Hoşgeldiniz!

terkettiler

Ertuğrul Polat - Terkettiler - Bir Gün Bırakıp Gittiler - Arabeskinkralı Gönülmahkumu 03:41
Ertuğrul Polat - Terkettiler - Bir Gün Bırakıp Gittiler - Arabeskinkralı Gönülmahkumu 6.721 izlenme - 7 yıl önce yarasında dikişi olana acı mı sorulur ? hadi durma çek bakışlarını gözlerimden aşk bu; şeytan doldurur"
Ertuğrul Polat - Gittiğin O Gün 04:31
Ertuğrul Polat - Gittiğin O Gün 4.736 izlenme - 7 yıl önce sensizlik sardı karardı dünyam. çalınan tüm şarkılar sanadır sevdam. gittiğin günden beri perişanım heran !!!
By.serseri 05:00
By.serseri 1.561 izlenme - 9 yıl önce TERKETTİLER ! :@
terkettiler 02:28
terkettiler 1.290 izlenme - 7 yıl önce süper bi amatör şarkı terkettiler
Ertuğrul Polat - Ateşlere Atsınlar Beni 05:10
Ertuğrul Polat - Ateşlere Atsınlar Beni 1.101 izlenme - 7 yıl önce inanmazsan yeminime sözüme ! yağlı urganla assınlar. istersen ateşlerede atsınlar ! sen yoksan ne farkeder ...
Terkettiler 00:55
Terkettiler 878 izlenme - 10 yıl önce
terkettiler terkettiler 01:25
terkettiler terkettiler 336 izlenme - 7 yıl önce
 Ordu'da köprüsü yapılmayan köyü terkettiler 02:59
Ordu'da köprüsü yapılmayan köyü terkettiler 315 izlenme - 4 yıl önce Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Yeni Kızılcakese köyünde yıllardır köprü yapılmasını bekleyen mahalle sakinleri, köprüden umudunu kesince köyü terk etti. Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayınız! 20 hanenin bulunduğu Yeni Kızılcakese köyü Kozbükü Mahallesi’nde ulaşım uzun yıllardır teleferikle sağlanıyor. Köprü olmadığı için köyü en son terk eden 72 yaşındaki Yunus Avcı, köprünün işçilik dahil yarı bedelini karşılamasına rağmen devletten destek alamadığını söyledi. Her şeye rağmen köyü terk etmemekte direndiğini belirten Avcı, geçtiğimiz yıl eşinin beyin kanaması geçirmesi üzerine eve ambulans gidemeyince köyü terk etmek zorunda kaldığını kaydetti. Yıllarca kendi imkanları ile kurdukları teleferikle evlerine gidip geldiklerini ifade eden Avcı, “İşçiliğini üstlenerek temelini de attığımız köprü için devlet sadece 50 bin liralık malzemeyi bize çok gördü” dedi. Köprü yapılması için çok mücadele ettiğini anlatan Yunus Avcı, “Burası Yeni Kızılcakese köyü Kozbükü Mahallesi. Köye kadar olan yol, köprü olmadığı için mahallemize ulaşmıyor. Yıllar önce ulaşım ve yük taşımak için kendi imkanlarımızla teleferik kurduk. Yıllardır da ulaşımımızı teleferikle sağlıyoruz. Ancak teleferikte bir yere kadar. Mahallede 20 hane yaşıyordu. Köprü olmadığı için bir bir terk ettiler. En son ben kaldım. Ta ki eşim beyin kanaması geçirinceye kadar. Eşim rahatsızlanınca ambulans çağırdık, yol olmadığı için evin yanına gelemedi. Hastamızı teleferikle binbir eziyetle karşıya geçirdik. Şimdi ben de, eşim de sürekli tedavi görüyoruz. Acil durumlarda köprü olmadığından ve ambulans eve gelemediğinden biz de köyü terk etmek durumunda kaldık” diye konuştu. “Yapılmasını istediğimiz köprüden 20 hane faydalanacak” diyen Avcı, “Benim 6 çocuğum var. Hepsi de buraya ev yapmak istiyor, fakat köprü yapılmadığı için ev yapmaktan vazgeçtiler ve köye gelmiyorlar. Bu sene köprü yapılmadığı için mahallede bende dahil olmak üzere 4 hane Ünye’ye taşınmak mecburiyetinde kaldık. Eğer köprü yapılırsa vatandaşlar tekrar köylerine geri döner ve arazisine sahip çıkar. Ben 70 senedir bu çileyi çekiyorum. 57 senedir evliyim ve eşimle birlikte bu teleferiği kullanıyoruz. Fakat eşim birkaç ay önce beyin kanaması ve felç geçirdi. Ambulans eşimi almaya geldiği zaman saatlerce eşimi karşıya geçirmek için uğraştık. Eğer köprü olsaydı belki de eşim bu hale gelmeyecekti” şeklinde konuştu.
Terkettiler Mp3 02:28
Terkettiler Mp3 388 izlenme - 7 yıl önce süper bir amatör şarkı rsl
Tunc Aybulutan Fena Ses 01:34
Tunc Aybulutan Fena Ses 258 izlenme - 7 yıl önce
Terkettiler Mp3 02:28
Terkettiler Mp3 234 izlenme - 7 yıl önce sivasl1 resul süper bir amatör şarkı
İsmail Terkettiler 04:24
İsmail Terkettiler 79 izlenme - 7 yıl önce sevme sevsınler deger versınleraglama aglatkı degerını bılsınler
terkettiler resul 02:28
terkettiler resul 79 izlenme - 7 yıl önce
Koray - Terkettiler 02:50
Koray - Terkettiler 131 izlenme - 5 yıl önce Koray - Terkettiler