Hoşgeldiniz!

tüketim

Bu Video Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10:13
Bu Video Hayata Bakışınızı Değiştirecek 2.056 izlenme - 1 ay önce Aptallık Çağı Belgeselinin can alıcı kısımlarının bir araya toplandığı bir Video. Aptallık çağı belgeseli 1 : http://youtu.be/EyBrMCGWsBo
Tüketim Çılgınlığı - Animasyon 05:57
Tüketim Çılgınlığı - Animasyon 2.015 izlenme - 3 ay önce Video 'Uyandırma ÇaÄŸrısı' diye baÅŸlıyor ve video ile alakalı ironik bir gönderme. Günümüz de kullandığımız bir çok teknolojinin serilerine yetiÅŸemez olduk ve bir öncekinin güncelleme dahi almayıp bizleri elimizdekilerle terk ediyorlar ve bir sonraki seriyi almamız için bizleri buna zorluyorlar bu videoda da tüketim çılgınlığının ne boyuta geldiÄŸini izleyeceÄŸiz iyi seyirler.
Tayvan'da tuvalet kağıdı krizi 00:37
Tayvan'da tuvalet kağıdı krizi 3.510 izlenme - 4 ay önce Tayvan'da tuvalet kağıdına yüzde 30 zam yapılacağı haberlerinden sonra tüketiciler mağazalara akın etti. … İLGILI HABERLER : http://tr.euronews.com/2018/02/28/tay... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr
İngiltere'de Göbek Marulun Karneyle Satılması 00:45
İngiltere'de Göbek Marulun Karneyle Satılması 5.783 izlenme - 1 yıl önce İspanya'daki kötü hava koşulları nedeniyle İngiltere'de sebze krizi yaşanıyor. Ülkedeki bazı süpermarketler başta göbek marul ve brokoli olmak üzere birçok sebzenin satışını sınırlandırdı. Tesco adlı süpermarket zinciri müşterilerinin her alışverişinde en fazla üç göbek marul almasına izin veriyor. İngiltere'deki süpermarketlerde satışına sınırlama getirilen diğer sebzeler de patlıcan ve kabak.
Planlı Eskitme Belgeseli 52:49
Planlı Eskitme Belgeseli 9.264 izlenme - 3 yıl önce Hiç yazıcınız bozuldu mu? Ya da çorabınız kaçtı mı? Peki cep telefonunuzun pili kullanılmaz hale geldi mi? Lambanız patladı mı? Dedelerimizin ninelerimizin evladiyelik ürünleri hala çalışırken neden bizimkiler bozuluyor? Bunun nedeni genelde “Kullanıcı Hatası” olarak lanse edilir. Oysa durum farklı. 53 dakikanızı ayırıp izleyin ve öğrenin. Uyanın!
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 21:22
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 3.018 izlenme - 3 yıl önce Bu dünyayı yaşanamaz yapan insanlardır. Ama aynı dünyayı tekrar yaşanabilir hale getirecek olanlar da yine insanlardır. Sosyalizm dışındaki hiçbir çözüm önerisi neo liberal sistemden bağımsız değildir ve ortaya atılacak en tutarlı teori gerçek ihtiyaçların belirlenmesi ve ihtiyaç fazlası tüketimden uzak durulması olacaktır.
İsraf, Tüketim Çılgınlığı Ve Çevre Kirliliği - Animasyon 03:48
İsraf, Tüketim Çılgınlığı Ve Çevre Kirliliği - Animasyon 4.058 izlenme - 4 yıl önce http://www.sosyalbetik.com Sosyal Paylaşım Platformu Sosyalbetik.com bir takip ve paylaşım sitesidir.
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 01:49
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 2.091 izlenme - 2 yıl önce Çinli sanatçı Vigy Jin, Şanghay'da açtığı Xu Zhen isimli markette boş içecek şişeleri ve yiyecek kutuları satıyor. Jin'in amacı insanların 'çılgın tüketim alışkanlıklarını' eleştirmek.böyle bişey adanada yapılsa caba nasıl olurdu merak ettim.
Ben Devrimi - The Century of The Self - Bölüm 1 58:16
Ben Devrimi - The Century of The Self - Bölüm 1 950 izlenme - 3 yıl önce İnsan irrasyonel mi çağımızın açmazlarından biri olarak görebileceğimiz sorudan doğan bir belgesel izleyeceksiniz. İrade nedir, kontrol sizde mi, tüketicilik rasyonel bir eylem midir gibi soruların sorulduğu ve tarihsel örnekler içinde yorumlandığı bir belgesel. Halkla İlişkiler terimden başlayıp markaların ve markalaşmanın sonuçlarına kadar günümüzün ''Tüketim Toplumunun'' yarattığı insanın ilkel, karanlık ve derin gerçekleri bulacağınız bu belgesel sizlere eminim çok şey katacak, keyifli seyirler dilerim.
Bir Oturuşta 500 Midye Yemek 03:02
Bir Oturuşta 500 Midye Yemek 989 izlenme - 3 yıl önce 3 Kafadar midye tepsinin başına oturup hunharca midye yemektedirler. Midye severlere selamlar olsun.
Opel Insignia 1.6 Cdti 136 Hp AT6 Adaptif Hız Sabitleyici ve Anlık Tüketim Testi (Insigniaile24saat) 04:03
Opel Insignia 1.6 Cdti 136 Hp AT6 Adaptif Hız Sabitleyici ve Anlık Tüketim Testi (Insigniaile24saat) 1.463 izlenme - 3 yıl önce 136 hp/320 nm tork 6-At https://www.facebook.com/smg0505 https://twitter.com/muharremgokce
Tüketim Sektörünü Eleştiren Kısa Animasyon 05:57
Tüketim Sektörünü Eleştiren Kısa Animasyon 871 izlenme - 4 yıl önce Steve Cutts tarafından hazırlanan animasyonda geçmişten günümüze insanların ve evrenin içler acısı durumu ortaya konulmak istenmiş. Animasyonun sonunda verilen yazıda endüstrileşmeyle ilgili gerçekler izleyiciye sunulmak istenmiş. Yazıya göre, 2050’den itibaren maden kazılarının mevcut hacminin 3 katı olacağı ve bu durumun çevreyle birlikte ekolojik dengeyi de olumsuz etkileyeceği belirtiliyor.
Isuzu D-Max Yakıt Tüketim Testi 2013 (Güsem) 07:28
Isuzu D-Max Yakıt Tüketim Testi 2013 (Güsem) 1.052 izlenme - 4 yıl önce ISUZU D-Max Yakıt Tüketim testi 2013 (GÜSEM) videoclip
Doğada Yaşayan Çift - Yeşil Doğa 23:16
Doğada Yaşayan Çift - Yeşil Doğa 1.295 izlenme - 3 yıl önce Güven İslamoğlu'nun 28 Temmuz 2012 tarihli Yeşil Doğa programı ile evlerine konuk olduğu, ekranlara taşıdığı çiftin ve aynı kendileri gibi yaşayan komşularının hikayesini ve HES'lerin mahvettiği doğayı izliyoruz. ------- İnternette yaptığım küçük bi isim araması sonucunda ulaştığım bazı güzel şeyler: * Birhan Erkutlu, HES'lere karşı yürütülen hukuksal mücadelelerle tanınan birisi. Kendisi gibi bir grup çevreci ile birlikte mücadelelerinin masrafını çıkarabilmek ve kamuoyu oluşturabilmek adına, üzerilerinde ''Çoğalmasında ve dağılmasında hiçbir sakınca yoktur.'' yazılı üç (sanırım üç) müzik albümü ve bir de belgesel hazırlamışlar. ''Anadolu'nun İsyanı'' adlı belgeseli izlemek için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/46344/anadolu039nun-isyani ''Alakır'ın Sesi'' adlı albümün aynı aldı şarkısının klibi: http://www.youtube.com/watch?v=Mnc8QgjLliQ (program esnasında da çalan şarkı) ve albüme ulaşmak için irtibat bilgileri: http://www.alakirnehri.org/www.alakirnehri.org/album.html (ana sayfaya da bi göz atın) * Tüm bu çalışmaları sebebiyle Birhan hakkında jandarma ve HES şirketleri tarafından suç duyurularında bulunulmuş. Şu haber ile bilgi edinilebilir: http://www.suhakki.org/2013/06/alakir-nehri-kardesliginden-kamuoyuna-duyuru/#.UdDS_zv0GlU * Videoda da bahsettiği bu suç duyurularıyla uğraşan Birhan, Gezi Parkında!: http://www.youtube.com/watch?v=RmjepmEK2_g ------- HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ! BU DAHA BAŞLANGIÇ, MÜCADELEYE DEVAM!
Tüketim Toplumu - Hayvan İşleme 06:01
Tüketim Toplumu - Hayvan İşleme 562 izlenme - 3 yıl önce Dünyada tüketim çılgınlığının nehale geldiğini ve bu olgunun nasıl beslendiğini anlatan bir vidyodur Saygılarımla...
Google Gözlüğü ile Hedefe Bakmadan Ateş Etmek 00:58
Google Gözlüğü ile Hedefe Bakmadan Ateş Etmek 785 izlenme - 3 yıl önce Google gözlüğünü hepimiz biliyoruzdur. Bilmeyenler için http://www.teknolojioku.com/haber/google-glass-nedir-ne-ise-yarar-9521.html Videomuzda bu gözlüğün nasıl farklı amaçlarda kullanıldığını göstermişler. Yani hedefe ateş etmek için kelleyi duvarın köşesinden uzatıp head shoot yeme riskini ortadan kaldırıyor adamlar. Siz yerde acı içerisinde kıvranırken vay ibne bakmadan vurdu diye düşüne durun. Bu teknoloji fazla düşünmeye gelmez vereceksin siparişi alıp kullancaksın yapmak için kafa yorarsan mazallah kafayı sıyırırsın.
fırat boru reklamı 00:59
fırat boru reklamı 1.047 izlenme - 8 yıl önce fırat boru'nun tüketim çılgınlığı ile ilgili reklamı. üreterek varolmazsak, tüketerek yok olacağız.
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 51:19
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 1.013 izlenme - 3 yıl önce "Tüketim toplumu çevreyi yok etti. Milyonlarca bitki ve hayvanın soylarını tüketti. Denizi, nehirleri ve gölleri zehirledi. Havayı kirletti. Atmosferi karbondioksit ve diğer zehirli gazlarla doldurdu. Ozon tabakasını deldi. Benzin, kömür, gaz rezervlerini ve zengin madeni kaynaklarımızı tüketti. Ormanlarımızı yok etti. Peki geriye bizim için ne kaldı? Az gelişmişlik. Yoksulluk. Bağımlılık. Borçlar. Belirsizlik." "Ortalama bir Kuzey Amerikalı bir Meksikalı'nın 5 misli tüketir. Bir Çinli'den 10 kat. Ve bir Hintli'den de 30 kat daha fazla tüketir." "Neden insanlar sokağa çıkıyorlar ve bir şeyleri protesto etmeye, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar? Bu akılsız şiddet demek değildir. Akılsızlık orada öylece oturmak, esrar içmek, MTV izlemek sonra gidip bir iş bulmak ve sonrasında öylesine yaşayıp gitmektir. Bana göre şiddet işte budur." "Tüketim arzusu sizi terörize eder. Sürekli çalışma ve sürekli tüketim... Bir delilik hali. Bu her şeyi yok ediyor ve sona ermeli..." "Bütün şeylerin bu hale gelmesi bir zorlamanın sonucudur. İnsanlar madenlerin içerisinde ve montaj hatlarının üzerinde olmaya zorlanıyorlar. Bu şeyler olmadan, bütün bu metalara sahip olamayız." "TV'deki 30 saniyelik bir reklam insanlığın varoluşundan bu yana geliştirilmiş en etkili iletişim aracıdır. Orada, sandalyende oturuyorsun, pasifsin, söyleyecek bir şey yok. Ve dışarıdaki bazı akıllı insanlar inanılmaz tv showları ve reklamlar üretiyorlar." "İnsanlara, modern teknolojik geleceğin onların bir araya gelmesine izin verdiği, onların çeşitliliklere ulaşmasını sağladığı anlatıldı. Hatırlıyorum da bir keresinde, çocukken teknolojinin insanları özgür kılacağı, artık çok fazla çalışmak zorunda kalmayacakları anlatılmıştı. Etrafta dolaşıyorum ve insanların hep şöyle dediklerini duyuyorum: 'Benim beeperım var, benim cep telefonum var, benim şuyum var fakat tam anlamıyla işten uzaklaşamıyorum.' İnsanların tüm bu yeni cihazlardan oluşan elektronik bir tasmaları var."
Aşırı Tüketim Gerçeği! 06:01
Aşırı Tüketim Gerçeği! 496 izlenme - 3 yıl önce Baraka belgeseli tadında bir video, Aşırı tüketim ve dünya üzerindeki etkileri, Endüstri talebi karşılayamayacaktır bir süre sonra,insanoğlunun doğaya, türlere müdehalesi yüklenmesi sona daha çok hazırlıyor bizi. israftan kaçınalım arkadaşlar, atılan çürüyen her yiyecek, ihtiyaç fazlası almaktan her zaman kaçının, doğanın, hayvanların herşeyin emeği ve hakkı var onda çünkü,bir lokma yiyeceğe muhtaç olan milyonlarca insan gerçeğide malum. Not: Şavaş ve destekçilerinin canı cehennme, Dip not: israf adamında a*mına koyayım!
Sosyo Trend - Türk Enteli 01:12
Sosyo Trend - Türk Enteli 317 izlenme - 2 yıl önce İnternet dünyasındaki gelişmeleri ve sosyal medya haberlerinin ele alındığı Sosyo Trend programında tüketim konusu ele alınırken Türk enteli de bu konudan nasibini almış efenim. :)
Gıda A.Ş - Belgesel - (90 Dk) 01:29:11
Gıda A.Ş - Belgesel - (90 Dk) 621 izlenme - 3 yıl önce Yakın zamanda NTV'de yayınlanan GIDA ürünleri üzerine yapılmış en iyi belgesellerden biri. GIDA sektörünün daha fazla para kazanç elde etme uğruna yapılan sağlıksız koşulları ve ürünler üzerinde oynanan oyunları elde ettikleri görüntülerle anlatmaya ve bilgilendirmeye çalışan güzel bir yapım. Belgesel aynı zamanda Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) hakkında da detaylı bilgi vermektedir, iyi seyirler.
Yediğimiz Besinlerin Yüzde Kaçını Beyin Tüketiyor? 02:46
Yediğimiz Besinlerin Yüzde Kaçını Beyin Tüketiyor? 80 izlenme - 6 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, yediğimiz besinlerin yüzde 25'inin beyin tarafından tüketildiğini söyledi. Uludüz, "Beyin gerçekten harika bir organ. 70 kiloyuz, beynin ağırlığı ise vücut ağırlığımızın yüzde ikisi yani 1.4 kilo. Fakat aldığımız besinlerin yüzde 25'ini beyin kullanıyor. İnanılmaz tüketici bir organ. Yine vücudumuzdaki kanın ve oksijenin yüzde 25'ini beyin tüketiyor. Neredeyse bütün vücudu kullanan bir organ" dedi.
Yakıt Tüketimi - Bmw 320d M Performance 00:37
Yakıt Tüketimi - Bmw 320d M Performance 375 izlenme - 4 yıl önce Http://www.otomobildunyam.com/ arabaların Karşılaştırma Test Ve Sürüş Videolarına İzlesene.com Dan Ulaşabilirsiniz.
Sakız Nasıl Yapılır? 04:58
Sakız Nasıl Yapılır? 450 izlenme - 3 yıl önce Sakız deyip geçmeyin, onun da bir tarihi ve de üretim macerası var. İzleyelim bakalım sakızın yapıldığını. En önemlisi balonlu sakızlar neden pembedirin de cevabını bulacasksınız bu videoda.
End;Cıv - Küresel Sistem Belgeseli 01:15:50
End;Cıv - Küresel Sistem Belgeseli 369 izlenme - 3 yıl önce END:CIV; kültürümüzün sistematik şiddete ve çevresel sömürüye olan bağımlılığını inceliyor ve sonuçta zehirlenen tabiatı ve savaş bunalımındaki ulusları derinlemesine araştırıyor. Derrick Jensen‘in Endgame (Oyun Sonu) adlı kitabına dayanan END:CIV izleyiciye şu soruyu soruyor: “Yaşadığınız topraklar, ormanları kesen, suyu ve havayı kirleten ve besin kaynaklarınızı zehirleyen yaratıklar tarafından işgal edilseydi, direnir miydiniz?”… Uygarlıkların çökmelerinin altında yatan nedenleri genellikle kaynakların aşırı kullanımına dayanır. Bunu yazarken, dünya ekonomik kaos, petrolün zirvesi, iklim değişikliği, çevresel yıkım ve politik karışıklıkla sendeliyor. Hergün, manşetler skandal hikayelerini ve kamu güvensizliğini temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor. Şu anki küresel sistemin sonuna dair öfkeli taleplerde bulunmamız gerekmiyor – çünkü çok yakında çökecek gibi görünüyor. Ancak, en çok hasar görmüş yerlerde bile cesaret, merhamet ve özgecilik eylemleri kaynıyor. Savaş ve baskının ağır etkilerine maruz kalmış insanların dirençliliğini ve ilerleyen krizle yüzleşmek için öne atılanların kahramanlıklarını belgeleyerek, END:CIV bu herşeyi tüketen çılgınlığın dışında makul bir geleceğe ışık tutar. Jensen’in anlatımı ile desteklenmiş film bizleri bu toprakları gerçekten seviyorsak eyleme geçmeye çağırıyor. Film, küresel ekonomik sistemin çözümlemesini yapmak için müziği, arşivsel metrajı, hareketli grafikleri, animasyonu, güldürüyü ve hicvi de kullanarak enerjik bir tempoda ilerliyor. END:CIV, Jensen’in şiirsel ve sezgisel yaklaşımıyla örtüşen birinci elden fedakarlık ve kahramanlık hikayelerini dikkatle ve duygusal olarak heyecanla yansıtıyor. Taşrada çekilmiş ekran görüntüleri korkunç ama olağan yıkımın traşlama kanıtının yanısıra kesici doğal güzelliğin perde arkasını gözler önüne seriyor. (alıntıdır)
İnsanoğlunun Anlam Arayışı - Gündem Özel 22.10.2017 Pazar 03:37:21
İnsanoğlunun Anlam Arayışı - Gündem Özel 22.10.2017 Pazar 75 izlenme - 8 ay önce Bulmak yok aramak var diyenler Gündem Özel’de buluştu. Varoluştan bugüne insanoğlunun anlam arayışı bambaşka bakış açılarıyla tartışıldı. Para, başarı, kariyer içimizdeki boşluğu doldurmaya yeter mi? Mutlu, huzurlu, dengeli bir hayat için ne yapmalı? Sanat, bilim, inanç, tüketim toplumunun tuzaklarını yenebilir mi? Deniz Bayramoğlu sordu, Yazar Tarık Tufan, Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, Sufi Yazarı Musa Dede, Psikolojik Danışman Doç. Dr. Zümra Atalay Özyeşil yanıtladı.
Ben Devrimi - The Century of the Self - Bölüm 2 58:37
Ben Devrimi - The Century of the Self - Bölüm 2 180 izlenme - 3 yıl önce İnsan irrasyonel mi çağımızın açmazlarından biri olarak görebileceğimiz sorudan doğan bir belgesel izleyeceksiniz. İrade nedir, kontrol sizde mi, tüketicilik rasyonel bir eylem midir gibi soruların sorulduğu ve tarihsel örnekler içinde yorumlandığı bir belgesel. Halkla İlişkiler terimiden başlayıp markaların ve markalaşmanın sonuçlarına kadar günümüzün ''Tüketim Toplumunun'' yarattığı insanın ilkel, karanlık ve derin gerçekleri bulacağınız bu belgesel sizlere eminim çok şey katacak, keyifli seyirler dilerim. Bölüm 1 için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/134207/ben-devrimi-the-century-of-the-self-bolum-1
Anti Global Gonca 02:18
Anti Global Gonca 145 izlenme - 3 yıl önce Tüketim çılgınlığının önüne geçme çabaları içerisinde olan, dünya meselelerini özümsemiş ve bu meseleler hakkında kafa patlatıp, etrafında gördüğü tüketim çılgını insanları uyarmayı, uyarırken laf sokmayı bir borç bilmiş Anti Global Gonca. Bu arada Şerif Boğaziçi Üniversitesi İngilizce İktisat Son Sınıfta okuyor.
Tüketmek! Tükenmek! - Nureddin Yıldız 09:43
Tüketmek! Tükenmek! - Nureddin Yıldız 167 izlenme - 3 yıl önce Nureddin Yıldız hocanın, günümüz 'gereksizce' olan tüketim çılgınlığına İslami bir yaklaşım gerçekleştirmiş. Ben şahsen memnun oldum, beğendim.
Çeküd - yeşil pazarlama ve tüketim farkındalığı konferansı 01:21:22
Çeküd - yeşil pazarlama ve tüketim farkındalığı konferansı 300 izlenme - 6 yıl önce Çeküd, çevre sorunlarının temelinde yer alan yanlış tüketim alışkanlıklarına dikkat çeken bir konferans programı düzenledi.29 nisan 2012 pazar günü feshane sadabat salonu'nda yapılan konferans programında karabük üniversitesi öğretim üyesi yrd. doç. dr. ali çağlar çakmak "yeşil pazarlama ve tüketim farkındalığı" konulu bir sunum gerçekleştirdi.kahvaltı ikramı ile başlayan programa çok sayıda çeküd üyesi ve çevre gönüllüleri katıldı. çeküd başkanı süleyman yorulmaz'ın selamlama konuşması ile