Hoşgeldiniz!

Topkapı Sarayı Videoları İzle

360 İstanbul / Topkapı Sarayı Panorama Harem Sanal Tur 17:26
360 İstanbul / Topkapı Sarayı Panorama Harem Sanal Tur 11.772 izlenme - 2 yıl önce 360 İstanbul / Topkapı Sarayı Panorama Harem Sanal Tur
2006 İstanbul Görüntüleri 03:33
2006 İstanbul Görüntüleri 1.996 izlenme - 8 ay önce 2006 yılında çekilen İstanbul görüntüleri, Galata Kulesi'nden Haliç (Altın Boynuz), İstanbul Boğazı ve Boğaziçi Köprüleri, Topkapı Sarayı görülüyor.
 İlber Ortaylı - Kanal 24 Ay Ne Bok Bir Kanal 01:10
İlber Ortaylı - Kanal 24 Ay Ne Bok Bir Kanal 1.362 izlenme - 3 yıl önce İlber Ortaylı'nın Topkapı Sarayı'nda kendisine uzatılan Kanal 24 mikrofonu karşısında verdiği ani tepkiyi izliyoruz.
Wolfteam Topkapı Sarayı Bugu 2 02:31
Wolfteam Topkapı Sarayı Bugu 2 2.170 izlenme - 4 yıl önce Zeki Veya Deli Kurtla Çıka Bilirsiniz
Topkapı Sarayı Tarihçesi 01:49
Topkapı Sarayı Tarihçesi 812 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezi. İstanbul fatihi II. Mehmed tarafından 1460-1478 yılları arasında inşa ettirilen ve zaman içerisinde bazı ilavelerin yapıldığı sarayda, Osmanlı padişahları ve saray halkı 19. yüzyıl ortalarına kadar ikamet ediyor. 1850’li yılların başında mevcut saray 19. yüzyılın devlet protokolü ve merasimlerine ilişkin gereksinimleri karşılamakta yetersiz kalınca Saray, Boğazdaki Dolmabahçe Sarayı’na taşınıyor. Ancak Saltanat hazinesi, Mukaddes Emanetler ve imparatorluk arşivleri Topkapı Sarayı’nda muhafaza edildiği için devlet törenleri burada yapılmaya devam ediyor. Topkapı Sarayı, hanedanlık 1922 yılında kaldırıldıktan sonra, 3 Nisan 1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle müzeye dönüştürülüyor. Saray, Tarihî Yarımada’da 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi'ne giren tarihi eserlerin başında geliyor.Topkapı Sarayı'nın planının belirlenmesinde Osmanlı devlet felsefesi ile Saray-tebaa ilişkisinin büyük rolü olmuş. Ayrıca, sarayın ilk inşa edildiği dönemde, Fatih Sultan Mehmet’in babası Sultan II. Murad'ın Tunca Nehri kenarında yaptırmış olduğu ve günümüze sadece kalıntıları ulaşan Edirne Sarayı'nın planından olduğu kadar ihtişamından da esinlenildiği biliniyor. Topkapı Sarayı’nın planı; çeşitli avlular ve bahçeler arasında devlet işlerine ayrılmış daireler, hükümdarın ikametgâhı olan bina ve köşkler ile sarayda yaşayan görevlilere mahsus binalardan oluşuyor.
Topkapı Sarayı - Kutsal Emanetler 02:26
Topkapı Sarayı - Kutsal Emanetler 1.774 izlenme - 4 yıl önce Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler
Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler 00:19
Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler 648 izlenme - 2 yıl önce Kutsal emanetlerin korunduğu ve saklandığı Hırka-i Saadet binası da bu avluda…Kutsal Emanetler, İslam Peygaberi Hazreti Muhammed’in dostlarına ve bazı peygamberlere ait eşyalardan oluşuyor. Emanetler, Yavuz Sultan Selim'in 1517'de Mısır'ı fethinden sonra İstanbul'a getirilmiş, bir bölümü de İslam ülkelerinden derlenmiş.
Torunumla Topkapı Sarayı Müze Gezisi 07:36
Torunumla Topkapı Sarayı Müze Gezisi 454 izlenme - 4 yıl önce Bu Video İzzetgedik Tarafından Çekilip Düzenlenmiştir
Wolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu Bugu 00:20
Wolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu Bugu 553 izlenme - 3 yıl önce Wolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu BuguWolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu BuguWolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu BuguWolfteam - Topkapı Sarayı Süper Pusu Bugu
Topkapı Sarayı 00:43
Topkapı Sarayı 388 izlenme - 3 yıl önce Topkapı...
Topkapı Sarayı 00:59
Topkapı Sarayı 496 izlenme - 7 yıl önce topkapı sarayı
Wolfteam Topkapı Sarayı Tanıtım 01:30
Wolfteam Topkapı Sarayı Tanıtım 547 izlenme - 4 yıl önce Wolfteam İndirme:http://adf.ly/1Om313
TOPKAPI SARAYI 07:18
TOPKAPI SARAYI 61 izlenme - 1 yıl önce Ayrıntılı bilgi için: www.belgeselajans.com topkapı sarayı
Topkapı Sarayı Sofa Köşkü 00:45
Topkapı Sarayı Sofa Köşkü 173 izlenme - 2 yıl önce Sofa Köşkü, 17. yüzyıl sonlarına doğru, Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa tarafından yaptırıldığı düşünüldüğünden yapıya, Mustafa Paşa Köşkü de deniliyor. Surlar üzerine oturtulan ahşap ve iki bölümlü olan Sofa Köşkü, bahçeye açılan bir divanhane…Sultanlar köşkten, alt bahçelerdeki spor oyunlarını seyreder ve eğlenceler düzenletirlerdi. İşte sultanların spor oyunlarını izledikleri taht… Köşk, özellikle sarayda “Halvet” ilan edilerek yapılan büyülü gece ve gündüz eğlencelerinde harem halkına açılırdı. Sofa Köşkü, alt yapısı bir köşe burcu olan Bağdat Köşkü’ne surlar ve kule ile bağlanıyor.
Topkapı Sarayı Sünnet Odası 00:33
Topkapı Sarayı Sünnet Odası 170 izlenme - 2 yıl önce Revakların bir ucunda Revan Köşkü, diğer ucunda ise, sünnet odası bulunuyor. Haliç tarafındaki manzaraya bakan Sünnet Odası adı verilen köşk, 1640 yılında, Sultan İbrahim tarafından yaptırılmış.Şehzadelerin sünnet düğünleri için kullanıldığı için Sünnet Odası adıyla anılan yapı, Osmanlı çini sanatının eşsiz örnekleri ile bezeli… Cephedeki 1529 yılına tarihlenen Uzak Doğu etkili mavi – beyaz yekpare çini panolar müstesna çini örneklerinden.
Tarihin İzinde - Mukaddes Emanetler Dairesi 26:01
Tarihin İzinde - Mukaddes Emanetler Dairesi 70 izlenme - 1 yıl önce Has Oda günümüzde yüzyıllar boyunca içinde muhafaza edilen Kutsal Emanetlerin sergi salonu olarak kullanılmaktadır.Yavuz Sultan Selim tarafından yaptırılmıştır.İçinde Hz.Muhammed’e, halifelere, ashaba ve diğer din büyüklerine ait kılıçlar, kullandıkları eşyalar, dini kitap ve yazı levhaları, kâbe eşyaları, kâbenin eski kapısı, kilit ve anahtarları vardır.Gidilmesi,görülmesi,incelenmesi gereken yerlerden biriciğidir.
Topkapı 03:54
Topkapı 161 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini Jules Dassin'in yaptığı, Melina Mercouri, Peter Ustinov, Maximillian Shell ve Robert Morley'nin başrollerini oynadığı 1964 yılına ait bir film. Filmde Topkapı sarayında geçen bir elmas hırsızlığı macerası anlatılmaktadır. Filmde Danyal Topatan da rol almıştır. Ayrıca Peter bu filmdeki rolüyle en iyi yardımcı aktör oscarını almıştır.
topkapı sarayı 00:24
topkapı sarayı 191 izlenme - 7 yıl önce topkapı sarayı
Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü 00:37
Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü 119 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Sarayı’nın bir diğer köşkü ise, Bağdad Köşkü. Köşk, IV. Murat’ın Bağdat seferi anısına 1638 yılından sonra yaptırılıyor. Bağdad Köşkü, günlük saray yaşamında padişahın sabah namazından sonra kahvesini içtiği dinlenme mekânı... Köşk, 17 yüzyıla tarihlenen muhteşem güzellikteki çinilerle döşeli… Bu dönemdeki Osmanlı çiniciliğinin en seçkin örnekleri olarak gösterilen bu çinilerin bir önceki yüzyılda yapılmış çinilerle karıştırılarak kullanılmış olabileceği düşünülüyor. Köşk 18’inci yüzyıldan itibaren Has Oda kütüphanesi olarak kullanılıyor.Revan Köşkü ise, Sultan IV. Murat’ın Revan Seferi ve zaferi anısına, 1635 – 1636 yılları arasında yaptırılıyor. Padişah sarıklarının bu odada korunması nedeniyle, Sarık Odası olarak da anılıyor. Köşk, Klasik Osmanlı Mimarisinin son örneklerinden.
Russell Crowe, ‘ Birlikte Çalışmak İstediğim Bir Türk Aktör Var’ 01:36
Russell Crowe, ‘ Birlikte Çalışmak İstediğim Bir Türk Aktör Var’ 119 izlenme - 4 yıl önce Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, dünyaca ünlü aktör Russell Crowe ile bir araya geldi. Bakan Çelik, her türlü desteği vereceklerini belirtirken, Crowe ise birlikte çalışmak istediği bir Türk aktör hakkında Bakan Çelik’ten yardım isteyeceğini söyledi.Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Topkapı Sarayı’nda dünyaca ünlü aktör Russell Crowe ile bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından Crowe, Bakan Çelik ile beraber basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Bakan Çelik, “Kendisinin burada yaptığı açıklamalara büyük bir ilgi var. Filmin konusu bizim ortak tarihimiz açısından, milli tarihimiz açısından da çok önemli bir konuyu anlatıyor. Hem Avustralya hem Türkiye'nin ulusal tarihi açısından Çanakkale Savaşı’nda Anzaklar ile ilgili. Filmin senaryosu iki ulusun ortak kaderlerinin kesişme noktalarını göstermesi bakımından da önemli. Her sene Anzaklarla ilgili Türkiye'de tören yapılıyor. Çok uzak topraklardan gelip, bu topraklarda hayatını kaybetmiş Anzak askerlerine Türk milleti olarak saygımızı gösteriyoruz" dedi.Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybetmiş Anzaklar askerlerinin annelerine yaptığı konuşmayı da hatırlatan Bakan Çelik, "Filmin hikayesi de benzer şekilde ortak duygular? ayağa kaldıran bir hikaye. Filmin çekiliyor olmasından çok mutluyuz. Her türlü desteği verip, kolaylığı sağlayacağız. Bugün itibariyle Türk sinemasını yeni bir marka olarak dünyanın her yerinde desteklemeye devam ediyoruz" diye konuştu. Yeni Zellanda doğumlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Russell Crowe ise, "Şuan Avustralya’da yaşıyorum. Dolayısıyla bu Anzak bağlantısının iki tarafı da kapsadığını söyleyebilirim. Türkiye'de 3’üncü defa bulunmaktayım. Ne kadar ziyaret etsem o kadar büyülüyor bu ülke beni ve kültüründen git gide daha fazla etkileniyorum. Türkiye'nin güzelliği beni fazlasıyla cezp ediyor" dedi. Bakan Çelik ile film hakkında sohbet edeceklerini ifade eden Crowe, "Filmimizle ilgili desteklerini rica edeceğiz. Aynı zamanda birlikte çalışmak istediğim bir Türk aktör var, sayın bakan bu konuda umarım bana yardımcı olurlar" diye konuştu.
Joygame Wolfteam - Topkapı Sarayı | Yavuz Sultan Selim 02:35
Joygame Wolfteam - Topkapı Sarayı | Yavuz Sultan Selim 85 izlenme - 2 yıl önce WOLFTEAM - Topkapı Sarayı | Yavuz Sultan Selim Kurtlar Vadisi'nin unutulmaz karakteri Memati'nin (Gürkan Uygun) seslendirmesi ve katkılarıyla! Türkiye'nin en...
Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü 00:33
Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü 52 izlenme - 2 yıl önce Karşımızda Mecidiye Köşkü var. Topkapı Sarayı’nda yapılan en son padişah köşkü olan yapı Nigoğos Balyan tarafından Sultan Abdülmecid zamanında, 1858 yılında yapılıyor. Mecidiye Köşkü, Topkapı Sarayı’nda yapılan törenlere katılan padişahların kabul ve dinlenme mekanı olarak tasarlanıp, 15.yy’dan kalma bir başka köşkün üzerine inşa ediliyor. Fransız bahçe köşklerini anımsatan Mecidiye Köşkü, Ihlamur Köşkü ile büyük benzerlikler gösteriyor.
Yavuz Sultan Selim 05:30
Yavuz Sultan Selim 50 izlenme - 2 yıl önce "Osmanlı padişahlarının Resulullah (sav) sevgisi" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24398/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Yavuz-Sultan-Selim A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bir Taşım Keyif-Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü 04:06
Bir Taşım Keyif-Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü 51 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Sarayı Müzesi ile Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen "Bir taşım keyif-Türk kahvesinin 500 yıllık öyküsü" sergisinin açılışı yapıldı.
Türk Kahvesinin Saray Serüveni Sergileniyor 01:01
Türk Kahvesinin Saray Serüveni Sergileniyor 58 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle düzenlenen "Bir Taşım Keyif: Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü" sergisi, Türk kahvesinin saray serüvenine ışık tutuyor. Topkapı Sarayı'nda 15 Haziran'a kadar görülebilecek sergide, sarayda kullanılan kahve fincanları, cezveler, güğümler, kahve kutuları, kahveye ilişkin Osmanlı dönemine ait eserler görülebiliyor.
Osmanlı Devleti'nde Ehl-i Beyt Sevgisi 01:06
Osmanlı Devleti'nde Ehl-i Beyt Sevgisi 88 izlenme - 4 yıl önce "Osmanlı Devleti'nde Ehli-Beyt Sevgisi" sergisi Topkapı Sarayı Müzesi Mükkades Emanetler Bölümü'nde açıldı. Sergide, Hazreti A...
Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü 05:32
Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü 36 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Sarayı Müzesi ile Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği, kahvenin 500 yıllık öyküsünü gözler önüne sermek amacıyla kahve ve kahve kültürüne ait eserleri bir araya getirdi.
Peygamberimiz (Sav): ‘hz. Mehdi (As) Benim Emanetlerimle İstanbul’dan Çıkar.’ 00:21
Peygamberimiz (Sav): ‘hz. Mehdi (As) Benim Emanetlerimle İstanbul’dan Çıkar.’ 5 izlenme - 4 ay önce Adnan Oktar’ın 8 Ocak 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/240356/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Peygamberimiz-(sav)-‘Hz-Mehdi-(as)-benim-emanetlerimle-Istanbul’dan-cikar’ A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo