Hoşgeldiniz!

timelapse

Bir Yük Gemisinin Panama Kanalındaki Timelapse Görüntüleriyle İlginç Yolculuğu 03:52
Bir Yük Gemisinin Panama Kanalındaki Timelapse Görüntüleriyle İlginç Yolculuğu 2.367 izlenme - 2 ay önce Ilya Goncharov tarafından çekilen harika timelapse görüntülerinde bir geminin Panama Kanalı yoluyla Atlantik Okyanusu'ndan Pasifik Okyanusu'na geçişine tanıklık ediyoruz. Yaklaşık 12 saat süren yolculukta toplamda 8000'den fazla fotoğraf çekildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İzlerken Anlam Karmaşası Yaşayacağınız Harika 02:47
İzlerken Anlam Karmaşası Yaşayacağınız Harika "HyperZoom" Timelapse 4.541 izlenme - 5 ay önce Fotoğrafçı Geoff Tompkinson, HyperZoom adı verilen bir timelapse tekniği üzerinde çalışıyor. Uzaktaki binalara, objelere yakınlaşıp uzaklaştığında bir anda onların yanına gelerek kesintisiz bir Singapore yolculuğuna hazır mısınız?
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi 02:52
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi 1.791 izlenme - 2 ay önce Şehirlerdeki ışık kirliliği, gökyüzünün o muhteşem ve gizemli yapısını ne yazık ki bozuyor. Sriram Murali, şehrin merkezi ve dışında kalan alanları 1'den 8'e kadar numaralandırarak ışık kirliliğinin bizi nelerden mahrum ettiğini gösteriyor.
Gemi Manevrası Timelapse 05:53
Gemi Manevrası Timelapse 275 izlenme - 1 hafta önce Gemi manevrası timelapse tekniği ile çektiğim video
GTA 5 - Timelapse 03:32
GTA 5 - Timelapse 16.468 izlenme - 3 yıl önce GTA 5 - Timelapse
Volgograd (Stalingrad) - Time Lapse 02:13
Volgograd (Stalingrad) - Time Lapse 687 izlenme - 1 ay önce II. Dünya Savaşı'nda destansı bir muharebeye tanık olan Volgograd (1925–1961 arasında Stalingrad) şehrinin "time lapse" çekim sanatıyla hazırlanmış görüntüleri.
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama 02:23
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama 8.963 izlenme - 1 yıl önce Şili'nin Calbuco Yanardağın da, geçen Nisan ayında bir patlama meydana geldi. Yönetmen Martin Heck ve ekibi, Osorno Yanardağını filme aldıkları sırada gerçekleşen bu muhteşem doğa olayını yakalamak için. Hemen kameralarını çevirip kurdular ve 4K görüntü kalitesi ile kaydetmeyi başardılar. Heck '' Bu muhteşem bir olaydı. Ömrüm boyunca böyle bir olaya tekrar tanıklık edeceğimi sanmıyorum. Çok şanslıydık, bu anı birebir yaşadık ve kayda alabildik.'' diye not düştü günlüğüne.
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse)  16:17
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) 4.247 izlenme - 1 yıl önce Bu timelapse, Mimar Sinan'ın minarelerinden, 1 yıl boyunca 170.000 adet 4K fotoğraflar çekilerek oluşturulmuş. 4 mevsimi içermesi sebebiyle sanırım Türkiye'de ilk kez böyle bir timelapse çekilmiş oluyor. Yönetmen & Yapımcı: Cüneyt Karaahmetoğlu Sponsor: Türk Hava Yolları www.sinansminarets.com
Uçağın Havaalanına Park Etmesi (Timelapse) 00:28
Uçağın Havaalanına Park Etmesi (Timelapse) 2.740 izlenme - 1 yıl önce Timelapse olarak kaydedilen bu videoda uçağın havaalanındaki park yerine varışı ve yapılan hazırlıklar hızlı bir şekilde gösteriliyor.
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video 03:54
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video 4.898 izlenme - 1 yıl önce Rus fotoğraf blogger Dmitry Pisanko NASA'dan (Uluslararası Uzay İstasyonu) alınan 95.600 fotoğrafı (100 GB) düzenlemek için bir ay uğraştı. Sonuç olarak ortaya bu muhteşem video çıktı.
Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) 03:54
Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) 4.386 izlenme - 1 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ, İngilizce: International Space Station (ISS)), alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü, başka bir tabirle üzerinde yaşanabilen yapay bir uydudur. Bir araya getirilen modüllerin birleştirilmesiyle inşa edilmiş olan istasyonun ilk kısmı 1998 yılında fırlatılmıştır.İstasyonun yapısı temel olarak basınçlı modüller, destekleyici dış iskelet ve güneş panellerinden meydana gelmektedir. Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydudur.Uygun saatlerde yeryüzünden bakıldığında çıplak gözle görülebilmektedir.[3][4] UUİ, deneyler için uzay ortamı ve düşük yerçekimi ortamı sağlayan bir laboratuvar merkezidir. Mürettebatın biyoloji, fizyoloji, fizik, kimya, astronomi, meteoroloji ve daha birçok dalda deneyler yapmasına olanak verir.İstasyon ayrıca Ay ve Mars görevlerinde kullanılması planlanan ekipman ve sistemlerin, kullanım öncesi uzayda test edilmeleri için çok uygun bir ortam sağlar.
38 Saniyede 22 Saatlik Kar Yağması 00:37
38 Saniyede 22 Saatlik Kar Yağması 3.093 izlenme - 2 yıl önce 38 Saniyede 22 Saatlik Kar Yağması Timelapse tekniği ile 22 saatlik kar yağmasını hızlı çekimde 38 saniyede izliyoruz.
Ankara'ya Bakışınızı Değiştirecek Harika Bir Timelapse 01:48
Ankara'ya Bakışınızı Değiştirecek Harika Bir Timelapse 108 izlenme - 1 ay önce Ahmet Yasir Karakaş'ın gözünden Ankara'ya bir de bu şekilde bakmaya ne dersiniz? Yaklaşık 3 yıl süren bu proje tamamen gece çekimlerinden ve 7000'den fazla fotoğraftan oluşuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Okyanus Canlılarının Hipnoz Edici Görüntüleri 05:02
Okyanus Canlılarının Hipnoz Edici Görüntüleri 1.254 izlenme - 1 yıl önce Yapımcı Sandro Bocci'nin objektifinden, okyanus canlılarının fantastik ve hipnotize edici görüntüleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.
60 Saniyede NASA'nın Yakıt Roketi Yapımı Timelapse 00:59
60 Saniyede NASA'nın Yakıt Roketi Yapımı Timelapse 192 izlenme - 2 ay önce NASA, 40 metrelik yeni Uzay Fırlatma Sistemi roketinin sıvı nitrojen yakıt deposunun yapımının 60 saniyelik timelapse videosunu yayınladı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Timelapse Görüntüler ile Paris'in Bir Günü 05:17
Timelapse Görüntüler ile Paris'in Bir Günü 820 izlenme - 1 yıl önce Timelapse Görüntüler ile Paris'in Bir Günü Paris'e aşık olanların keyifle izleyeceği olmayanların ise hayran kalacağı bir 5 dakikalık video.
Minecraft TNT Timelapse - Explosion 05:18
Minecraft TNT Timelapse - Explosion 741 izlenme - 2 yıl önce Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Son olarak yapımcı firma Mojang 1.8'in yakında geleceğini resmi Mojang Blog'unda duyurmuş ve oyunun 1.8 sürümünü 2 Eylül tarihinde yayınlamıştır.
Sağanak Yağışın Timelapse Görüntüler ile Muhteşem Güzelliği 00:37
Sağanak Yağışın Timelapse Görüntüler ile Muhteşem Güzelliği 111 izlenme - 3 ay önce Phoenix üzerinde dolaşan bulutların sağanak şeklinde bıraktığı yağmur Harbor Uluslararası Havaalanı'dan böyle kaydedildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) 16:17
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) 392 izlenme - 1 yıl önce Mimar Sinan'ın Yaptığı 28 minare üzerinden çekilen 170.000 fotoğraf bir araya getirilip yapılmıştır. Videoyu hazırlayan: Cüneyt Karaahmetoğlu. Kaynak: https://vimeo.com/116346511
Çok Temiz ve Pürüzsüz: iPhone 6S'in 4K Video Performans Testi 06:24
Çok Temiz ve Pürüzsüz: iPhone 6S'in 4K Video Performans Testi 474 izlenme - 1 yıl önce Çok Temiz ve Pürüzsüz: iPhone 6S'in 4K Video Performans Testi Youtuber Casey Neistat, yaptığı güzel testle bizlere çarpıcı timelapse ve eğlenceli bir video hazırladı.
Auora-Muhteşem Doğa Olayı 01:55
Auora-Muhteşem Doğa Olayı 2.293 izlenme - 6 yıl önce aurora borealis timelapseauralar kuzey/güney kutup ışıkları gökyüzündeki özellikle geceleri ve kutup bölgelerinde gözüken doğal ışımalardır. bu ışımalar ağırlıklı olarak iyonosferde de meydana gelir. kuzey enlemlerde aura borealis olarak adlandırılır. aurora kelimesi roma şafak tanrıçasının isminden geliyor. boreasda yunancada kuzey rüzgarına verilen isimdir. bu isimleri 1621 yılında pierre gassendi kullandı. aura borealis olarak ta bilinen kuzey kutup ışıkları sadece kuzey yarımküre semalarında
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) 03:50
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) 526 izlenme - 2 yıl önce Doğunun Parisi Dubai'ye alternatif olarak inşa edilen Katar'ın başkenti Doha'nın timelapse tekniğiyle göz mastürbasyonu niteliğindeki tanıtım videosunu izliyoruz.
Olağanüstü Timelapse Görüntüleriyle Kuzey Işıkları 03:20
Olağanüstü Timelapse Görüntüleriyle Kuzey Işıkları 249 izlenme - 10 ay önce Richard Gottardo isimli fotoğrafçı, Rocky Dağlarında aylarca bu güzel kareleri yakalamak için bekledi. Gottardo, Alberta Kuzey Işıklarını yakalayıp bu 3 dakikalık kısa video için 6500'den fazla fotoğraf karesini 2 yıldan fazla bir sürede çekti. Ortaya bu göz kamaştırıcı timelapse kısa film çıktı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video 02:24
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video 50 izlenme - 2 ay önce Yapımcı Matthew Maniego’ın imzasını taşıyan ve San Francisco manzaralarından oluşan hızlandırılmış video, her bir sahnesiyle nefes kesiyor. Yapımı için üç yıl ve bolca emek harcanan videoyu oluşturan görüntüler ise Canon EOS 5D Mark III ve Sony A7S II ile çekildi. Bu iki fotoğraf makinesi ve üç lensin kullanıldığı yapım sürecinde yapımcı Matthew Maniego, hareketli bir set up’tan da yararlanmış. Dynamic Perception Stage One, slider ve Emotibo TB3 3 eksenli robotik koldan oluşan ekipmanın meydana getirdiği hızlandırılmış video tek kelimeyle görkemli. Proje için 100 binin üzerinde fotoğraf karesi çeken Maniego, post prodüksiyonu bitirebilmek için de altı hafta uğraşmış. Üç yıllık çalışma ve altı haftalık post prodüksiyon sonucu ortaya çıkan videoyu haberin girişinde izleyebilirsiniz.
GTA 5 - Timelapse 03:32
GTA 5 - Timelapse 320 izlenme - 1 yıl önce Oyunlardan da sanatsal videolar çıkmaya başladı. GTA 5 görüntülerini timelapse yöntemiyle çeken abimizin videosunu izliyoruz. Alkışlıyoruz.
After Effects ile timelapse video nasıl hazırlanır? 07:10
After Effects ile timelapse video nasıl hazırlanır? 637 izlenme - 2 yıl önce Ayrıca; Render nasıl yapılır? Multi çıktı nasıl alınır? Resize nasıl yapılır? Memory & Multiprocessing kullanımı konularında bilgiler verilmiştir. İyi seyirler. www.teknomedia.net
1 Dakikada 16 Saatlik Kar Yağması 01:07
1 Dakikada 16 Saatlik Kar Yağması 366 izlenme - 2 yıl önce Timelapse tekniği ile 16 saatlik kar yağmasını hızlı çekimde 1 dakikada izliyoruz. Müthiş bir çekim olmuş... Time lapse photography, yani "zaman atlamalı fotoğrafçılık" bir çok kare fotoğrafın belirli zaman aralıkları ile peşpeşe çekilmesi ile oluşur. Sonra da bu fotoğraflar videoya dönüştürülerek, her fotoğraf bir film karesi olacak şekilde oynatılır. Böylece fotoğraf makinamızın önünde olan olaylar, aslında çok uzun ve sıkıcı olabilecekken, zaman atlaması (timelapse) tekniği ile kısa ve ilgi çekici bir videoya dönüştürülmüş olur. Genel kullanım amacı, zamanın veya bir kentteki yaşamın akışını vurgulamak ya da gece-gündüz geçişlerini göstermektir. Aşağıdaki video time-lapse fotoğrafçılığa çok güzel bir örnek. İzlediğinizde, anlattıklarımın kafanızda daha güzel canlanacaktır. Makinanızı sabitlemek için bir tripoda ihtiyacınız var. Ayrıca makinanızda time-lapse ayarları yoksa, bir intervalometer kullanmanız gerekir. Çünkü bu kadar çok fotoğraf eşit zaman aralığıyla elle çekemezsiniz. Intervalometer sayesinde, kısa bir ayarlama yaparak, örneğin 3 saat boyunca, her 5 saniyede bir fotoğraf çekmesi için makinanızı kumanda edebilirsiniz. Sonra bir kez düğmeye başlarsınız ve çekim başlar. Size sadece bu süre boyunca makinanızın yanında oyalanmak kalıyor. Makinanıza kıyabilirseniz siz de deneyin:) Videoda göze çarpan bir konu daha var. Timepapse fotoğraf çekerken makina sabit durmamış, kadraj aslında çok yavaş bir hızla hareket ediyor ancak görüntüleri birleştirdikten sonra onu da hızlı hareket etmiş gibi algılıyoruz. Tabi bu makinenin hareketini o kadar uzun bir süre boyunca kendi müdahalemizle yapmaya kalkarsak sonuç pek hoş olmaz. Eşit olarak dağıtamayız. Burada da işin sırrı makine hareketi için motion controller (hareket kontolörü) denen cihazları kullanmak.
Dünya Ticaret Merkezinin 11 Yılının 2 Dakikalık Videosu! 02:05
Dünya Ticaret Merkezinin 11 Yılının 2 Dakikalık Videosu! 220 izlenme - 1 yıl önce Dünya Ticaret Merkezinin yapılmaya ilk başlandığı 2004 yılından 11 yılın 2 dakikaya dığdığı timelapse video.
Timelapse - Bursa (HD) 03:00
Timelapse - Bursa (HD) 71 izlenme - 6 ay önce Bursa teleferik piremir mah. balkonumdan timelapse görüntüleri. Toplam kayıt süresi 5 saat. Toplam fotoğraf sayısı 8200
Büyüleyici Timelapse Görüntüleriyle Dubai Manzarası 02:08
Büyüleyici Timelapse Görüntüleriyle Dubai Manzarası 134 izlenme - 12 ay önce Matthew Vandeputte, 7 gün boyunca Dubai'nin farklı bölgelerinde çektiği görüntülerden 2 dakikalık bu büyüleyici videoyu oluşturdu.