Hoşgeldiniz!

Tom Baker

Doctor Who DVD - The Five Doctors - 25.Yıl Özel Bölümü 01:13
Doctor Who DVD - The Five Doctors - 25.Yıl Özel Bölümü 517 izlenme - 3 yıl önce 5 Doctor'un oynadığı bölüm var. (1.2.3.4.5. doctorlar)... "The Five Doctors" ayın 25'inde çıktığı için 25 kasım 1983'de çıkan özel bölüm. 5.Doctor'un dönemine denk gelen The Five Doctors ( ilk 5 Doctor burada oynuyor) bölümünde geri dönmüş.
Doctor Who - En İyi Dalek Sahneleri - 1963 - 2013 02:18
Doctor Who - En İyi Dalek Sahneleri - 1963 - 2013 299 izlenme - 3 yıl önce Dalek, Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who'da Doktor'un baş düşmanı olan dünya dışı ırk. Dizideki ilk görünümleri 1963 yılında yayınlanan ilk sezonun 6. bölümü "The Daleks"te gerçekleşmiştir. Dönemin ve dizinin ilk Doktor'u William Hartnell'dir. Dalekler evrende duygusu olan ve Dalek olmayan her canlıyı yoketmek için çalışırlar. Dalekler ilk olarak yazar Terry Nation ve BBC tasarımcısı Raymond Cusick tarafından tasarlanmıştır. Dalekler Skaro gezegeninde yaşamaktadır. Zaman Lordları'yla Son Zaman Savaşı'nda karşı karşıya gelmiş ve klasik seride bu savaşa devam etmektedirler. Doktor'u Dünya'ya giderken izlemişlerdir. Dünya'yı da Doktor'u yoketmek istedikleri gibi yoketmek istiyorlardır. Dalek sesi Modern serideyse Son Zaman Savaşı Dalekler ve Zaman Lordları'nın sonu olmuştur. Skaro ve Galiffrey tamamen yokedilmiştir. Son Zaman Savaşı'ndan geriye sadece bir Dalek ve son Zaman Lordu olan Doktor kalmıştır. Hayatta kalan son Dalek olduğu sanılan Dalek ise Dalek bölümünde kendini yoketmiştir. Fakat Dalekler The Parting Of the Ways bölümünde geri dönerler. İmparatorluk gemilerinden biri hasarlı bir şekilde Zaman Savaşından kurtulmuş ve Dalekler Dünya'ya geldiğinde İmparator Dalek, ordusunu insan cesetleri ile yeni baştan yaratmıştır. Böylece Dalekler Doctor Who evrenine geri dönmüşlerdir. Asylum of the Daleks bölümünde Dalekler, Doktor, Amy ve Rory'yi hapisane olarak kullandıkları gezegenin güç alanının kapatılmasını içeren imkansız bir göreve zorladı. Görev başarılıp güç alanı kapatılırsa Dalekler gezegeni yok edebileceklerdi. Gezegende güç alanını kapatmanın bir yolunu ararlarken, Dalek teknolojisini hackleyebilen Oswin Oswald ile tanıştılar. Oswin, Dalekler üzerinde ana bir silme işlemi gerçekleştirerek Doktor'la ilişkili tüm veritabanlarını yoketti. Gezegenden kaçan Doktor ve ekibi Daleklerle karşılaştığında Dalekler Doktor'u hatırlamadı.
Doctor Who - En İyi Davros Sahneleri - 1975 - 2013 02:31
Doctor Who - En İyi Davros Sahneleri - 1975 - 2013 243 izlenme - 3 yıl önce doctor who aleminde daleklerin yaratıcısı, skaro gezegeninden çıkma, evlat olsa sevilmeyecek insanlar kategorisinde rahatlıkla ilk 3'e oynayabilecek şerefsiz bilim adamı. bambaşka bir kötü karakter, übermensch, aşmış kötülükleriyle kendisine hayran bıraktıran kötü adam tipi... reality bomb ne demek, gerçekliği yok etmekler filan, bütün paralel evrenlerde, bir de üstüne bundan kaçış planını da bulmak. böyle kötü bir karakter görülmez kolay kolay. bir filmi, film yapan kötü karakterleridir derler ya, işte davros'un olduğu bölümlerde onuncu doktorumuz david tennant nasıl da coşuyor oradan anlamak mümkün. (sözlükten alınıtıdır)
Doctor Who - En İyi Master (Usta) Sahneleri (1971-2010) 04:08
Doctor Who - En İyi Master (Usta) Sahneleri (1971-2010) 285 izlenme - 3 yıl önce Usta, Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who'da adı geçen bir karakter. Gallifrey'den gelen kötü bir Zaman Lordu'dur ve Doktor en büyük düşmanlarından biridir. Usta, Ocak 1971'de 3.Doktor döneminde dizide ortaya çıktığında Roger Delgado tarafından canlandırılıyordu. Delgado, 1973'e kadar Usta rolünü oynamaya devam etti. 1976'da Peter Pratt Usta rolünü canlandırdı. 1981 yılına dek Usta dizide bir daha gözükmedi.1981 yılında Geoffrey Beevers rolü devraldı fakat Usta rejenerasyon geçirdi ve Beevers yerini Anthony Ainley devraldı. Ardından 1989'da dizi bitene kadar Anthony Ainley bu karakteri canlandırdı. 1996'da yapılan Doctor Who sinema filminde Eric Roberts tarafından oynanan Usta karakterini Doctor Who dizisi 2005'te yeniden başlayınca Derek Jacobi canlandırmıştır. Derek Jacobi bu rolü sadece 2 bölüm sürdürmüştür. Usta Doktor'un TARDİS'inde rejenerasyon geçirerek rolü John Simm canlandırmaya başlamıştır. 2010'da End of Time bölümünde Usta Rassilon ve Zaman Lordları ile birlikte Son Büyük Zaman Savaşı'na geri gönderilmiştir.
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 07:28
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 192 izlenme - 3 yıl önce TARDIS (Time And Relative Dimension In Space)Yani Uzay ve Zamanda Göreceli Boyut Anlamına Geliyor İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who'daki uzay ve zamanda herhangi bir yere gidebilen, Gallifrey adlı bir gezegende yaşayan Zaman Lordları tarafından yaratılan bir zaman makinesidir. Bazen adı "The Blue Box" yani "Mavi Kulübe" olarak da geçer. Asıl şekli olmasa da dışarıdan 1963 yılı Londrasından kalma bir polis telefon kulübesi olarak görünmektedir. Şekil değiştirmesini sağlayan kamuflaj ünitesi bozulduktan sonra Doktor onu tamir etmemiş, öyle bırakmıştır. Aynı anda 6 kişinin kullanabilme kapasitesi olan bu zaman makinesinin aynı zamanda içi dışından daha büyüktür. TARDIS'in içinde uyuma bölümleri, özel ihtiyaç odaları, gardırop, kütüphane, inziva odası ve kontrol odası bulunuyor. TARDIS, taşıdığı yolculara farklı dilleri anlama ve konuşma yetisi veren bir sisteme sahiptir. Ayrıca her TARDIS'in kendine has bir zekası ve kişiliği vardır. Doktor onu çalmıştır ya da kendi söylediğine göre ödünç almıştır ve onunla birlikte son büyük zaman şavaşından kaçmayı başarmıştır. "The Doctor's Wife" bölümünde TARDIS insan görünümündedir ve Doktor'un kendisini çaldığını değil de kendisinin Doktor'u çaldığını iddia eder. Doctor Who dizisi İngiltere'nin her yerine yayıldıktan sonra popüler kültür arasına girmeyi de başarmıştır. "TARDIS" kelimesi artık içi dışından büyük görünen herhangi bir şeyin adı olmuştur. Kavramsal tarihi 1963'te Doctor Who dizisi yazılırken, yazan kişiler Doktor'un zaman makinesinin neye benzemesi gerektiğini tartışmaktaydılar. Belli bir şekilde tutmak için "Police Box" olarak yapılmasına karar verilmişti. Ve the ship's "chameleon circuit" adlı bölümde şeklinin aynı olmasının nedeni açıklanmıştı. Diğer Zaman Lordları TARDIS'in bir diğer adı olan TT Kapsülü yani Time Travel Capsule (Zaman Yolculuğu Kapsülü) adını kullanmaktadırlar.
Doctor Who Dimensions in Time Bölümü 30.Yıl Özel Bölümü (5 Doktor İçerir) 02:29
Doctor Who Dimensions in Time Bölümü 30.Yıl Özel Bölümü (5 Doktor İçerir) 151 izlenme - 3 yıl önce Konuyu Tam Bilemiyorum Ama İçlerinde Cyberman'lar,Zaman Lordları ve Tüm Doktorlar Varsa Yeter Artar Bile Zaten Özel Bölümü 5 Doktor Var Bu Bölümde de 3,4,5,6 ve 7.Doktor Bulunmaktadır.Rani,Mogaryanlar,Ogronlar,Plasmatonlar,Deniz Canavarları,Vanirler,Vervoidlar,Robotlar,Tractatorlar,Tetraplar, Zog ve Dragon ile savaşıyor ve Muhtemelen Dalekler Yine En Son Çıkıyor İsimlerini Göremedim Ama :) Doktorlar varsa tabiki yardımcıları da var Susan Foreman Sarah Jane Smith Leela Melanie Bush Peri Brown Nyssa K9 Romana 2 (Rejenerasyon Yüzünden Zaman Leydisi) Brigadier Lethbridge-Stewart (Kate Steawart'ın Babası) Ace Liz Shaw Mike Yates Victoria Waterfield
Doctor Who - En İyi Cyberman Sahneleri - 1966 - 2013 02:24
Doctor Who - En İyi Cyberman Sahneleri - 1966 - 2013 87 izlenme - 3 yıl önce Cyberman ya da çoğul adıyla Cybermen (Siberadam) Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'da adı geçen en önemli uzaylılarından biridir. 10 insan gücündeki dev metal yaratıklar, aslında insan soyundan gelen bir ırktı. Zaman içinde zayıflıklarını yok etmek adına vücutlarına metal ve plastik parçaları eklemeye başladılar. Bu süreçte de hislerini kaybedip, robotlaştılar. Esasen Dünya'nın ikiz gezegeni Mondas'tan gelen Cyberman'in soyunun tükendiği düşünülüyordu. Doktor paralel bir evrene yaptığı ziyaret sırasında John Lumic adlı dahi tarafından yeniden yaratıldıklarını öğrendi. Bu sefer önlerine çıkan her şeyi yok etmek üzere yaratılmışlardı. Cyberman, Dünya'yı pek çok kez ele geçirmeye çalıştı. Ne var ki Doktor her seferinde onları yenmeyi başardı.
Doctor Who En İyi Elisabeth Sladen Sahneleri 2 (1973-2011) 03:35
Doctor Who En İyi Elisabeth Sladen Sahneleri 2 (1973-2011) 59 izlenme - 3 yıl önce Elisabeth Sladen İngiliz oyuncu. Elisabeth Sladen Liverpool'da 1 Şubat 1948 tarihinde doğdu. Liverpool kasabasında yerel bir repertuvar tiyatrosuna katılmadan önce iki yıl drama okulun'da eğitim gördü. Burada aktör Brian Miller ile tanışıp evlendi. Tv ekranlarında yayınlanan fantastik-bilimkurgu tarzı yapımlarda rol aldı. İlk versiyonu 1963 yılında yayınlanan Doctor Who dizisinde de oynayan Sladen daha sonra başrol olarak The Sarah Jane Adventures dizisinde rol aldı; kanser hastalığı nedeniyle 19 Nisan 2011 tarihinde Londra 'da hayatını kaybetti. The Sarah Jane Adventures Sarah Jane'in Maceraları 2007'de başlayan Doctor Who dizisinin bir yan dizisidir. Dizide Doktor'un eski yol arkadaşı Sarah Jane'in evlat edindiği oğlu ve onun arkadaşları ile uzaylılarla ilgili maceraları işlenmektedir. Dizi başrolde olan Elisabeth Sladen'ın ölmesiyle 2011'de sona ermiştir.(Sarah Jane Adventures Dizisinde Ortaya Çıkan David Tennant,Matt Smith ve Klasik Görüntüler Barındırmaktadır Müzik:Final Fantasy X-2 1000 Words)
Doctor Who - En İyi Sontaran Sahneleri (1970-2010) 02:16
Doctor Who - En İyi Sontaran Sahneleri (1970-2010) 50 izlenme - 2 yıl önce Sontaran Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'da adı geçen en önemli uzaylılarından biridir. Sontaran'ların en büyük tutkuları savaşmaktır ve onlar için savaşırken ölmek bir onurdur. Seri bir şekilde klonlanarak çoğalırlar. Böylece Sontaran'lar savaşmak için doğmuş bir ordu yaratmakta zorlanmaz. Tek fiziksel zayıflıkları enselerindeki küçük deliktir. Bu noktadan alacakları bir darbe onları bayıltabilir, hatta öldürebilir. Bu nedenle dövüşürken asla sırtlarını düşmanlarına dönmezler. Ezeli düşmanları şekil değiştiren bir ırk olan Rutan'dır. Ama Sontaran'lar varolan herhangi bir ırkla da savaşa girmeye hazırdır. Dördüncü Doktor'un döneminde Gallifrey gezegenini ele geçirmeye çalışmışlardı