Hoşgeldiniz!

TRT Okul

Cumhuriyet Altını Nasıl Üretilir? 05:08
Cumhuriyet Altını Nasıl Üretilir? 3.758 izlenme - 1 yıl önce TRT Okul kanalının eğitici ve öğretici programlarından biri olan Nasıl Üretilir? gündelik hayatımızda her an karşımıza çıkan ürünlerin nasıl yapıldığı sorusuna cevap veriyor.Bu sefer de darphaneye gidip cumhuriyet altınının yapılışını incelemişler.Benim hoşuma gittiği için sizlerle paylaşıyorum.İyi seyirler.
Gofret - Nasıl Üretilir? - TRT Okul 05:45
Gofret - Nasıl Üretilir? - TRT Okul 2.113 izlenme - 1 yıl önce Gofret hafif tadı ile beğenilen tatlılardan biri. Pek çok çeşidi bulunan gofret, tatlı ihtiyacının karşılanması için en pratik çarelerden biri olarak görülüyor. gofret Fransızca kökenli bir kelime. Türkçede de aynı isimle anılıyor. Gofretin ilk biçimi Avrupa'da ortaya çıktı. Sanayileşme ve üretim tekniklerinin gelişmesi ile bugünde bildiğimiz biçimini aldı. Gofret diğer gıdalara göre evde üretimi çok daha zordur. Özel aletler kullanmadan yapılmadı neredeyse imkansız. Peki gofret nasıl üretilir? Gofret üretiminin ilk aşaması hamurun hazırlanmasıdır. Ana malzemeler olan un, su, yağ ve yumurta karıştırıcıya dökülür. Yüksek hızlı karıştırıcıya şeker ve tuzda eklenir. Gofret hamurunun akışkan olması gerekiyor. Bunun için malzemelerinin konulması ile birlikte karıştırıcı da çalıştırılır. 5 dakikalık bir sürenin ardından gofret hamuru istenen kıvama geliyor. karıştırıcıdan çıkan hamur kapalı devre borular ile üretim ahttına gönderiliyor. İnce borulardan geçen hamur metal plakaların aralarına boşaltılıyor. Fırının sıcaklığı 230 derece. Tost makinesini andıran bu plakalar 3 dakika içinde gofreti pişiriyor. Plakalar açıldığında pişmiş gofret yaprak halinde çıkıyor. Hamurun içinde bulunan yumurta ve yağ gofret yapraklarının metal plakalardan kolayca ayrılmasını sağlıyor. http://facebook.com/trtokul http://twitter.com/trtokul http://www.trtokul.com.tr
Kurşun Kalem Üretimi (Endüstriyel) 05:46
Kurşun Kalem Üretimi (Endüstriyel) 1.710 izlenme - 12 ay önce TRT Okul tarafından hazırlanan ''Nasıl Üretilir?'' serisinden bir bölüm. Bu bölümde kurşun kalem üretimi hakkında bilgi verilmiş. İyi seyirler.
Matematik Hikayeleri - 18. Bölüm (El Battani / Trigonometri’nin Mucidi) 05:15
Matematik Hikayeleri - 18. Bölüm (El Battani / Trigonometri’nin Mucidi) 1.044 izlenme - 10 ay önce Çağının en büyük müslüman Astronomi alimi olarak kabul edilen ve trigonometriye cebir ilmini uygulayan ilk bilim adamı El Battani'nin hikayesi... Bu sayede kıble yönünü dünyanın her yanında hesaplaşabilmekte imiş. Sinüs, kosinüs, tanjant, kotanjant'da onun icadı.
Savaşlar Tarihi - Malazgirt Meydan Muharebesi 05:10
Savaşlar Tarihi - Malazgirt Meydan Muharebesi 1.495 izlenme - 1 yıl önce TRT Okul tarafından hazırlanan Savaşlar Tarihi programı bu sefer de bizim tarihimiz için de çok önemli olan Malazgirt Meydan Muharabesini incelemiş.Savaşta kullanılan taktikler, komutanların düşünceleri hepsi videonun içinde.İyi seyirler.
AÖF İngilizce 1 -7 - TRT OKUL 19:59
AÖF İngilizce 1 -7 - TRT OKUL 1.882 izlenme - 4 yıl önce AÖF İngilizce 1 -7 - TRT OKUL
TRT Okul - ingilizce Dersleri - 1 - (1) 20:05
TRT Okul - ingilizce Dersleri - 1 - (1) 1.123 izlenme - 3 yıl önce trt okul ingilizce dersleri indir, trt okul ingilizce dersleri bölüm 1, trt okul ingilizce videoları indir, trt okul ingilizce, trt okul ingilizce 1. dönem, trt okul ingilizce 1.dönem dersleri
İlk Bilgisayar - Türkiye'de İlk - TRT Okul 05:05
İlk Bilgisayar - Türkiye'de İlk - TRT Okul 1.825 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'ye ilk bilgisayar ne zaman geldi? Yurdumuza gelen ilk bilgisayarın Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından nasıl kullanıldığı ve ilk bilgisayar hakkında detaylı bilgileri Türkiye'de İlk programında bulabilirsiniz. http://facebook.com/trtokul http://twitter.com/trtokul http://www.trtokul.com.tr
Savaşlar Tarihi - Dandanakan Savaşı 04:39
Savaşlar Tarihi - Dandanakan Savaşı 1.197 izlenme - 1 yıl önce TRT Okul tarafından hazırlanan Savaşlar Tarihi programı bu sefer de iki Türk devletinin kıran kırana mücadelesi olan Dandanakan Savaşını incelemiş.Asya'da hakim bulunan iki Türk devleti arasında 23 Mayıs 1040 yılında meydana gelen savaş,Selçuklu devletinin vücut bulmasına ve Gazne devletinin yıkılma sürecine girmesine neden olmuştur.
Kilometre Taşları - Sigmund Freud 05:11
Kilometre Taşları - Sigmund Freud 1.887 izlenme - 3 yıl önce Dindarlar tarafından daima sapık ilan edilen, ancak bir efsane olan Sigmund Freud hakkında TRT yapımı kısa bir bilgilendirmeyi sizlerle paylaşayım dedim. Şakirtlerin elinde olan TRT'den umulmadık bir yapım ortaya çıkmış. İyi seyirler.
Seslendiriyorum - 3. Bölüm - TRT Dublaj ve Seslendirme Arşivi 27:27
Seslendiriyorum - 3. Bölüm - TRT Dublaj ve Seslendirme Arşivi 1.859 izlenme - 2 yıl önce Programın 3. Bölümünde, TRT'de Yetişen Usta Seslendirme Sanatçıları Konuk Oldu,Oytun Şanal,Sungun Babacan,Sezai Aydın,Rüştü Asyalı,Tamer Karadağlı,Tülay Bursa,Ercan Demirel,Ali Gül , Yekta Kopan,Oya Küçümen Ve Selma Yeşilbağ Konuk Oldular.TRT Arşivinden Özel Videolar Eşliğinde Dilerseniz Videomuzu İzleyelim.
Açık Sınıf - Maliye Politikası 1, Trt Okul & Aöf 20:18
Açık Sınıf - Maliye Politikası 1, Trt Okul & Aöf 1.838 izlenme - 4 yıl önce Açıköğretim Maliye Politikası 1 Dersi Açık Sınıf Ders Anlatım Videosu. Ünite : 1-1.
Kilometre Taşları - Fatih Sultan Mehmet 05:03
Kilometre Taşları - Fatih Sultan Mehmet 1.433 izlenme - 3 yıl önce TRT Okul un sevilen programı Kilometre Taşları nın Fatih Sultan Mehmet le ilgili bölümünü seyrediyoruz.
Seslendiriyorum 4. Bölüm - TRT Dublaj Ve Seslendirme Arşivi 26:45
Seslendiriyorum 4. Bölüm - TRT Dublaj Ve Seslendirme Arşivi 1.419 izlenme - 2 yıl önce Programın 4. Bölümünde, Yine TRT'de Yetişen Usta Seslendirme Sanatçıları Konuk Oldu,,Sungun Babacan, Sezai Aydın, Rüştü Asyalı,Tamer Karadağlı,Tülay Bursa,Selma Yeşilbağ, Ercan Demirel, Ali Gül , Yekta Kopan, Özlem Ersönmez, Hakan Vanlı Ve Diğer Seslendirme Sanatçıları,Zeynep Özden Ayyıldız, Toron Karacaoğlu, Umut Tabak Ve Tayfun Erarslan Konuk Oldular.TRT Arşivinden Özel Videolar Eşliğinde Dilerseniz Videomuzu İzleyelim.
Kilometre Taşları - Nazım Hikmet RAN 05:15
Kilometre Taşları - Nazım Hikmet RAN 603 izlenme - 3 yıl önce TİF Yapım tarafından hazırlanan ve TRT-Okul'da yayınlanan ''Kilometre Taşları'' serisinin Nazım Hikmet Ran'ın anlatıldığı bölümü. Büyük ustayı saygıyla anıyoruz.
Mimar Sinan - Kilometre Taşları 05:21
Mimar Sinan - Kilometre Taşları 517 izlenme - 3 yıl önce TRT Okul'un bu güzel kısa belgesel serisinde Mimar Sinan'ı tanıyoruz. Belgeselde anlatılmayanı da ben anlatayım. O bahsedilen çeşme, Kayseri'deki evinin (Ağırnas ya da şimdiki adıyla Mimar Sinan) çeşmesiydi ve 99-100 yaşlarındaki Mimar, padişah 3. Murat (Kanuni'nin torumu) tarafından dövülerek öldürüldü.
Nasıl Üretilir? - Kek Yapımı 05:32
Nasıl Üretilir? - Kek Yapımı 672 izlenme - 3 yıl önce 'Nasıl Üretilir?' Trt Okul'un yaptığı bir program.Benim gibi Açıköğretim okuyan arkadaşlar arada bir takılır bu kanala. Kanalda ilgimi çeken programlardan biri de 'Nasıl Üretilir?'. Bu bölümünde çok sevdiğimiz kekin nasıl fabrikalarda üretildiğine bakalım.
Geçmişten Günümüze En İyi Süper Kahraman Oyunları 07:24
Geçmişten Günümüze En İyi Süper Kahraman Oyunları 1.190 izlenme - 3 yıl önce TekJeton da bugüne kadarki en başarılı süper kahraman oyunlarını sıralıyoruz. Ninja Kaplumbağalar'dan Wolverine'e kadar pek çok popüler kahraman bu listede kendine yer buldu. The İncredible Hulk - Ultimate Destruction Freedom Force Marvel:Ultimate Alliance 2 Spiderman 2 Game Ultimate Marvel vs Capcom 3 DC Universe Onlıne Mortal Kombat vs DC Universe Turtles İn Time X Men Origins.Wolwerine Batman.Arkham Asylum
İlk Televizyon Yayını - Türkiye'de İlk 05:38
İlk Televizyon Yayını - Türkiye'de İlk 379 izlenme - 2 yıl önce Trt okul ekranlarında yayınlalanan Türkiye'de İlk isimli programda ner bölüm bir Türkiye'de İlk i anlatmakta bu bölümde ise İlk Televizyon Yayını izlemekteyiz
Abla Deme Bir Gün Lazım Olur - Vahide Gördüm 02:01
Abla Deme Bir Gün Lazım Olur - Vahide Gördüm 616 izlenme - 3 yıl önce Çocukluğumuzda annemizin elimizden tutup günlere götürmesi geldi aklıma. ablaların, teyzelerin arasına girerdik. Anlamadığımız dedikoduları dinler mal gibi tvye bakardık. Tek derdimiz pasta börek ve gelen diğer çocuklardı. Lakin çocukluğumuzun en travmatik olaylarından biri orta yaşa erişmiş veya erişmeye yakın olan bayanlara abla dememizdi. O ablalar. bizi öptükten sonra - Ne yakışıklı çocukmuş kız bu. + Sağ ol abla. - Abla deme güzelim lazım olur. odada yükselen şen kahkalar ve çocukta oluşan travma.
2013 Ygs Soruları Ve Çözümleri Canlı Yayınla Trt Ekranlarında 00:19
2013 Ygs Soruları Ve Çözümleri Canlı Yayınla Trt Ekranlarında 1.074 izlenme - 5 yıl önce 24 Mart 2013 Saat Saat 14:30'dan İtibaren Ygs Soruları Ve Çözümleri Canlı Yayınla Trt Haber Ver Trt Okul'da..
İngilizce 1- 9 & Trt Okul & Anadolu Üniversitesi & Açık Öğretim Fakültesi 20:25
İngilizce 1- 9 & Trt Okul & Anadolu Üniversitesi & Açık Öğretim Fakültesi 661 izlenme - 4 yıl önce İngilizce 1- 9 & Trt Okul & Anadolu Üniversitesi & Açık Öğretim Fakültesi
Matematik Hikayeleri - Ömer Hayyam 05:00
Matematik Hikayeleri - Ömer Hayyam 457 izlenme - 3 yıl önce Şarap ve aşk üzerine rubaileri ile tanınan Ömer Hayyam'ı, bir de matematikçi yönüyle tanıyalım.
Osmanlı Tüfeği - Ayrıntılar Tarihi 05:05
Osmanlı Tüfeği - Ayrıntılar Tarihi 394 izlenme - 2 yıl önce Osmanlı ağır silahlarda başarılı olduğu gibi hafif silahlar olan tüfeklerde oldukça başarılıydı. Daha Kosova savaşında tüfek birlikleri vardı. Çaldıran'dan sonra da, ok ve yay tamamen kaldırılmıştı. Yani, dizilere bakmayın siz.
Geçmişten Günümüze: Vurdulu Kırdılı Otomobil Yarışları 08:37
Geçmişten Günümüze: Vurdulu Kırdılı Otomobil Yarışları 708 izlenme - 3 yıl önce Otomobil yarışlarının tamamı simülasyon ögeleri taşımıyor. Vurdulu kırdılı otomobil yarışlarıyla tanışın. Mario Kart Carmageddon Flatout Burnout Twisted Metal Blur Split Second:Velocity Motorstorm Re-Volt Destruction Derby (alıntıdır)
Kilometre Taşları - Salvador Dali 05:26
Kilometre Taşları - Salvador Dali 308 izlenme - 2 yıl önce TRT Okul'un kısa belgesel serisinin bu bölümünde, 20. yüzyılın deli dehası Salvador Dali'nin hayat öyküsünü izliyoruz.
Kilometre Taşları Atatürk Özel 08:44
Kilometre Taşları Atatürk Özel 368 izlenme - 2 yıl önce TRT OKUL'un, Kilometre taşlarının bence en güzel bölümü olmuş. Atatürk hakkında bir sürü kitap okuduğum halde, benim bile bilmediğim (mesela kendine ud yapıp, çaldığı, okul mutfağında kurufasülye yaptığı) bilgileri içermekte.
Abla Deme Bir Gün Lazım Olur - Vahide Gördüm 01:03
Abla Deme Bir Gün Lazım Olur - Vahide Gördüm 569 izlenme - 5 yıl önce Abla Deme Bir Gün Lazım Olur - Vahide Gördüm
Lys 2 Soruları Ve Cevapları Trt Haber Ve Trt Okul'da! 00:44
Lys 2 Soruları Ve Cevapları Trt Haber Ve Trt Okul'da! 356 izlenme - 5 yıl önce Lys 2 Soruları Ve Cevapları 22 Haziran Cumartesi 13:30 Trt Haber Ve Trt Okul'da!
Açık Sınıf - Dönem Sonu İşlemleri - Trt Okul & Aöf 18:52
Açık Sınıf - Dönem Sonu İşlemleri - Trt Okul & Aöf 440 izlenme - 4 yıl önce Açıköğretim Dönem Sonu İşlemleri Dersi Açık Sınıf Ders Anlatım Videosu. Ünite : 6-1 Yabancı Ve Özkaynaklara İlişkin Dönem Sonu İşlemleri Yrd. Doç.dr. Fevzi S...