Hoşgeldiniz!

tutunamayanlar

(Sesli Kitap) - '' Tutunamayanlar'' // Part 1 01:10:27
(Sesli Kitap) - '' Tutunamayanlar'' // Part 1 1.378 izlenme - 1 yıl önce Selim Işık ve Turgut Özben, öğrencilik yıllarında iki iyi arkadaÅŸken, hayattaki tercihlerinin farklı oluÅŸu, yollarını ayırmıştır. Bir gün Turgut, gazetede Selim'in intihar ettiÄŸi haberini görür ve O'nunla zamanında yeterince ilgilenmediÄŸi için kendisini suçlar. Selim'i intihara götüren nedenleri bulmak üzere, O'nun tuttuÄŸu notları, günlükleri, odasını, tanıdıklarını yani hayatını araÅŸtırmaya baÅŸlar. Bu arada Selim'in Günseli isminde bir sevgilisi olduÄŸunu ve Günseli'nin Selim hakkında her ÅŸeyi bildiÄŸini de öğrenir. AraÅŸtırma sırasında Turgut, bir yandan da kendi hayatını sorgulamaktadır. O'na destek olan Olric'in eÅŸliÄŸinde... Kitabın başında Turgut Özben üç yıldır kayıplara karışmıştır. KayboluÅŸundan bir yıl sonra, bir yolculuk sırasında trende tanıştığı bir yayıncıya, yayınlanmak üzere notlar, yazılar göndermiÅŸ; ancak bunlar, yayıncının eline iki yıl sonra geçmiÅŸtir. Kitap, Turgut Özben'in notlara eklediÄŸi ve ancak küçük bir bölümünün yayınlanmasını istediÄŸi mektupla son bulur. TRT 1970 Roman Ödülü Kazanmış bu yapıtı ‘’ses’’ formunda aktarmanın; ( tamamını aktaracak olmanın ) sorumluluÄŸu ve kıymetini derinden hissederek sizlere sunmaktan bahtiyarım. OÄŸuz ATAY’a Saygıyla… Sayfa( 25 - 50 )
'' Onlar Gibi Yaşamak İstemiyorum Olric ! 12:14
'' Onlar Gibi Yaşamak İstemiyorum Olric ! 1.890 izlenme - 2 yıl önce "Ben ve Olric sizleri sarsmaya geldik. Dünya tarihinde eÅŸi görülmemiÅŸ bir duygululukla ve kendini beÄŸenmişçesine ve kendinibeÄŸenmişçesinesankibizdenöncebirş­eysöylememişçesinegillerden olmaktan korkmadan kapınızı yumrukluyoruz." Tutunamayanlar : Sayfa 541 - 545 Seslendirme // Mehmet Yıldırım
Tutunamayanlar (Dark Horse) Fragman 02:44
Tutunamayanlar (Dark Horse) Fragman 1.615 izlenme - 4 yıl önce Hayatını duvarlara grafitti çizerek kazanan Daniel, kız arkadaşı Franc’le tanıştıktan ve ilişkileri ciddi bir boyut kazanmaya başladıktan sonra bir yetişkin olmanın getirdiği sorumlulukların farkına varmaya başlar. Diğer yandan ise disiplinli ve düzenli bir hayatı olan Yargıç, hayatını ve yaşam tarzını sorgulamaya başlar. Film boyunca Daniel ve Yargıç’ın birbirine zıt ve paralel olarak ilerleyen öyküleri anlatılmaktadır.
Canlar Ölesi Değil (Trt Podcast Yayını) - Oğuz Atay 30:00
Canlar Ölesi Değil (Trt Podcast Yayını) - Oğuz Atay 558 izlenme - 3 yıl önce Oğuz Atay (1934; İnebolu, Kastamonu - 13 Aralık 1977, İstanbul), Türk yazar. İlk kitabı "Tutunamayanlar"la döneminde önemli tartışmalara yol açmış ve ünlenmiştir. Yazarın bu eserinden başka iki tane romanı, bir hikaye kitabı, bir oyunu ve bir de günlüğü bulunur. Beyninde çıkan bir tümör yüzünden büyük projesi " Türkiye'nin Ruhu"nu yazamadan hayatını kaybeder. Şöyle demiştir bir kitabında; " Yalnızlığı çok seversek bir gün o da çekip gider mi ? "
oğuz atay aşk ı memnu üzerinden tutunamayanlar' ı anlatıyor 02:03
oğuz atay aşk ı memnu üzerinden tutunamayanlar' ı anlatıyor 465 izlenme - 7 yıl önce oguz atay'ın ölüm yıldonumu 12 aralık
Tutunamayanlar 01:26
Tutunamayanlar 290 izlenme - 6 yıl önce Oğuz Atay-Tutunamayanlar :D
Pampam Vs Slayt Video 03:01
Pampam Vs Slayt Video 409 izlenme - 9 yıl önce pampam akdenİz ko anisi
Tutunamayanlar Vol:1 03:30
Tutunamayanlar Vol:1 375 izlenme - 9 yıl önce
Kilometre Taşları - Oğuz Atay 04:47
Kilometre Taşları - Oğuz Atay 150 izlenme - 3 yıl önce Atay'ın büyük etki yaratan eseri Tutunamayanlar'ı 1973'te yayınladığı Tehlikeli Oyunlar adlı ikinci romanı izlemiştir. Hikâyelerini Korkuyu Beklerken başlığı altında toplayan Atay, 1911-1967 yılları arasında yaşamış Prof. Mustafa İnan'ın hayatı konu eden Bir Bilim Adamının Romanı'nı 1975 yılında yayımlamıştır. 1973 yılında yayımlanan Oyunlarla Yaşayanlar adlı oyunu Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenmiştir. Atay, beyninde çıkan bir tümör nedeniyle büyük projesi "Türkiye'nin Ruhu"nu yazamadan 13 Aralık 1977'de, İstanbul'da hayatını kaybetmiştir. Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na defnedildi.
Kurmaca Dünyanın İpliğinde Bir Koza (Bölüm 1) - Oğuz Atay 29:52
Kurmaca Dünyanın İpliğinde Bir Koza (Bölüm 1) - Oğuz Atay 185 izlenme - 3 yıl önce Bir ilki gerçekleştirdi... Tutunamayanlar'la tutundu edebiyat ağacına...İlk romanının adıydı bu... 1970 yılında TRT Roman Ödülünü kazandı. Romanın yayınlanmasının ardından 1971-1972 yıllarında önemli bir tartışmanın odağında yer aldı. Peki kimdi bu daha ilk romanında tartışmaların odak noktası haline gelen edebiyat insanı? Oğuz Atay... Kitapları sağlığında 2. baskıyı dahi yapamamış olmasına rağmen ölümünden sonra büyük ilgi gördü Oğuz Atay hayatı buruk bir tebessümle yansıttığı romanları, öyküleri ve ölümünden sonra sahnelenen oyunuyla aramızda olmayı sürdürüyor. Trt tarafından hazırlanmış ve 2009 yılında yayımlanmış 2 bölümden oluşan oğuz atay belgeseli. ilk bölümü ile hayatı ışığında tutunamayanlar'ın kuyruğuna takılan belgesel ikinci bölümde eserlerine selam ediyor.
Tutunamayanlar - Monolog 02:43
Tutunamayanlar - Monolog 98 izlenme - 3 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesinden bir arkadaşın final ödeviymiş arkadaşlar. Ben çok beğendim. Tutunamayanlara ve Oğuz Atay'a saygılarla...
storng vs movies 03:34
storng vs movies 281 izlenme - 9 yıl önce strong vs...
Retrospektif - 1971 44:13
Retrospektif - 1971 94 izlenme - 3 yıl önce Yılın en çok hatırlanan yerli yabancı şarkıları, gündeme dair notlar, unutulup giden ya da hiç unutulmayan olaylar, filmler, anılar 32 kısım tekmili birden "1971" Retrospektif'te.