Hoşgeldiniz!

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu

Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi 02:30
Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi 273 izlenme - 3 yıl önce Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi- Konya'da düzenlenecek defileye katılmak üzere birçok ülkeden kente gelen mankenler, Konya Bilim Merkezi'ni ziyaret etti Moda tasarımcısı Zeynep Kartal'ın koleksiyonundan oluşan Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi'ne katılmak üzere birçok ülkeden Konya'ya gelen mankenler, Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi'ni gezdi.
Alternatif Enerjili Araç Yarışları 01:50
Alternatif Enerjili Araç Yarışları 144 izlenme - 4 yıl önce Kocaeli'nde, Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (Tübitak) Düzenlenen "Alternatif Enerjili Araç Yarışları", Güneş Enerjisiyle Çalışan Araçların Mücadelesiyle Başladı.
Saha Zeminlerine 03:39
Saha Zeminlerine "Bilimsel" Yaklaşım 109 izlenme - 3 yıl önce Saha zeminlerine "bilimsel" yaklaşım- Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan ve Türkiye'de ilk olan "Çim Alan Tesis ve Yönetimi" programı ilk mezunlarını bu sene verecek- Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Küçükerbaş: "Mezunlarımızın özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait futbol sahalarında göreve başlamaları için bir protokol yapma çalışmaları sürüyor" ALİ KORKMAZ - Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erhan Vecdi Küçükerbaş, yüksekokulları bünyesinde bünyesinde açılan "Çim Alan Tesis ve Yönetimi" programı mezunlarının Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait futbol sahalarında çalışmaları için bir protokol yapma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Kastamonu Üniversitesi, İlk Patentini Aldı 02:35
Kastamonu Üniversitesi, İlk Patentini Aldı 69 izlenme - 4 yıl önce KÜ Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fuat Kartal'ın, üniversitenin ilk patentini aldığı çok hücreli LPG tankı, piyasadaki ürünlerden P daha az yer kaplıyor.
Bu Sistemle Kesintisiz Elektrik Sağlanacak 03:01
Bu Sistemle Kesintisiz Elektrik Sağlanacak 22 izlenme - 3 yıl önce Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji ve Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteklenen "akıllı şebeke yönetim sistemi" projesiyle rüzgar ve güneşten elde edilen enerji, akülere ve hidrojen tüplerinde depolanarak, kesintisiz elektrik kaynağı sağlanacak.
Kafkas Arısına Dondurulmuş Spermle Koruma 03:40
Kafkas Arısına Dondurulmuş Spermle Koruma 21 izlenme - 3 yıl önce Kafkas arısına dondurulmuş spermle koruma- MKÜ Ziraat Fakültesi'nin, dünyada önemli 4 arı ırkından olan Kafkas arısını koruma amaçlı yürüttüğü projede, bu ırkın spermleri dondurularak saklanıyor- MKÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gül: - "Şu ana kadar yürütülen depolama çalışmalarında, gen kaynaklarımızın sonraki dönemlere aktarılması açısından yaklaşık yüzde 70 başarı gösteren arı gruplarımız var" HALİT DEMİR - Dünyada önemli 4 arı ırkından olan Kafkas arısı, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi tarafından TÜBİTAK'ın desteğiyle yürütülen proje kapsamında bu ırkın spermleri doldurularak genlerinin aktarılması sağlanıyor.
Zeybekci: '17 Aralık Bir Şerefsizlik Belgesidir' 04:14
Zeybekci: '17 Aralık Bir Şerefsizlik Belgesidir' 26 izlenme - 4 yıl önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de partisinin düzenlediği toplantıda 17 Aralık operasyonunu sert bir dille eleştirerek "17 Aralık darbe girişimidir.
Fikri Işık ve Cevdet Yılmaz - Paralel Yapıya Yönelik Operasyon 01:10
Fikri Işık ve Cevdet Yılmaz - Paralel Yapıya Yönelik Operasyon 18 izlenme - 3 yıl önce Bakan Işık ve Bakan Yılmaz soruları yanıtladı- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "KOBİ'lerimizin daha uygun krediye, daha uygun şartlarda erişmesi, Türkiye'deki üretimin artması açasından önemli"- "Burada da Merkez Bankasının alacağı kritik karar, faiz koridorunun üst bandını daha cesurca aşağı çekmek"- Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Önümüzdeki dönemde faizlerin daha aşağılarda olmasını biz de arzu ediyoruz, ümit ediyoruz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, KOBİ'lerin daha uygun krediye, daha uygun şartlarda erişmesinin, Türkiye'deki üretimin artması açasından önemli olduğunu belirterek, "Burada da Merkez Bankasının alacağı kritik karar, faiz koridorunun üst bandını daha cesurca aşağı çekmek.
Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin Oyuna Talibiz 01:02
Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin Oyuna Talibiz 22 izlenme - 4 yıl önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin HDP ve BDP'ye seslenerek, "Oylarınıza talibiz." dedi.
Bakan Işık: 'Hece Hece Montajlandığı Ortaya Çıktı' 02:32
Bakan Işık: 'Hece Hece Montajlandığı Ortaya Çıktı' 16 izlenme - 4 yıl önce Bakan Fikri Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının hece hece montajlandığının ortaya çıktığını söyledi.
Fikri Işık: ''Küresel vicdanın bu zülme dur demesi gerektiğine inanıyorum'' - 05:01
Fikri Işık: ''Küresel vicdanın bu zülme dur demesi gerektiğine inanıyorum'' - 5 izlenme - 4 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, şirketlerin faaliyet karının artıp, vergi öncesi karlılığının düşmesindeki problemin, kambiyo zararları ve finansman giderleri olduğunu belirterek "Merkez Bankası, ülkenin büyüme politikalarına destek olmak istiyorsa faiz indiriminde daha cesur, kur noktasında ise daha dikkatli olmalı" dedi.
Bakan Işık: 06:30
Bakan Işık: "Kabinenin tamamı neredeyse dinlenmiş'' - 4 izlenme - 4 yıl önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'ın 164 üst düzey devlet adamına ürettiği kriptolu telefondan 80'inin IMEI numarasının, yasa dışı olarak dinlenme maksadıyla kaydedildiğini gördüklerini belirterek, "Bu tespit edilen 80 IMEI numarasının içinde Başbakandan, Başbakan yardımcılarına, MİT Müsteşarına, bakanlara, Genelkurmaya kadar, bunların hepsi var" dedi.
Işık: 02:15
Işık: "Yerli Bir Cep Telefonu Markasının Oluşmasını Önemsiyoruz" - 2 izlenme - 4 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Üç temel önceliğimiz var, bir yerli üretim, iki teknolojik üretim, sonuncusu temiz üretim. Bu üç önceliği sanayi de çok ama çok önemsiyoruz" dedi.
Bakan Yılmaz Tübitak Kararına Değindi 03:35
Bakan Yılmaz Tübitak Kararına Değindi 2 izlenme - 4 yıl önce Bakan Yılmaz, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kaydının TÜBİTAK tarafından montaj olduğunun belirlenmesi ile alakalı konuştu.