Hoşgeldiniz!

Tiroid Nedir Videoları İzle

Tiroid Cerrahisinde Neler Yapılır ? 00:49
Tiroid Cerrahisinde Neler Yapılır ? 59 izlenme - 1 yıl önce Tiroid cerrahisi dendiğinde günümizde kabul edilen metod ya tamemen bezin çıkartılması (total tireidektomi) ya da tamamına yakının (mia total) çıkartılması uygulanır. . Bunun ötesinde bazı nadir durumlarda tek taflı olgular da vardır, ama günümüzde subtotal yani her iki tarafın biraz alındığı teknik bırakılmıştır. . Çünkü korkutuğumuz şey ikinci kez cerrahi girişim ihtiyacının olmasıdır. . Tiroid cerrahisinde ikinci girişimler herzaman daha risklidir, o yüzden cerrahın deneyimli olması ve ilk ameliyatında yeterli tamama yakın cerrahi yi becerebilmesidir. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prof.Dr.Umut Barbaros bilgilendirme Platformu 05325444378 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiroid bezi neye yarar , Vücuttaki görevi nedir ? 00:24
Tiroid bezi neye yarar , Vücuttaki görevi nedir ? 57 izlenme - 1 yıl önce Prof.Dr.Umut Barbaros Bilgilendirme Platormu ; WHATSASPP - 00905325444378 . Açıklama: . Tiroid bezi vücudun metabolik aktivitesini düzenler. Metabolik aktivite düzenlemek ne demek? - Bir nevi vücudun yakıtıdır. Besinler dışında vücudun besinleri yakabilmesi, vücutta ısının üretilebilmesi,hücrelerin büyüyebilmesi için enzimlerin aktive olması gerekir. Tiroid bezi salgıladığı Hormonlarla vücudun Metabolik Aktivitesini Düzenler.
Tiroid nedir? 01:06
Tiroid nedir? 16 izlenme - 2 yıl önce Tiroid, boyun bölgesinde yer alır. Tiroid bezinden salgılanan hormonlar, metabolizma hızının ayarlanmasını ve organların işlevlerini eksiksiz olarak yerine getirmesini sağlar.