Hoşgeldiniz!

turp

Canan Karatay: Bunları Yerseniz Düz Duvara Tırmanırsınız 00:25
Canan Karatay: Bunları Yerseniz Düz Duvara Tırmanırsınız 2.995 izlenme - 3 ay önce Canan Karatay, Turp yanında beyaz peynir ve 30-40 zeytin yerseniz bakın nasıl düz duvarlara tırmanıyorsunuz gençler için söylüyorum !
Dinozor Kurban Ederken Sinirli Valideye Yakalanmak - Turp Hüseyin 02:56
Dinozor Kurban Ederken Sinirli Valideye Yakalanmak - Turp Hüseyin 3.051 izlenme - 3 ay önce Merhabalar şakşakçı dostlarım. Gereksiz bir video ile karşınızdayım. Bundan yıllar sonra, -nostalji bâbında- gözlerimizde tomurcuk yaşlarla izleyeceğimiz insanlardan birisi olan Hüseyin Aktepe kardeşimiz; bu sefer oyuncak bir dinozoru kurban ettikten saniyeler sonra, agresif anne ile yüzleşmek zorunda kalıyor ve olaylar her zamanki gibi gelişiyor. İzliyoruz.
Turp Salatası 01:48
Turp Salatası 34.399 izlenme - 6 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Turp Salatası
Havuclu Roka Salatasi Tarifi 01:19
Havuclu Roka Salatasi Tarifi 21.504 izlenme - 4 yıl önce Enfes salata tariflerimize bir yenisini daha ekledik; Havuçlu roka salatası tarifi. Sağlıklı sebzelerin en lezzetli hali tarifimizde. Buyurun videomuza! http://www.migrostv.com/havuclu-rokali-turp-salatasi/ Pratik öneriler, kolay yemek tarifleri, güzellik ve bakım fikirleri, pek çok konuda uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler için tıklayın; migrostv.migros.com.tr/
Turp İle Dostluk Kuran Adam 03:00
Turp İle Dostluk Kuran Adam 1.710 izlenme - 8 ay önce Daha önce evde kurusıkıyla ateş edip annesinden azar işiten ve evde spor yaparken annesine yakalanan adam olarak tanıdığımız Hüseyin Aktepe abimizin turp ile olan dostluğu.
Donald Trump'ı Turpla Karıştıran Teyze 00:11
Donald Trump'ı Turpla Karıştıran Teyze 1.272 izlenme - 1 yıl önce Amerikanın yeni başkanı Donald Trump'ı pazardaki turpla karıştıran teyze pazarı gülmekten kırdı geçirdi.
Turptan Yakıt Ürettiler 02:52
Turptan Yakıt Ürettiler 1.260 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 70’inin karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde fen bilgisi öğretmeni ve bir grup lise öğrencisi, turptan hayvan yemi ve yakıt üretti. Turpuyla ünlü Kadirli ilçesinde bir grup lise öğrencisi, Türkiye’de çığır açacak bir buluşa imza attı. Turp bitkisinin hava almayacak bir ortamda bir miktar portakal kabuğu ile karışımı sonucu 20-25 gün bekletilmesiyle ortaya metan gazının çıktığını bulan öğrenciler, bu gazın da endüstriyel yakıt olarak kullanılabileceğini keşfetti. Projenin sahibi Fen Bilgisi Öğretmeni Abdullah Tabur projenin onaylanması ve destek görmesi maksadıyla TÜBİTAK'a gönderdiklerini belirterek, “Kadirli'deki turpların günlük olarak bir kısmı satılmamakta 100 ton turp suya dökülmekte, hem bundan çok büyük bir maddi kayıp oluşmakta, hem de çiftçilerimizin ürün kaybı oluşmaktadır. Öğrencilerimizle birlikte yaptığımız çalışmada turpu hem bir hayvan yemine çevirdik hem de yanıcı bir gaz olma özelliği taşıyan metan gazını oluşturduk. Projemiz bu turpların çevreye atılmasını önleyerek çevre kirliliğini ortadan kaldıracağı gibi ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Buradan ürettiğimiz metan gazı yakıt olarak kullanılabilir. Tesisi yapılıp büyük miktarda atıl olarak bulunan turp mayalandırıldığı zaman ortaya çıkan gazı her alanda kullanabiliriz” şeklinde konuştu. Projede yer alan öğrencilerden Kadirli Fen Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Seray Kollu ise, “Biz hocamızla beraber bu projeyi geliştirdik. İlgili yerlere de projemizi gönderdik. Umarım projemize destek çıkılır” dedi. Yine projede yer alan öğrencilerden İrem Dalcı, "Turplar ile ilgili bir çalışma yaptık. Metan gazı yanıcı bir gazdır. Metan gazını oksijensiz bir ortamda arka bakteriler oluşturur. Bu çalışma çevre dostu bir yakıt olacağını düşünüyoruz. İnşallah ülke ekonomisine bir katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz" dedi. Projede bulunan yaşı en küçük öğrenci Kadirli Biltepe Okulları 8’inci sınıf öğrencisi Bengüsu Keser ise, “İlçemizdeki atıl durumda olan turpları değerlendirmek için böyle bir çalışma yaptık. İnşallah ülkemize katkımız olur” şeklinde konuştu.
Elifin Düşleri 3. Bölüm Turp 10:06
Elifin Düşleri 3. Bölüm Turp 1.416 izlenme - 1 yıl önce Elif hayal aleminde meyve ve sebzelerle konuşabiliyor. Onlarla eğlenceli oyunlar oynuyor, böylece onları daha yakından tanımaya çalışıyor.
Ev Yapımı Öksürük Şurubu Tarifi 00:44
Ev Yapımı Öksürük Şurubu Tarifi 3.218 izlenme - 3 yıl önce Gece öksürükleri ile başınız dertte mi? Size evde yapılan öksürük şurubu önerimiz var. Ani gelen kuru öksürük ile vedalaşmaya hazırsanız videomuzu izleyin; http://migrostv.migros.com.tr/ev-yapimi-oksuruk-surubu-tarifi/ Hayat kolaylaştıran pratik ev yapımı çözümler için; migrostv.migros.com.tr/
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 03:52
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 1.608 izlenme - 2 yıl önce İnovatif, yaratıcı, mükemmel. TURP Holding CEO'su Yılmaz Kafalıoğlundan harika bir sunum!
Mayonezli Turp Salatası Tarifi 00:21
Mayonezli Turp Salatası Tarifi 10 izlenme - 2 gün önce Pınar Altuğ Atacan, “Sizi Böyle Alalım”da birbirinden renkli ve maharetli konuklarıyla keyifli sohbetler eşliğinde hesaplı, pratik, sağlıklı ve aynı zamanda besleyici tatları seyircinin beğenisine sunuyor.
Minik Turp Fareler Tarifi 00:30
Minik Turp Fareler Tarifi 1.240 izlenme - 3 yıl önce Çocuklara turpu sevmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz. Vitamin zengini turpu çok farklı bir sunumla hazırladık. Videomuzu hemen izleyin; http://migrostv.migros.com.tr/minik-turp-fareler-tarifi/ Nefis ve pratik tariflerin tamamı için; migrostv.migros.com.tr/
Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Tarifi 05:54
Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Tarifi 2.274 izlenme - 7 yıl önce Kıtır Karides ve Turplu Yeşillik Salatası Nasıl Yapılır?
Kaktüsün Üstüne Oturan Adam 04:47
Kaktüsün Üstüne Oturan Adam 388 izlenme - 1 yıl önce
Turp Cacığı Tarifi 00:50
Turp Cacığı Tarifi 84 izlenme - 4 ay önce Turp cacığı tarifi MigrosTV'de.
Bir Günde 17 Milyon Kez İzlenen Michelle Obama'nın 'Turplu Dansı 01:05
Bir Günde 17 Milyon Kez İzlenen Michelle Obama'nın 'Turplu Dansı 820 izlenme - 3 yıl önce BD'nin 'First Lady'si Michelle Obama'nın, elinde bir turpla yaptığı dans, internette günün en popüler videolarından oldu. Sağlıklı beslenme kampanyalarına destek veren Michelle Obama, internette bu kapsamda yapılan bir soru cevap oturumunda, kendisine yönetilen bir soruya bu dansla cevap verdi. Soru, "Ortaya her çıkışınızda kaç kalori harcıyorsunuz?"du. Soruda İngilizce "ortaya çıkmak" amlanıma gelen "turn up" kelimesinin kullanılması üzerine, First Lady orijinal sözleri "Turn up for what?" şeklinde olan bir şarkıyı "Turnip for what?" olarak değiştirerek dansetti. Video bir günde yaklaşık 17 milyon kez izlendi. Michelle Obama ardından çocuklarla birlikte Beyaz Saray'ın bahçesinde yetişen sebzeleri toplayarak yemek yaptı.
Siyah Turp ve Balın  Buluşmasıyla Öksürüğe Son 01:51
Siyah Turp ve Balın Buluşmasıyla Öksürüğe Son 209 izlenme - 10 ay önce Yuvarlak bir kara turp seçilir. Yuvarlak bulamazsanız önemli değil. İçene oturtacağınız bir bardak sayesinde düz durmasını sağlayabilirsiniz. Üst kısmı biber dolmasına yaptığımız gibi kapak olacak şekilde kesilir. İçi kenarlarına doğru çok derin olmadan oyulur. Çok derin olmasın ki turp azalmasın öz suyu bolca çıksın. İçini dışını iyice yıkadıktan sonra; *İçerisine 1 TATLI KAŞIĞI bal konur. *Turpun öz suyunu salması için en az 6 saat beklemesi gerekiyor. Kapağı kapatılır. *Oda sıcaklığında bekletilir. *Hastalığın ve öksürüğün şiddetine göre 7 ile 15 gün arasında kullanılabilir. *Sabah aç karnına çıkan ballı turp suyu içirilir. *Öksürük şiddetliyse sabah ve akşam içirilir.(Uyku yaptığı söylendiği için uykuya yardımcı olur) *Turpu hiç öyle altından delmeye gerek yok. İçine salgıladığı ballı öz suyu bir bardağa ya da bir kaseye boşaltarak direk içirebilir ya da kaşıkla verebilirsiniz. Tek seferde aşağı yukarı 3-4 tatlı kaşığı çıkıyor. İstenirse bu öz suyu bir bardak edecek şekilde ılık suya ilave ederek içirebilirsiniz. *Aynı turpu 2 sefer kullanabilirsiniz. Turp buruşana kadar kullanabilirsiniz de denmiş ama o zaman çıkan öz suyu salınımı azalıyor. Maksimum fayda için 2 sefer yeterli bence. *Bizim öksürüğümüz fazla olmadığı için 7 gün ve sadece sabah aç karna içtik. İşleminiz bitince de turp'u atmayın salata yapın.. Güvendiğiniz herhangi bir bal ile yapabilirsiniz.. UYARI: Bu kür içerisinde bal olduğu için 2 yaşın altındaki çocuklara tavsiye edilmemektedir. KARA TURP: İçerisinde yüksek oranda iyot vardır,bu iyot da -Öksürüğe iyi gelici kısmına yardımcı olur.. -Kansere karşı koruyucudur... -Romatizma ve damar sertliğine birebir iyi gelir... -Kara turpu çiğnemek dişlerinizi güçlendirir... -Kanı zehirlerden temizler... -İdrar söktürür... -Astımlıların solunumunu düzene sokar... -Kan yapar...
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire 03:57
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire "TURP" 657 izlenme - 3 yıl önce Hayatını; Dünyanın en ekonomik ve en hızlı uçan dairesini yapmaya adayan Mucit Yılmaz Abi' mizin, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği teknoloji harikası aracı.Alkışlarla ekibi olarak; bu çılgın projeyi senden izinsiz çalacak uyanıkları sürüm sürüm mahkemelerde süründürmeye yemin ettik Yılmaz Başgaaann!!!
Tahinli Turp Salatası Tarifi 04:02
Tahinli Turp Salatası Tarifi 1.115 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Tahinli Turp Salatası Tarifi
Justin Bieber Konserinde Anne İsyanı! 00:10
Justin Bieber Konserinde Anne İsyanı! 575 izlenme - 2 yıl önce Beklemekten imanı gevreyen teyzemizin haklı ve içten isyanını izleyelim. İşte bizim halkımız Justin bieber ni turp mu, neyse onu bekliyor.
Ağlasun Gövez 00:43
Ağlasun Gövez 1.006 izlenme - 8 yıl önce ağlasun gövez turp
İi Gövez Oturak Alemi 01:29
İi Gövez Oturak Alemi 925 izlenme - 8 yıl önce aglasun gövez oturak alemi turpun mekan madein fd
Her Şeyi Yiyen Louis'in Yaban Turpu Yiyememesi 04:11
Her Şeyi Yiyen Louis'in Yaban Turpu Yiyememesi 602 izlenme - 3 yıl önce Hayvancıl kardeşimiz bu sefer bizi şaşırttı... Onlarca pisliği yedi ama "yaban turpu"nu yiyemedi.N eyse videomuza geçelim... Hatırlayacağınız üzre penis bile yemişti: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/121747/food-for-luis-geyik-penisi-yemek
Yarışma Yapıp Kaybedince Kaktüse Oturmak Zorunda Kalan Adam 02:10
Yarışma Yapıp Kaybedince Kaktüse Oturmak Zorunda Kalan Adam 96 izlenme - 1 yıl önce YouTube’da ‘farklı’ şeyle yapmayı seven bir Türk çifti, bu kez turp yeme yarışması yaptı. Yarışmayı kaybeden ‘kaktüse oturma’ cezasına çarptırılacaktı. Türk çift başta ‘vaz mı geçsek?’ dese de, sonra adam ‘Yarışmadan önce ben bir deneyim oturabiliyor muyum?’ deyip kaktüse oturdu. O anlar izleyenleri gülme krizine soktu.
Turplar Vadisi - A Kadirli Production 06:32
Turplar Vadisi - A Kadirli Production 207 izlenme - 3 yıl önce Kadirli bir aksiyon beldesi. Herkes belinde desert eagle .50'yle dolaşmakta. Gazete okurken suratınıza silah doğrultulması, turp yerken topuğunuza sıkılması, youtube'a girmeye çalışırken bilgisayarınızın güdümlü füze yemesi olağan şeyler Kadirli'de. Her şeye rağmen sanatkar insanlar, yedinci sanat onların olmazsa olmazı. Made in Kadirli : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/32755/
Turpmen 2 - Turp Baskını - Osmaniye 03:03
Turpmen 2 - Turp Baskını - Osmaniye 172 izlenme - 3 yıl önce Türkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 80’inin karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir grup amatör oyuncu tarafından çekilen “Turpmen 2” komedi klibi sosyal medyada fenomen haline geldi. Bir grup çok fazla amatör oyuncu birleşerek Kadirli turpu için komedi tarzında klip çekmişler. İçimiz gıcıklana gıcıklana izliyoruz efenim.
5,5 Kiloluk Turp 01:13
5,5 Kiloluk Turp 139 izlenme - 3 yıl önce Osmaniye'de 5,5 kiloluk turp yetişti- Kadirli ilçesinde, bir çiftçinin tarlasında yetişen 5,5 kiloluk turp görenleri şaşırtıyor Turpun anavatanı olarak bilinen Kadirli'de, bir çiftçinin tarlasından çıkan 5,5 kiloluk dev turp görenleri şaşırtıyor.
Sıkma Tatlı Canını, Okşa Turpunu 01:02
Sıkma Tatlı Canını, Okşa Turpunu 209 izlenme - 3 yıl önce Japon kardeşlerimiz boş durmamışlar ve okşadıkça inleyen turp icat etmişler (Biz de biliyoruz sensör eklediklerini, o yüzden artistlik yapmayın). Darısı yıllarca patlıcan okşayan Türk halkının başına...
Michelle Obama'dan Turplu Dans 00:42
Michelle Obama'dan Turplu Dans 193 izlenme - 3 yıl önce ABD'nin 'First Lady'si Michelle Obama'nın, elinde bir turpla yaptığı dans, internette günün en popüler videolarından oldu. Sağlıklı beslenme kampanyalarına destek veren Michelle Obama, internette bu kapsamda yapılan bir soru cevap oturumunda kendisine yönetilen bir soruya bu dansla cevap verdi. First Lady orijinal sözleri "Turn down for what?" şeklinde olan bir şarkıyı "Turnip (turp) for what?" olarak değiştirerek dans etti. Video bir günde yaklaşık 17 milyon kez izlendi. Michelle Obama ardından çocuklarla birlikte Beyaz Saray'ın bahçesinde yetiştirilen sebzeleri toplayarak yemek yaptı.
10 Kilogramlık Turp Görenleri Şaşırtıyor 01:52
10 Kilogramlık Turp Görenleri Şaşırtıyor 115 izlenme - 3 yıl önce Osmaniye'de yetiştirilen 10 kiloluk turp şaşırtıyor-Kadirli ilçesinde, bir evin bahçesinde yetişen 10 kiloluk turp görenlerin ilgisini çekiyor Kadirli ilçesinde, bir vatandaşın bahçesinde yetişen 10 kiloluk turp görenleri şaşırtıyor.