Hoşgeldiniz!

tunga

Sıla - Alper Tunga Öldü Mü 01:36
Sıla - Alper Tunga Öldü Mü 105.922 izlenme - 4 yıl önce Sıla'nın yeni albümü "Yeni Ay" için düzenlenen Radyo dinletisi gecesinde, Sıla Radyocu dostlarına çıkış parçası olarak bu şarkıyı dinletince ortam önce şaşkınlık sonrasında kahkahalara boğuldu.
Sabahları kendim kahvaltı yapmayı sevmem. 00:05
Sabahları kendim kahvaltı yapmayı sevmem. 23.460 izlenme - 4 yıl önce Sihir
Gürçağ Koleji Tanıtım Filmi 2014 01:54
Gürçağ Koleji Tanıtım Filmi 2014 8.582 izlenme - 4 yıl önce ÖZEL GÜRÇAG OKULLARI www.gurcag.k12.tr/ And içtik ATAM, gitmeye gösterdiğin izden,. Gölgen tutacaktır bizi, her gün elimizden. Ne senden vazgeçeriz ATAM,. Ne...
Alp Er Tunga Destanı Sesli Anlatım 10:47
Alp Er Tunga Destanı Sesli Anlatım 889 izlenme - 8 ay önce
Popi olmanın 5 farzı(Nasıl popi olunur) 02:36
Popi olmanın 5 farzı(Nasıl popi olunur) 6.455 izlenme - 4 yıl önce Nasıl popüler(popi) olunur? İşte bunun günümüzdeki haliyle nasıl olacağı! Maymun films olarak biraz ironiye girerek günümüzdeki popüler insanların yaptığı şeyleri yapmaya çalıştık, ortaya bu çıktı!
Şanışer Feat Alper Tunga - Yorgun Asker 03:04
Şanışer Feat Alper Tunga - Yorgun Asker 9.361 izlenme - 8 yıl önce şanışerin çok güzel şarkılarından birisi ......
Ozan Ünsal-Alper Tunga Öldü Mü? 03:44
Ozan Ünsal-Alper Tunga Öldü Mü? 5.696 izlenme - 7 yıl önce saf türk müziği büyük türk kahramanı alper tungaya sagu
Alp Er Tunga Öldü Mü - Ozan Ünsal Yorumu 03:40
Alp Er Tunga Öldü Mü - Ozan Ünsal Yorumu 6.996 izlenme - 9 yıl önce alp er tunga öldü mü - ozan ünsal yorumu
Sıla - Alper Tunga Öldü Mü? 01:36
Sıla - Alper Tunga Öldü Mü? 3.111 izlenme - 4 yıl önce Sıla'nın yeni albümü "Yeni Ay" için düzenlenen Radyo dinletisi gecesinde, Sıla Radyocu dostlarına çıkış parçası olarak bu şarkıyı dinletince ortam önce şaşkınlık sonrasında kahkahalara boğuldu.
Dünyanın en acı biberi nasıl yenilir 05:26
Dünyanın en acı biberi nasıl yenilir 2.161 izlenme - 4 yıl önce işte bilinen biberlerin scoville değerleri: anneannelerimizin, bababaannelerimizin dolma yapımında kullandığı genelde yeşil olan tatlı çan biberleri haliyle "0 scoville" değerinde. güneydoğu anadolu bölgesi'nde bolca tüketilen "isot" dediğimiz kırmızı/kara biber yaklaşık "250 scoville" değerinde ki kendisi epey acıdır. pepperoncini, denilen bizim adana'da iştah açıcı olarak da kullandığımız yeşil biber turşusu "1500 scoville" değerine sahip. acı sos yapımında bolca kullanılan jalapeno biberi "8.000 scoville". cayenne biberi olarak da bilinen güney amerika baharatı "50.000 scoville". jalapeno ile yapılmış, pizzacılarda üzerinde "dikkat!" uyarısıyla gelen acı soslarımız yaklaşık "100.000 scoville" değerinde. tai biberi olarak da bilinen yeşil cin biberin değeri ise "200.000 scoville"e kadar ulaşmaktadır. habanero olarak bilinen, iskoç bonesi isimli biber "350.000 scoville" değerine sahip. yukarıdakinin bir değişiği olan, aynı zamanda "uslu durmazsan ağzına biber sürerim" lafının çıkmasına sebep olan kırmızı habanero biberi dilimizi "557.000 scoville" güçünde yakıyor. bazı insanların işkence yöntemi olarak da kullandığı meşhur japon biberi* wasabi "650.000 scoville" değerinde. ve... en başta bahsettiğim yarışmada kullanılan bhut jolokia* biberi tam tamına "1.041.000 scoville" değerinde. bu yüzden elle tutulması bile imkansıza yakın. peki dünya'nın en acı biberi bu mu? pek değil. dünya'nın en acı "doğal" biberi bu. kimyasal olarak elde edilen biberlerin değerlerinin "40.000.000 scoville"e kadar çıktığı biliniyor. onlarla ilgili daha kısa bir araştırma yaptım ve bu araştırma sayesinde türkiye'de yaşayan bazı vatandaşlarımızın a.b.d.'deki "buhut jolokia tutma" yarışmasında rahatlıkla birinci olabilecekleri sonucuna vardım.
Ozan Ünsal - Alp Er Tunga 03:40
Ozan Ünsal - Alp Er Tunga 847 izlenme - 3 yıl önce Efsanevi türk hakanı alp er tunga için söylenmiş olan alp er tunga sagusunu, milliyetçi şarkılar yapan Ozan Ünsal isimli vatandaştan dinliyoruz.her ne kadar günümüz türkçesine alışkın olduğumuz için bazılarımıza komik gelsede sonuçta bir ağıt ve sözleri baya acıklı aslında.gerçi bırakın alp er tungayı, kurtuluş savaşında askere alınan çocuklar için yazılmış olan hey onbeşli türküsüyle göbek atılan bir zamanda bunların pek bir önemi yok sanırım. türkçe sözleri; Alp Er Tunga öldü mü? Kötü dünya kaldı mı Zaman öcünü aldı mı Şimdi yürek yırtılır. Feleğin silahı hazır Gizli tuzak kurdurur, Beyler beyini vurdurur Kaçsa nasıl kurtulur? Felek günü tez geçer Kişi gücünden düşer Erden dünya boşalır Kaçsa da gene ölür Feleğin töresi bu Bunda çok nedenler var Atsa dünyaya okun Dağlar başı kesilir Erler kurt gibi hıçkırdı Yaka bağır yırtıp durdu Acı ağıtlar çığırdı Yaş akar gözler kurur.
1 kilo nutella yemek, Cinnamon challenge, 50 Balık kraker! 07:37
1 kilo nutella yemek, Cinnamon challenge, 50 Balık kraker! 1.040 izlenme - 4 yıl önce Yine Maymun production olarak bir challenge ile karşınızdayız, bu videomuzda balık kraker yarışı, nutella yarışı ve cinnamon challenge var! iyi izlemeler! Daha fazlası; http://maymunproduction.com https://www.facebook.com/maymunproductions
Sıla - Alper Tunga Öldü Mü 01:36
Sıla - Alper Tunga Öldü Mü 1.013 izlenme - 4 yıl önce Sıla - Alper Tunga Öldü Mü şarkı Sözleri : yol,toprak,güneş Aynı Ay Zamansız Bekleyiş Örselenmiş Öykündüm... Öykündüm. sen,ben,biz,siz,onlar Açarmı? Açmaz. Bu Hava... Daraldım... Hislendim... böyle Şarkı Olur Mu? Radyolarda Çalınır Mı? Biri Beni Durdursun Vallahi İçim Sıkıldı. alp Er Tunga Öldü Mü? ıssız Acun Kaldı Mı? ödlek Öcün Aldı Mı? imdi Yürek Yırtılır? bak Hala Dinliyorlar. Galiba Beğendiler? Bu Mu Çıkış Parçası? Mümkün Değil. bak Hala Dinliyorlar. Galiba Beğendiler? Bu Mu Çıkış Parçası? Mümkün Değil.
Yapılabilecek en büyük Hamburger - Maymun Production 05:04
Yapılabilecek en büyük Hamburger - Maymun Production 820 izlenme - 4 yıl önce Maymun Films olarak (eski adımızla maymun production) ilk videomuz olan EpicMealTime videosunu burada da yayınlıyoruz. Yapabildiğimiz en büyük hamburgeri yaptık, böyle birşey ortaya çıktı! Yorum yapmayı unutmayın!
Batsın Bu Dünya 2010 (Damar Rap) 02:52
Batsın Bu Dünya 2010 (Damar Rap) 1.998 izlenme - 8 yıl önce dj alper tunga ve mc ahmetin duygusal ve damar rap parçasıyorumlarınızı beklioruzdj alper tunga
Gundem Ozel 12Ocak2012 Ali Tunga 30:47
Gundem Ozel 12Ocak2012 Ali Tunga 737 izlenme - 6 yıl önce Gundem Ozel 12Ocak2012 Ali Tunga
En çok kalorili pasta nasıl yapılır - Tunga&Özün 08:59
En çok kalorili pasta nasıl yapılır - Tunga&Özün 577 izlenme - 4 yıl önce 2:28deki şey süt -_-
Sincan Eml - Anm4 Sınıfı - Ders Çıkışı Kopuyoruz ! 01:37
Sincan Eml - Anm4 Sınıfı - Ders Çıkışı Kopuyoruz ! 1.203 izlenme - 9 yıl önce sincan eml - anadolu meslek lisesi - abaza- alper tunga - hayaspor :d
Araz Elses - Alper Tunga Öldü Mü? (Sagu) 02:37
Araz Elses - Alper Tunga Öldü Mü? (Sagu) 284 izlenme - 3 yıl önce Güney Azerbaycan'lı ses sanatçısı Araz Elses'den Alp Er Tunga sagusu... Sagu, ölen bir kişinin ardından söylenen bir tür ağıt şiiri. Genelde ölen kişinin erdemlerini ve yiğitliklerini konu alır. 7'li hece ölçüsü ile söylenir. Edebi sanatlara yer verilir. Dörtlük esasına dayanır. Ölen kişinin kahramanlıklarını, başarılarını, erdemlerini; kalanların acısını ve duyulan üzüntüyü dile getirir. Sagu, nazım şekliyle söylenir. Bu şiirlere İslâmiyet sonrası halk edebiyatında ağıt, Divan edebiyatında mersiye denir.Yuğ denilen ölüm törenlerinde söylenir. Divân-ı Lugati-t Türk'teki Alp Er Tunga (Saka Türklerinin yazdığı) sagusu bu türün önemli örneklerindendir. Alp Er Tunga için söylenmiş sagulardan kaydedilmiş olan bazı parçalar Divânu Lügati't-Türk'te bulunmaktadır. Bu saguda yer alan ilk üç dörtlük şöyledir; Alp Er Tunga öldi mü? Issız ajun kaldı mu? Ödlek öçin aldı mu? Emdi yürek yırtılur. Ödlek küni tavratur Yalnguk küçin kevretür Erdin ajun sevretür Kaçsa tagı ertilür Begler atın urgurup Kadgu anı torgurup Mengzi yüzi sargarup. Korkum angar türtülür.
Kaygısızlar - Fragman (1996 - Kanal 6) 00:24
Kaygısızlar - Fragman (1996 - Kanal 6) 484 izlenme - 3 yıl önce Sırasıyla Kanal D,Star Tv,Kanal 6,Kanal D ve son olarak yine Star Tv'de yayınlanan Kaygısızlar'ın Kanal 6'da yayınlanan son bölümünün fragmanı sizlerle. Şubatta ara verip eylülde Kanal D'de ekranlara dönmüştü stüdyo bölümleriyle. O bölümler eski tadı vermemişti maalesef. Nostaljik değeri fazlası ile olduğundan ve benim için Türk televizyon tarihinin 1 numaralı dizisi olması nedeniyle siz sevgili site sakinleri ile nostalji seven arkadaşlarla paylaşma gereği duydum. İyi seyirler.
Teleyurt 19 Aralik Ali Tunga 54:33
Teleyurt 19 Aralik Ali Tunga 489 izlenme - 6 yıl önce karadeniz tv'de teleyurt programında atayol group yönetim kurulu başkanı ali tunga ile türkiye'nin enerji stratejileri konusunda yapılan söyleşi
Tunga Taş - Mustafa Kara - Bayram Kara 02:32
Tunga Taş - Mustafa Kara - Bayram Kara 372 izlenme - 8 yıl önce tunga taş - mustafa kara - bayram kara
Derya ft. Alper Tunga - Santrafor (2012) 02:37
Derya ft. Alper Tunga - Santrafor (2012) 207 izlenme - 6 yıl önce www.fb.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Türkçem - Alp Er Tunga ve Destanı 04:42
Türkçem - Alp Er Tunga ve Destanı 160 izlenme - 3 yıl önce Alp Er Tunga ile ilgili Türkçem programını izliyoruz. Muhtemelen Firdevsi'nin Şeyhname'sindeki Afrasiyap'da odur.
Tükeneceğiz 03:51
Tükeneceğiz 190 izlenme - 8 yıl önce
Alp Er Tunga Öldi Mi! -  Ozan Ünsal Tdm 03:41
Alp Er Tunga Öldi Mi! - Ozan Ünsal Tdm 97 izlenme - 3 yıl önce TDM(Turkishworldmusic) kanalında; Azeri, Nogay, Çuvaş, Sibir, Altay, Yakut, Tuva, Kırgız, Kazak, Özbek, Türkmen, Uygur, Tatar, Kaşgay ve Anadolu Türk topluluklarının geleneksel ve folklorik müziklerinin yanısıra Türki devletlerinin öne çıkan şarkıcılarının en yeni ve en güzel şarkı klipleri...
Berra Gönül Tunga 00:15
Berra Gönül Tunga 56 izlenme - 8 yıl önce Ailemize yeni katılan Berra Gönül Tunga’nın bahtının açık olmasını yüce Rabbimden diliyorum.
Alper Tunga -Sıla 01:29
Alper Tunga -Sıla 12 izlenme - 3 yıl önce Alper Tunga