Hoşgeldiniz!

toprak kayması

Heyelan Böyle Görüntülendi 00:49
Heyelan Böyle Görüntülendi 8.760 izlenme - 3 yıl önce Heyelan Böyle Görüntülendi
İnsanların Üzerine Kaya Yağdı 01:26
İnsanların Üzerine Kaya Yağdı 2.239 izlenme - 11 ay önce İnsanların Üzerine Kaya Yağdı Kayalık dağdan toprak kayması sonucu arabaların ve insanların üzerine kayalar yağmur gibi yağd
Üzerine Düşen Kayadan ŞANS Eseri Kurtuldu! (Heyelan Anı) 01:09
Üzerine Düşen Kayadan ŞANS Eseri Kurtuldu! (Heyelan Anı) 5.225 izlenme - 3 yıl önce Tayvan'da gerçekleşen heyelan anında, su, toprak ve beraberinde taşıdığı kocaman kaya arabaların üzerine düşüyor. Şans eseri düşen büyük parça arabanın üzerine gelmiyor...
Tema Vakfı - Türkiye Çöl Olmasın 03:17
Tema Vakfı - Türkiye Çöl Olmasın 1.013 izlenme - 8 ay önce Her yıl 743 milyon ton verimli üst toprağımızı erozyonla kaybediyoruz. Son 50 yılda 4 milyon hektar alan, erozyon ve çölleşmeden kurtarıldı. Ancak mücadeleye bu hızla devam edilirse, erozyon ve çölleşme tehdidi altındaki toplam 57,6 milyon hektar arazi varlığımızı kurtarmak için yaklaşık 700 yıla ihtiyaç var. Dünya genelinde ise her yıl İsviçre’nin 3 katı büyüklüğünde 12 milyon m2 alan, çölleşmeyle yok oluyor, toprak bozunumundan 1,5 milyar insan etkileniyor.
Saniye Saniye Heyelan Anı! 01:00
Saniye Saniye Heyelan Anı! 413 izlenme - 4 ay önce Giresun’un Yağlıdere ilçesinde karların erimesiyle birlikte Yağlıdere Deresi’nin membasında meydana gelen heyelan kameraya böyle yansıdı. Giresun’un Yağlıdere ilçesinde karların erimesiyle birlikte Yağlıdere Deresi’nin membasında toprak kayması meydana gelmişti. Doğal afette can ve mal kaybı yaşanmamıştı. Heyelan anı ise vatandaşlar tarafından böyle görüntülendi. Görüntülerde kayan toprak, karayolunu kaplarken, facianın da eşiğinden dönüldü.
Hayalhan - Kıyamet Rize-Gündoğdu Sel Felaketi ! 03:57
Hayalhan - Kıyamet Rize-Gündoğdu Sel Felaketi ! 10.878 izlenme - 6 yıl önce http//facebook.com/hayalhanfan
Afganistan'da Facia 01:04
Afganistan'da Facia 2.145 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'ın kuzeydoğusunda meydana gelen toprak kayması sonucu 2 bin kişiden haber alınamıyor. Anadolu Ajansı toprak kaymasında, ilk belirlemelere göre 400 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Ülkenin kuzeydoğundaki Badahşan vilayetindeki bir dağın yakınlarında bulunan Hobo Barik köyünde toprak kayması meydana geldi. Associated Press'in haberine göre, Badakşan Valisi Şah Veliullah Edib, yaklaşık 300 evin toprak altında kaldığı köyde 2 binden fazla kişinin kayıp olduğunu açıkladı. Toprak kaymasında, ilk belirlemelere göre 400 kişi yaşamını yitirdi.
toprak kayması canlı görüntüler 01:33
toprak kayması canlı görüntüler 3.742 izlenme - 6 yıl önce kolombiyada meydana gelen toprak kayması
şebinkarahisar heyelan 03:18
şebinkarahisar heyelan 3.516 izlenme - 5 yıl önce 13.05.2011 tarihinde giresun'un şebinkarahisar ilçesinde başlayan heyelan giresun şebinkarahisar yolunu tamamen yok etti.yaklaşık 500 m eninde ve 1 km uzunluğunda toprak kütlesi tamzara deresine indi ve yaklaşık 80 metre derinliğinde çukur oluştu.bölgede 3 prefabrik olmak üzere 11 ev yıkılmıştır ve meyve bahçeleri ile birlikte 200 dönüm ekili tarım arazisi hasarı sulama kanalı ve belediye içme suyu şebekeleri hasar görmüştür.olay esnasında bölünmüş yol çalışması yüklenici şantiyesi ve makineler
Heyelan Toprak Kayması 01:02
Heyelan Toprak Kayması 1.808 izlenme - 4 yıl önce Cuma, 13 Temmuz Heyelan, Kamera Yakaladı
Çin'de Silip Süpüren Toprak Kayması 02:15
Çin'de Silip Süpüren Toprak Kayması 191 izlenme - 5 ay önce Çin’in güneyindeki Shenzhen bölgesinde aşırı yağış nedeniyle toprak kayması meydana geldi. 33 binanın çökmesinin ardından kaybolan 91 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, bölgeden 900 kişinin tahliye edildiğini ifade ederek, hafif şekilde yaralanan 7 kişinin kurtarıldığını söyledi. Shenzhen Acil Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise, toprağın 380 bin metrekarelik bir alanı kapladığı bildirildi. Çin medyasında yer alan haberlerde ise, toprak kayması nedeniyle doğalgaz boru hattında patlama meydana geldiği ve işçilerin hasarı onardığı ifade edildi. Çin’in Arazi ve Topraklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ilk incelemelerin toprak kaymasının toprak, çimento ve diğer inşaat atıklarının yığılmasıyla meydana geldiğini gözler önüne serdiği bildirildi. Açıklamada, “Yığınların oldukça büyük ve eğimin dik olması nedeniyle dengesini kaybetti ve yıkıldı” dedi.
toprak kayması 00:48
toprak kayması 1.579 izlenme - 7 yıl önce
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 04:10
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 486 izlenme - 1 yıl önce Rusya’nın Penza Oblastı’ndaki Zareçni kasabasında meydana gelen bir toprak kayması yürekleri ağızlara getirdi. Sosyal paylaşım sitesine yüklenen videoda, karla kaplı toprakların yolu kapadığı, ağaçları ve direkleri de birlikte sürüklediği görüldü.
Saniye Saniye Toprak Kayması 00:47
Saniye Saniye Toprak Kayması 527 izlenme - 2 yıl önce Toprak kayması anbean böyle görüntülendi. Görüntüler, Amerika’nın Utah eyaletinden. Salt Lake City’de etkili olan sağanak yağış, hayatı adeta felç etti. Kentte bir ev yıkılırken, 27 kişi de evlerinden tahliye edildi. Yaşanan bir toprak kayması ise saniye saniyen kameralara yansıdı.
trabzon düzköy çiğdemli köyünde heyelan 00:59
trabzon düzköy çiğdemli köyünde heyelan 2.615 izlenme - 7 yıl önce çiğdemlide olan heyelan düzköydeki heyelan toprak kayması
Çin'de Meydana Gelen Heyelan Sonrası Kurtarma Çalışmaları 03:30
Çin'de Meydana Gelen Heyelan Sonrası Kurtarma Çalışmaları 74 izlenme - 5 ay önce Çin’in Shenzhen kentinde meydana gelen heyelanda derinliği 10 metreyi bulan çamur yığının içinde ekipler arama çalışmalarına devam ediyor. 76 Kişinin kayıp olduğu bilgisinin verildiği bölgede arama kurtarma ekibi 4 bin kişi ile çalışmalarına devam ediyor. Heyelan 20 Aralık'ta meydana gelmişti ve 33 binayı yıktı.
Toprak Kayması Araçları Böyle Yuttu 00:49
Toprak Kayması Araçları Böyle Yuttu 329 izlenme - 2 yıl önce Amerika’nın Maryland eyaletinde bulunan Baltimore şehrinde şiddetli yağmur nedeniyle oluşan toprak kayması sonucu 10 araç toprak altında kaldı.
toprak kayması 00:41
toprak kayması 815 izlenme - 7 yıl önce toprak kayması
Heyelan Dehşeti Havadan Böyle Görüntülendi 04:19
Heyelan Dehşeti Havadan Böyle Görüntülendi 117 izlenme - 10 ay önce Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bir süre önce meydana gelen heyelan sebebiyle zarar gören İmam Hatip Lisesi’nin idari binası büyük bir gürültü ile çöktü. Gökyüzünü kaplayan duman insansız hava aracı tarafından görüntülendi.
toprak kayması 01:03
toprak kayması 412 izlenme - 5 yıl önce
Sel Gibi Toprak Kayması 04:20
Sel Gibi Toprak Kayması 108 izlenme - 1 yıl önce Sel gibi toprak kayması Rusya'da yaşanan toprak kaymasında otoyol gözlerden kaybolurken, elektrik direkleri ve ağaçlar da yerle bir oldu.
Devasa Toprak Kayması Saniye Saniye Görüntülendi 00:40
Devasa Toprak Kayması Saniye Saniye Görüntülendi 172 izlenme - 1 yıl önce Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde yaşanan doğa felaketi saniye saniye kameralara yansıdı. Yolda mahsur kalan bir aracı da beraberinde sürükleyen toprak kitlesinin can kaybına neden olmaması ise sevindirici.
Afganistan'da Toprak Kayması: 2 Bin Kişi Kayıp 00:33
Afganistan'da Toprak Kayması: 2 Bin Kişi Kayıp 218 izlenme - 2 yıl önce Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde meydana gelen toprak kayması faciaya neden oldu. Birkaç gündür devam eden aşırı yağışın neden olduğu heyelanda en az 400 kişi yaşamını yitirdi. Badahşan’ın Argo ilçesinin Ab Barik bölgesinde birkaç gündür etkisini artıran yağışın ardından meydana gelen heyelan 300 evi de toprağa gömdü. Bölgeden ilk gelen haberlere göre, yaklaşık 2 bin kişi dev toprak dalgasının içinde kayboldu. Facianın ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ederken, ölü sayısının artabileceği belirtildi.
ABD,de Feci Toprak Kayması 00:28
ABD,de Feci Toprak Kayması 151 izlenme - 2 yıl önce ABD'de Baltimore kentinin kuzeybatısında bir caddede açılan dev çukurun yoldaki otomobilleri yutuşunun görüntüleri yayınlandı.
Rusya'daki Toprak Kayması 01:12
Rusya'daki Toprak Kayması 66 izlenme - 9 ay önce Doğa bu defa verdiklerini fazlasıyla geri aldı. Rusya'da dağdan kopan binlerce tonluk toprak kütlesi önüne çıkan her şeyi yıktı geçti. İşte bir güç gösterisini andıran o görüntüleri izliyoruz. Ucuz bir gerilim filmi vardı, yeraltı canavarı diye. Aynen ona benziyor.
 Toprak kayması 22 binayı yuttu 00:20
Toprak kayması 22 binayı yuttu 34 izlenme - 5 ay önce Çin'in güneyindeki Shenzen bölgesinde meydana gelen toprak kayması 22 binayı yuttu. 22 kişinin de kaybolduğu faciada yüzlerce görevli toprak altında kalanları kurtarmaya çalışıyor.
Toprak Kaydı! 01:27
Toprak Kaydı! 305 izlenme - 3 yıl önce Tekeli Haber Tv
Toprağın Arabaya Kayması 00:20
Toprağın Arabaya Kayması 114 izlenme - 2 yıl önce Nerede gerçekleştiğini bilmediğim bu olayda normal şekilde seyreden araç toprak kaymasının altında kalıyor. Sonrasında çıkan hıyarlı baba pijaması giymiş abimiz var.
Toprak Kayması 2 İşçiyi Böyle Yuttu  00:41
Toprak Kayması 2 İşçiyi Böyle Yuttu 29 izlenme - 6 ay önce Kolombiya’da iş makinesiyle çevre düzenlemesi yapılan bölgede toprak kayması meydana geldi. Kayan büyük toprak parçaları ile kayaların altında kalan 2 işçi feci şekilde can verdi. O anlar ise saniye saniye kameralara yansıdı. İşte o dehşet anları...
Beyoğlunda Toprak Kayması 00:52
Beyoğlunda Toprak Kayması 95 izlenme - 1 yıl önce Beyoğlu Tarlabaşı Turan Caddesi'ndeki bir binanın önünde yapılan kazı sırasında toprak kayması meydana geldi. Kazı yapan işçilerden biri beline kadar toprak altında kaldı. Toprak altında kalan işçiyi itfaiye ekipleri kurtardı. Yaralı işçi hastaneye kaldırıldı.