Hoşgeldiniz!

Türk Tarih Kurumu

Şaman Davulu 04:15
Şaman Davulu 1.787 izlenme - 1 yıl önce Türk Tarih Kurumu Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen "Prof. Dr. Mihaly HOPPAL - Geçmişten Günümüze Şamanizm" konulu konferansta Selim Demirtürk tarafından yapılan Şaman Davulu (Kam Davulu)'nun sunumu
Son Yolculuk - Mustafa Kemal Atatürk'ün Son Günleri 09:44
Son Yolculuk - Mustafa Kemal Atatürk'ün Son Günleri 3.072 izlenme - 2 yıl önce Türk Tarih Kurumu 'un belgesel tadında çektiği, Mustafa Kemal Atatürk'ün son saatlerinde neler yaşadığını anlatan bir belgesel.
10 Kasım Son Yolculuk 08:36
10 Kasım Son Yolculuk 3.493 izlenme - 4 yıl önce Türk Tarih Kurumu, Atatürk'ün 75. Ölüm Yıldönümünde "10 Kasım-son Yolculuk" Adıyla Bir Video Hazırladı..
Sultan Vahdettin - Ayrılış Filmi (Türk Tarih Kurumu) 13:13
Sultan Vahdettin - Ayrılış Filmi (Türk Tarih Kurumu) 1.625 izlenme - 3 yıl önce "Türk Tarih Kurumu" tarafından hazırlanan "Vahdettin Ayrılış" adlı filmde Milli Mücadeleyi başlatan Sultan Vahdeddin'in sonunda nasıl İstanbul'dan ayrılmak zorunda bırakıldığını ve İngilizlerin Saltanatı ve Hilafeti kaldırtabilmek için Sultan'ı halkın gözünden düşürmeyi amaçlayan kirli oyunlarını deşifre ediyor. Film, Sultan Vahdeddin ile ilgili bilinen ve belgelere dayalı tarihi gerçekleri Türk Tarih Kurumu'nun onayıyla bütün dünyaya ilan ediyor..
10 Kasım - Türk Tarih Kurumu Filmi 09:36
10 Kasım - Türk Tarih Kurumu Filmi 670 izlenme - 3 yıl önce Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan ve Atatürk'ün ölüm anına kadar gerçekleşenleri kısa film olarak anlatan çok güzide bir video olmuş.
Sultan Vahdettin Ayrılış Filmi ( Türk Tarih Kurumu) 13:13
Sultan Vahdettin Ayrılış Filmi ( Türk Tarih Kurumu) 239 izlenme - 4 yıl önce "türk Tarih Kurumu" Tarafından Hazırlanan "vahdettin Ayrılış" Adlı Filmde Milli Mücadeleyi Başlatan Sultan Vahdeddin'in Sonunda Nasıl İstanbul'dan Ayrılmak Z...
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 20:41
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 158 izlenme - 3 yıl önce İlk Dünya haritası ve Kitab-ı Bahriye ile tanınan Piri reis'in Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan belgeselini izliyoruz.
Kilometre Taşları - Afet İnan 04:36
Kilometre Taşları - Afet İnan 117 izlenme - 3 yıl önce Bu kısa belgeselimizde, öğretmen, tarih profesörü, kadın hakları savunucusu, Türk Ocakları ve Türk Tarih kurumu kurucu üyeliği ve buna benzer pek çok özelliği kartvizitinde barındıran Profesör Ayşe Afet İnan (Uzmay)'ın hayatını göreceğiz. İyi seyirler.
tarih 09:40
tarih 219 izlenme - 10 yıl önce
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 01:42
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 128 izlenme - 5 yıl önce Türktarih Kurumu'nun Yayınladığı Dünyada Kurulan Türk Devletleri Ve Başkentleri Videosunda Kktc'ye Yer Verilmedi.
Birbirlerinin Gözüyle Türkler ve Macarlar 01:15
Birbirlerinin Gözüyle Türkler ve Macarlar 50 izlenme - 3 yıl önce Macaristan'ın ünlü türkologlarından Pal Fodor, Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde "Birbirlerinin gözüyle Türkler ve Macarlar" isimli konferans verdi.