Hoşgeldiniz!

Terakki Videoları

İttihat ve Terâkki ile Masonlar 08:13
İttihat ve Terâkki ile Masonlar 1.895 izlenme - 10 ay önce Murat Bardakçı, internette yayılan saçmasapan komplo teorilerine cevap veriyor.
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Cırcus - Dırty Loops 03:50
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Cırcus - Dırty Loops 1.500 izlenme - 3 yıl önce 17. Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finalinde TERAKKİ VAKFI OKULLARI ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ DIRTY LOOPS'dan CIRCUS şarkısını seslendirdi. Bu performanslarıyla “En İyi Orkestra” ikinciliğini ve “En İyi Kız Solist” üçüncülüğünü kazandılar.
Arşiv Odası - Celal Bayar (1982) 14:26
Arşiv Odası - Celal Bayar (1982) 759 izlenme - 1 yıl önce Arşiv Odası'nın bu bölümünde Atatürk'ün son başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 3'üncü cumhurbaşkanı Celal Bayar'la 1982 yılında yapılmış bir söyleşi var. Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinden Cumhuriyet'e, İttihat ve Terakki Cemiyeti'nden Atatürk'ün en yakınına, oradan Çankaya Köşkü'ne, Yassıada duruşmalarından İmralı'ya uzanan 103 yıllık bir yaşam... 1982 yılındaki bu programda, 99 yaşındaki Celal Bayar uzun yaşamından kesitler anlatırken, onun gözünden Türkiye Cumhuriyeti tarihine de bir pencere açıyoruz...
Sultan II Abdülhamid Han'a neden kızıl sultan dendi 02:27
Sultan II Abdülhamid Han'a neden kızıl sultan dendi 973 izlenme - 2 yıl önce Ermeni isyanlarını bastırdığı için Abdülhamid Han'a bir Fransız yazar kitabında, "Kızıl Sultan" diyor. İttihat Terakki ve Jön Türkler mal bulmuş mağribi gibi aleyhte bu lakabı yaymışlardır.
Meclisi Mebusan Marşı - İttihad ve Terakki 03:20
Meclisi Mebusan Marşı - İttihad ve Terakki 50 izlenme - 2 ay önce
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Circus - Dirty Loops 03:45
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Circus - Dirty Loops 746 izlenme - 3 yıl önce Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi, 17.Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın İstanbul elemelerine Dirty Loops'tan Circus şarkısıyla katıldı.
İttihât ve Terakki - Vicdân-ı Muâzzam Marşı 02:50
İttihât ve Terakki - Vicdân-ı Muâzzam Marşı 280 izlenme - 2 yıl önce Vicdan-ı Muazzam Hürriyet Marşı - Neside-i Zafer Marşı Leyla Saz Hanım'ın Hicâzkar marşı. Sözleri: Vicdanı muazzam olan Osmanlılarız biz... Devamı Peymanına kanun koyan Osmanlılarız biz. Arzusunu pek güç bulan Osmanlılarız biz. Azminde sebâtkar olan Osmanlılarız biz. Enver'le Niyazi, unutulmaz bu isimler, Tarih,i medaniye emanet bu cisimler. Yaşa Vatan Çok Yaşa! Yaşa Millet Çok Yaşa! Yaşasın Osmanlılar, Yaşasın Şanlı Ordu!
Şişli Terakki Lisesi Mezuniyeti 02:44
Şişli Terakki Lisesi Mezuniyeti 415 izlenme - 6 yıl önce terakki lisesi öğrencileri beyaz geceyle mezun oldular.
Şişli Terakki Mov 02:44
Şişli Terakki Mov 315 izlenme - 6 yıl önce
Yiğithan Ve Grubu Tanıtım Filmi 2 (Paralel Evren) 08:23
Yiğithan Ve Grubu Tanıtım Filmi 2 (Paralel Evren) 126 izlenme - 2 yıl önce Terakki Lisesi'nde Yiğithan ve Grubu'nun sunumunda kullandığı ikinci tanıtım filmidir.
Osmanlı'da Masonluk ve İttihad Terakki 09:24
Osmanlı'da Masonluk ve İttihad Terakki 128 izlenme - 2 yıl önce Masonluk nedir? masonluk dinsiz bir oluşum mudur ? ittihad terakkide kimler masondur ve Atatürk mason mudur ? 2013te yayınlanan Tarihin Arka Odası programından ilginç ve dinlenilmesi gerektiğini düşündüğüm bazı bölümleri kesip 9 dakikalık bir video haline getirdim. Programın tamamını izlemek isteyenler youtubedan bulabilirler. 1:08 - Çırağan sarayından 5. Muradın kaçırılma teşebbüsü. 4:30 - İttihad Terakki ve Masonluk 5:43 - Atatürk ve Masonluk Masonluğun doğuşu 10.yylarda Haçlı seferleri, Kudüsün ele geçirilişi ve orada kervanları koruma görevi üstlenen tapınak şovalyeleri ile başlar, zamanla bu örgütün hazinesi Fransa kralının iştahını kabartır ve kral bu örgüte bir komplo düzenleyip hazinenin üstüne konma amacıyla bir girişimde bulunur, dönemin tüm tapınakçıları yakılarak öldürülür fakat kral hazineyi ele geçiremez, aradan uzun bi zaman geçmesinin ardından bu olayın intikamını almak isteyen bir grup örgütlenmeye başlar ve Fransız ihtilali dahil tarihin yönünü değiştiren olaylarda etkinlik sağlarlar. Masonluğun tapınakçılardan önce var olup olmadığı gibi konular üzerine bir çok teori olsada tapınakçıların bu hikayesi genelde geçerli sayılır. Bu örgütlenme 10.yy dan günümüze kadar gizli ritüelleriyle birlikte varlığını sürdürmüş ve bir çok komplo teorisine konu olmuştur. En genel geçer düşüncede masonları, siyonizm ve yahudilik ile bir tutma yanılgısıdır, yanılgı diyorum çünki geçmişte dünyanın farklı yerlerindeki mason localarının bulunduğu ülkelerin menfaatlerini korumak için birbiriyle ihtilafa düştüğü bilinir ve yahudilik ile tek alakaları ritüellerinde geçen bir kaç ibranice kelimedir.Mason localarına giriş için tanrıya inanma zorunluluğu vardır ve üye alım törenlerinde kendi inançlarının kutsal kitapları üzerine yemin ederler, buda islam düşmanı oldukları tezini çürütür.
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Him - Wicked Game 03:50
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Him - Wicked Game 206 izlenme - 3 yıl önce 2012 İstanbul elemelerinde Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi Him grubundan Wicked Game şarkısını seslendiriyor.
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Fen Lisesi - Doobie Brothers - Long Train Running 03:51
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Fen Lisesi - Doobie Brothers - Long Train Running 232 izlenme - 3 yıl önce 2012 İstanbul elemelerinde Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Fen Lisesi Doobie Brothers’tan Long Train Running şarkısını seslendiriyor.
Yiğithan Ve Grubu - Tanıtım Filmi 05:17
Yiğithan Ve Grubu - Tanıtım Filmi 115 izlenme - 2 yıl önce Terakki Lisesi'nde Yiğithan ve Grubu'nun sunumunda kullandığı tanıtım filmidir.
Abdülhamid Han'ın tahtan indirilişin hazin hikayesi 14:04
Abdülhamid Han'ın tahtan indirilişin hazin hikayesi 147 izlenme - 2 yıl önce Ermeni, Yahudi oyunları ve işbirlikçi ittihat ve teraki'nin desteğiyle Sultan Abdülhamid Han'ın tahtan indirilişi. Elmalılı Hamdi yazır'ın gönüllü olarak yazdığı fetvası. Filistin topraklarının Yahudiler satılmaması. İTTİHAT VE TERAKKİNİN İSRAİL'İN KURULMASINDAKİ ROLÜ.Yıldız sarayının yağmalanması, Abdülhamid hanın hanımının kıymetli şyalarının yağmalanması,SARAYDAKİ HANIMLARIN BAŞINA GELENLER
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Skunk Anansıe - Because Of You 03:47
Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi - Skunk Anansıe - Because Of You 138 izlenme - 3 yıl önce Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi 2013 yılında Istanbul’da gerçekleşen elemelere Skunk Anansie’nin Because Of You şarkısıyla katıldı.
Tarih ve İnsan 38. Bölüm II. Abdülhamid Han - Ahmet Şimşirgil 01:43:59
Tarih ve İnsan 38. Bölüm II. Abdülhamid Han - Ahmet Şimşirgil 28 izlenme - 8 ay önce Prof. Dr. AHMET ŞİMŞİRGİL'in hazırladığı ve MUSTAFA BULUT'un sunumuyla Tarih ve İnsan Programı.. Yayın Tarihi: 3 Ekim 2016 Konu: II. Abdülhamid Han
Webisode 30 07:03
Webisode 30 150 izlenme - 3 yıl önce 2012 yılında düzenlenen, vodafone freezone 15. liselerarası müzik yarışması'nda katılan liseli grupları daha yakında tanıyalım. Bu bölümdeki liseler: rüştü akın anadolu kız teknik ve meslek lisesi, şişli yunus emre lisesi, terakki vakfı okulları özel şişli terakki fen lisesi, ups haluk ündeğer lisesi, vali muammer güler anadolu öğretmen lisesi, vkv koç özel lisesi
Didâr-ı Hürriyet 17:59
Didâr-ı Hürriyet 73 izlenme - 2 yıl önce Didâr-ı Hürriyet: Kartpostallarla İkinci Meşrutiyet (1908-1913) Eser: Sacit Kutlu Metin/Araştırma: Fahri Aral Kurgu: Figen Gönülcan Kamera: Serkan Çiftci, Özlem Dündar, Uğur Varol, Oytun Orgül, Ertan Önsel Kitap hakkında bilgi: Tarihimizin çok önemli bir dönemine ışık tutan, Osmanlı Devleti'nin geçen yüzyılın başında geçirdiği toplumsal değişimleri o dönemin siyasal olaylarını, bu olayların içinde yer alan kişileri, partileri, cemiyetleri vb. kuruluşları değişen toplumsal yapı ve buna paralel olarak biçimlenen düşünce akımları içinde değerlendiren bu çalışmanın en önemli ve çarpıcı yanı, tüm bu olguları dönemin kartpostallarıyla birlikte adeta "canlandırarak" çok değişik ve alışılmışın dışında bir sosyal tarih çerçevesi içinde sunmasıdır. TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ SEDAT SİMAVİ ÖDÜLLERİ 2004 SOSYAL BİLİMLER ÖVGÜYE DEĞER ESER ÖDÜLÜ
Cephe-Sersem 03:53
Cephe-Sersem 54 izlenme - 7 yıl önce cephe'nin 'terakki' albümünden bir parça...www.myspace.com/cephe
Cephe-Yavaş Bir Tempo 01:36
Cephe-Yavaş Bir Tempo 50 izlenme - 7 yıl önce cephe'nin 'terakki' albümünden bir parça...www.myspace.com/cephe
Cephe-İçimdeki Eller 03:31
Cephe-İçimdeki Eller 43 izlenme - 7 yıl önce cephe'nin 'terakki' albümünden bir parça...www.myspace.com/cephe
Cephe-Bu Gece 03:36
Cephe-Bu Gece 36 izlenme - 7 yıl önce cephe'nin 'terakki' albümünden bir parça...www.myspace.com/cephe
Sadece İslam Birliği’ni istiyorum dense birleşme için Allah yardım edecektir. 01:17
Sadece İslam Birliği’ni istiyorum dense birleşme için Allah yardım edecektir. 5 izlenme - 2 yıl önce DİDEM ÜRER: Hocam, Diyarbakır’da da kardeşimizin evde kendi imkanlarıyla A4 kağıtlarıyla hazırladığı “İslam Birliği istiyoruz” ve benzeri afişleri Ulu Camii önündeki miting ve basın toplantısında dağıtılmış. Katılımcılar afişleri alıp havaya kaldırmışlar. Ulusal ve yerel televizyon kanalları da çekim yapmışlar. ADNAN OKTAR: İşte bu kadar. Harikulade kolay bir yol var, olağanüstü kolay; bütün İslam aleminin yüzde 70-80’i diyecek ki, “İslam Birliği’ni istiyoruz” diyecek. İsterse yüzde 90’ı istemese dahi usulen söyleyin. “Olacak” diyorum. Usulen söyleyin, olacak. Ağızlarına sanki zift sürüldü. “Yok, söylemeyiz” diyor. Para verelim, parayla söyleyin. Ne kadar para istiyorsanız söyleyin. Para verelim, söyleyin. Yine olacak, derseniz. Ama şeytan sizin ağzınızı burmuş. Şeytan ağzınızı pençesiyle kapatmış. İki kelimeyi söyleyemiyorsunuz. “İslam Birliği’ni istiyorum” bu kadar. http://www.a9.com.tr/izle/167900/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Sadece-Islam-Birligi’ni-istiyorum-dense-birlesme-icin-Allah-yardim-edecektir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo