Hoşgeldiniz!

tkp

Dini İnançları Olanlar TKP'ye Üye Olabilir Mi? 02:09
Dini İnançları Olanlar TKP'ye Üye Olabilir Mi? 2.331 izlenme - 6 gün önce Türkiye egemen güçlerinin sosyal devletten kalan boşluğu doldurmak için İslami yardımlara, Ortadoğu'da rol genişletmek için Sünni kimliğine, Kürt sorununa çözüm adına “din kardeşliği” fikrine, ilerici ideolojilerin kaynaklarını kesmek amacıyla sanat ve kültür alanlarının kurutulmasına, genel olarak eşitsizlikleri, haksızlıkları meşrulaştırmak için dinin yaygınlaşıp derinleşmesine ihtiyaçları var. Bu çerçevede ateizme dönük aşağılayıcı saldırılar meczupça bir gericiliğin göstergesinden ibaret değil, egemen ideolojinin yeniden yapılandırılmasının vazgeçilmez unsurlarıdır. Olası bir yeni anayasa da kitlelere burjuva liberalizmi veya emperyalist “küreselleşmecilik” üstünden değil, din sayesinde mal edilmeye çalışılacaktır.
TKP vs Faşistler 02:51
TKP vs Faşistler 2.357 izlenme - 2 yıl önce Ankara TKP Genel Merkez önünde stand açan faşistlerin standı kaldırması yönünde uyarıda bulunulmasına rağmen stand kalkmayınca TKP'liler standa müdahale etti, akşam saatlerinde ellerinde pala ile gelen faşistler TKP'lilerin müdahalesi sonucu kaçmak zorunda kaldı.Faşistler kaçarken havaya 4 el ateş açarak dernek binalarına girdi.
TKP - Patriot Eylemi 02:19
TKP - Patriot Eylemi 1.403 izlenme - 3 yıl önce Patriot yürüyüşü için Ankara'da olan Türkiye Komünist Partisi üyelerine polis biber gazı ve copla müdahale etti. Her zaman olduğu gibi yine polis barikatını aşan TKP'liler, polis barikatını aştıktan sonra bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
FKFf - Cumhuriyet 02:46
FKFf - Cumhuriyet 2.495 izlenme - 2 yıl önce Sosyalist bir cumhuriyet talebinde bulunan FKF'liler imam hatiplere ve dini yaşam tarzına karşı görüşlerini bu videoda göstermekteler.. Seküler yaşam tarzını videoada dile getiren sözde devrimcilerin şirin gözükmek için ellerinden geleni yaptıkları gözüküyor. Halbuki dünyada zulmün olduğu neredeyse tüm devletler Cumhuriyet ile yönetilmekte olduğunu unutuyorlar... Sekülerizm nedir? Ahiret ve diğer dinî, ruhanî meselelerden ziyade dünya hayatına odaklanılması yönündeki siyasî düşünce.
Seni Düşünüyorum TKP'm Benim - Nazım Hikmet 04:14
Seni Düşünüyorum TKP'm Benim - Nazım Hikmet 443 izlenme - 8 ay önce Nazım Hikmet Ran'ın 9 Ekim 1951'de Moskova'da yazdığı şiiri. Seni Düşünüyorum Türkiye Komünist Partisi, T. K. P.’m benim, seni düşünüyorum. Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın, en büyük ustalığımız, en ince hünerimizsin. Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun. Dünyada bir anılır şanlı soyun var: sen küçük kardeşisin V.K.P.(B) ’nin. Sen bana bugün Mübarek alnındaki yara yerinle ve işçi bileklerinde zincir izleriyle göründün. yürüyorsun dimdik, pırıl pırıl. Ömrümde yalnız seninle ve senin safında olmakla övündüm. Bacımınkiler gibi gök gözlü şehrim, İstanbul`um seni düşünüyorum. Oturmuşum deniz kıyısına, bakıyorsun limana giren Amerikan zırhlısına. Hastasın, açsın, öfkelisin. O da bakıyor sana, hem de nasıl, efendinmiş, patronunmuş, sahibinmiş gibi itoğlu it. Bozkırdaki tarlalar sizi düşünüyorum. Belki karasapanla sürülürdünüz, kavruk olurdu ekininiz, kavruktu mavruktu, buğday idi ya, Amerikan şimdi beton dökmüş oraya, ölüme uçak alanı yapmış sizi. Uzun uzun şoseler sizi düşünüyorum. Üstünüzden kervan geçmez, kuş uçmaz, ölmeğe, öldürmeğe gidilir yalnız. Seni düşünüyorum tornacı Rahmi. Belki bu sabah basıldı evin, belki şimdi Birinci Şubedesin, kolların kelepçeli arkadan, Kan içinde yüzün gözün. Biliyorum söyletemezler: “Barış Yolu” dergisini kimden alıp dağıttığını. Seni düşünüyorum Hasan oğlu Hüseyin. Mangalardan birinin bilmem kaçıncı eri. Selam vermedin diye, çipil teğmen, basıyor tokadı sana. Sen sımsıkı duruyorsun, yüzünde beş parmağın yeri. Biliyorum Hasan oğlu Hüseyin kaçacaksın, katletmiye gitmeyeceksin Korede kardeşlerini Seni düşünüyorum Hatçe kadın. İnsandan çok arık toprağa benziyorsun, hayır topraksızlığa. Beş çocuk doğurdun, üçü öldü. Fakir köy halkını peşine taktın. gidiyorsun zaptetmeğe süngülerin ardındaki bey toprağını. Üniversiteli kız seni düşünüyorum. İçerdesin bir yıldır, en az üç yıl verecekler. Bana bir şiirimi okumuştun, sesin kulağımda hala. Seni düşünüyorum sayacı İsmail Usta, Marşal emretti, açıldı gümrük kapıları, sen dükkanın kapısını kapattın, zarf, kaat sattın Galatasaray da, postanenin orda. Dilendin sonra, sonra öldün veremden ev halkıyla beraber. Seni düşünüyorum anne. Büsbütün perde indi mi gözlerine? Karanlıkta mısın? Karıcığım, seni düşünüyorum. Sütün kesildi mi büsbütün, emziremiyor musun artık tosunumu Memed’imi? Ev kirasını bu ay verebildin mi? Ben aklında mıyım? Mavi bulutlar geçiyor altın kubbelerin üzerinden, kırmızı bacaların, beyaz kulelerin üzerinden mavi bulutlar geçiyor. Bakıyorum Moskova’nın pencerelerinden birinden seni düşünüyorum memleketim memleketim, Türkiye’m seni düşünüyorum zaten bir dakka çıktığın yok aklımdan, hasretin dayanılır gibi değil Moskova’da yaşamanın saadeti olmasa, burda herkes sormasa seni benden, Sovyet insanlarından her gün mektup gelmese, sevmese seni onlar benim onları sevdiğim kadar.
Yanlışlıkla Ülkü Ocağına Giren Komünist 13:19
Yanlışlıkla Ülkü Ocağına Giren Komünist 2.171 izlenme - 3 yıl önce 1 mayıs gösterileri sırasında, polisten kaçarken yanlışlıkla ülkü ocağına giren talihsiz yoldaşımızın başına gelenleri izliyoruz.
Rus Gençlerin Gözünden İstanbul 10:58
Rus Gençlerin Gözünden İstanbul 1.142 izlenme - 3 yıl önce Rusya’nın St. Petersburg şehrinden İstanbul’a gelen bir grup Rus kafadarın izlenimlerinin yer aldığı belgesel için, şehrin bir çok farklı bölgesinde çekim yapılmış. Gençler, bir yandan İstanbul’da adaları gezerken, bir yandan da Beşiktaş maçını tribünden takip etti. Yudjin Mun adlı genç İstanbul halkıyla ilgili ilk izlenimini aktarırken, “Burada özgürlüğü her yerde hissedebiliyorsunuz. İnsanlar çok açık. Hiç çekinmiyorlar. Kameralar karşısında da çok rahatlar.” ifadesini kullanıyor.
TKP Genel Başkanı Aydemir Güler'in TRT Konuşması 09:36
TKP Genel Başkanı Aydemir Güler'in TRT Konuşması 797 izlenme - 3 yıl önce TKP Genel Başkanı Aydemir Güler'in 15 Temmuz 2007 pazar günü TRT'de yayınlanan propaganda konuşması.
TKP TRT Seçim Konuşması - Şebnem Topal (2011) 06:49
TKP TRT Seçim Konuşması - Şebnem Topal (2011) 925 izlenme - 3 yıl önce Malumunuz partilerin eşit propaganda hakkı için her partiye seçim öncesi TRT'de bir süre verilir ve parti başkanları ve temsilcileri propagandalarını yaparlar. Türkiye Komünist Patisi 12 Haziran 2011 genel seçimleri için konuşmasını 19 yaşında bir liseli kıza yaptırmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. İlginç buldum paylaşmak istedim.
Taksimde Polise Meydan Dayağı Çekmek 03:42
Taksimde Polise Meydan Dayağı Çekmek 758 izlenme - 4 yıl önce Daha önce İskenderun Limanı'nı basan yurtsever TKP'liler Gezi Parkında'da Taksim'e Geçiş vermeyen cemaatin polisine veriyor küsküyü. Barikatı yarıp Taksim'e ulaşıyor. Bizde alkışlıyoruz. Senmisin vatandaşa kafa tutmaya çalışan ! Senmisin 1 tane vatandaşı arasına alıp 10 tane polis onu dövmeye kalkan ! Bunların hesabı er yada geç sorulacak !
Saykodelik TKP Propagandası 03:34
Saykodelik TKP Propagandası 605 izlenme - 3 yıl önce TKP kimlerden oy istediğini değilde kimlerden istemediğini bir kaç kısa filmle özetlemiş. Çok güzel çokta güzel iyi olmuş.
Koalisyon Nedir? - Sokak Röportajı 05:34
Koalisyon Nedir? - Sokak Röportajı 665 izlenme - 3 yıl önce Uğur Düşen'in hazırlayıp sunduğu ve Sözcü TV’de yayınlanan ‘Uğur ile En Baba Sorular’ programı her hafta sizlerle buluşuyor. Birbirinden farklı konularla vatandaşa mikrofon uzatan Uğur Düşen sokağın nabzını anbean tutacak. Bu haftaki konu ise; ''Protokol nedir?'' sorusu. Cevaplar ise bir hayli şaşırtıcı...
Arşiv Odası - Vedat Türkali (1987) 08:44
Arşiv Odası - Vedat Türkali (1987) 376 izlenme - 2 yıl önce Arşiv Odası'nın bu bölümünde, Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, senarist Vedat Türkali'yle 1987 yılında yapılan bir söyleşi var. BBC Türkçe'den Firdevs Robinson'un sorularını yanıtlayan Türkali, o dönemdeki çalışmalarını ve yaşadığı sıkıntıları anlatıyor. Yazarımızı 29 ağustosta kaybettik.
Çocuklarla Göndermeli 1 Mayıs Klibi Çekmek 02:20
Çocuklarla Göndermeli 1 Mayıs Klibi Çekmek 473 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Komünist Partisi'nin 2014 1 Mayıs'ı için hazırladığı anlamlı bir video çalışması.
Samsun'da Tkp'lilere Saldırı: 3 Yaralı 05:48
Samsun'da Tkp'lilere Saldırı: 3 Yaralı 19 izlenme - 3 ay önce Samsun'da TKP'lilere saldırı: 3 yaralıSAMSUN - Samsun'da Türkiye Kominist Partisi tarafından düzenlenen söyleyişi çıkışı saldırıya uğrayan 3 kişi hastanelik oldu.
TKP'li Başkan - Hazine Arazisine Ektiği Ürünleri Yoksullara Dağıtmak 03:01
TKP'li Başkan - Hazine Arazisine Ektiği Ürünleri Yoksullara Dağıtmak 146 izlenme - 3 yıl önce Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde TKP'li Belediye Başkanı, Hazine'ye ait yaklaşık 650 dönümlük araziye nohut, kuru fasulye ve patates ekti. Elde edilecek ürünlerin bir bölümü yoksullara ücretsiz dağıtılacak. Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde Türkiye Komünist Partili (TKP) Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Hazine'ye ait yaklaşık 650 dönümlük araziye nohut, kuru fasulye ve patates ekti. Maçoğlu, elde dilecek ürünlerin bir bölümünü yoksullara ücretsiz dağıtacaklarını, bir kısmını da satarak üniversite öğrencilerine burs olarak vereceklerini söyledi.
Tkp - Sakın Tkp'ye Oy Verme Emre 02:10
Tkp - Sakın Tkp'ye Oy Verme Emre 178 izlenme - 3 yıl önce Seçime beş kala liderlerin İstanbul'a çılgın projeler tasarlama, yoldan geçenin cebine 600 tl sıkıştırmalar, taksim kasımpaşa bozkurtlar maratonu düzenleme gibi birbirinden cazip fikirlerle oy kapma savaşı verdigi şu dönemde TKP reklam politikasını oy istememe üzerine kuruyor..
TKP 2009 Yerel Secim Filmi 13:50
TKP 2009 Yerel Secim Filmi 127 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar videoyu ilk gördüğünüzde neden paylaşıldığını sorabilirsiniz. Zira üzerinden 6 yıl geçmiş, TKP bölünmüş yani bu videonun üzerinden çook sular akmış. Bunu paylaşma amacım o zaman düzenle ilgili öngörülerde bulunan TKP'nin ne kadar başarılı olup olamadığını eleştirmenizdir. İyi seyirler
TKP Kimlerden Oy Alacak 10:52
TKP Kimlerden Oy Alacak 185 izlenme - 3 yıl önce Tkp ne diyor? "Tedaviye ihtiyacım olduğu bir zamanda sağlıkçının cüzdanı ile vicdanı arasına sıkışmak istemediğim için oyum TKP'ye." "Kuru kalabalıkların değil boyun eğenlerin değil hakkını arayan insanların Türkiye'sini istiyoruz. Bu yüzden TKP."
Oylar TKP'ye - Bilal'e Anlatır Gibi Anlat Baba 01:26
Oylar TKP'ye - Bilal'e Anlatır Gibi Anlat Baba 150 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Komünist Partisi'nin hazırladığı gündeme dair göndermelerle dolu eğlenceli ve eleştirel bir kısa film. Bu almış, bu yemiş, bu hani bana hani bana demiş...
Polisin Orantısız Zeka ile İmtihanı - Edirne 05:05
Polisin Orantısız Zeka ile İmtihanı - Edirne 113 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Erdoğan'ın 19 Mart tarihinde Edirne'de yapacağı miting öncesi polis her zaman olduğu gibi muhalif avına çıktı. Polisin hedefinde bir gün önce Çanakkale'de olduğu gibi yine TKP vardı. Parti binasından sallandırılan "Katil Tayyip, Edirne'den defol" yazılı pankartı sökmeye uğraşan fakat başarılı olamayan polisler zor anlar yaşadı. O anlar kameralara işte böyle yansıdı..
Grup Yorum Madenciden ( Güneşi Beklerken) 07:45
Grup Yorum Madenciden ( Güneşi Beklerken) 167 izlenme - 4 yıl önce #soma da hayatını kaybeden tüm İşçi Ve Emekçilere #işkazasıdeğilcinayet #taşeronunpatronukatilakp
Flash TV'den Yardım Alan TKP 02:23
Flash TV'den Yardım Alan TKP 177 izlenme - 3 yıl önce Tkp'nin propaganda filmlerinde flash tv'den hallice, stv içinse 1 kamyon ekmek yemesi gereken acayip çalışma. şu şu insanlardan oy istemiyoruz diyor kısaca. tabi toplamda 600 oy alınca, sen gelme demek filan kolay oluyor.
Levent Kırca'dan Oy Bölme Mesajı 00:52
Levent Kırca'dan Oy Bölme Mesajı 140 izlenme - 3 yıl önce Kendisini Arnold Schwarzenegger (evet googledan copy/paste) sanan bir tiyatrocumuz bilirsiniz Levent Kırca'yı. Oyları bölmüyoruz ortak amacımız yok demiş. Biz Cumhuriyet ve Atatürk'ten bahsediyoruz demiş. Başkaları başka şeyden bahsediyor demiş. Zam değil zamcık demiş. Çok vodka tüketmekten oluyo bağzı şeyler sanırım. Tutmayın küçük enişteyi diyeceksiniz videonun sonunda.
Birol 00:49
Birol 383 izlenme - 9 yıl önce kardeslerım