Hoşgeldiniz!

Uçak Kazaları

Paraşütçüleri Taşıyan Uçağın Düşme Anı 00:09
Paraşütçüleri Taşıyan Uçağın Düşme Anı 745 izlenme - 6 gün önce Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde paraşütçü taşıyan L-410 model uçağın düşmesi sonucu 16 kişinin hayatını kaybetmişti. Uçağın düşme anı güvenlik kamerasına böyle yansımış.
Yangın Söndürme Uçağının Düşme Anı Kamerada 00:42
Yangın Söndürme Uçağının Düşme Anı Kamerada 1.735 izlenme - 2 ay önce Kahramanmaraş'ta çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü. Bertiz bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, söndürme çalışmalarına havadan da destek verildi. Çalışmalara katılan bir söndürme uçağı, henüz belirlenemeyen nedenle düştü.
İnanılmaz Uçak Kazaları 09:24
İnanılmaz Uçak Kazaları 60.790 izlenme - 10 yıl önce inanılmaz uçak kazaları
Kalkış Anında Kafasına Kanat Çarpan Pilot 01:06
Kalkış Anında Kafasına Kanat Çarpan Pilot 10.600 izlenme - 2 yıl önce Amerika'da uçakla kalkışa hazırlanan pilot, başka bir uçağın çarpmasıyla neye uğradığını şaşırmış.Uçağın kanatlarının kafasını teğet geçtiği pilot, kazayı kılpayı atlatmış.
uçak kazaları 02:08
uçak kazaları 27.228 izlenme - 14 yıl önce uçak kazaları
İniş Sırasında Pistten Çıkan Yolcu Uçağı 00:31
İniş Sırasında Pistten Çıkan Yolcu Uçağı 3.329 izlenme - 2 yıl önce Amerika'nın Chicago kentindeki havalimanına iniş yapan yolcu uçağı, karlı zeminde kayarak pistten çıkmış. O anlar amatör kameralarca kaydedilmiş.
Deniz Uçağının Düşüşüne Denk Gelen Kanocu 01:08
Deniz Uçağının Düşüşüne Denk Gelen Kanocu 3.244 izlenme - 2 yıl önce Denizde kano keyfi yapan adam kalkmak üzere olan deniz uçağını görüntülerken uçak düşünce şaşkınlığını gizleyememiş.
Teleferiğin Tellerine Dolanan Uçak 01:17
Teleferiğin Tellerine Dolanan Uçak 2.464 izlenme - 2 yıl önce İsviçre Alpleri'nde alçak uçuş gerçekleştiren küçük bir uçağın pilotu teleferiğin tellerini fark etmeyince çarpmış ve uçak tellere dolanmış.
Cobusa Çarpan Yolcu Uçağı 00:25
Cobusa Çarpan Yolcu Uçağı 3.466 izlenme - 2 yıl önce İniş sonrası uçağı yerine park etmek isteyen pilot dikkatsizliği yüzünden cobuslardan birine çarpmış.
Havaalanında Çarpışan Uçaklar 01:00
Havaalanında Çarpışan Uçaklar 1.843 izlenme - 2 yıl önce Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Kinsaşa'da meydana gelen yer kazasında, olay THY Kargo uçağının taksisi sırasında meydana gelmiş. A330'un winglet olarak adlandırılan kanat ucu, Etiyopya Havayolları'na ait A350 tipi uçağın yatay stabilizesine çarpmış.
Düşen Eğitim Uçağının O Anları 01:34
Düşen Eğitim Uçağının O Anları 722 izlenme - 9 ay önce Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York kenti yakınlarındaki Long Island'ta düşen Cessna C421 tipi eğitim uçağının düşüş anlarını şans eseri yakalayan kişinin videosu viral oldu.
Uçağın İniş Takımlarındaki Tekerleğin Yerinden Çıkması 01:08
Uçağın İniş Takımlarındaki Tekerleğin Yerinden Çıkması 1.347 izlenme - 2 yıl önce Kanada'da uçuş yapan uçağın pistten kalkışı sırasında iniş takımlarındaki tekerlerden biri yerinden çıkmış. 49 yolculu uçağın pilotları, tekerleğin piste düşmesinin ardından kalkışı tamamlayarak havada bir tur attı ve havalimanına geri iniş yapmış.
Otoyola İnen Uçağın Alev Alması 00:48
Otoyola İnen Uçağın Alev Alması 702 izlenme - 1 yıl önce Meksika’nın Quintana Roo eyaletindeki Jose Maria Morelos bölgesinde karayoluna inen uçak alev almış.
Brezilya'da Karayoluna Çakılan Uçak 00:57
Brezilya'da Karayoluna Çakılan Uçak 636 izlenme - 1 yıl önce Brezilya'nın Guabiruba bölgesinde küçük bir uçak yaklaşık 300 metreden yere çakılmış. 35 yaşındaki pilot ve yolcusu ise kazadan sağ kurtulmuş.
Rusya'da Motoru Alev Alan Uçak Yere Çakıldı 01:18
Rusya'da Motoru Alev Alan Uçak Yere Çakıldı 86 izlenme - 2 ay önce Rusya'da bir askeri kargo uçağı inişe geçtiği sırada kaza yaptı. Moskova yakınlarında yaşanan olayda, uçakta bulunan 3 mürettebat hayatını kaybetti.
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 2.630 izlenme - 6 yıl önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Bu Zamana Kadar Gerçekleşen Tarihin İnanılmaz Uçak Kazaları 02:11
Bu Zamana Kadar Gerçekleşen Tarihin İnanılmaz Uçak Kazaları 1.107 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda tarihte yaşanan uçak kazaları arasından en akılda kalan kazaları izleyeceksiniz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Denize Düşen Uçaktan Yüzerek Kurtulan Yolcular 00:11
Denize Düşen Uçaktan Yüzerek Kurtulan Yolcular 187 izlenme - 1 yıl önce İrtifa kaybeden yolcu uçağı denize çakılmış. Denize çakılan uçaktan yolcular denize atlamış ve yüzerek karaya ulaşmış.
Uçak Kazası Raporu - Tenerife Kazası 46:50
Uçak Kazası Raporu - Tenerife Kazası 580 izlenme - 3 yıl önce Tenerife faciası, 27 Mart 1977 tarihinde, İspanya'nın Tenerife Adasında bulunan Los Rodeos Havalimanı'nda iki Boeing 747 uçağının yerde çarpışmasıyla oluşmuş kazadır. Dünya havacılık tarihinin bu en büyük kazasında 583 kişi hayatını kaybetmiştir. Havacılıktaki en büyük uçak kazası yerde gerçekleşmiştir.
İniş Takımları Açılmayan Uçağın Gövdesi Üzerine İnmesi 02:17
İniş Takımları Açılmayan Uçağın Gövdesi Üzerine İnmesi 152 izlenme - 2 yıl önce Amerika'da iniş takımları açılmayan küçük uçak, gövdesi üzerine iniş yapmış. Kameralara yansıyan görüntülerde, uçağın gövdesinin piste sürtünmesiyle alevler çıktığı görülüyor.