Hoşgeldiniz!

Tibet Mastifi

Tibet Mastifi VS Rottweiler (Tibet Mastifinin Asaleti) 04:34
Tibet Mastifi VS Rottweiler (Tibet Mastifinin Asaleti) 14.010 izlenme - 3 yıl önce Köpekler ve köpek eğitimi üzerine bir video. İkisi de köepk ama asalet farkı var arada. Tabii bakış açısına göre de değişir.
Tibet Mastifi Vs Aslan Dövüşünün Galibi Kim Olur? 03:07
Tibet Mastifi Vs Aslan Dövüşünün Galibi Kim Olur? 10.032 izlenme - 2 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Aslan: Aslan, kedigiller ailesinden etçil yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Hindistan'ın koruma altına alınmış küçük bir bölümünde ve Afrika kıtasında yaşamaktadırlar.
Nadir Bulunan Hayvan - Tibet Mastifi 04:40
Nadir Bulunan Hayvan - Tibet Mastifi 4.239 izlenme - 3 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.[kaynak belirtilmeli] Tibet Mastifi, Hindistan, Çin, Nepal ve Tibet'teki yerel kabileler tarafından kendi koyunları leoparlardan korumak için kullanılmaktadır.[1] "Tibet mastifi" adı aslında yanlış bir isimdir çünkü bu gerçek bir mastif değildir. Mastif adı bu köpeğe büyüklüğünden dolayı Tibet'e gelen ilk Avrupalı ziyaretçiler tarafından verilmiştir. Tibet dağ köpeği ya da Himalaya dağ köpeği bu cins için daha doğru bir isim olurdu.[2]
En Büyük Tibet Mastifi 04:40
En Büyük Tibet Mastifi 6.883 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın en büyük köpeklerinden tibet mastifini görmek ister misiniz. Kangalla birlikte en büyük köpeklerden biri olan Tibet Mastifi. Tibet Mastifi Yavru diye çok kez aratıldığı bir gerçek.
Tibet Mastifi ve Pitbull 01:14
Tibet Mastifi ve Pitbull 2.123 izlenme - 3 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.[kaynak belirtilmeli] Tibet Mastifi, Hindistan, Çin, Nepal ve Tibet'teki yerel kabileler tarafından kendi koyunları leoparlardan korumak için kullanılmaktadır.[1] "Tibet mastifi" adı aslında yanlış bir isimdir çünkü bu gerçek bir mastif değildir. Mastif adı bu köpeğe büyüklüğünden dolayı Tibet'e gelen ilk Avrupalı ziyaretçiler tarafından verilmiştir. Tibet dağ köpeği ya da Himalaya dağ köpeği bu cins için daha doğru bir isim olurdu.
Satılık Tibet Mastif Yavruları 00:33
Satılık Tibet Mastif Yavruları 2.272 izlenme - 4 yıl önce Dünyanın En özel Irklarından olan Tibet Mastiff Diğer Adıyla tibetan mastiff Yavrularımız İthal Olarak Sizlere sunumaktayız. detaylı bilgi için 05352718449 /www.yavrukopekilani.com
Kangal Mı Kafkas Çoban Köpeği Mi Tibet Mastifi Mi? 08:46
Kangal Mı Kafkas Çoban Köpeği Mi Tibet Mastifi Mi? 2.141 izlenme - 2 yıl önce Kangal, Türkiye kökenli bir çoban ve bekçi köpeği ırkı. Adını Sivas'ın Kangal ilçesinden alır.[1] Henüz FCI, AKC ve TKC gibi dünyadaki büyük köpek kulüpleri ve federasyonları tarafından tanınmamaktadır ancak Türkiye'deki otoritelerce dünyada safkan bir köpek ırkı olarak tanınması için çalışmalar yapılmaktadır.[ Kafkas çoban köpeği, Kafkasya’da yaşayan ender köpek cinsi. Bu köpek cinsinin Kuzey Kafkasya"ya Tibet'ten 2000 yıl kadar önce geldiği düşünülmektedir. Kafkas dağlarının, Çerkez bölgesinde yaygın olarak bulunur. Vikipedi Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir.
Dünyanın En Pahalı Köpeği - Tibet Mastifi 02:50
Dünyanın En Pahalı Köpeği - Tibet Mastifi 1.070 izlenme - 3 yıl önce Köpeklerin atası olarak bilinen Tibet Mastifi ırkları Elit Yavru çiftliğimizde tanıtıldı. http://www.elityavru.com/ Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy Beyaz tv Anahaber ekibine kral köpek Tibet Mastifini anlattı.Yine dev ırklardan olan Alabay cinside programda tanıtıldı. Bu gösterişli ırklara sahip olmak isteyenler 0533 407 63 63 no'lu cep numarasından bizlere ulaşabilir. TİBET MASTİFİ: Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.
Tibet Mastifi Çifti 01:34
Tibet Mastifi Çifti 1.323 izlenme - 3 yıl önce Tibet Çoban Köpeği yani Tibet Mastifinin yavrularına ulaşmak zor. Öyle internete tibet köpeği yavrusu, satılık yazarak bulunmaz. Çabalamak gerek.
Eşi Benzeri Olmayan - Tibet Mastifi 01:07
Eşi Benzeri Olmayan - Tibet Mastifi 566 izlenme - 3 yıl önce TİBET MASTİFİ: Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.
Tibet Mastifi ; Köpeklerin Atası , En Zeki ve Heybetli Köpek 01:20
Tibet Mastifi ; Köpeklerin Atası , En Zeki ve Heybetli Köpek 314 izlenme - 3 yıl önce İnternette gezerken tesadüfen gördüğüm bu köpek türü çok ilgimi çekti ve araştırma gereği duydum :) Öncelikle Mastif ne demek ; Mastif iri bir köpek grubu. Mastif olarak adlandırılan pekçok ırk vardır. Bunlara genellikleMolossus ırklar denir ve ortak bir atadan geldikleri düşünülür.[1] Mastifler tarih boyunca genellikle savaş köpeği ve bekçi köpeği olarak kullanılmışlardır. Roma İmparatorluğu'nda arenalarda ayılar, aslanlar, kaplanlar, köpekler ve insanlarla dövüştürülmüşlerdir. İngiltere'de boğalarla ve ayılarla dövüştürülmüşlerdir.[1] En çok bilinen mastif ırkı sadece mastif olarak da anılan İngiliz mastifidir. İngiltere'de yaklaşık 2000 yıldır bekçi ve dövüş köpeği olarak kullanılırlar. Bazı Avrupalı ve Asyalı kayıtlarda kökeni MÖ 3000 yıllarına kadar gider.[1] Mastif grubunda sayılan bazı köpek ırkları şunlardır: Anadolu çoban köpeği[2] Bulmastif Danua Alman mastifi Dogo Arjantin mastifi İngiliz mastifi İspanyol mastifi Kane korso Bandog Roman mastifi. Kore mastifi Malaklı Anadolu Mastifi. Napoli mastifi Saint Bernard İsviçre Mastifi Tibet mastifi Tosa uno Japon mastifi Tibet Mastifi Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanina sahip. ingiliz mastiffe göre daha ufak bir yapıya sahiptir. günümüzde daha ziyade çoban köpeği olarak kullanılmakla birlikte ortalama ömrü 10 - 12 yıl, ortalama boy erkeklerde 75 - 85 cm dişilerde ise 70 - 80 cm kadardır. mastif Amerika'da zenginlik sembolü olan Tibet Mastifi çok pahalı fiyatlarla alıcı bulmaktadırlar. temel özellikleri sağlam ve kemik yapısı güçlü bir köpektir. marco polo bu köpeği, "bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!" sözleriyle tanımlamıştır. yüzü, ingiliz mastiff'inkinden küçüktür. tibet'te kalan tek tük birkaç örnek, vahşi ve saldırgandır. davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir. ancak, ingilizlerin ürettikleri köpekler itaatkar ve efendisine bağlı köpeklerdir. neler yapar? tibet mastiffi başarılı bir çoban köpeğidir, sürüye yaklaşan kurtlara ve leoparlara karşı amansız davranır. gerek köylerde gerek ıssız yerlerdeki evlerde mükemmel bir muhafızdır. uygar ortamda yaşayabilmesi için, en azından barınabileceği geniş bir avlu gerekir. kökeni dünyanın her yerindeki molossuslar ve mastifflerin kaynağını oluşturan meşhur tibet köpeklerinden türetilmişlerdir. ingilizler, bu cinsin artık doğu'da kaybolmuş olan mükemmel bir örneğini yetiştirmişlerdir.
Tibet Mastifi - Tibetan Mastif 00:18
Tibet Mastifi - Tibetan Mastif 131 izlenme - 2 yıl önce Mükemmel Kalitese Tibet mastifi - tibetan mastifi Satılık yavru tibet mastifi fiyatları tibet mastifi yavru ilanları için 05435865500 http://tibet-mastifi.yavruilani.com/tibet-mastifi-tibetan-mastiff/
Tibet Mastifi 00:50
Tibet Mastifi 172 izlenme - 3 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.[kaynak belirtilmeli] Tibet Mastifi, Hindistan, Çin, Nepal ve Tibet'teki yerel kabileler tarafından kendi koyunları leoparlardan korumak için kullanılmaktadır.[1] "Tibet mastifi" adı aslında yanlış bir isimdir çünkü bu gerçek bir mastif değildir. Mastif adı bu köpeğe büyüklüğünden dolayı Tibet'e gelen ilk Avrupalı ziyaretçiler tarafından verilmiştir. Tibet dağ köpeği ya da Himalaya dağ köpeği bu cins için daha doğru bir isim olurdu.
Köpeklerin Atası: Tibet Mastifi 02:49
Köpeklerin Atası: Tibet Mastifi 181 izlenme - 3 yıl önce Köpeklerin atası olarak bilinen Tibet Mastifi ırkları Elit Yavru çiftliğimizde tanıtıldı. Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy Beyaz tv Anahaber ekibine kral köpek Tibet Mastifini anlattı.
Milyon dolarlık köpekler: Tibet Mastifi 04:00
Milyon dolarlık köpekler: Tibet Mastifi 160 izlenme - 3 yıl önce Tibet Mastifi cinsi köpekler aslana benzeyen görünümleri ve ilginç özellikleriyle ilgi uyandırıyor. Köpek ırkının atası olduğu iddia edilen bu cinslerin değerleri de milyonlarla telaffuz edilebilen seviyelere ulaşabiliyor.
Tibet Mastifini Merak Edenler İçin! (Video) 06:58
Tibet Mastifini Merak Edenler İçin! (Video) 143 izlenme - 3 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.[kaynak belirtilmeli] Tibet Mastifi, Hindistan, Çin, Nepal ve Tibet'teki yerel kabileler tarafından kendi koyunları leoparlardan korumak için kullanılmaktadır.[1] "Tibet mastifi" adı aslında yanlış bir isimdir çünkü bu gerçek bir mastif değildir. Mastif adı bu köpeğe büyüklüğünden dolayı Tibet'e gelen ilk Avrupalı ziyaretçiler tarafından verilmiştir. Tibet dağ köpeği ya da Himalaya dağ köpeği bu cins için daha doğru bir isim olurdu.
Dünyanın En Tehlikeli Hayvanı - Tibet Mastifi 05:30
Dünyanın En Tehlikeli Hayvanı - Tibet Mastifi 127 izlenme - 3 yıl önce TİBET MASTİFİ: Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir. Ve ayrıca köpeklerin ve aslanların atası olarakda bilinir.
Tibet Mastifi Irkı 06:58
Tibet Mastifi Irkı 131 izlenme - 3 yıl önce Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahallı köpeği unvanına sahiptir.
Sinirli Tibet Mastifi 01:57
Sinirli Tibet Mastifi 94 izlenme - 3 yıl önce Çocuklar demir kafesin içindeki tibet mastifini kızdırıyorlar. Sinirlenen tibet mastifi de sağa sola saldırıyor.
Satılık Tibet Mastif Yavruları 00:22
Satılık Tibet Mastif Yavruları 146 izlenme - 4 yıl önce HEM ASİL HEM SEVİMLİ BİR DOST ARAYANA YAVRULARIMIZ IRK VE SAĞLIK GARANTİLİ OLUP ÇİN SECERESİ İLE BİRLİKTE, TÜRKİYENİN HER İLLERİNE ULAŞIM İMKANIYLA SİZLERLE BULUŞUYOR GÜNCEL FİYAT LARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN:05414501227
Dev-Çin-Tibet-Mastifi 00:13
Dev-Çin-Tibet-Mastifi 22 izlenme - 1 yıl önce Mastif iri ırk bir köpek gurubudur. Mastif ırkı tüm köpeklerin atası olarak abul edilmiştir. Mastifler tarih boyunca genellikle savaş ve bekçi köpeği olarak insanlara eşlik etmişler, Roma ve İngiltere'de arenalarda dövüşlerde kullanılmışlardır. Günümüzde ise arama kurtarma, bekçi, koruma, çoban köpeği, arkadaş, bebek bakıcısı, rehabilitasyon gibi birçok alanda insanlara eşlik etmektedirler. Tibet Mastifi onikinci ayından sonra aslan gibi olacak yelesini uzatmaya başlar ve dört yaşına kadar büyur. dört yaşından sonra yüz kg ve doksan cm ortalama omuz yüksekliğine ulaşarak yetişkin hale gelir. ortalama yaşam ömrü onsekiz yıldır. ikibinsekiz yılında oniki saf ırk köpek üzerinde yapılan bir gen araştırmasında, gri kurt geninin kırkikibin yıl öncesine, tibet mastifi geninin ise ellisekizbin yıl öncesine dayandığını tespit etmişlerdir. Bu araştırma bilinen en eski köpeğin tibet mastifi olduğunu ortaya koymuştur. Tibette köylerde, köyleri vahşi hayvan ve insan saldırılarına karşı korumak için Tibet Mastifi kullanılmıştır. Koruma alanı çok geniş olduğu için, her köy bir köpek ile korunmuş ve yeterli gelmiştir. tibet mastifleri aynı zamanda gece bekçisi olarakta adlandırılmıştır. ikibinonyedi yılıkda yeni ve daha kapsamı bir genetik araştırma daha yapılmış ve tibet mastiflerinin köpeklerin atası olarak tescillenmiş ve makaleler ile tüm dünya da yayınlanmıştır. "Bir kediye kıyasla aslan ne ise, bir köpekle kıyaslandığında Mastiff odur. GÜNCEL FİYAT LARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN: 0541 450 12 27 www.tibetmastifi.com https://www.youtube.com/channel/UCdhf0FMh0nrHSaDNnvgzAgA https://plus.google.com/u/0/105287595423191829896 https://www.instagram.com/tibetmastifibursa/
Satılık Çin Tibet Mastif Yavru 00:59
Satılık Çin Tibet Mastif Yavru 25 izlenme - 2 yıl önce Mastif iri ırk bir köpek gurubudur. Mastif ırkı tüm köpeklerin atası olarak abul edilmiştir. Mastifler tarih boyunca genellikle savaş ve bekçi köpeği olarak insanlara eşlik etmişler, Roma ve İngiltere'de arenalarda dövüşlerde kullanılmışlardır. Günümüzde ise arama kurtarma, bekçi, koruma, çoban köpeği, arkadaş, bebek bakıcısı, rehabilitasyon gibi birçok alanda insanlara eşlik etmektedirler. Tibet Mastifi 12 ayından sonra aslan gibi olacak yelesini uzatmaya başlar ve 4-5 yaşına kadar büyur. 4 yaşından sonra 100-120 kg ve 95 cm omuz yüksekliğine ulaşarak yetişkin hale gelir. ortalama yaşam ömrü 18 yıldır. 2008 yılında 12 saf ırk köpek üzerinde yapılan bir gen araştırmasında, gri kurt geninin 42.000 yıl öncesine, tibet mastifi geninin ise 58.000 yıl öncesine dayandığını tespit etmişlerdir. Bu araştırma bilinen en eski köpeğin tibet mastifi olduğunu ortaya koymuştur. Tibette köylerde, köyleri vahşi hayvan ve insan saldırılarına karşı korumak için Tibet Mastifi kullanılmıştır. Koruma alanı çok geniş olduğu için, her köy bir köpek ile korunmuş ve yeterli gelmiştir. tibet mastifleri aynı zamanda gece bekçisi olarakta adlandırılmıştır. "Bir kediye kıyasla aslan ne ise, bir köpekle kıyaslandığında Mastiff odur. GÜNCEL FİYAT LARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN:05414501227 www.tibetmastifi.com
Satılık Tibet Mastifi Çin Secereli Yavrular 00:11
Satılık Tibet Mastifi Çin Secereli Yavrular 27 izlenme - 2 yıl önce İLANLARIMIZDA Kİ RESİMLERİMİZ SATTIĞIMIZ VE SATMAKTA OLDUĞUMUZ YAVRULARIMIZA VE BABALARINA AİTTİR KESİNLİKLE TEMSİLİ RESİM KULLANILMAMAKTADIR. TİBET MASTİFİ, BİR EŞEK KADAR İRİ VE BİR ASLAN GİBİ GÜÇLÜ DİYE TANIMLANMIŞTIR. ASLAN GİBİ BİR YELEYE SAHİP OLMASI EN BELİRGİN ÖZELLİĞİDİR. BİR KÖPEKTEN ZİYADE ASLAN İLE AYI MELEZİ GİBİ DURUR VE SERT MİZACLIDIR. EN İYİSİNİ Mİ ARIYORSUNUZ EN KALİTELİ EN GÜZELİ SAFKAN BENDE Mİ OLSUN DİYORSUNUZ O ZAMAN DOĞRU YERDESİNİZ YAVRULARIMIZ ÇİN SECERESİ VE EVRAKLARI İLE BİRLİKTE TESLİM EDİLECEKTİR. SADAKAT VE ASALETİ BİR ARADA TAŞIYAN IRK GARANTİLİ DOSTLARIMIZ SAĞLIK KONTROLLERİNDEN GEÇİP ONU YANINDA GURURLA TAŞIYACAK SİZ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR. GÜNCEL FİYATLARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN: 05414501227 www.tibetmastifi.com
çin-tibet-mastif-yavru-tibetmastifibursa 01:03
çin-tibet-mastif-yavru-tibetmastifibursa 18 izlenme - 2 yıl önce Mastif iri ırk bir köpek gurubudur. Mastif ırkı tüm köpeklerin atası olarak abul edilmiştir. Mastifler tarih boyunca genellikle savaş ve bekçi köpeği olarak insanlara eşlik etmişler, Roma ve İngiltere'de arenalarda dövüşlerde kullanılmışlardır. Günümüzde ise arama kurtarma, bekçi, koruma, çoban köpeği, arkadaş, bebek bakıcısı, rehabilitasyon gibi birçok alanda insanlara eşlik etmektedirler. Tibet Mastifi 12 ayından sonra aslan gibi olacak yelesini uzatmaya başlar ve 4-5 yaşına kadar büyur. 4 yaşından sonra 100-120 kg ve 95 cm omuz yüksekliğine ulaşarak yetişkin hale gelir. ortalama yaşam ömrü 18 yıldır. 2008 yılında 12 saf ırk köpek üzerinde yapılan bir gen araştırmasında, gri kurt geninin 42.000 yıl öncesine, tibet mastifi geninin ise 58.000 yıl öncesine dayandığını tespit etmişlerdir. Bu araştırma bilinen en eski köpeğin tibet mastifi olduğunu ortaya koymuştur. Tibette köylerde, köyleri vahşi hayvan ve insan saldırılarına karşı korumak için Tibet Mastifi kullanılmıştır. Koruma alanı çok geniş olduğu için, her köy bir köpek ile korunmuş ve yeterli gelmiştir. tibet mastifleri aynı zamanda gece bekçisi olarakta adlandırılmıştır. "Bir kediye kıyasla aslan ne ise, bir köpekle kıyaslandığında Mastiff odur. GÜNCEL FİYAT LARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN:05414501227 www.tibetmastifi.com
Yavru Tibet Mastif İlanları 00:16
Yavru Tibet Mastif İlanları 17 izlenme - 2 yıl önce Mastif iri ırk bir köpek gurubudur. Mastif ırkı tüm köpeklerin atası olarak abul edilmiştir. Mastifler tarih boyunca genellikle savaş ve bekçi köpeği olarak insanlara eşlik etmişler, Roma ve İngiltere'de arenalarda dövüşlerde kullanılmışlardır. Günümüzde ise arama kurtarma, bekçi, koruma, çoban köpeği, arkadaş, bebek bakıcısı, rehabilitasyon gibi birçok alanda insanlara eşlik etmektedirler. Tibet Mastifi 12 ayından sonra aslan gibi olacak yelesini uzatmaya başlar ve 4-5 yaşına kadar büyur. 4 yaşından sonra 100-120 kg ve 95 cm omuz yüksekliğine ulaşarak yetişkin hale gelir. ortalama yaşam ömrü 18 yıldır. 2008 yılında 12 saf ırk köpek üzerinde yapılan bir gen araştırmasında, gri kurt geninin 42.000 yıl öncesine, tibet mastifi geninin ise 58.000 yıl öncesine dayandığını tespit etmişlerdir. Bu araştırma bilinen en eski köpeğin tibet mastifi olduğunu ortaya koymuştur. Tibette köylerde, köyleri vahşi hayvan ve insan saldırılarına karşı korumak için Tibet Mastifi kullanılmıştır. Koruma alanı çok geniş olduğu için, her köy bir köpek ile korunmuş ve yeterli gelmiştir. tibet mastifleri aynı zamanda gece bekçisi olarakta adlandırılmıştır. "Bir kediye kıyasla aslan ne ise, bir köpekle kıyaslandığında Mastiff odur. GÜNCEL FİYAT LARIMIZ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞIN:05414501227 www.tibetmastifi.com