Hoşgeldiniz!

tereyağı

Ayrandan Tereyağı Yapımı 01:48
Ayrandan Tereyağı Yapımı 11.465 izlenme - 4 yıl önce Ayrandan Tereyağı Yapımı
Tirit Nasıl Yapılır? 02:06
Tirit Nasıl Yapılır? 11.542 izlenme - 9 yıl önce anadolunun has yemeklerinden biri olan tiritin nasıl yapıldığını görecek, mestolacaksınız...
Yayık Makinası Yoğurttan Tereyağı Yapma akildakal 00:32
Yayık Makinası Yoğurttan Tereyağı Yapma akildakal 4.627 izlenme - 6 yıl önce Yayık makinaları
Bursa Canlı Balık Meyhanesi Ve Güveçte Terayağlı Karides 00:05
Bursa Canlı Balık Meyhanesi Ve Güveçte Terayağlı Karides 1.141 izlenme - 3 yıl önce Bursa Tuz Pazarı / Balık Pazarı 'nda bulunan ufak ama kesinlikle tatmanızı görmenizi tavsiye edeceğim bir meyhane.
Baltalı Keçi Tereyağı Sadece Migros'ta! 00:15
Baltalı Keçi Tereyağı Sadece Migros'ta! 363 izlenme - 3 yıl önce 200 gram Baltalı Keçi Tereyağı 9.90 TL. Herkes tereyağı satar ama 1500'ten fazla özel ürün sadece Migros'ta! Migros size #iyigelecek! http://migrostv.migros.com.tr/
Çeşnili tereyağı nasıl yapılır? 00:40
Çeşnili tereyağı nasıl yapılır? 153 izlenme - 2 yıl önce Çeşnili tereyağının en lezzetli hali MigrosTV'de! Bu videolarımız da ilginizi çekecek; frambuaz sos, bademli güllaç.
Aromalı Tereyağı Tarifi 01:01
Aromalı Tereyağı Tarifi 542 izlenme - 4 yıl önce Nefis bir meze tarifine ne dersiniz? Şahane akşam yemekleri için leziz bir aperatif; aromalı tereyağı. Tereyağı ve somon lezzetinin bir araya geldiği aromalı tereyağı tarifi için; http://migrostv.migros.com.tr/aromali-tereyagi/ Nefis yemek tarifleri için bizden ayrılmayın; http://migrostv.migros.com.tr/
 Türk bilim adamının 'tereyağ' başarısı 03:51
Türk bilim adamının 'tereyağ' başarısı 201 izlenme - 4 yıl önce Erciyes Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Doğan, yaptıkları çalışmayla tereyağının kalorisini yüzde 50 azalttıklarını söyledi. Doç. Dr. Mahmut Doğan, yaptıkları çalışma için TUBİTAK’tan destek aldıklarını belirterek, “Projemizin adı kalorisi azalmış probiyotik modifiye tereyağı üretimi ve krema üretimiydi. Yaklaşık 100 bin liralık bir bütçeyle 18 ay süreç içerisinde tamamlandı. Ürünün ARGE çalışmasında kontrol grubu olarak tereyağını seçtik ve bu tereyağına karşılık bizim geliştirilmiş yeni kalorisi azaltılmış, modifiye tereyağı için öngördüğümüz doğal kaynaklardan elde edilen lifi kullanarak yağ yıkama maddesi olarak kullanıldı. Belli oranlarda tereyağına ikame edildi. Daha sonra ürünün reçetelendirilmesi, optimize edildikten sonra fiziksel, kimyasal özelliklerine bakıldı. Sonuçta günlük tükettiğimiz tereyağındaki damak tadı farksız, beğeni ile tüketilebilecek ancak farklı yönüyle kalorisi yaklaşık yüzde 50 oranında düşürülmüş oldu. Bununla beraber sadece kalori düşüşü sağlamadık aynı zamanda kolesterol miktarını da düşürmüş olduk. Diğer vitamin içeriği ve yağ asitleri yönüyle de analizler yapıldı. Sonuçta tereyağının kalorisini yüzde 50 azaltmış olduk. Bununla birlikte tüketici beğenisini de gözlemledik. Ürünün 6 aylık depolanma stabilitesini de test ettik. Gayet olumlu sonuçlar elde edildi” diye konuştu.Yaptıkları tereyağını obezite ve kalp, damar hastalığı olan insanların tüketebileceğini belirten Doğan, “Bu proje obezite problemine karşı veya kalp, damar hastalığı yönüyle tereyağı tüketemeyen bireyler için alternatif yeni bir ürün oldu. Bu ilk defa yapılan bir çalışma. Patent başvurusunu yaptık. Bunu yaparken de özellikle şunu planladık; günümüzde özellikle obezite problemi oldukça yaygınlaşıyor. Yine kalp, damar hastalığı yönüyle tüketicilerimizin muzdarip olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla biz alternatif olsun diye bu fikri öne sürdük ve çalışmayı projelendirdik. Belli değerlendirmeler sonrasında proje TUBİTAK tarafından kabul edildi. Yapılan Ar-Ge çalışması sonucunda da ürünü tamamlamış olduk” şeklinde konuştu."Biz bölümümüzle ilgili farklı çalışmaları sürdürüyoruz" diye devam eden Doğan, “Yaptığımız çalışmalarında mümkün mertebe TUBİTAK’tan ve diğer kurumlardan destek almasını sağlıyoruz. Liflerle ilgili çalışırken bu aklımıza geldi. Daha sonra bunu olgunlaştırdım ve belli bir takımla bunu 18 ay süre içerişinde tamamladık. Şu anda ürünün Ar-Ge’si tamamen bitmiş durumda. Aslında bunu oransal olarak kalorisini biraz daha düşürebiliriz ama yine bunun çalışmasının yapılması gerekiyor. Şunda yaklaşık yüzde 50 oranında kalorisi düşmüş bir ürün hazır. İsteyen herhangi bir üreticiye üretimini sağlayabiliriz” ifadelerini kaydetti.
Tereyağı Bütün Bir Şekilde Yutan Kadın 00:31
Tereyağı Bütün Bir Şekilde Yutan Kadın 71 izlenme - 1 yıl önce Tereyağı Bütün Bir Şekilde Yutan Kadın Gözlerinize inanamayacağınız şekilde tereyağı bütün şekilde yutan kadın.
Her Yemekte Tereyağı Kullanmayın! (Zahide Yetiş 01 Mart Salı) 02:10
Her Yemekte Tereyağı Kullanmayın! (Zahide Yetiş 01 Mart Salı) 80 izlenme - 2 yıl önce Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Programın bugünkü konuğu; Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez oldu. Prof. Dr. Bingür Sönmez, beslenmeden egzersize bir çok konuda hayat kurtaran bilgiler verdi.
Erimiş Tereyağı İçip Karla Banyo Yapmak 03:16
Erimiş Tereyağı İçip Karla Banyo Yapmak 124 izlenme - 3 yıl önce Güzel ülkemin güzel insanları doğada hiç bir şeyin israf olmasına izin vermiyor.. Kars, Kağızman da -10 derecede kar ile yıkanan abimiz doğal ortamının vermiş olduğu mutlulukla açıklamalar yapıp herkesi kar banyosu yapmaya davet ediyor. Ayrıca yöresel gıdalarında sağlık üzerindeki etkilerinin anlatıldığı bu içerik olarak gayet zengin videoyu sizinle paylaşmaktan gurur duyarım. Saygılar
Baltalı Keçi Tereyağı Sadece Migros'ta! 00:19
Baltalı Keçi Tereyağı Sadece Migros'ta! 38 izlenme - 2 yıl önce 1500'den fazla özel ürün sadece Migros'ta! Baltalı keçi tereyağı sadece Migros'ta!