Hoşgeldiniz!

Tıkanma Videoları İzle

ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 01:10
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 1.472 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş ve Üzeri Çocuklarda ve Yetişkinlerde Tam Tıkanma durumunda ilkyardım nasıl yapılır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından tam tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 00:59
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 743 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 0 – 1 Yaş Bebeklerde Tam Tıkanmada İlkyardım nasıl yapılmalı?Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bebeklerde tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Bebeklerde Tıkanma Durumunda İlkyardım 00:59
Bebeklerde Tıkanma Durumunda İlkyardım 423 izlenme - 2 yıl önce Bebeklerde ve küçük çocuklarda boğaza kaçan cisimler ile nefes durduysa yapılacak uygulama; kolunuzun üzerine yatırara kürek kemiklerinin arasına enseye doğru vurarak ciğerlerdeki havayı sıkıştırmak ve cismin dışarı atılmasını sağlamaktır.
Trafik Neden Olur? 00:39
Trafik Neden Olur? 268 izlenme - 2 yıl önce Evet sevgili japonlar başka bir araştırmaları ile karşımızdalar. Videodaki bilgilere göre japonyadaki konu ile ilgili bilim adamları trafiğin aslında tek sebebinin domino etkisi tarzında oluştuğunu kanıtlamak için otomobiller ile yaptıkları deneyi izliyoruz. Herkesin bildiği bu olayı neden incelediklerini bilmiyorum. Sonuç olarak bunu İstanbul'da denemeleri gerektiğini düşünüyorum.
İlaçlı stent nedir? 00:51
İlaçlı stent nedir? 111 izlenme - 2 yıl önce Şeker hastalarında normal stentlerin erken tıkanma riski vardır. Bu riski önlemek amacıyla stentin üstüne çeşitli maddeler yerleştirilir ve damarın erken dönemde tekrar tıkanması engellenebilir.
Uyku apnesi nasıl tedavi edilir ? 00:48
Uyku apnesi nasıl tedavi edilir ? 124 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart ,KOAH hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Uyku apnesinin tedavisi ağırlığına göre değişmekle birlikte genellikle ağır uyku apneli veya orta uyku apneli hastalarda beraberinde tansiyon kalp hastalığı gibi hastalıklarda varsa mutlaka solunum cihazı dediğimiz tıp literatüründe sipap bipap diye isimlendirdiğimiz cihazlarla tedavi edilmesi gerekir. Sipap cihazı gece uyku sırasında solunum yollarını açık tutmak için kişinin burundan sürekli hava yolu basıncını arttırmaya yönelik uyguladığımız bir cihazdır.
AKUT Var Hayat Var - Tam Tıkanma ve Kısmi Tıkanma Nedir? Tıkanan Kişiye Nasıl Müdahele Edilmelidir? 04:11
AKUT Var Hayat Var - Tam Tıkanma ve Kısmi Tıkanma Nedir? Tıkanan Kişiye Nasıl Müdahele Edilmelidir? 86 izlenme - 3 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Tam Tıkanma ve Kısmi Tıkanma Nedir? Tıkanan Kişiye Nasıl Müdahele Edilmelidir?
Uyku apnesi tanısı nasıl konur ? 00:41
Uyku apnesi tanısı nasıl konur ? 49 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart ,uyku apnesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Uyku apnesi tanısı gece uyku sırasında hastanın hastanede polisomnografi dediğimiz tetkiklerle bir gece izlenmesiyle tanı konur. Beyi EEG’si elektrotları, solunum elektrotları, oksijen elektrotları, kalp elektrotlarıyla birlikte hasta bir gece boyunca total uyku incelemesi yapılarak uyku apnesi tanısı konulur.
İnme yaşanmadan önce belirti verir mi? 01:01
İnme yaşanmadan önce belirti verir mi? 31 izlenme - 2 yıl önce İnme yaşanmadan önce fazla belirti vermez. Ancak hastanın kalbinde bir pıhtı atma riski varsa, boyun damarlarında, beyine giden damarlarda daralma ve plak varsa beyin damarlarında tıkanma riskinden bahsedilebilir.
Uyku apnesi nedir ? 00:33
Uyku apnesi nedir ? 44 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart ,uyku apnesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Uyku apnesi solunumun uyku sırasında ağırlıklı olarak durmasıdır. Normal şartlarda her insanda saatte belli oranda nefes durması normaldir. Ama bu oranın saatte beşin üzerine çıktığı zaman uyku apnesi hastalığından bahsederiz.
Tıkanan Lavobolar Nasıl Açılır? 02:38
Tıkanan Lavobolar Nasıl Açılır? 13 izlenme - 2 yıl önce 13.10.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim "Tıkanan Lavobolar Nasıl Açılır?" başlıklı videoyu izleyin.
Uyku apne sendromu nedir ? Belirtileri nelerdir ? 01:24
Uyku apne sendromu nedir ? Belirtileri nelerdir ? 28 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fatma Fidan, uyku apnesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Uyku apne sendromu apne dediğimiz durum uykuda nefesin durması on saniyenin üzerinde nefesin durması apne olarak tanımlanır. Uyku apne sendromu gece uyku sırasında kişinin tekrarlayan uykuda nefesin durması ve o sırada vücutta oksijen düşmesiyle karakterize bir hastalıktır. Bu apne sırasında nefes durunca oksijende düştüğü için vücudumuzdaki tüm sistemler üzerine çok fazla etkili olan bir hastalıktır. Bu uyku apne sendromlu kişilerde horlama uyku sırasında eşleri yakınları tarafından nefesin durduğunun gözlemlenmesi, gündüz çabuk uykusu gelmesi, yorgun dinlenememiş hissetme gibi belirtiler olur. Bu tür şikayeti olan hastalara uyku testi yaparak uyku apne sendromu var mı yok mu diye bakıyoruz. Uyku apne sendromu az öncede söylediğim gibi uyku sırasında nefes durup o sırada oksijen düştüğü için kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kalp krizi riski, felç riski, şeker hastalığı riski pek çok organlarla ilgili hastalıklara yol açabildiği için çok önemsediğimiz bir hastalık. Erken teşhis ve tedavi ile ileride oluşabilecek hastalık riskleri azaltılmış oluyor.
Horlamadan tedaviyle kurtulmak mümkün mü ? 01:35
Horlamadan tedaviyle kurtulmak mümkün mü ? 21 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fatma Fidan,horlama hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Horlama uyku apnesi sendromunun bir ön belirtisi olabilir bazen uyku testi yaptığımız zaman hastada uyku apne sendromu olmaz ama şiddetli horlama olabilir. İşte hastanın eşi rahatsız olabilir. Kişi kendi horlamasıyla uyanabilir. Tek başına horlaması olan hastalarda bile belli kardiyovasküler hastalık risklerinin arttığını gösteren hastalar var henüz uyku apne sendromu oluşmamış olsa bile. Eğer kilo varsa mutlaka kilo vermesi horlamayı azaltır. Sigara alkol varsa işte horlamayı arttıracak ilaç kullanımı gibi durumlarda ön tedbir olarak bunları uygulamak ilk basamakta yapabileceğimiz şeyler. Örneğin kilo verdiği zaman zayıfken horlamıyorsa son yıllarda kilo aldım ondan sonra horlamam başladı diyen hastalarda öncelikle kilo vermesini önerebiliyoruz. Kilo verdikten sonra horlaması tamamen düzelebiliyor. Ama sadece kilo kaynaklı olmayabiliyor o horlama. Onun dışında sigara alkolü bırakacak. Uyku testi yaptık apnesi eşlik ediyor mu etmiyor mu baktık ona göre değişik tedavi yöntemleri de horlamaya yönelik basit horlama şeklindeyse kulak burun boğaz bölümüne yönlendiriyoruz. Kulak burun boğazda da burun tıkanıklığı var mı işte geniz eti, bademciklerinde irilik o bölgelere radyofrekans değişik cerrahi yöntemlerle de horlamayı azaltıcı tedaviler uygulanabiliyor.
Karpal tünel sendromu nasıl bir hastalıktır? 01:51
Karpal tünel sendromu nasıl bir hastalıktır? 14 izlenme - 2 yıl önce Sinirler beyinden parmak ucuna kadar uzanıyor. Beyin, sinirler sayesinde tüm vücudu kontrol edip komutların vücutta gereken yere ulaşmasını sağlıyor. Vücudun tüm bölgelerinde etin altından geçen sinirler yalnız el bileğinde yüzeye çıkıyor ve bir tünel tarafından korunuyor. Zamanla tünelin tıkanmasıyla oluşan sinir baskısı karpal tünel sendromunu meydana getiriyor.
Uyku laboratuvarında hangi işlemler yapılmaktadır ? 01:08
Uyku laboratuvarında hangi işlemler yapılmaktadır ? 18 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/fatihtip kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kalp krizi nedir? 01:55
Kalp krizi nedir? 11 izlenme - 2 yıl önce Kalp krizi, kalbi besleyen damarların tıkanması sonucu ortaya çıkar.
Uyku apne sendromu nasıl tedavi edilir ? 02:10
Uyku apne sendromu nasıl tedavi edilir ? 16 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/fatihtip kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hastaların Dilinden: Mehmet Aliince 00:58
Hastaların Dilinden: Mehmet Aliince 10 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Mehmet Aliince
Hastaların Dilinden: Hamdi Erin 01:22
Hastaların Dilinden: Hamdi Erin 9 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Hamdi Erin
Hastaların Dilinden: Hayrullah Meriç 01:15
Hastaların Dilinden: Hayrullah Meriç 8 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Hayrullah Meriç