Hoşgeldiniz!

tübitak

Türkiye'nin Bunker Buster Füze Denemesi 03:30
Türkiye'nin Bunker Buster Füze Denemesi 22.155 izlenme - 2 yıl önce Yapay veya mağara gibi doğal sığınakları yok edebilen Nüfuz Edici Bomba (NEB) testlerde hedefleri başarıyla vurdu. TÜBİTAK Savunma Sanayi Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından üzerinde yıllardır büyük bir gizlilikle çalışılan sığınak ve mağara delici bombanın yeni görüntüleri yayınlandı.
Yerli Otomobilin Detayları 28:27
Yerli Otomobilin Detayları 6.027 izlenme - 7 ay önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezinde devam eden yerli otomobil çalışmalarını anlattı.
Liseli Öğrencilerinden Sınırsız ve Kayıpsız Fotoğraf Yazılım 03:17
Liseli Öğrencilerinden Sınırsız ve Kayıpsız Fotoğraf Yazılım 8.880 izlenme - 7 ay önce Tokat Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin sınırsız ve kayıpsız fotoğraf yazılımı TÜBİTAK tarafından Türkiye birincisi seçildi. Tokat’ta üstün yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri Serhat Danışan ve Necim Erdem Öksüz, dünyaca ünlü fotoğraf sıkıştırma programlarına rakip olacak bir yazılım hayallerini gerçeğe dönüştürmede önemli yol kat etti. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Abbas’ın destekleri ile 7 aylık bir çalışma sonrasında 'Nested Adaptive Prediction(NAP)' ismini verdikleri iç içe geçmiş adaptiv tahmin algoritması yazılımı oluşturan öğrenciler yarışmaya katıldı. TÜBİTAK tarafından Ankara’da 47'incisi düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na yazılımları ile katılan ikili Türkiye birincisi seçildi. Hayallerinin ötesine geçerek birinci oldukları için yaşadıkları sevinci dile getiren öğrencilerden Serhat Danışan, dünyada kullanılan kayıpsız sıkıştırma programlarının yetersiz olduğunu, bu anlamda kendilerine özgün resimleri kayıpsız bir şekilde sıkıştırıp geri çözebilen bir yazılım geliştirdiklerini söyledi. Kayıpsız fotoğraf sıkıştırmanın önemine dikkat çeken Danışan, “Dünya üzerinde böyle bir kaç tane kayıpsız sıkıştırma yazılımı var ama biz bunların yetersiz olduğunu düşünerek böyle bir yazılım çıkardık. Yaklaşık 7-8 aydır çalışıyorduk. Bu yazılım ile daha çok verilerden tasarruf ediyoruz. Şirketlerin masraflarını düşürebilir. Bizim programımızda resmi sıkıştırıp geri çözdüğümüzde renklerde veya çözünürlükte hiçbir sıkıntı, kayıp oluşmuyor. Yazılımı sınırsız bir şekilde kullanabiliyoruz ama resmin boyutu yükseldikçe makinenin daha güçlü olması gerekiyor” dedi. Ünlü sıkıştırma yazılımlarından daha iyi sonuç alacak bir sonuca ulaştıklarını ileri süren Necim Erdem Öksüz de kendilerinin bu kadar başarılı bir sonuç beklemediklerini ifade ederek, “Diğer rakiplerimizi geçtiğimiz için bu Türk yazılımının dünyada da kullanabileceğini düşünüyoruz. İleri de bu yazılımı geliştirerek video görüntülerini de kayba uğramadan sıkıştıracak veri tasarrufu yapmayı, dosyaların daha hızlı mail atılabilmesini sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
DAEŞ'i Vuran Yerli Bomba Kitimiz: HGK 01:32
DAEŞ'i Vuran Yerli Bomba Kitimiz: HGK 2.444 izlenme - 2 ay önce Anka youtube kanalı bu videoda Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ hedeflerine gerçekleştirilen hava harekatında kullanılan yerli üretim Hassas Güdüm Kitini tanıtmış. Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=GckcGnqpplU
Bu Kadar Yıldız İsraf Değil mi? 01:01
Bu Kadar Yıldız İsraf Değil mi? 2.188 izlenme - 5 ay önce Tübitak bilim şenliğinde hoca ve dost tv muhabirinin inanç üzerine konuşması. Bence hocada muhabirde çok sevimli bel altı fazla çalışmayın derim. İnanç zaten böyle bir şey saygılı olmak gerekir. Hocayı tanıyan varsa yazsın.
Türkiye'yi Dünya Gücü Yapan 3 Proje 03:49
Türkiye'yi Dünya Gücü Yapan 3 Proje 2.244 izlenme - 5 ay önce Kötü niyetli eleştirilere inat, ülkemiz ve güzelliklerini, ülkemizin güzel insanlarını ve onların çabalarını sizlerle buluşturduk. İyi seyirler...
Başka Bir Şey - 1. Bölüm 10:27
Başka Bir Şey - 1. Bölüm 2.938 izlenme - 10 ay önce Bir şirket düşünün çalışanı maaşını ve izinini kendi belirliyor. Bahsettiğim şirket tabi ki edelkrone, Kadir Köymen tarafından kurulan, dünya pazarına açılmış, Türkiye adına naçizane girişimlerden yalnızca bir tanesi. Başka Bir Şey kanalı ile şirketin gerçekleştireceği girişimleri, henüz proje aşamasındayken, internet dizisi tadında bizimle paylaşıyor. Gerçekten çok güzel bir kanal olmuş, herkese iyi seyirler.Umarım hepimize bir şeyler katabilir. Kanal Linki: https://www.youtube.com/channel/UC2lwJdnwpQnO5p5wY2pPHJg Açıklama alıntıdır.
Sığınak Delici Bomba - NEB (Nüfuz Edici Bomba) 03:30
Sığınak Delici Bomba - NEB (Nüfuz Edici Bomba) 4.197 izlenme - 1 yıl önce Türk mühendisler tarafından geliştirilen tahrip güç çok yüksek olan ve sığınakları, mağaraları delip içerideki düşman unsurlarını yok etmeyi amaçlayan NEB isimli bomba'nın tanıtım filmi. Her ne kadar videoda uçağa yüklenen, uçakta görünen, uçaktan ayrılan ve hedefi vuran bombalar birbirinden farklı olsa da sondaki imha sahnesi gerçektir diye umuyoruz. Türk mühendislerimizin yolu açık olsun.
 Dünyanın Düz Olduğunu İddia Eden Adam 2 03:57
Dünyanın Düz Olduğunu İddia Eden Adam 2 3.516 izlenme - 2 yıl önce dünyanın düz olduğunu iddia eden abimiz telefon ile yapmış olduğu konuşmadaki muhteşem iddia yeteneği ile yine bizi bizden alıyor ve hatta bu sefer de sempozyum vererek iddiasını kanıtlamak istediğini hocam dediği kişiye dile getiriyor.
Başka Bir Şey - 2. Bölüm 09:54
Başka Bir Şey - 2. Bölüm 1.269 izlenme - 10 ay önce Bu bölümde Telefon Tutucu isimli ürün ile ilgili geliştirmeler anlatılıyor, Disk ball isminde bir top yapıyorlar (internette zaten onlarca mevcutmuş, ayrıca ekipten bazı kişiler tanıtılıyor.İyi seyirler. Şirket Hakkında: Bir şirket düşünün çalışanı maaşını ve izinini kendi belirliyor. Bahsettiğim şirket tabi ki edelkrone, Kadir Köymen tarafından kurulan, dünya pazarına açılmış, Türkiye adına naçizane girişimlerden yalnızca bir tanesi. Başka Bir Şey kanalı ile şirketin gerçekleştireceği girişimleri, henüz proje aşamasındayken, internet dizisi tadında bizimle paylaşıyor. 1.Bölüm: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/291716/baska-bir-sey-1-bolum
İmam Hatip'te Bilim Fuarı 02:27
İmam Hatip'te Bilim Fuarı 1.945 izlenme - 2 yıl önce Bilim bilim olalı böyle zulüm yaşamamıştır. Söyleyecek çok şey var siz esprileri yaparsınız zaten.
Milli Yüksek Hızlı Tren 2018'de Rayda 03:21
Milli Yüksek Hızlı Tren 2018'de Rayda 252 izlenme - 6 ay önce Türkiye'nin ilk Milli Yüksek Hızlı Treni için yapılan çalışmalar sürüyor. 17 Aralık 2013 tarihinde Ankara Garı'nda düzenlenen tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurulan Türkiye'nin ilk milli yüksek hızlı treninin 2018 sonunda raylarda olması hedefleniyor. Ülkemizin demiryolu teknolojisi üretmesi ve yurt dışına da bu teknolojiyi ihraç etmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Her hafta yerli ve milli projeleri ele aldığımız yazımızda bu hafta, dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali Yıldırım tarafından ortaya konulan Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde gelişmeleri ele alarak sizlere aktaracağız. Türkiye'nin yerli üretim kapasite ve kabiliyeti her geçen gün biraz daha gün yüzüne çıkıyor. Demiryolu endüstrisinde ise bağımlılığımız her geçen gün daha da azalıyor. Yerli üretime verdiğimiz önem artarken, hayata geçirilen projeler göz dolduruyor. Demiryolunda en önemli projeler arasında yer alan Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin konsept tasarım çalışmaları tamamlandı, endüstriyel mühendislik çalışmaları ise sürüyor. Milli Yüksek Hızlı Tren'in 2018 yılı sonunda hizmete alınması planlanıyor. 350 km hızla gidecek Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (Tülomsaş) tarafından yapılacak olan milli YHT projesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Aselsan ve 153 özel sektör şirket de çözüm ortakları olarak yer alıyor. Ar-Ge konusunda da Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destek veriyor.
Dünyanın Düz Olduğunu İddia Eden Adam 2 03:57
Dünyanın Düz Olduğunu İddia Eden Adam 2 778 izlenme - 2 yıl önce dünyanın düz olduğunu iddia eden abimiz telefon ile yapmış olduğu konuşmadaki muhteşem iddia yeteneği ile yine bizi bizden alıyor ve hatta bu sefer de sempozyum vererek iddiasını kanıtlamak istediğini hocam dediği kişiye dile getiriyor.aklı yok fikri var canını sevdiğimin.
Tübitak'ın Ses Kayıtlarının Montaj Olduğunu Açıklaması - Ta-ma-men Sı-fır-lan-dı mı 00:55
Tübitak'ın Ses Kayıtlarının Montaj Olduğunu Açıklaması - Ta-ma-men Sı-fır-lan-dı mı 633 izlenme - 2 yıl önce Çok şükür yüreklerimize su serpen rapor 6 ay sonra açıklandı. Ses kayıtları tamamen montajmış. Heceleme yöntemi ile montajlanmış ve çok amatör bir şekilde movie maker yardımı ile yapılmış. Bilal'in o saflığı, o temizliği, o olaylara karşı sakin ve anlamayan tutumu da montajmış. Boş yere ortalığı velveleye vermişiz, parallel devletin oyununa gelmişiz. Koskoca Tübitak yalan söyleyecek değil ya 6 aydır 3-4 dakikalık bir ses kaydının raporunu hazırlıyor adamlar. He bu adamlar NASA ile teknik anlamda yarışan adamlar bir de. 6 ayda sonuca varabilmişler. Sonuçda beklendiği üzere Tayyip Erdoğan'ın isteyeceği türden. Bu arada bu sene LYS'i Tubitak hazırlıyormuş, sorular bilek gibi girecekmiş. Kesin bilgi yayalım.
Böceği Cyborg Haline Getirip Telefon Yönetmek 00:38
Böceği Cyborg Haline Getirip Telefon Yönetmek 142 izlenme - 7 ay önce Bizler tubitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürleri geçireduralım, elin adamı böceği robot haline getirip telefon ile yönetsin.
Karşıyaka Anadolu İmam Hatip Lisesi - 1. Tübitak Bilim Fuarı 01:25:09
Karşıyaka Anadolu İmam Hatip Lisesi - 1. Tübitak Bilim Fuarı 515 izlenme - 3 yıl önce www.karsiyakaihl.meb.k12.tr Okulumuz Tarafından Düzenlenen 1. Tübitak Bilim Fuarı 14-15 Mayıs Tarihlerinde Okulumuz Bahçesinde Gerçekleştirilmiştir. açılışımıza Karşıyaka Kaymakamı Sayın Sadettin Yücel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Vefa Bardakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, İl Müftü Yardımcıları, Karşıyaka Ve Çiğli İlçe Müftülerimiz, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz, Öğretmen, Veli Ve Öğrencilerimizin Katılımıyla Gerçekleşen Açılışın Ardından; Öğrencilerimiz Tarafından Hazırlanan Projelerin Ziyaret Edilmesiyle Programa Devam Edilmiştir. 40 Projeden Oluşan Ve 75 Öğrencinin Hazırladığı Projelerin Sunumu 2 Gün Boyunca Devam Etmiştir. maddi Ve Manevi Desteklerdinden Dolayı Tüm Katılımcılarımıza Teşekkür Ediyoruz.
Türk Seyir Füzesi SOM 06:18
Türk Seyir Füzesi SOM 706 izlenme - 3 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 2 adet F-16 uçakları, TÜBİTAK tarafından geliştirilen SOM füzesini test etti. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 2 adet F-16 uçakları, T...
gaziantep üniversitesi hidrofıstık 2 04:49
gaziantep üniversitesi hidrofıstık 2 867 izlenme - 7 yıl önce http://oret.gantep.edu.tr gaziantep üniversitesi otomobil robot ve enerji topluluğu tarafından tasarlanıp üretilen hidrojenle çalışan araba hidrofıstık 2 tanıtım vidyosu.aracın tübitak hidromobil 2009 yarışlarında türkiye 5.liği derecesi vardır.
Mustafa Topaloğlu – Potpuri(1988) 03:04
Mustafa Topaloğlu – Potpuri(1988) 353 izlenme - 2 yıl önce Şu sıralar TÜBİTAK’a “Uzay konusunda tecrübeli araştırmacı” olarak önerilen insan Uzayın Oğlu, Mustafa Topaloğlu ve onunla raks eden birbirinden çılgın 3 güzel...
Yozgat Gençlerinin Bilime Desteği 01:16
Yozgat Gençlerinin Bilime Desteği 120 izlenme - 1 yıl önce Geçmişten günümüze bilimin ve ilimin beşiği olmuş Yozgat ilimizden Fen lisesi öğrencilerinin geleceğe ışık tutan daha önce denenmemiş Tübitak projeleri hakkında kısa bir video. Mısır nişastasına su katılarak yapılan keşfin çığır açabileceği düşüncesindeyim, teşekkürler Yozgat.
YTÜ'de Bakteriden Enerji Üretilmesi 01:48
YTÜ'de Bakteriden Enerji Üretilmesi 252 izlenme - 2 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir ekip, ilginç bir projeye imza attı. YTÜ Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bestamin Özkaya önderliğinde geliştirilen proje, yenilenebilir enerji alanında önemli bir adımın atılmasını sağladı. Haliç'in tabanından bakteri alındı Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyan projede, YTÜ'lü bilim insanları bakteriden elektrik enerjisi üretmeyi başardı. TÜBİTAK tarafından 500 bin liralık destek alan iki adet proje yaklaşık 5 yıldır sürdürülmektedir. Haliç'in tabanından alınan bakteriler laboratuvar ortamında aşılanarak çoğaltıldı. Reaktöre üreyen bakterileri arıtma işlemi sırasında ortaya çıkardıkları enerjinin depolanması ile sistem çalışıyor.
Masa Tenisi 02:27
Masa Tenisi 1.078 izlenme - 8 yıl önce masa tenisinin kralları gürhan-şakir 1.set
Akademisyenin Ailesinin Üzülmesi 02:16
Akademisyenin Ailesinin Üzülmesi 135 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşımızın çektiği videoları gören ailesi onun için endişeleniyorlarmış ve bunun üzerine muhteşem açıklamalı bir video daha çekmiş izliyoruz.
Denizli'ye Deniz Getireceğim! 04:44
Denizli'ye Deniz Getireceğim! 153 izlenme - 2 yıl önce AK Parti'den Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan işadamı Mehmet Uğur Tatar, "Denizli'ye deniz getirerek bir liman kenti yapacağım" diyerek çıtayı çok yükseltti. Abimiz TÜBİTAK'tan olurunu da almış. Bu video bu saat olmuş, buraya ekleye yok, kıyamet alameti.Başınıza taş yağacak. Abimiz Denizli'ye donuz getirse daha iyi yaparmış. Ben de Polatlı'ya Polat, Sungurlu'ya Sungur vaat ediyorum. Öhm, açıklama yapacağım diye saçmaladım ama bu abi kadar değil.
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 06:38
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 187 izlenme - 4 yıl önce 'Anadolu Yerli Sığır Irklarının Klonlanması' projesi kapsamında 2 yıl önce Uludağ Üniversitesi'nde dünyaya gelen Nilüfer ve Kiraz isimli klon inekler, anne oldu.
Türk Bilim Adamlarından Dünyada Bir İlk! 04:10
Türk Bilim Adamlarından Dünyada Bir İlk! 128 izlenme - 4 yıl önce Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (tübitak)'nun Desteğiyle Yanık Ve Yaraları Yüzde 30 Daha Çabuk İyileştiren Cihaz Geliştirildi. Dünyada İlk Olma Özelliğini Taşıyan 'topivac'ı Geliştiren Ostimli Sanayici, Ürününü Dünya Pazarına Açmaya Hazırlanıyor.
Masa Tenisi 03:14
Masa Tenisi 607 izlenme - 8 yıl önce tübitak b ile sahake vending maçı çiftlerde 5 set hüseyin rahmi ve özcan alper ve gürhan
Masa Tenisi 02:42
Masa Tenisi 593 izlenme - 8 yıl önce masa tenisinin kralları gürhan-şakir 3.set
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralelle Mücadeleyi Kazandık 02:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralelle Mücadeleyi Kazandık 65 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Bir gizli yapı sinsice TÜBİTAK'ın içinde büyüdü, adeta bir ur gibi gizlice bünyeyi sardı, bünyeye hakim oldu ve başka gayelere hizmet etmeye başladı. Bilim üretmesini, bilimi teşvik etmesini beklediğimiz TÜBİTAK, kendi ülkesinin cumhurbaşkanını, başbakanını, genelkurmay başkanını, bakanlarını dinlemek gibi, uluslararası istihbarat servislerine hizmet vermek gibi haince bir planın ne yazık ki zemini oldu" diye konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin paralel yapıyla mücadelesini kazandığını vurgularken, "Bu engelin aşılmasıyla siyasetin, ekonominin, dış politika ve toplumsal hayatın yanında eğitimin ve bilimin önü daha da açılmıştır, açılmaya devam edecektir" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen TÜBİTAK 2014 Yılı Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi: TÜBİTAK'ı, bu ülkenin bilim politikalarına istikamet çizecek bir merkez olarak güçlendirdik, güçlendiriyoruz. Niyetimiz tamamen burada özellikle kaliteyi yükseltmek, hedefimiz, gayemiz bu ülkede bilimin desteklenmesi, teşvik edilmesi. Ama ne oldu? Bir gizli yapı sinsice TÜBİTAK'ın içinde büyüdü, adeta bir ur gibi gizlice bünyeyi sardı, bünyeye hakim oldu ve başka gayelere hizmet etmeye başladı. Bilim üretmesini, bilimi teşvik etmesini beklediğimiz TÜBİTAK, kendi ülkesinin cumhurbaşkanını, başbakanını, genelkurmay başkanını, bakanlarını dinlemek gibi, uluslararası istihbarat servislerine hizmet vermek gibi haince bir planın ne yazık ki zemini oldu. "Kriptolu telefon ürettik" dediler, diyorlar. Bunu devletin üst düzey yöneticilerine veriyorlar ve sonra ellerindeki şifrelerle bu telefonları dinleyip bir yerlere servis ediyorlar. Burada sadece ihanet yok, burada aynı zamanda çok ciddi bir ahlaksızlık da var. Ayrıca burada sadece kendi vatanına ihanet, kendi milletine ahlaksızlık değil bilime ihanet, tüm bilim camiasına yönelik ahlaksızlık da var. Şu anda TÜBİTAK'ı da işte bu ilim camiasının, bu bilim insanlarının, yüz karalarından aktarma süreci olarak görüyorum. Bilgiyi ülkemiz için, tüm insanlarımız için önemli bir yönetim aracı olarak kullanma noktasında TÜBİTAK'ı hedef olarak görüyorum ve oradan elde edilecek hasılanın da bu ülke için çok önemli bir kaynak olduğunu ifade etmek istiyorum. Türkiye, paralel yapıyla mücadelesini kazanmıştır. Allah'ın izniyle kazanmaya devam ediyor. Bu bir özgürlük mücadelesiydi ve önümüzde önemli bir engeldi, şimdi bu açığa çıktı. Bu engelin aşılmasıyla siyasetin, ekonominin, dış politika ve toplumsal hayatın yanında eğitimin ve bilimin önü daha da açılmıştır, açılmaya devam edecektir. Farabi, Piri Reis, Ali Kuşçu denildiğinde kimileri kompleks içinde bu isimleri hafife aldı. Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan önce Müslümanların ulaştığını söylediğimde birileri kıyamet kopardı. Bu konuda yazılan kaynak eserler ortada. Bu ülkenin gençleri bugün hala tartışılan bu mesele karşısında okumak, araştırmak, iddiaları incelemek yerine kompleks içinde alay edebiliyor. Çünkü bizlere maalesef yalan söyleyen bir tarih öğrettiler.
Cizgi Roman Yolculugu - 3. Bolum - Emrah Ablak 18:25
Cizgi Roman Yolculugu - 3. Bolum - Emrah Ablak 59 izlenme - 1 yıl önce Emrah Ablak sevilen serisi Tübitak'ın uzun hikayesi Saklı Düşmanın yaratım sürecini anlatıyor. İkinci kısımda ise özel arşivine girip , Milliyet Çocuk, Doğan Kardeş, Tercüman Çocuk gibi eski çizgi roman yayınları arasında dolaşıyoruz. Yönetmen: Öner S. Biberkökü Anlatıcı: Özlem Turhal de Chiara Saklı Düşman Motion Comic : Öner S. Bibiberkökü Jenerik Müzüğü : Berkay Yiğitaslan Teşekkürler: Emre Yavuz Burcu Ablak Mustafa Köksalan YouTube üzerinden yayına başlayan , yerli yazar ve çizerlerin peşine düşen, bağımsız, online çizgi roman programı. Bizim Memlekette Kahraman Çok! 1. Bölüm için: https://www.youtube.com/watch?v=V9AsIcITyo0 2. Bölüm için : https://www.youtube.com/watch?v=1_sZJA_nIAs Facebook sayfası: https://www.facebook.com/cizgiromanyolculugu Twitter: https://twitter.com/CizgiYolculugu