Hoşgeldiniz!

tmsf

 Eylem yaptığı iş makinesiyle polise çarptı 03:29
Eylem yaptığı iş makinesiyle polise çarptı 7.609 izlenme - 4 yıl önce Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, satılan eski TMSF arazisindeki otel inşaatında hafriyat işini alan firma sahibi , parasını alamadığını iddia ederek iş makinesiyle eylem yaptı. Olay sırasında eylem yapan kişiyi ikna etmeye çalışan bir polis memuru kepçenin çarpmasıyla hafif yaralandı.Marmaris’te Green turizm şirketi tarafından TMSF’den satın alınan arazide dün öğleden sonra hareketli saatler yaşandı. 650 yataklı nitelikli otel inşaatının başladığı arazide hafriyat işlerini alan taşeron firma sahibi Mehmet Taş (36),İnşaat sahibi şirketten parasının ödenmediğini iddia ederek inşaat girişini iş makinesiyle kapatıp kamyonların girişini engelledi. Taş, iş makinesinin kepçesini döndürerek eylemini sürdürdü. İnşaat şirketinin yetkilileri Mehmet Taş’ı eylemine son vermesi yönünde ikna etmeye çalıştı ancak öfkeli adam , iş makinesinin yakınına kimsenin sokulmasına izin vermedi.Çabalar sonuçsuz kalınca, inşaat yetkilileri polise haber verdi.Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edip inşaat alanında güvenlik önlemi aldı. Bu sırada iş makinesiyle eylemine devam eden Mehmet Taş, kepçeyi döndürdüğü esnada farkında olmadan kepçenin yakınında durarak kendisini ikna etmeye çalışan polis memuru Mehmet Dursun’a (42) çarptı. Çarpmanın etkisiyle ileri doğru savrularak yere düşen polis memurunun imdadına meslektaşları yetişip talihsiz polisi ayağa kaldırdı.Polis memuru Mehmet Dursun kazayı yara almadan atlattı. Otel inşaatının sahibi İsmet Kamış , inşaat alanına gelerek kamyon şoförleriyle konuştu. Kamış, üst taşeron firmaya ödeme yaptıklarını ancak firma sahibinin işçilere ödeme yapmadığını savundu.Olay yerine gelen Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya‘nın devreye girmesi üzerine Mehmet Taş eylemine son verdi. Taş,Emniyet müdürünün makam aracıyla İfade için Asayiş büroya götürüldü. Eylemin sona ermesiyle birlikte işçilerde inşaata geri dönerek çalışmaya devam etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Günün Ekonomisi - 5 Eylül 2016 14:52
Günün Ekonomisi - 5 Eylül 2016 2.751 izlenme - 2 yıl önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
EgeBank - Metin Akpınar (Reklam Filmi) 01:05
EgeBank - Metin Akpınar (Reklam Filmi) 1.250 izlenme - 2 yıl önce Egebank 9 Nisan 1928 tarihinde İzmir'de yöresel bir banka olarak İzmir Esnaf ve Ahali Bankası adıyla kurulmuştur. 1959 tarihinden Egebank adıyla adını almıştır. Daha sonra P hissesine Bayraktar Holding ve @ hissesine İhlas Holding ortak olmuştur. 21 Aralık 1999 tarihli 99/13765 sayılı Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde, Bankalar Kanunu'nun 14. maddesinin 3. fıkrası doğrultusunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesine alınmıştır. Egebank, Yaşarbank, Yurtbank, Bank Kapital ve Ulusal Bank ile birlikte Sümerbank bünyesi altında birleştirildikten sonra, tamamı TMSF'ye ait olan Sümerbank hisseleri, 10 Ağustos 2001 tarihinde imzalanan hisse devir sözleşmeleri ile Oyak Holding tarafından satın alınmıştır. BDDK'nın 2 Ocak 2002 tarihli kararı ile verilen izin çerçevesinde Banka Oyak Bank ile birleştirilmiştir.
Cem Uzandan Fetullah Gülen ile İlgi Açıklamalar 06:59
Cem Uzandan Fetullah Gülen ile İlgi Açıklamalar 890 izlenme - 3 yıl önce Hey gidi günler hey… Yıllar ne çabuk da gelip geçiyor. Bugün, Cem Uzan’ın Türkiye’den kaçışının yıldönümü. 20 Ağustos 2009’da Türkiye’den filmlere taş çıkartacak bir biçimde kaçmıştı. Cem Uzan’a “Nasıl kaçtınız?” diye sorduğumda gülüyor. Bu konuda konuşmak istemiyor. Uçakla mı, deniz yoluyla mı, karayoluyla mı ayrıldığını soruyorum, “Söyleyemem” karşılığını veriyor. Cem Uzan, 2003 yılından, 2009 yılına kadar adeta “Ev hapsinde”ydi. Kimseyle telefonda konuşmuyor, ev içinde “Ortam dinlemesine” karşı da tedbirli davranıyordu. Cem Uzan, servetine el konulmasına rağmen, Türkiye’den ayrılmayı hiç düşünmüyordu. Hukuki yönden mücadelesini sürdürdükçe başına yeni dertler açılıyordu. Cem Uzan’a, ailesine darbe vurulmadan önceki durumlarını soruyorum. Heyecan içinde anlatıyor: “Geriye döndüğümüzde, 2000 yılına, yani 2003 olaylarının öncesine gittiğimizde Uzan Ailesi, Türkiye’nin en varlıklı, en büyük grubuna sahip, en milli şirketlerinin sahibi olan bir aile… O yıl, Uzan şirketlerinin 46’ncı kuruluş şenliklerini yapıyorduk. 46 senelik bir gruptan bahsediyoruz. 2003 yılının Mayıs-Haziran aylarına geldiğimizde 40 bin kişi şirketlerimizden her ay maaş alıyor. Yani, en azından aileleriyle birlikte 200 bin kişi Uzan Ailesi’nden ekmek yiyor demektir. Hayır işleri, hiç kimse duymadan yapılıyordu. Yardımların asla reklamı yapılmazdı. Onbinlerce kişiyi çalıştıran, yüz binlerce kişiye yardım yapan Uzan Ailesi’ne bir gecede ‘Hırsız, sahtekar, çulsuz, dolandırıcı’ kisvesi giydirildi.” “Bu nasıl oldu kim yaptı bunu?” sorusunu ise Uzan şöyle cevapladı: “Bunu yapanlar bugün çok net ortada. Bunu yapan, yaptırtan ABD şirketinin kullandığı sözde özel güvenlik şirketi çeteleri, bunların Türkiye’de kullandığı kimi kişilerdir. Fethullah Gülen’i de kullandılar. Fethullah Gülen’le ilgili bunu söylememin nedeni bugün gelinen noktadan dolayı değil. Fethullah Gülen aleyhine Star Gazetesi’nden haberler yayınlanıyordu. Amerikalılar’la Fethullah Gülen işbirliği içine girdiler. Kepez’e el konulması için hazırlığı yapanlar da Fethullahçı’ydı (Uzan, burada bir bakan ve bazı üst düzey yetkililerin isimlerini sıralıyor.) Cemaat üzerinden, ailenin servetinin yarısı yok ediliyor. Bir yazar (isim veriyor) kendi köşesinde ‘Ben gittim Başbakan Erdoğan’a, Kepez Elektriğe el koymaları için dil döktüm’ diyor. Erdoğan, yeni Başbakan. O günlerde devleti yeni tanıyor. Ne olduğunu ne olmadığını bilmiyor. ‘El koyun’ dediler koydu. Sonra bütünüyle bankaya hücum başlatılıyor. Ondan sonra da TELSİM ve diğer tüm şirketlere el konuluyor. TMSF, cemaat tarafından dizayn edildiği için 40 bin kişinin çalıştığı şirketler, 9 ayda Fethullahçılar’ın kontrolü altına geçiriliyor. Aşağı yukarı 12 ila 13 milyar dolar, Uzan Ailesi’nden çalındı.
Yiğit Bulut'un Bank Asya Çözümlemesi 01:26
Yiğit Bulut'un Bank Asya Çözümlemesi 527 izlenme - 3 yıl önce Bank Asya'nın TMSF'ye devri, Yiğit Bulut tarafından böyle duyurulmuş. Şansına tam da o esnada canlı yayında konukmuş trt'de. Kendisi cumhurbaşkanı ekonomi başdanışmanı (?) oldu onu da belirtelim...
Lise Müdürü Mustafa Sarıgül - Kendi Aranızda Konuşmayın 01:05
Lise Müdürü Mustafa Sarıgül - Kendi Aranızda Konuşmayın 556 izlenme - 3 yıl önce Konuşması esnasında kalabalıkta kendi arasında konuşanları gören çeliktepe cengizhan lisesi müdürü mustafa sarıgül gençleri fırçaladı. bundan sonraki mitinglerde saç kontrolü yapması bekleniyor.
Ali Kırca Show Tv'ye El Konulması Haberini Nasıl Verdi? 01:00
Ali Kırca Show Tv'ye El Konulması Haberini Nasıl Verdi? 139 izlenme - 5 yıl önce Ali Kırca Tmsf'nin Çukurova Medya Grubu'na El Koyduğu Haberini," Yeni Gelişme Herkes İçin Hayırlı Olsun" Diyerek Duyurdu
Sky Türk Canlı Yayınında Gezi Parkı Protestosu 04:00
Sky Türk Canlı Yayınında Gezi Parkı Protestosu 120 izlenme - 3 yıl önce Canlı yayına katılıp satılmış medyayı topa tutan mehmet karlı ders niteliğinde ayar vermiştir. İleri ayar olarak kabul edile bu dersi gs üniversitesi öğretim üyesi olan mehmet bey 4 dk boyunca kesintisiz devam ettirmiştir. kendisini kutluyoruz. ayrıca son olarak ülke iran olur mu diye korkarken. Kanada olur muyuz diye umutlandık.
Tmsf Yetkilileri Bank Asya’da 00:58
Tmsf Yetkilileri Bank Asya’da 80 izlenme - 3 yıl önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Bank Asya’nın yüzde 63’lük hissesine el koymasının ardından TMSF’den resmi görevli bir araç bankanın genel müdürlük binasına geldi.]]>
Uğur Dündar'dan Çarpıcı Tmsf Ve Karamehmet Yorumu! 01:00
Uğur Dündar'dan Çarpıcı Tmsf Ve Karamehmet Yorumu! 97 izlenme - 5 yıl önce +1 Haber Grup Başkanı Uğur Dündar, TMSF'nin Show, Akşam Gazetesi ve Digitürk'e ile şirketlerine el koyduğu Karamehmet hakkında konuştu.
 Skyturk360’ta ’Korsan’ Gezi eylemi 04:00
Skyturk360’ta ’Korsan’ Gezi eylemi 155 izlenme - 5 yıl önce Akademisyen Mehmet Karlı, TMSF’nin el koyduğu SkyTürk360’ta katıldığı canlı yayında Doğan Akın ve Murat Sabuncu’nun programının kaldırılmasını protesto etti. ( Taksim Gezi Parkı Haberleri)
12 Tmsf Bilgi Yarışmasından Sonra 01:32
12 Tmsf Bilgi Yarışmasından Sonra 181 izlenme - 9 yıl önce
Bank Asya yönetimi TMSF'de 02:34
Bank Asya yönetimi TMSF'de 35 izlenme - 3 yıl önce BDDK, Bank Asya’nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63’lük bölümünün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından kullanılmasına karar verdi
12-Tmsf Halay 01:17
12-Tmsf Halay 75 izlenme - 9 yıl önce bilgi yarışmasında performansımız
Günün Ekonomisi - 7 Eylül 2016 14:28
Günün Ekonomisi - 7 Eylül 2016 12 izlenme - 2 yıl önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.