Hoşgeldiniz!

Uçak Kazası

Bursa'da Evlerin Arasına Uçak Düştü 00:08
Bursa'da Evlerin Arasına Uçak Düştü 21.653 izlenme - 4 hafta önce Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düşerek yanmaya başladı. Uçakta bulunan pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti.
Sert İniş Sırasında Yaşanan Uçak Kazası 00:40
Sert İniş Sırasında Yaşanan Uçak Kazası 512 izlenme - 1 ay önce İniş esnasında sağ kanadını yere vuran uçak pistten çıkmış. Uçakta bulunan pilot ve üç yolcu kazayı yaralanmadan atlatmış.
Depoya Düşen F-16 00:20
Depoya Düşen F-16 4.065 izlenme - 3 yıl önce Amerika'da eğitim uçuşu için havalanan bir F-16 uçağı iniş pistine yakın bir deponun üzerine düşmüş ve pilot son anda kurtulmuş.
Uçak Kazasından Kıl Payı Kurtululan Skydivingciler 03:24
Uçak Kazasından Kıl Payı Kurtululan Skydivingciler 14.620 izlenme - 7 yıl önce Toplamda 9 tane skydivers ı taşıyan uçak havadayken çarpıştı. 12,000 feet den yüksekte gerçekleşen bu olayda 9 skydivers yere sağ salim inmeyi başarabildiler. Kazada 2 pilot da ufak sıyrıklarla kurtuldular ve hastanede tedavi altına alındılar. Ufak bi hata sonucu oluşan kazadan cidden ucuz kurtulmuşlar.
uçak kazası 00:24
uçak kazası 12.683 izlenme - 14 yıl önce bakın uçak nasıl düşüyor....
İran’da Yolcu Uçağı Pistten Çıktı 00:57
İran’da Yolcu Uçağı Pistten Çıktı 428 izlenme - 5 ay önce İran merkezli Caspian Airlines’a ait yolcu uçağı iniş takımlarında yaşanan teknik arıza nedeniyle pistten çıktı.
Afganistan'daki İnanılmaz Uçak Kazası 03:02
Afganistan'daki İnanılmaz Uçak Kazası 11.757 izlenme - 7 yıl önce 29 Nisan'da Afganistan'ın Kabil kentinde bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Maalesef birçok insan hayatını kaybetti. Olayın diğer acı tarafı Boston patlaması günlerce televizyonda yayınlanırken bu kazanın dünya ve Türk medyasının çok büyük bir kısmında haber dahi olamaması. İşte sansür böyle bir şey.
Pegasus Uçak Kazasındaki Pilotun Telsiz Konuşması 01:05
Pegasus Uçak Kazasındaki Pilotun Telsiz Konuşması 2.844 izlenme - 2 yıl önce İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının pist dışına çıkması sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı Kontrol Kulesi ile arama kurtarma ekipleri arasındaki diyaloglar ortaya çıktı. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçak Pegasus'a ait. Bu kaza, şirketin son iki yıldaki üçüncü kazası olarak kayıtlara geçti.
Uçak Kazasını Aylar Öncesinden Bilen Medyumun Konuşması 00:25
Uçak Kazasını Aylar Öncesinden Bilen Medyumun Konuşması 4.066 izlenme - 5 yıl önce Mart ayındaki tahminleri sosyal medyaya düşen Carlinhos adlı medyum, "Bir futbol takımının tamamı uçak kazasında ölecek. Bunu not edin, bu dediğim bir buçuk yıl içinde gerçekleşecek" yorumunu yapıyor.
İstanbuldan Adanaya Prag Üzeri Gitmek - Röportaj Adam 00:59
İstanbuldan Adanaya Prag Üzeri Gitmek - Röportaj Adam 3.952 izlenme - 5 yıl önce İstanbul'dan Adana'ya Prag üzeri giden adam. Röportaj Adamdan güldüren uçak düşme haber trollemesi.
En Korkunç Uçak Kazaları 16:38
En Korkunç Uçak Kazaları 9.414 izlenme - 7 yıl önce Belki uzun olabilir ma eleman güzel ve emek verildiği belli olan bir video hazırlamış, insanın yüreği burkuluyor ciddi olanlarını izlerken, Afganistan'daki kaza en kötüsüydü tabii ki.
Son Bir Yılda Yaşanan En Korkunç Uçak İniş-Kalkışları 11:02
Son Bir Yılda Yaşanan En Korkunç Uçak İniş-Kalkışları 6.678 izlenme - 7 yıl önce 2013ten Mart ayına kadar yaşanan en ciddi uçak iniş ve kalkışlarını biraraya toplayan ekip güzel bir iş çıkarmış.
Uçak Kazasındaki Yaralıları Otobüsle Hastaneye Götürmek 00:21
Uçak Kazasındaki Yaralıları Otobüsle Hastaneye Götürmek 2.084 izlenme - 2 yıl önce İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının pist dışına çıkması sonrası yaralıları otobüsle götürdüklerini söyleyip cep telefonuyla kayda alan bir yaralı rezilliğin durumunu bizlere gösteriyor.
Otoyola İnen Uçak Otomobile Çarptı 01:17
Otoyola İnen Uçak Otomobile Çarptı 888 izlenme - 1 yıl önce ABD'de havada arızalanan küçük bir uçak araç trafiğinin olduğu otobana acil iniş yaptı. İniş sırasında seyir halindeki bir araca çarpan uçak trafikte paniğe neden oldu.
Tenerife Faciası Simulasyonu 03:24
Tenerife Faciası Simulasyonu 6.371 izlenme - 7 yıl önce Heralde bir uçak kazasının felaket boyutu uçağın büyüklüğüne göre değişir, peki 2 Boeing 747 aynı kazaya karışırsa ne olur? Tarihin en büyük kazalarından biri olan Tenerife Faciası'nda, Kanarya Adaları'nda KLM havayollarına ait bir 747 ve PANAM'a ait diğer 747, ağzına kadar yolcuyla yerde çarpıştı ve yolcu ve mürettebat dahil 644 kişiden 583 tanesi hayatını kaybetti. 1977 ylında yaşanan kazaya aşırı sisli hava, uçakların inmesi gereken havaalanının bir bomba ihbarı yüzünden değişmesi, KLM pilotlarının o günkü limitlerini aşma risklerine rağmen onca yolcu masrafının altına girmemek için uçağı kaldırmaya karar vermesi, yakıt ikmali yaptıkları için uçağın çok ağırlaşıp pistten kesilmesinin gecikmesi, kule görevlilerinin sisten iki uçağı da göremiyor olması, PANAM uçağının kulenin verdiği 3 numaralı taksi yoluna gitmek yerine 4'e yönelmesi, kule ve uçaklar arasındaki kopuk ve sorunlu bağlantılar; ve KLM uçağının kaptanı Van Zanten, PANAM pilotunun raporunu yanlış anlaması ve daha da önemlisi kuleden "kalkış serbest" talimatını almamasına rağmen limit aşımı yapmamak için bir an önce kalkış yapması, yardımcı pilotların kaptanı durdurmaması gibi inanılmaz tesadüfler zinciri sebep oldu. Eğer bu tesadüfler zincirinden biri bile gerçekleşmemiş olsaydı, bu kaza yaşanmayacaktı. Kazada havaalanındaki en büyük hangar bir morga dönüştürüldü ve 583 tabutlu ceset oraya yerleştirildi. Sigorta Şirketleri bugünün parasıyla 2 milyar dolar ödeme yaptı.
1994 Van Uçak Kazasından Kurtulan Adem Bilici ile Röportaj 14:46
1994 Van Uçak Kazasından Kurtulan Adem Bilici ile Röportaj 1.353 izlenme - 2 yıl önce Van'a inmek isteyen THY'ye ait bir uçak, havanın sisli ve pistin ışıklandırmasının yetersiz olması sonucu iniş yapamaz ve bir daha denemek için yeniden havalanır ama yükseklik yeterli değildir ve uçak bir dağa çarpar. 7 mürettebattan 6'sı ve 55 yolcudan 49’u ölür.
Düşen Eğitim Uçağının O Anları 01:34
Düşen Eğitim Uçağının O Anları 749 izlenme - 1 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York kenti yakınlarındaki Long Island'ta düşen Cessna C421 tipi eğitim uçağının düşüş anlarını şans eseri yakalayan kişinin videosu viral oldu.
Birgen Havayolu Kazası Karakutu Ses Kaydı (1996) 00:36
Birgen Havayolu Kazası Karakutu Ses Kaydı (1996) 4.278 izlenme - 7 yıl önce 6 şubat 1996 da Atlantik okyanusuna çakılan bir türk firmaydı birgen havayolları. Pilot Ahmet erdem ve mürettebatının son konuşmalarıdır bunlar. Tarihin en acı kazalarından biridir ve 137'yi geçik yolcuyla beraber kurtulan olmamıştır. İsteyenler belgesellerini izleyebilirler . Fakat kazadan sonraki en trajik video budur. Bu video karakutuda bulunan son ses kayıtları ve uçağın manevralarını içerir.
1961 Ankara'da Uçak Kazası 00:53
1961 Ankara'da Uçak Kazası 2.707 izlenme - 7 yıl önce Haberlerin sinema salonlarında gösterimden önce verildiği yıllarda İngiliz haber ajansının arşivinden Ankara'da yaşanan F-27 tipi uçağın alçalma hatası ile düşmesi ve sonucunda 4 mürettebat ve 24 yolcu hayatını yitirmesine sebep olan kazanın görüntüleri.
Test Sırasında Düşen F-14 (1971) 01:00
Test Sırasında Düşen F-14 (1971) 2.505 izlenme - 6 yıl önce hala kullanılan f-16 ların abisi A.B.D'li Lockheed Martin 'in ürettiği F-14 ün test sırasında düşüşü, alevin içine düşselerde ikiside kurtulmuş.
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 2.667 izlenme - 7 yıl önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Menderes İyileşti - Menderes Fit Again (1959) 01:33
Menderes İyileşti - Menderes Fit Again (1959) 1.618 izlenme - 6 yıl önce 1959 yılının Şubat ayında Başbakan Adnan Menderes Kıbrıs görüşmeleri için 21 kişilik bir kafile ile Londra'ya uçtu. Uçak Londra yakınlarında havalimanına inecekken hava şartları nedeniyle ormanlık alana düştü. Yerde 250 metre kadar sürüklendikten sonra her iki kanadı kopmuş ve taklalar atarak parçalanmıştır. Menderes'in ayağı uçağın yarılan tabanına sıkışmış, DP'li Sakarya Milletvekili Rıfat Kadızade onun dışarı çıkmasını sağlamıştı.Olaya tanıklık eden kaza yerinin çevresindeki çifçiler uçaktaki baygın kazazedeleri dışarıya taşımışlar. Olay yerine gelen Tony Bailey isimli çiftçi ve hemşire eşi Margaret, o sırada Menderes'i takım elbisesi çamur ve kana bulanmış bir şekilde çalıların üzerinde otururken buldular. Menderes, İngilizce olarak, hiçbir şeyi olmadığını söyledi ve uçaktakilere yardım etmelerini istedi. Tony Bailey uçaktakilere yardım etmeye giderken eşi de kazazede Adnan Menderes'e göz kulak olmak için orada kaldı ve bilincini açık tutmak için uğraştığı kazazedeyi çimenlerin üzerine yatırdı. Margaret "Siz kimsiniz ve bu uçak hangi ülkeye ait?" sorusunu sorunca, "Türkiye başbakanıyım. Uçaktakiler de benimle birlikte Londra'daki Kıbrıs görüşmelerine gelen Türk delegasyonudur" yanıtını aldı. Çift, Menderes ile 2 kişiyi evlerine götürdüler ve tıbbı yardımda bulundular. Daha sonra olay yerine gelen ambulanslarla London Clinic'te tedaviye alındı. Kazada bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu 14 kişi ölmüş, 7 kişi ise kurtulmuştur.Menderes, Kıbrıs Cumhuriyeti'ni kuracak antlaşmayı hasta yatağında imzalamış, Mart ayı başında da taburcu olmuştur. Görüntüler ise British Pathe arşivinden Menderes'in taburcu olduktan sonra hastahanede yakın koruması Kazım Nefes ve Oakland Park çiftiğinde kendisini kurtaran Bailey çiftine yaptığı teşekkür ziyaretine aittir. Spiker Menderes'in çifti Türkiye'ye davet ettiğini belirtiyor. ''Menderes Fit Again''© British Pathe
Rusya'da Uçak Faciası 01:52
Rusya'da Uçak Faciası 1.260 izlenme - 3 yıl önce
1963 Ankara Uçak Kazası Felaketi 28:55
1963 Ankara Uçak Kazası Felaketi 522 izlenme - 3 yıl önce 1963 yılında esrarengiz hikayeler barındıran Lefkoşa - Ankara seferini yapan uçak Ulus'ta düştü. Düşüşün sebebi iki uçağın havada çarpışması. Uçakta 28 kişi vefat ederken, Ulus'ta 130'un üzerinde insan vefat etti.
Uçak Kazası Raporu - Tenerife Kazası 46:50
Uçak Kazası Raporu - Tenerife Kazası 639 izlenme - 4 yıl önce Tenerife faciası, 27 Mart 1977 tarihinde, İspanya'nın Tenerife Adasında bulunan Los Rodeos Havalimanı'nda iki Boeing 747 uçağının yerde çarpışmasıyla oluşmuş kazadır. Dünya havacılık tarihinin bu en büyük kazasında 583 kişi hayatını kaybetmiştir. Havacılıktaki en büyük uçak kazası yerde gerçekleşmiştir.
Uçak Kazası Photoshop'la nasıl yapılır? 07:19
Uçak Kazası Photoshop'la nasıl yapılır? 1.271 izlenme - 10 yıl önce Uçak Kazası Photoshop'la nasıl yapılır?
231 Yolcu Taşıyan Uçağın Motoru Havada Patladı 01:30
231 Yolcu Taşıyan Uçağın Motoru Havada Patladı 152 izlenme - 1 yıl önce ABD'de 231 ve 10 mürettebatın bulunduğu United Airlines'a ait Boeing 777-200 tipi yolcu uçağı bir felaketin eşiğinden döndü. Honolulu'ya giden uçağın sağ motoru havada patladı. Patlayan parçalar Colorado'daki bir evin üzerine düşerken havada panik yaşandı.
Ankara 1966 .görüntüleri (Meydan Köpeği Filminden) 13:12
Ankara 1966 .görüntüleri (Meydan Köpeği Filminden) 1.310 izlenme - 6 yıl önce 1963 Ankara Uçak kazası ve cenaze töreninin ilk kez görüntüleri. Ankara Kalesi ve Ankara Genelevi ile Dışkapı SSK Hastanesinin görüntüleri. Yılmaz Duru'nun 1966 yapımı Meydan köpeği filminden. hastane girişindeki veterinerlik fakültesi görülüyor...
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 43:14
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 872 izlenme - 5 yıl önce National Geographic TV'nin beğenerek izlediğiniz Uçak kazası Raporu belgesel serisine çok benzer bir seri olan Felaket Anları belgesel serisinin bir parçası olan Pistte Korkunç Çarpışma Uçak Kazası belgeseli Nat Geo TV tarafından Büyük Uçak Kazaları adıyla tekrar yayınlandı ve burada 21 dakika değil 43 dakika olarak yayınlanan belgeseli sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Kuyruğu Yere Çarpan THY Uçağı 01:17
Kuyruğu Yere Çarpan THY Uçağı 1.353 izlenme - 7 yıl önce Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Malaga seferini yapan Boeing 737-900ER tipi uçağı, Malaga havaalanına iniş sırasında kuyruğunu vurdu. Dün saat 13:50 sıralarında meydana gelen olay, bir “plane spotter” (uçak fotoğrafçısı) tarafından görüntülendi. Allah Korumuş.