyip Yok Güneşli Günler Bizi Bekliyor  00:42
Asker: Tayyip Yok Güneşli Günler Bizi Bekliyor 8.486 izlenme - 8 ay önce Asker vatandaşların “neler oluyor” şeklindeki sorularına "Tayyip artık yok, güneşli günler bizi bekliyor" yanıtını veriyor. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Boğaziçi Köprüsü’nde çekilen bir görüntü dikkat çekti. Askerler Boğaziçi Köprüsü’nü kestikten sonra bir aracın içinden görüntü kaydı yapılıyor. O kayıtta asker, aracıyla köprüden geçen vatandaşların “neler oluyor” şeklindeki sorularına "Tayyip artık yok, güneşli günler bizi bekliyor" yanıtını veriyor. İşte o görüntüler:
İşte PKKlı Teröristin 15 Temmuz İtirafı! 00:42
İşte PKKlı Teröristin 15 Temmuz İtirafı! 7.014 izlenme - 10 ay önce FETÖ ve PKK terör örgütlerinin 15 Temmuz darbe girişimindeki kirli ittifakı çok çarpıcı bir itirafla ilk kez belgelendi. Van'da yaralı yakalanan PKK'lı bir terörist darbe öncesi ve sonrasında iki örgütün arasında yapılan kirli iş birliğini anlattı. Yaralı olarak yakalanan PKK'lı terörist hastanede verdiği ifadede akıllara durgunluk veren detayları açıkladı; "KARAYILAN DARBE OLACAĞINI SÖYLEDİ" "15 Temmuz günü darbe olacağını cihazdan (telsizden) bize söylediler. Bu bildiri, en üst karargahtan, komutandan, Murat Karayılan'dan geldi. Murat Karayılan aracılığıyla bütün eyaletlere duyuruldu." "ASKERE SALDIRMAYIN, POLİSE SALDIRIN!" "Bu bildiride askerlere yönelik saldırıların bitirilmesi, askerlere karşı saldırı, suikast, şiddet gibi eylemler olmayacağı, saldırıların tamamen polislere, özel harekatçılara yönelik olması gerektiği söylendi. Bildiriler eyalet komutanlarına ve eyalet yönetimlerine dağıtıldı"
15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anısına Başlıklı Kitaba Tepki 00:36
15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anısına Başlıklı Kitaba Tepki 6.537 izlenme - 9 ay önce 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anısına başlıklı kitapçığa tepki gösterildi. Kitapçığın dağıtılmasına engel olan bazı liseliler, bugün kendilerine 15 Temmuz ile ilgili zorla mektup yazdırılmasına karşı çıktı.
Darbeci Albay - Bizi Rütbemize Uygun Kişiler Tutuklasın 01:55
Darbeci Albay - Bizi Rütbemize Uygun Kişiler Tutuklasın 5.300 izlenme - 9 ay önce Bir albayın, "Mümkün olursa bizi rütbemize uygun kişiler tutuklasın, astsubaya yaptırmayın" şeklindeki sözleri dikkat çekiyor. Darbecinin bu sözleri üzerine bir asker "Albayın ağzını da bağlayın" diye tepki gösterdi.
15 Temmuz Demokrasi Marşı 02:56
15 Temmuz Demokrasi Marşı 8.520 izlenme - 11 ay önce 15 Temmuz gecesiydi, hava sıcaktı Bir ihanet kalkışması ülkeyi yaktı Gün bugündü, bütün millet ayağa kalktı Çoluk çocuk ihtiyar genç sokağa aktı Demokrasi darbe yemiş, şaşkındı millet Ya özgürlük bundan sonra, yahut da zillet Milyonların ayak sesi titretti yeri Elde bayrak,dilde tekbir, koştu ileri Demokrasi destanında şahitler biziz Bir ölünce bin dirilen şehitler biziz... Başkomutan emir verdi: İnin meydana! Sahip çıkın al bayrağa, aziz vatana! Serden geçtik vatan, millet, Allah aşkına Bütün dünya bunu görüp döndü şaşkına Yerden,gökten o hainler ölüm saçarken Nice canlar şehit düştü bayrak açarken Kimi tanka kafa tuttu kimi silaha Demokrasi çiğnenmesin diye bir daha Demokrasi darbe yemiş, şaşkındı millet Ya özgürlük bundan sonra, yahut da zillet Milyonların ayak sesi titretti yeri Elde bayrak,dilde tekbir, koştu ileri Demokrasi destanında şahitler biziz Bir ölünce bin dirilen şehitler biziz... Başkomutan emir verdi: İnin meydana! Sahip çıkın al bayrağa, aziz vatana! Serden geçtik vatan, millet, Allah aşkına Bütün dünya bunu görüp döndü şaşkına
15 Temmuz Gecesi Tek Başına 5 Zırhlıya Kafa Tutan Adam 00:59
15 Temmuz Gecesi Tek Başına 5 Zırhlıya Kafa Tutan Adam 8.914 izlenme - 10 ay önce Yeni çıkan görüntülerde sokakta nereden geldiği belli olmayan adam tek başına 5 zırhlı ile mücadeleye girişmiş.
15 Temmuz Gecesi Kurşunlar Altında Yürüyen Ak Sakallı Dede 03:07
15 Temmuz Gecesi Kurşunlar Altında Yürüyen Ak Sakallı Dede 8.909 izlenme - 10 ay önce FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi sırasında, halkın akın ettiği yerlerden biri de, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüydü. A Haber, o geceki MOBESE kayıtlarından şok bir detayı yayınladı. İnsanlar darbecilerin kurşunları altında yerde yatarken, yürüyen ak sakallı bastonlu dede kim?
15 Temmuz Uyanış Animasyonu 02:24
15 Temmuz Uyanış Animasyonu 4.332 izlenme - 8 ay önce 2023 yılına kadar Pixar'la yarışacak kalibrede olma hedefimize adım adım ilerliyoruz.. Edwin Catmull korkma, titre!
MEB'in Okullarda İzlettiği 15 Temmuz Video'ları 07:37
MEB'in Okullarda İzlettiği 15 Temmuz Video'ları 5.999 izlenme - 9 ay önce Video 2 ; https://youtu.be/5g7gO1Tdnew Tüm ilk ve ortaokullarda açılış haftasındaki '15 Temmuz' etkinliklerinde bakanlığın hazırlattığı iki kısa film gösterilecek. Bunlar, AKP'nin eğitim cinayetlerinde yeni bir zirve oluşturuyor. 6 yaşında, okula yeni başlayan çocuklara da öğretmenleri tarafından izletilecek olan filmler, kahramanlık edebiyatı ile sarmalanmış şiddet, anlamı belirsiz terimler ve yaygın eğitimde hiç yeri olmayan propaganda unsurları içeriyor. 15 Temmuz haftası skandalı bu videolarla iyice büyüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açıldığı 19 Eylül haftası boyunca, tüm özel ve resmi okullarda "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" etkinlikleri düzenlenmesini kararlaştırdı. Bakanlığın açıkladığı etkinlik planında "15 Temmuz şehit ve gazilerine şiir yazma", "şehit ve gazi ziyaretleri" yanında "15 Temmuz Şehitleri için imam hatip okulları öğrencileri tarafından okunan Kur´an hatimlerinin duasının yapılması" gibi şeyler de var. Hafta içinde tüm ilk ve orta okullarda gösterilmek üzere hazırlanan iki "eğitim videosu" ise internette de yayınlandı. Son 15 yılın oldukça tartışmalı bir figürü olarak Erdoğan'ın uzun sesleniş ve görüntülerine "Başkomutan Erdoğan" yüceltmeleri eşlik ediyor. 15 Temmuz günü olanlar, Çanakkale Savunması ve Anadolu'nun Emperyalist işgaline karşı verilen Kurtuluş Savaşı'na benzetilirken, Erdoğan'ın yaptığı mitingler bolca kullanılıyor. Çocuklarını okula "eğitim" görmeleri için yollayanlar, okuldan kendilerini hayata hazırlayacak bir eğitim bekleyenler örneği dünyada az bulunur bir propaganda kampanyasının açılış haftasına taşınması karşısında şaşkın ve öfkeli. Sözkonusu propaganda videoları özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için çok sorunlu: Her iki videoda da nerede çekildiği belli olmayan, karmaşık bir şekilde gelip giden çatışma görüntüleri var. Bombardıman uçakları, ateş açan tanklar, karşı ateşler, ezilen insanlar birbirine giriyor. Internet, televizyon haberleri gibi kaynaklarla da bilgi edinen öğrencilerin kolaylıkla sorgulayabileceği ve zaten üzerinde kimsenin tam bir uzlaşmaya varmamış olduğu yorumlar gerçeklik olarak "öğretiliyor." Yazarımız Rıfat Okçabol'un iki hafta önce işaret ettiği noktayı hemen hatırlıyoruz. Öğrencilerin kolaylıkla aklına gelebilecek "peki öğretmenim, FETÖ örgütü orduda bu kadar yüksek kademelere nasıl gelmiş" türünde sorulara öğretmenlerin nasıl yanıt vereceği bir muamma. Videolar içinde "devletin içinde yuvalanan hain paralel yapı", "cunta" gibi terimler kullanılırken, bu terimleri ilköğretim sıralarına yeni oturmuş çocukların bilmeleri ya da öğretmenlerinin müfredatta tanımı ve yeri olmayan bu terimleri "öğretmesi" bekleniyor. Videoların ilkinde (zaman 6:15) AKP'nin seçim propaganda müziği olan Dombıra bir süre duyuluyor ve başka bir melodiye bağlanıyor. Böylece AKP ilkokullarda gösterilecek bir "eğitim filmi"ne kendi propaganda şarkısını koyan ilk hükümet partisi oluyor. "Eğitim filmi"nde uzun uzun görüntülenen bir başka tartışmalı unsur ise ÖSO bayrağı. Atlaslar ve ders kitaplarında da yer alan kırmızı şeritli Suriye Bayrağı'na benzeyen ama yeşil şeritli ve 3 yıldızlı olan Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı, BM tarafından tanınmış, meşru bir siyasi varlığı temsil etmiyor. Öğretmenlerin "bu bayrak ne bayrağı" sorusuna verecekleri müfredat içinde bir yanıt da bulunmuyor. Videoların "eğitim" kriterleri açısından mutlak bir umursamazlıkla yapıldığının bir kanıtı da ikinci videoda yer alan anlatım bozukluğu: "30 Ağustos 1922. Zulme ve işgale boyun eğmeyen milletimiz vatanımızı dört bir yandan kuşatan düşman devletlerin işgal harekatına direndi. Ancak, ayağında çarığı, heybesinde azığı olmayan kuvayi milliye ruhunun azmini ve milletin imanını hesaplayamadı." "Zulme boyun eğmeyen milletimizin kuvayi milliye ruhunun azmini hesaplayamadığı" bilgisinin çocuklarda yaratabileceği kafa karışıklığını es geçebiliriz! Böylesi bir anlatım bozukluğunu göremeyen "milli eğitim" görevlilerinin varlığı ise eğitimde yaşanan çöküşün kendi başına kanıtı. 15 Temmuz gecesinden seçilen fotoğraf ve hareketli görüntülerde bolca sarıklı, cüppeli kişiler yer alıyor. Bu tür görüntülerin özellikle tercih edildiğini gösteren şeyse ilk videoda Çanakkale görüntülerinin ardından geliyor. (Zaman 1.47) "Dur Yolcu" yazısının önünde duran takkeli bir kişi dramatik bir efektle sahne alıyor. Videolarla ilgili hem pedagoji, hem de gerçekçilik adına sorgulanabilir olan bir diğer nokta da "kan kırmızı deniz üzerinde ay yıldız" görselliği. 15 Temmuz gecesinin "denizlerin kan kestiği" bir şiddet içinde anılmasındaki abartma bir yana, kana boyanmış deniz efektlerinin 6 yaşında okula ilk adımını atmış çocukların karşısına neden çıkarıldığı da anlaşılamıyor. AKP'nin korku filmleri
Şehidin Babasına Fotoğrafta Görünmesi 03:00
Şehidin Babasına Fotoğrafta Görünmesi 6.438 izlenme - 8 ay önce 15 Temmuz'da şehit olan Tolga Ecebalın babası Tarkan Ecebalın, oğlunu Medine'de Peygamber efendimizin kabrinin yanı başında gördüğünü söyledi. Tarkan Ecebalın, Tolga'nın silüetinin yansıdığı fotoğrafı canlı yayında ispatıyla gösterdi. A Haber kanalına misafir olan şehit ailelerinin hüzünlü hikayesi dinleyenleri ağlattı.
GTA V - 15 Temmuz Darbe Girişimi Canlandırması 10:09
GTA V - 15 Temmuz Darbe Girişimi Canlandırması 4.507 izlenme - 9 ay önce Sedat Bozkurt kardeşimizin GTA 5 isimli oyunda modlarla yaptığı 15 Temmuz darbe girişiminin canlandırmasını izleyeceğiz.
Panenka Atacağım Dedi Rezil Oldu (Almanya - İtalya Euro 2016) 00:20
Panenka Atacağım Dedi Rezil Oldu (Almanya - İtalya Euro 2016) 10.126 izlenme - 12 ay önce Almanya-İtalya maçının seri penaltı atışları sırasında İtalyan futbolcu Pelle, Neuer'e panenka yapacağım tarzında bir hareket yapıp penatıyı dışarı attı.
Bağcılar'daki Tabutlu İlkokul Piyesi 04:20
Bağcılar'daki Tabutlu İlkokul Piyesi 2.258 izlenme - 3 ay önce Çanakkale destanı'nın 102. Yılında da her yıl olduğu gibi kahraman şehitlerimizi minnetle andık. İstanbul Bağcılar'daki bir ilkokulda da Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümü nedeniyle bir gösteri hazırlandı. O gösteride 7-8 yaşındaki öğrenciler savaştan bir çatışma sahnesini canlandırdı. Sonrasında ise temsili tabutların üstüne çocukların fotoğrafı yapıştırıldı, kız çocuklar o tabutların başında ağladı. İşte piyesteki bu görüntü aileleri ikiye böldü.