Hoşgeldiniz!

tony gatlif

Geronimo - Türkçe Altyazılı Teaser Fragman 00:52
Geronimo - Türkçe Altyazılı Teaser Fragman 56.343 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif'in yönettiği Geronimo, 27 Mart 2015'te Başka Sinema salonlarında! http://www.baskasinema.com/ https://www.facebook.com/baskasinema https://twitter.com/baska_sinema
Tony Gatlif - Dumbala La'ka & Le Chant De La Paix 05:16
Tony Gatlif - Dumbala La'ka & Le Chant De La Paix 3.875 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif'in "Swing" yani türkçesiyle "Salıncak" adlı filminden muhteşem bir müzik. Solo başlayıp seslerin çoğalması, birleşmesi ve enstrümanların da devreye girmesiyle Tony Gatlif bize yine bizi kendisine hayran bırakıyor. 1981'den beri Romanlarla/Çingenelerle ilgili film çeken Tony Gatlif'in 2002 yapımı Swing/Salıncak filminin senaryosu ve müziği kendisine aittir, yönetmenliğini de üslenmiştir. Filmde müzik aşkı anlatılmaktadır. 2008 İstanbul Film Festivali bünyesinde davetli olduğu İstanbul'da, çingenelerin yoğunlukla ikâmet ettikleri Sulukule semtini ziyaret etmiştir.
Geronimo (2014) Fragman 02:35
Geronimo (2014) Fragman 3.205 izlenme - 4 yıl önce Fransız yönetmen Tony Gatlif'in yönettiği 2014 yapımı Geronimo adlı filmin fragmanı. Filmde Céline Sallette, Rachid Yous ve David Murgia gibi isimler rol alıyor.
Sufi Flamenco - Vengo Tony Gatlif 06:04
Sufi Flamenco - Vengo Tony Gatlif 610 izlenme - 3 yıl önce Vengo Tony Gatlif'in yönetteği 2000 yapımı İspanyol müzikal film. Bir kan davası öyküsü çerçevesinde Endülüs'te geçen film müzik ve danslar eşliğinde İspanyol çingenelerinin yaşamlarını sergiliyor. 2001 yılında İstanbul film festivalinde gösterilmiş ve Jüri özel ödülü almıştır.[1] Yine aynı yıl Fransa'da César Ödülü'ne layık görülmüştür
Flamenko Sahnesi - Vengo (2000) 03:39
Flamenko Sahnesi - Vengo (2000) 620 izlenme - 3 yıl önce Vengo, Tony Gatlif'in yönetteği 2000 yapımı İspanyol müzikal film. Bir kan davası öyküsü çerçevesinde Endülüs'te geçen film müzik ve danslar eşliğinde İspanyol çingenelerinin yaşamlarını sergiliyor. Bu filme ait flamenko sahnesini izliyor ve dinliyoruz.Dans etmeyi sevenlerin sitesi Alkışlarlayışıyorum.
La Caita - Calle del aire 04:14
La Caita - Calle del aire 311 izlenme - 3 yıl önce Annemin çarşıda pazarda "Elimi bırakırsan kaçırır, dilendirirler seni" diye korkuttuğu çingeneleri yıllar sonra Emir Kusturica ile bir olup bana sevdiren, sinema kadar müziğe de hakim yönetmen, Tony Gatlif'in enfes müzikali Vengo'dan enfes bir bölüm. Defalarca izledim ben bu bölümü. Soundtrack de var elimde ama inanın ablamızı görmeden şarkı aynı keyfi vermiyor. O göz kırpışlar, avazı çıktığı kadar bağırırken yüzünün aldığı o şekil, o mimikler, o tavır olmadan tadı çıkmıyor şarkının. Bir insana şarkı söylemek bu kadar mı yakışır yahu?
Arrinconamela - Gritos de Guerra (Vengo) 03:39
Arrinconamela - Gritos de Guerra (Vengo) 262 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif'in bence en değerli filmi Vengo'da çalan bu şarkının adı emin olmamakla beraber "onu köşeye sıkıştır" anlamına geliyormuş. Filmin bir sahnesinde Kutsi Erguner de enstrumanıyla eşlik etmektedir: http://www.youtube.com/watch?v=0QMBfLn9nKY Şarkı Sözleri (lyrics): para mi siempre serás la mayor de mis riquezas es tenerte cosas buenas y a mi amor de compañera arrincónamela, echamela al rincón que casada la quiero y si es soltera mejor si es soltera mejor arrincónamela, echamela al rincón me llamaste criminal porque te quité el cuchillo yo lo hice por tu bien por no verte muy crecido arrincónamela, echamela al rincón que casada la quiero y si es soltera mejor si es soltera mejor arrincónamela, echamela al rincón aqui no se vende hielo, que se vende mas pa'riba que lo que se vende aqui son naranjas de la china arrincónamela, echamela al rincón que casada la quiero y si es soltera mejor si es soltera mejor arrincónamela, echamela al rincón
Flamenco En Badajoz (Tony Gatlif), Latcho Drom 08:40
Flamenco En Badajoz (Tony Gatlif), Latcho Drom 336 izlenme - 6 yıl önce Flamenco en Badajoz (Tony Gatlif), Latcho Drom
Tony Gatlif - Manifeste 07:31
Tony Gatlif - Manifeste 179 izlenme - 3 yıl önce Exils adlı muhteşem filmin, Tony Gatlif dayının elinde çıkma ki aynı zamanda yönetmeni de, tüyleri diken diken aşmış parçası. Sözleri; it's time to speak about those who are absent it's time to speak about those who are wrong it's important to question those who are absent those who live without democracy in general it's urgent to speak about those who are absent it's time to speak about those who are always wrong it's an emergency to speak about those who are always wrong it's an emergency to talk about freedom es urgente hablar de los ausentes ya es tiempo de hablar de aquellos que se equivocan es importante interrogar los ausentes aquellos que viven sin democracia en general es urgente es urgente hablar de los ausentes es urgente hablar de las ausencias es tiempo de hablar de aquellos que se equivocan siempre la democracia en general, en general, en general !!! la democracia se viola siempre la democracia, la democracia, mi culo ! la libertad la libertad, mi culo !!! la democracia pertenece a los poderosos !!! democracy in general, in general, in general !!! democracy, is always raped! democracy. democracy, my ass !!! liberty liberty my ass !!!!! democracy always leans towards the powerful!!
Transylvania Soundtrack - Tchiki Tchiki 03:35
Transylvania Soundtrack - Tchiki Tchiki 124 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif'in Transylvania'sindan enfes bir sarki. Palya Bea'nin o muhtesem sesinden dinliyoruz. Oturmaya gelmedik tabi, hooop :)
Tomatito & Sheikh Al Tuni - Flamenco Soufi 08:37
Tomatito & Sheikh Al Tuni - Flamenco Soufi 88 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif in baş yapıtlarından olan Vengo adlı filme ait film müziklerindendir. Ünlü İspanyol gitariste eşsiz sesiyle Sheikh Ahmad Al Tuni eşlik eder. Albümde, Kudsi Erguner de neyi ile yer almıştır.
Sheik al Tuni - Madad 01:43
Sheik al Tuni - Madad 45 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif in Vengo adlı filminde yer alan film müziklerinden birisidir. Mısırlı sanatçının gerçek adı Sheikh Ahmad Al Tuni dir. Sesi büyüleyicidir.
Transylvania Soundtracks - Promesse 00:37
Transylvania Soundtracks - Promesse 50 izlenme - 3 yıl önce Tony Gatlif imzalı Transylvania'dan leziz bir müzik. Filmin tema müziği de budur ayrıca. Dinleyelim, dinletelim.