Hoşgeldiniz!

Time Dergisi

Donald Trump'ın Korumaları Time Muhabiri Christopher Morris'i Dövdü 01:17
Donald Trump'ın Korumaları Time Muhabiri Christopher Morris'i Dövdü 334 izlenme - 2 yıl önce Donald Trump'ın korumaları Time muhabirini dövdü Time dergisinin tecrübeli fotomuhabiri Christopher Morris'i Donald Trump'ın Virginia mitinginde dövdüler...
Time Yılın Kişisi Olarak Papa Francis'i Seçti 01:03
Time Yılın Kişisi Olarak Papa Francis'i Seçti 518 izlenme - 4 yıl önce Amerika'nın en önemli dergilerinden Time yılın kişisi olarak Papa Francis'i seçti. Dergi, Papa XVI. Benedikt'in istifasının ardından 13 Mart'ta Katolik dünyasının yeni lideri seçilen 76 yaşındaki Arjantinli Jorge Mario Bergoglio'yu "Halkın Papası" olarak ilan etti. Katolik dünyasının Avrupalı olmayan ilk papası, aynı zamanda ilk Cizvit kökenli papa olarak tarihe geçen Francis, 13. yüzyılda Fransisken Tarikatı'nı kuran ve aziz ilan edilen Assisili Francis'ten esinlenerek bu ismi seçmişti. Papa Francis, son derece basit ve sade bir yaşam sürmesi ile tanınıyor. Time dergisinin Yılın Kişileri listesinin ikinci sırasında ise Amerika Birleşik Devletleri'nin gizli belgelerini ortaya çıkartan Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden yer alıyor. Time'ın her yıl gündem yaratan ismi belirlemek için internet üzerinden halk oylaması yapıyor buna karşın derginin editörleri son kararı veriyor. Yapılan halk oylamasında ise birinci sırada Mısır'da Muhammed Mursi'yi deviren darbenin liderliğini yapan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdülfettah Sisi yer alırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise ikinci olmuştu.
Trump’ın Protesto Edilişini Fotoğraflayan Muhabire Dayak 00:40
Trump’ın Protesto Edilişini Fotoğraflayan Muhabire Dayak 94 izlenme - 2 yıl önce Donald Trump’ın bir üniversitedeki toplantısında katılımcıların protestosunu görüntüleyen TIME dergisi foto muhabiri Christopher Morris, gizli servis ajanı tarafından yere yatırılarak darp edildi. Müslümanlar aleyhine yaptığı açıklamalarla büyük tepki toplayan Cumhuriyetçi Parti’nin aday adaylarından Donald Trump bir şok da Virginia’daki Radford Üniversitesi’nde yaşadı. Salonun hınca hınç dolduğu toplantıda katılımcılar Trump’ı protesto edip aleyhine slogan atmaya başladı.
Kocası Tarafından Burnu Kesilen Afgan Kadın Yeni Burnuna Kavuştu 01:48
Kocası Tarafından Burnu Kesilen Afgan Kadın Yeni Burnuna Kavuştu 101 izlenme - 3 yıl önce 19 Yaşındaki Kadın Sürekli Eşinden Şiddet Gördüğü İçin Evden Kaçmış. Daha Sonra Da Kocası Tarafından Burnu Ve Kulakları Kesilerek Ölüme Terk Edilmişti.
Dünyanın En Etkili 100 İsmi Belli Oldu 00:20
Dünyanın En Etkili 100 İsmi Belli Oldu 90 izlenme - 4 yıl önce Time dergisinin yaptığı 2014'ün en etkili 100 kişisi anketi sonuçlandı. Politikacılar, sanatçılar, sporcular ve işadamlarının olduğu listede, Türkiye'den Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yer verildi. Liderler kategorisinde, ABD Başkanı Barack Obama, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Japonya Başbakanı Şinzo Abe gibi isimler de yer alıyor.
Time Dergisine Kapak Olan Türkler 00:59
Time Dergisine Kapak Olan Türkler 28 izlenme - 1 yıl önce Time dergisi dünyanın en saygın haber ve politika dergisi sayılır ve dünyada öne çıkan kişiler dergiye kapak olarak seçilir. Şimdiye kadar Time Dergisine kapak olmuş Türkler (tarih sırası ile): - Mustafa Kemal Atatürk - İsmet İnönü - Şükrü Saraçoğlu - Adnan Menderes - Kenan Evren - Mehmet Ali Ağca - Naim Süleymanoğlu - Mine Karakaş - Dr. Mehmet Öz - Recep Tayyip Erdoğan