Hoşgeldiniz!

tunç başaran

Yeşilçamdan Western Klasiği - Vur ( 1972 ) 05:01
Yeşilçamdan Western Klasiği - Vur ( 1972 ) 935 izlenme - 3 yıl önce 15 Nisan 1949'da Ordu'da doğan Türk Sineması'nın büyük oyuncularından Kadir İnanır, oyunculuk hayatına foto-roman'lar ile başladı ve "Son Yedi Adım Sonra" isimli film ile sinemaya geçti. Türk sinemasının yetiştirdiği yıldız oyunculardan biri olan Kadir İnanır'ın önemli filmleri arasında, başrollerini Türk Sineması'nın Sultanı olarak bilinen Türkan Şoray'la paylaştığı "Dönüş", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Yılanların Öcü" filmleri ile Ah Güzel İstanbul, Tatar Ramazan, Bir Yudum Sevgi filmleri yer alıyor. Vur ,1972 yapımı senaryosu ve yönetmenliği Tunç Başaran'a ait olan başrollerinde Kadir İnanır,Perihan Savaş,Seyyal Taner,Tunç Oral,Kazım Kartal'ın oynadığı bir Yeşilçam western filmidir.Filmde kötülüklere karşı savaş veren iki kardeşin öyküsü anlatılmaktadır. Her zaman olduğu gibi sahneler,replikler ve en önemlisi dublaj bizi bizden almaya yetiyor.
Freddy Krueger Yeşilçam'da 02:08
Freddy Krueger Yeşilçam'da 886 izlenme - 3 yıl önce Freddy Krueger Hollywood'da ünlü olmadan önce yol+ssk+sodexho kuponu karşılığında yeşilçam'da çalışması sinemamız için kazanç mıdır yoksa kayıp mıdır, karar vermek oldukça zor gözüküyor. Ama yine bir süperadam gelip kızımızı kurtaracaktır, bu konuda bir endişeniz olmasın. Fantezi açısından bakarsak senaristin bilinçaltına ulaşabileceğimizi düşünebiliriz. Film Künyesi; Demir Yumruk Devler Geliyor (1970)
Piano Piano Bacaksız 07:25
Piano Piano Bacaksız 656 izlenme - 3 yıl önce 1990 yapımı Tunç Başaran filmi. Yoksulluğun insanı nasıl düşürdüğüne, paranın insanı nasıl mahvettiğine dair hüzünlü bir ders. Bir tavuktan bile dargınlıkların çıktığı kadar hassaslaşan insanlarla dolu bir ev, ve bu evi yönetmekle sorumlu bir adam.
Grup Yorum - Uçurtmayı Vurmasınlar 05:15
Grup Yorum - Uçurtmayı Vurmasınlar 317 izlenme - 3 yıl önce Uçurtmayı Vursunlar Filmi Tunç Başaran'ın yaptığı 1989 yapımı uzun metrajlı Türkiye sinema filmidir. Beş yaşındaki bir çocuğun gözüyle kadınlar hapishanesinin durumunu anlatan bir filmdir. Gerçek bir hapishanede, Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevinde çekilmiştir. Muziğini ise Grup Yorum özel olarak bestelemiştir.
Uçurtmayı Vurmasınlar - Miki İşedi 00:18
Uçurtmayı Vurmasınlar - Miki İşedi 402 izlenme - 3 yıl önce Uçurtmayı Vurmasınlar' ın Barış' ı Ozan Bilen' in akıllardan silinmeyecek o lafı: "Ben işemedim ki miki işedi" her ne kadar miki diye gösterdiği kahraman Tom ve Jerry'nin Jerry' si olsa da döneminde ve sonraki dönemlerde yüzlerimizde tebessüm oluşturmayı başarmıştır.