Hoşgeldiniz!

Transkraniyal Videoları İzle

Transkraniyal Manyetik Uyarım nedir? 01:16
Transkraniyal Manyetik Uyarım nedir? 205 izlenme - 2 yıl önce TMU manyetik akımlar kullanarak beyne doğrudan bir müdahale olmadan uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ağrısızdır ve çoğu zaman hamilelik sırasında da uygulanabilir.
Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisinin elektroşok tedavisinden farkları nelerdir? 01:32
Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisinin elektroşok tedavisinden farkları nelerdir? 73 izlenme - 2 yıl önce Elektroşok tedavisi psikiyatrik tedaviler arasındaki en etkili olanıdır. Elektroşok tedavisi TMU'dan daha etkilidir, ama EKT uygulaması yatarak ve anestezi ile yapılır, sonrasında 6 ay süreyle unutkanlık görülür, TMU'da bu yan etkiler hiç yoktur.
Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisinin yan etkileri nelerdir? 01:35
Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisinin yan etkileri nelerdir? 44 izlenme - 2 yıl önce TMU'nun ağır ya da kalıcı bir yan etkisi yoktur. Korkulan yan etkilerden biri epilepsi krizi geçirme riskidir ama kişiler tedavi öncesinde gerekli teslerden geçtikleri için ve zaten uyugulama hastenede yapıldığından riskler çok düşüktür. Uyguama sonrasında hafif baş ağrısı gibi yan etkiler görülebilir.
Transkraniyal Manyetik Uyarım nasıl uygulanır? 01:36
Transkraniyal Manyetik Uyarım nasıl uygulanır? 19 izlenme - 2 yıl önce TMU tedavisi uygulaması öncesinde bir hazırlık gerekmez. Sadece kişinin gizli epilepsisi olup olmadığına bakılması gerekir. Sonrasında manyetik akımları ileten bobinler kişinin başına uygulanır. Tedavi sonrasında çok ufak yan etkiler olabilir ama kişi tedaviden çıkıp normal günlük düzenine devam edebilir.
Transkraniyal Manyetik Uyarım hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır? 01:47
Transkraniyal Manyetik Uyarım hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır? 14 izlenme - 2 yıl önce TMU öncelikli olarak nörolojide ve psikiyatride kullanılan bir yöntemdir. Kulak çınlaması, bazı epilepsi durumlarında uygulanır. Psikiyatride ilaç tedavisine direnç göstermiş hastalarda, ilaç kullanmak istemeyen ya da hamileler kullanamayan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir. Madde bağımlıları ve obsesif kompulsif bozukluğu olanlarda uygulandığında iyi sonuçlar verdiği görülmüştür.