Hoşgeldiniz!

tıp

Boğaziçi Fizik Mezunuyla Kısa Bir Muhabbet 05:58
Boğaziçi Fizik Mezunuyla Kısa Bir Muhabbet 7.725 izlenme - 1 ay önce Boğaziçi fizik bitirmiş,15 yıl USA'de yaşamış, şuan da Hacettepe Tıp okuyan abiyle yapılan aşırı samimi röportaj.
Hacettepe Tıp'tan 3.97 ile Mezun Olmak - Gül Şekerlisoy 09:10
Hacettepe Tıp'tan 3.97 ile Mezun Olmak - Gül Şekerlisoy 4.032 izlenme - 2 ay önce Hacettepe Tıp Fakültesi'nden 3.97 ortalamayla rekor kırarak mezun olan Gül Şekerlisoy ile merak ettiklerinizi konuştuk... TUS dersaneleri... En yüksek notu, en düşük notu... Üçüncü sınıf endokrin komitesi... Kütüphane mi ev mi? Gül Şekerlisoy Instagram hesabı instagram.com/sekerlisoygul Rümeysa Temel Twitter hesabı twitter.com/mapreciousss
Hastayı Soyunarak Tedavi Etmek 01:09
Hastayı Soyunarak Tedavi Etmek 26.691 izlenme - 8 ay önce Bazı hastalıkların tedavisi için ilaçtan daha fazlasına gerek duyulmaktadır. Saksonyus hastalığı teşhisi koyulan Selim'e alternatif tıp ile şifa aranmaktadır. İşte bu hastalığının en önemli şifası da hasta karşısında soyunmaktır.
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 01:26
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 1.946 izlenme - 4 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, modern tıp diye bir şeyin olmadığını söyledi.
Canlı Yayında Beyin Ölümü Gerçekleşen Kadın 01:00
Canlı Yayında Beyin Ölümü Gerçekleşen Kadın 33.940 izlenme - 2 yıl önce İlker Ayrık'la Bir Sıfır programında tıp öğrencisi hiçbir soruya doğru cevap veremeyerek beyin ölümünü gerçekleştirdi
Rafadan Tayfa 5. Bölüm (Bir - İki - Üç - TIP) 14:41
Rafadan Tayfa 5. Bölüm (Bir - İki - Üç - TIP) 44.874 izlenme - 3 yıl önce Birbirini eğlendirmeye çalışan çocuklar çeşitli taklitler yapmaktadır. Akın'ın konuşmaması nedeniyle Tayfa kendisini bir iki üç tıp oyunu içinde bulurlar. Oyunu kazanabilmek için ciddi bir yarışa girişen Tayfa'yı, keyifli bir macera bekler...
Gelin, Gerdek Gecesinin Sabahında Kendini Astı 00:40
Gelin, Gerdek Gecesinin Sabahında Kendini Astı 29.455 izlenme - 3 yıl önce Manisa'nın Selendi İlçesi'nde dün yapılan sokak düğünüyle evlenen 27 yaşındaki Eşe T., gerdek gecesinin sabahında evde kendini iple asarak intihar etti.
Akıllı Tavşan Momo - Şıp ve Tıp Nerede 10:06
Akıllı Tavşan Momo - Şıp ve Tıp Nerede 1.307 izlenme - 2 ay önce Akıllı Tavşan Momo, dostlarıyla birlikte Şarkılı Orman’da yaşar. Bazen bu güzel ormanda bir şey kaybolur, ortadan yok olur, sır olur… Akıllı Tavşan Momo, bu kayıpları arar ve bulur. Araştırma yaparken sorular soran Akıllı Tavşan Momo, ipuçlarının izlerini sürer. Dostları da Akıllı Tavşan Momo’ya yardımcı olur. Şarkılı Orman her gün müzik ve macera ile dolu.
Üzüme Dikiş Atan Son Teknoloji Robot 01:19
Üzüme Dikiş Atan Son Teknoloji Robot 10.213 izlenme - 3 yıl önce Tıp dünyasında çığır açacak gelişme. Robot üzümün kopan kısmını alıp geri dikiyor. Belki de bu teknoloji, cerrahlık alanında yeni bir çığır açacak.
Her Hastalığa Dini Bir Kılıf Uyduran Sahte Hoca 01:55
Her Hastalığa Dini Bir Kılıf Uyduran Sahte Hoca 6.501 izlenme - 1 yıl önce Youtube'da denk geldiğim bu Taner öztürk adlı şahısın kanalında bu ve bunun gibi bir çok hastalığa sebep bulduğu videolar izledim. Bu video en absürdlerinden biri, müslümanlarda böbrek hastalığından bahsediyor, her insanın böbreği aynı değilmiş gibi, bir de cilt hastalıklarının sebebi kesilen adak etinden yemekmiş. Bu ve bunun gibi ne çok insan var ve bunlara inanıyorlar...
Çukurova Tıp'ın 2013 Yılında Çektiği Video 00:58
Çukurova Tıp'ın 2013 Yılında Çektiği Video 7.495 izlenme - 4 yıl önce Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden Hayallerin Ötesinde Bir Video!
Kırışıklık ve Leke Giderici Avakado Maskesi - İbrahim Saraçoğlu 08:29
Kırışıklık ve Leke Giderici Avakado Maskesi - İbrahim Saraçoğlu 9.066 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kırışıklık ve lekelere çözüm olarak avokado kremini ve kremden yapılmış maskeyi öneriyor. Kırışıklık ve cilt lekeleri için maske tarifi veriyor.
Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İnfografik Tanıtım Filmi 02:09
Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İnfografik Tanıtım Filmi 10.325 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tanıtım Filmi Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Maltepe , Ümraniye ve Şirinevler Hastaneleriyle hizmet sunmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr
250 Gram Kıkırdakla İnsan Kolunda Yapay Kulak Yetiştirmek 01:27
250 Gram Kıkırdakla İnsan Kolunda Yapay Kulak Yetiştirmek 2.831 izlenme - 1 yıl önce Bir düşünsenize kulak yerine başka şeyleri kendimiz yetiştirdiğimizi... Hayal etsenize...Anlayamazsınız.... Çin'de tek kulağını bir kazada kaybeden Ji soyadlı adamın koluna, estetik cerrahiyle yapay kulak nakli yapıldı. Doktor Shuzhonh, hastanın kaburgalarından alınan kıkırdağı yeni bir kulak oluşturmak için ameliyatla Ji'nin koluna nakletti. Ji’nin koluna nakledilen yapay kulağın 4 ay içinde gelişimini tamamladı.
Çocuklarda Mastürbasyon Üzerine 04:27
Çocuklarda Mastürbasyon Üzerine 3.695 izlenme - 2 yıl önce Uzman Dr. Neslim Doksat, bebek-çocuk cinselliği ve çocuk mastürbasyonunu anlatıyor.
Diş Kırığı Tedavisi 02:14
Diş Kırığı Tedavisi 4.218 izlenme - 2 yıl önce İlginç bir yöntemle düzeltilen kırık dişin eski haline dönme süreci,bilim güzel bişey.
Üner Tan Sendromu 05:04
Üner Tan Sendromu 2.960 izlenme - 2 yıl önce Çukurova Üniversitesi profesörü Üner Tan, 2005'te yayınlanan bir makalesiyle yeni bir sendrom tanımlamış. bu sendroma sahip insanların özellikleri elleri ve ayakları üzerinde yürümeleri, zeka seviyelerinin düşük ve konuşmaları anlaşılmaz oluyormuş.. Üner Tan bu genetik hastalığı 'Üner Tan Sendromu' (ÜTS) olarak adlandırmıştır.Tıp litaratüründe bu isimle yer almıştır. Üner Tan bu durumun akraba evliliği sonuu olduğunu ve insanlarda geri evrime neden olan bir sendrom olduğunu ortaya koyması bilim dünyasında çok ilgi görmüş. Hatta BBC tarafından The Family that Walks on All Fours adında bir belgesel çekilmiş. Behçet sendromundan sonra, dünya tıp literatürüne geçmiş ikinci büyük tıp başarımızdır.
Sıcağı Sıcağına - Doksanlarda Adli Tıp Kurumu (Ceset İçerir) 05:50
Sıcağı Sıcağına - Doksanlarda Adli Tıp Kurumu (Ceset İçerir) 3.827 izlenme - 3 yıl önce Suç şüphesi bulunan durumlarda yaralanmanın ve ölümün nedenlerini bilimsel yöntemlerle inceleyen adli tıp kurumuna sıcağı sıcağına ekibinin ziyareti.
Hacettepe Tıp'ı Kazandığını Söyleyen Nuriye Kalkmaz: Haksızlığa Uğradım  00:59
Hacettepe Tıp'ı Kazandığını Söyleyen Nuriye Kalkmaz: Haksızlığa Uğradım 741 izlenme - 6 ay önce Hacettepe Tıp Fakültesini kazandığını söyleyen ancak başka bir okulu kazandığı ve belgede sahtecilik yaptığı öne sürülen Nuriye, suçlamaları kabul etmedi: Jeofizik 5'inci değil, 16'ncı tercihimdi.
Lazer Yöntemiyle Kahverengi Gözü Maviye Dönüştürmek 02:11
Lazer Yöntemiyle Kahverengi Gözü Maviye Dönüştürmek 2.710 izlenme - 3 yıl önce Kahverengi gözlülerin dikkatine.artık ben küçükken sarışın mavi gözlüymüşüm yalanını söylemenize gerek kalmadı.geliştirilen lazer yöntemiyle gözleriniz kalıcı olarak mavi renge dönüştürülebilecek. Ama daha yan etkilerini görecek kadar uzun zaman olmamış yöntem bulunalı. mavi mavi bakacam derken bir bakmışsınız 6 nokta körler derneğine üyelik kaydı yaptırıyosunuz.
Tıpta Bilim Kurgu Gerçek Oldu 03:46
Tıpta Bilim Kurgu Gerçek Oldu 3.285 izlenme - 4 yıl önce Bilim İnsanları, Hastalıklı Organların 3 Boyutlu Holografik Görüntülerini Yansıtan Bir Teknoloji Geliştirdi. Holograma İstediği Gibi Müdahale Edebilen Doktor, Görüntü Üzerinde Cerrahi Tedavi Denemeleri Gerçekleştirebiliyor.
En Fazla Kaç Yıl Yaşayabiliriz? 01:36
En Fazla Kaç Yıl Yaşayabiliriz? 3.764 izlenme - 3 yıl önce Ruhi Çenet Videoları - 28. Video : Bir insan en fazla kaç yıl yaşayabilir veya İnsan ömrü en fazla ne kadar uzayabilir? Toplam 123 yıl 111 gün yaşayan Seher Bulut, Cumhuriyet ilân edildiğinde 40 yaşındaydı ve Kurtuluş Savaşı'nda cepheye omuzunda erzak taşımıştı. Şu an Dünya üzerinde 1800'lü yıllarda doğmuş ve hala yaşayan sadece 8 insan kalmıştır ve bunların 8'i de bayandır. Peki biz ne kadar yaşayabiliriz? Hayatımız en fazla ne kadar uzayabilir? 20. yüzyılın başlarında ortalama insan ömrü 35-40 yıl civarındaydı. Zaman içerisinde teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeler insanoğlunun ortalama yaşını iki katına çıkardı. Bazı istatistiklere göre 150 yıldan fazla yaşayacak ilk kişi şu anda hayattadır, belki bu kişi sizden biri olabilir. Ama çok heveslenmemek gerek, çünkü Dünya nüfusunun sadece %0.015'i 100 yaşını aşabiliyor. Ayrıca bazı bilimsel veriler, insanoğlunun ömrünün daha fazla uzamasının mümkün olmadığını göstermektedir. Genetik kodlarımızın yer aldığı DNA'mız, hücrelerimizde 23 çift bulunan kromozom denilen biyolojik materyallere sıkıştırılır. Problem şu ki hücreler DNA'ları eksiksiz bir şekilde kopyalamayazlar ve bilgi kaybı görülür. Önemli DNA bilgilerinin kaybolmasını engellemek için kromozom uçlarında bu DNA bilgilerinin yedeğini içeren telomerler bulunur. Her bilgi kaybında telomerler kullanılır ve bu yüzden telomerler zamanla kısalır ve en sonunda tükenir.
Prolaktin Yüksekliği için Kür - İbrahim Saraçoğlu 02:07
Prolaktin Yüksekliği için Kür - İbrahim Saraçoğlu 3.470 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, prolaktin hormonunun yüksekliğini önlemek için kür tarifi veriyor.
geniş aile - ulvi'den alternatif tıp 01:32
geniş aile - ulvi'den alternatif tıp 4.973 izlenme - 8 yıl önce
cok güzel hareketler bunlar 03:40
cok güzel hareketler bunlar 9.067 izlenme - 9 yıl önce bana bir şeyhler oluyor tıp muhabbeti
Ankara'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 1 Yaralı 00:51
Ankara'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 1 Yaralı 2.839 izlenme - 3 yıl önce Ankara'nın Etlik semtinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı. Kazada sürücü Ahmet Türk (24), araçta bulunan Ali Kılıç (31) ve kimliği tespit edilemeyen bir kişi, itfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarıldı. Türk ve Kılıç, olay yerine hayatını kaybederken, kimliği tespit edilemeyen kişi ağır yaralı olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'ne kaldırıldı.
Yaşlanma Ve Bilişsel Yetenekler 04:07
Yaşlanma Ve Bilişsel Yetenekler 2.827 izlenme - 4 yıl önce Yaşlanma Ve Bilişsel Yetenekler aging And Cognitive Abilities: Https://www.khanacademy.org/science/health-and-medicine/executive Systems Of The Brain...
Babası Tarafından Öldürülen 10 Yaşındaki Çocuğun Cenazesi Adli Tıptan Alındı 07:11
Babası Tarafından Öldürülen 10 Yaşındaki Çocuğun Cenazesi Adli Tıptan Alındı 207 izlenme - 4 ay önce Babası tarafından öldürülen 10 yaşındaki çocuğun cenazesi adli tıptan alındıİSTANBUL - Fatih'te babası tarafından öldürülen 10 yaşındaki Yiğitcan T.'nin cenazesi Adli tıp Kurumu'ndan alındı.
Burun Kıkırdağıyla Dizlere Şifa 02:15
Burun Kıkırdağıyla Dizlere Şifa 784 izlenme - 1 yıl önce İsviçreli doktorlar, hastaların kendi burunlarından toplanan kıkırdak hücrelerini, hasarlı kıkırdağa sahip olan 10 yetişkinin dizlerinin tedavisi için kullandılar. Başarılı şekilde sonuçlanan kıkırdak nakilleriyle araştırmacılar iki yılın ardından ağrı, diz fonksiyonu ve yaşam kalitesinde iyileşme olduğunu bildirdiler. Doku mühendisliği uzmanı Profesör Ivan Martin operasyondan önceki haftalarda gerekli olan süreci anlatıyor:
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 00:26
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 1.083 izlenme - 3 yıl önce Vetigel adlı bitki bazlı jel yaklaşık 20 saniyede kanamaları durduruyor. Vay anasını sayın seyirciler diyoruz..