Hoşgeldiniz!

turp

Turp İle Dostluk Kuran Adam 03:00
Turp İle Dostluk Kuran Adam 1.455 izlenme - 3 hafta önce Daha önce evde kurusıkıyla ateş edip annesinden azar işiten ve evde spor yaparken annesine yakalanan adam olarak tanıdığımız Hüseyin Aktepe abimizin turp ile olan dostluğu.
Turp Salatası 01:48
Turp Salatası 34.387 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Turp Salatası
Havuclu Roka Salatasi Tarifi 01:19
Havuclu Roka Salatasi Tarifi 21.236 izlenme - 3 yıl önce Enfes salata tariflerimize bir yenisini daha ekledik; Havuçlu roka salatası tarifi. Sağlıklı sebzelerin en lezzetli hali tarifimizde. Buyurun videomuza! http://www.migrostv.com/havuclu-rokali-turp-salatasi/ Pratik öneriler, kolay yemek tarifleri, güzellik ve bakım fikirleri, pek çok konuda uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler için tıklayın; migrostv.migros.com.tr/
Donald Trump'ı Turpla Karıştıran Teyze 00:11
Donald Trump'ı Turpla Karıştıran Teyze 1.107 izlenme - 6 ay önce Amerikanın yeni başkanı Donald Trump'ı pazardaki turpla karıştıran teyze pazarı gülmekten kırdı geçirdi.
Turptan Yakıt Ürettiler 02:52
Turptan Yakıt Ürettiler 1.221 izlenme - 1 yıl önce Türkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 70’inin karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde fen bilgisi öğretmeni ve bir grup lise öğrencisi, turptan hayvan yemi ve yakıt üretti. Turpuyla ünlü Kadirli ilçesinde bir grup lise öğrencisi, Türkiye’de çığır açacak bir buluşa imza attı. Turp bitkisinin hava almayacak bir ortamda bir miktar portakal kabuğu ile karışımı sonucu 20-25 gün bekletilmesiyle ortaya metan gazının çıktığını bulan öğrenciler, bu gazın da endüstriyel yakıt olarak kullanılabileceğini keşfetti. Projenin sahibi Fen Bilgisi Öğretmeni Abdullah Tabur projenin onaylanması ve destek görmesi maksadıyla TÜBİTAK'a gönderdiklerini belirterek, “Kadirli'deki turpların günlük olarak bir kısmı satılmamakta 100 ton turp suya dökülmekte, hem bundan çok büyük bir maddi kayıp oluşmakta, hem de çiftçilerimizin ürün kaybı oluşmaktadır. Öğrencilerimizle birlikte yaptığımız çalışmada turpu hem bir hayvan yemine çevirdik hem de yanıcı bir gaz olma özelliği taşıyan metan gazını oluşturduk. Projemiz bu turpların çevreye atılmasını önleyerek çevre kirliliğini ortadan kaldıracağı gibi ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Buradan ürettiğimiz metan gazı yakıt olarak kullanılabilir. Tesisi yapılıp büyük miktarda atıl olarak bulunan turp mayalandırıldığı zaman ortaya çıkan gazı her alanda kullanabiliriz” şeklinde konuştu. Projede yer alan öğrencilerden Kadirli Fen Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Seray Kollu ise, “Biz hocamızla beraber bu projeyi geliştirdik. İlgili yerlere de projemizi gönderdik. Umarım projemize destek çıkılır” dedi. Yine projede yer alan öğrencilerden İrem Dalcı, "Turplar ile ilgili bir çalışma yaptık. Metan gazı yanıcı bir gazdır. Metan gazını oksijensiz bir ortamda arka bakteriler oluşturur. Bu çalışma çevre dostu bir yakıt olacağını düşünüyoruz. İnşallah ülke ekonomisine bir katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz" dedi. Projede bulunan yaşı en küçük öğrenci Kadirli Biltepe Okulları 8’inci sınıf öğrencisi Bengüsu Keser ise, “İlçemizdeki atıl durumda olan turpları değerlendirmek için böyle bir çalışma yaptık. İnşallah ülkemize katkımız olur” şeklinde konuştu.
Ev Yapımı Öksürük Şurubu Tarifi 00:44
Ev Yapımı Öksürük Şurubu Tarifi 3.187 izlenme - 2 yıl önce Gece öksürükleri ile başınız dertte mi? Size evde yapılan öksürük şurubu önerimiz var. Ani gelen kuru öksürük ile vedalaşmaya hazırsanız videomuzu izleyin; http://migrostv.migros.com.tr/ev-yapimi-oksuruk-surubu-tarifi/ Hayat kolaylaştıran pratik ev yapımı çözümler için; migrostv.migros.com.tr/
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 03:52
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 1.564 izlenme - 1 yıl önce İnovatif, yaratıcı, mükemmel. TURP Holding CEO'su Yılmaz Kafalıoğlundan harika bir sunum!
Elifin Düşleri 3. Bölüm Turp 10:06
Elifin Düşleri 3. Bölüm Turp 633 izlenme - 6 ay önce Elif hayal aleminde meyve ve sebzelerle konuşabiliyor. Onlarla eğlenceli oyunlar oynuyor, böylece onları daha yakından tanımaya çalışıyor.
Kaktüsün Üstüne Oturan Adam 04:47
Kaktüsün Üstüne Oturan Adam 258 izlenme - 6 ay önce
Minik Turp Fareler Tarifi 00:30
Minik Turp Fareler Tarifi 1.173 izlenme - 2 yıl önce Çocuklara turpu sevmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz. Vitamin zengini turpu çok farklı bir sunumla hazırladık. Videomuzu hemen izleyin; http://migrostv.migros.com.tr/minik-turp-fareler-tarifi/ Nefis ve pratik tariflerin tamamı için; migrostv.migros.com.tr/
Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Tarifi 05:54
Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Tarifi 2.272 izlenme - 6 yıl önce Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Nasıl Yapılır?
Bir Günde 17 Milyon Kez İzlenen Michelle Obama'nın 'Turplu Dansı 01:05
Bir Günde 17 Milyon Kez İzlenen Michelle Obama'nın 'Turplu Dansı 814 izlenme - 3 yıl önce BD'nin 'First Lady'si Michelle Obama'nın, elinde bir turpla yaptığı dans, internette günün en popüler videolarından oldu. Sağlıklı beslenme kampanyalarına destek veren Michelle Obama, internette bu kapsamda yapılan bir soru cevap oturumunda, kendisine yönetilen bir soruya bu dansla cevap verdi. Soru, "Ortaya her çıkışınızda kaç kalori harcıyorsunuz?"du. Soruda İngilizce "ortaya çıkmak" amlanıma gelen "turn up" kelimesinin kullanılması üzerine, First Lady orijinal sözleri "Turn up for what?" şeklinde olan bir şarkıyı "Turnip for what?" olarak değiştirerek dansetti. Video bir günde yaklaşık 17 milyon kez izlendi. Michelle Obama ardından çocuklarla birlikte Beyaz Saray'ın bahçesinde yetişen sebzeleri toplayarak yemek yaptı.
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire 03:57
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire "TURP" 614 izlenme - 3 yıl önce Hayatını; Dünyanın en ekonomik ve en hızlı uçan dairesini yapmaya adayan Mucit Yılmaz Abi' mizin, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği teknoloji harikası aracı.Alkışlarla ekibi olarak; bu çılgın projeyi senden izinsiz çalacak uyanıkları sürüm sürüm mahkemelerde süründürmeye yemin ettik Yılmaz Başgaaann!!!
Justin Bieber Konserinde Anne İsyanı! 00:10
Justin Bieber Konserinde Anne İsyanı! 504 izlenme - 2 yıl önce Beklemekten imanı gevreyen teyzemizin haklı ve içten isyanını izleyelim. İşte bizim halkımız Justin bieber ni turp mu, neyse onu bekliyor.
Tahinli Turp Salatası Tarifi 04:02
Tahinli Turp Salatası Tarifi 1.057 izlenme - 4 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Tahinli Turp Salatası Tarifi
Ağlasun Gövez 00:43
Ağlasun Gövez 986 izlenme - 8 yıl önce ağlasun gövez turp
İi Gövez Oturak Alemi 01:29
İi Gövez Oturak Alemi 916 izlenme - 8 yıl önce aglasun gövez oturak alemi turpun mekan madein fd
Her Şeyi Yiyen Louis'in Yaban Turpu Yiyememesi 04:11
Her Şeyi Yiyen Louis'in Yaban Turpu Yiyememesi 562 izlenme - 3 yıl önce Hayvancıl kardeşimiz bu sefer bizi şaşırttı... Onlarca pisliği yedi ama "yaban turpu"nu yiyemedi.N eyse videomuza geçelim... Hatırlayacağınız üzre penis bile yemişti: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/121747/food-for-luis-geyik-penisi-yemek
Yarışma Yapıp Kaybedince Kaktüse Oturmak Zorunda Kalan Adam 02:10
Yarışma Yapıp Kaybedince Kaktüse Oturmak Zorunda Kalan Adam 76 izlenme - 6 ay önce YouTube’da ‘farklı’ şeyle yapmayı seven bir Türk çifti, bu kez turp yeme yarışması yaptı. Yarışmayı kaybeden ‘kaktüse oturma’ cezasına çarptırılacaktı. Türk çift başta ‘vaz mı geçsek?’ dese de, sonra adam ‘Yarışmadan önce ben bir deneyim oturabiliyor muyum?’ deyip kaktüse oturdu. O anlar izleyenleri gülme krizine soktu.
Turplar Vadisi - A Kadirli Production 06:32
Turplar Vadisi - A Kadirli Production 171 izlenme - 2 yıl önce Kadirli bir aksiyon beldesi. Herkes belinde desert eagle .50'yle dolaşmakta. Gazete okurken suratınıza silah doğrultulması, turp yerken topuğunuza sıkılması, youtube'a girmeye çalışırken bilgisayarınızın güdümlü füze yemesi olağan şeyler Kadirli'de. Her şeye rağmen sanatkar insanlar, yedinci sanat onların olmazsa olmazı. Made in Kadirli : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/32755/
Turpmen 2 - Turp Baskını - Osmaniye 03:03
Turpmen 2 - Turp Baskını - Osmaniye 128 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 80’inin karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir grup amatör oyuncu tarafından çekilen “Turpmen 2” komedi klibi sosyal medyada fenomen haline geldi. Bir grup çok fazla amatör oyuncu birleşerek Kadirli turpu için komedi tarzında klip çekmişler. İçimiz gıcıklana gıcıklana izliyoruz efenim.
5,5 Kiloluk Turp 01:13
5,5 Kiloluk Turp 138 izlenme - 2 yıl önce Osmaniye'de 5,5 kiloluk turp yetişti- Kadirli ilçesinde, bir çiftçinin tarlasında yetişen 5,5 kiloluk turp görenleri şaşırtıyor Turpun anavatanı olarak bilinen Kadirli'de, bir çiftçinin tarlasından çıkan 5,5 kiloluk dev turp görenleri şaşırtıyor.
Sıkma Tatlı Canını, Okşa Turpunu 01:02
Sıkma Tatlı Canını, Okşa Turpunu 187 izlenme - 3 yıl önce Japon kardeşlerimiz boş durmamışlar ve okşadıkça inleyen turp icat etmişler (Biz de biliyoruz sensör eklediklerini, o yüzden artistlik yapmayın). Darısı yıllarca patlıcan okşayan Türk halkının başına...
Michelle Obama'dan Turplu Dans 00:42
Michelle Obama'dan Turplu Dans 181 izlenme - 3 yıl önce ABD'nin 'First Lady'si Michelle Obama'nın, elinde bir turpla yaptığı dans, internette günün en popüler videolarından oldu. Sağlıklı beslenme kampanyalarına destek veren Michelle Obama, internette bu kapsamda yapılan bir soru cevap oturumunda kendisine yönetilen bir soruya bu dansla cevap verdi. First Lady orijinal sözleri "Turn down for what?" şeklinde olan bir şarkıyı "Turnip (turp) for what?" olarak değiştirerek dans etti. Video bir günde yaklaşık 17 milyon kez izlendi. Michelle Obama ardından çocuklarla birlikte Beyaz Saray'ın bahçesinde yetiştirilen sebzeleri toplayarak yemek yaptı.
10 Kilogramlık Turp Görenleri Şaşırtıyor 01:52
10 Kilogramlık Turp Görenleri Şaşırtıyor 113 izlenme - 2 yıl önce Osmaniye'de yetiştirilen 10 kiloluk turp şaşırtıyor-Kadirli ilçesinde, bir evin bahçesinde yetişen 10 kiloluk turp görenlerin ilgisini çekiyor Kadirli ilçesinde, bir vatandaşın bahçesinde yetişen 10 kiloluk turp görenleri şaşırtıyor.
Arap Nisan 00:24
Arap Nisan 292 izlenme - 7 yıl önce .........
12 Kilogramlık Turp 02:51
12 Kilogramlık Turp 67 izlenme - 2 yıl önce Osmaniyeli çiftçi 12 kilogramlık turp yetiştirdi- Çiftçi Yakıcı: "Köyümüzün maskotu oldu. Herkes turpun fotoğrafını çekiyor hatta dışarı çıkardığımda görenler, birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyor" Sumbas ilçesinde, bir çiftçinin bahçesinde yetiştirilen 12 kilogramlık turp, görenlerin ilgisini çekiyor.Akçataş köyünde yaklaşık 25 yıldır çiftçilikle uğraşan Halil İbrahim Yakıcı'ya (41), AA muhabirine yaptığı açıklamada, bahçesinde yetişen kırmızı turplardan birinin boyutlarının büyük olduğunu fark ettiğini ve tarttığında 12 kilogram geldiğini söyledi.Bu büyüklükteki bir turpu ilk kez gördüğünü belirten Yakıcı, "Köyümüzün maskotu oldu. Herkes turpun fotoğrafını çekiyor hatta dışarı çıkardığımda görenler, birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyor" dedi.İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatin Rüştü Özeser, büyük kırmızı turpların bölgesel çeşitlilikten dolayı yetiştiğini bildirdi.Son günlerde tarla ve bahçelerde 5, 10, 12 kilogramlık turplar gördüklerini ifade eden Özeser, "Hibrit turpu bu kadar büyük olmaz. Yöresel çeşitlikten dolayı bazen bu ağırlıkta olabiliyor. Bölge halkımızdan gelen bilgilere göre çeşitli büyüklükte turplarla karşılaşıyoruz. Geçmişte bunlara benzer turpları görürdük. Sağlık açısından hiçbir zararı yok" diye konuştu.Köylülerden Mehmet Yüce (75) de bu büyüklükte bir turpu ilk kez gördüğünü ve çok şaşırdığını anlattı.Hasbi Kondakçı ise bu turpu bir ailenin her gün yemesi halinde bile 15-20 günde tüketebileceğini dile getirdi. -12 kiloluk turpun tarlada ve tartılırken detay görüntüsü-köylüler ve öğrencilerin turpla görüntüsü-turpu yetiştiren Halil İbrahim Yakıcı, Kadirli İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser ve ve köylülerin konuşması
Turp Böyle Çıkar 02:20
Turp Böyle Çıkar 134 izlenme - 7 yıl önce çamurda turp çıkarma yöntemi
Michelle Obama'nın Turplu Dansı 01:13
Michelle Obama'nın Turplu Dansı 51 izlenme - 3 yıl önce ABD'nin 'First Lady'si Michelle Obama'nın, elinde bir turpla yaptığı dans, internette izlenme rekorları kırdı.
Ekmeklerini Turptan Çıkarıyorlar 01:11
Ekmeklerini Turptan Çıkarıyorlar 29 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin turp ihtiyacının büyük kısmının karşılandığı Osmaniyenin Kadirli ilçesindeki işçiler, soğuğa rağmen ürünleri Savrun Çayı'nda yıkayarak geçimlerini sağlıyor.