Hoşgeldiniz!

üçüncü köprü

3. Köprü Yapılsın mı Yapılmasın mı - Cevizkıran 04:59
3. Köprü Yapılsın mı Yapılmasın mı - Cevizkıran 4.958 izlenme - 2 yıl önce Dikkat şahan çıkabilir programından cevizkıran bölüme ait bir skeç. Programın konuğu bu sefer ayşe özgün. özellikle 1:00 izlemenizi tavsiye ederim.
Isengard - Anadolu'da Muhafazakâr Talan ve Bilanço 18:16
Isengard - Anadolu'da Muhafazakâr Talan ve Bilanço 5.309 izlenme - 2 yıl önce https://www.indiegogo.com/projects/is... Anadolu’nun yaşadığı bu talan ve haramiliğin bilançosunu daha net gözler önüne sermek için tamamı hava çekimlerinden oluşan ve 30a yakın ili kapsayan bir belgesel çekmek istiyoruz. Pahalı bir teknik olan havadan görüntüleme yöntemi maliyetli olmasına rağmen etkisi çok daha çarpıcı ve akıllarda iz bırakan kareler yakalamak konusunda gayet başarılı… Finike’deki katliamları görüntüleyip facebookta paylaşan taş ocakları il mücadele platformu sözcüsü Ali Ulvi Büyüknohutçu’ya taş ocaklarını işleten şirketlerin açtığı 100 bin liralık maddi tazminat davası gibi hukuki yaptırımları henüz hesaba katmamış olsak da bütçeyi olabildiğince kısarak hesapladık. Bu kısa başlangıç için dahi üç kez jandarma tarafından gözaltına alındığımızı da düşünürsek proje devam ederken avukat arkadaşların ayrı bir desteğine de ihtiyacımız olabilir. Yalnızca maddi destek vererek değil bu projeyi paylaşarak, sosyal mecrada dillendirerek de filmin yapımcılığından sorumlu sayılabilirsiniz. Daha çok insana ulaşabilmemiz, kısa da olsa bu başlangıçtaki görüntülerden halkı haberdar edebilmemiz için bol bol paylaşım yapmak en etkili destek olacaktır.  Zorba iktidara gönül vermiş seçmeni tatlı rüyasından edebilmemiz, en azından bu akıl tutulmasını tarihe not düşebilmemiz için bağışlarınızı bekliyoruz. Desteklerinizle ortaya çıkacak bu kolektif hafıza ürünü proje tamamlandığı zaman internetten ücretsiz olarak seyredilebilecek ve devamında gelecek benzer çalışmalar için kapı aralayacaksınız. Sokaktan siyasete uzanan mücadelenin en etkili olabileceği alandayız ve organize olursak Anadolu'nun çığlığını kulaklarını tıkamış sakinlerine duyurabiliriz. Sosyal medyada dağınık fotoğraflar, iletiler, videolar halinde denk geldiğimiz kıyım zincirini derli toplu ve çok daha net gözler önüne serecek bu belgesel; bir cenneti nasıl kaybettik ya da kaybın eşiğinden nasıl geri döndürdük noktasında bir kilometre taşı olacaktır. Gelin bir film çekelim ve bu öylesine bir film olmasın, birilerini epey huzursuz etsin; dileyelim ki bir zamanlar yeşil ve latif olan Anadolu'nun intikamına kapı aralasın… https://www.indiegogo.com/projects/isengard-anadolu-da-muhafazakar-talan-ve-bilanco/
Üçüncü Köprü Çalışmalarında Viyadük İskelesi Çöktü 03:37
Üçüncü Köprü Çalışmalarında Viyadük İskelesi Çöktü 2.823 izlenme - 4 yıl önce Beykoz tarafındaki çevre yolunu 3. köprüye bağlayan viyadük inşaatı çalışmasında iskele çöktü. İlk belirlemelere göre göçükte 2 kişi hayatını kaybetti.Ekiplerin kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bazı işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerine mahsur kaldı.
Günün Ekonomisi - 29 Ağustos 2016 13:59
Günün Ekonomisi - 29 Ağustos 2016 943 izlenme - 1 yıl önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir  (2012 - 93 dk) 01:33:26
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (2012 - 93 dk) 133 izlenme - 2 yıl önce Her açıdan gittikçe büyüyen, ne büyümesi ne de nüfus artışı durdurulamayan bir şehir İstanbul. 1980'de yapılan ilk metropolitan planlamasında kentin kaldırabileceği nüfus 5 milyon olarak belirlenmişken bugün İstanbul 15 milyonu aşan nüfusuyla, halen önlemeyen bir artışın ve iştah kabartan yeni uydu kentlerin merkezi konumunda. İmre Azem imza attığı bu ilk uzun metrajlı belgeselinde, seyircileri yıkık gecekondu mahallelerinden gökdelenlerin zirvesine, son yılların büyük projesi Marmaray'dan ihale aşamasındaki üçüncü köprü projesine kadar İstanbul'un yeni rant mekanlarını, ve tüm bu senaryolar arasına sıkışan kent insanlarını beyazperdeye taşıyor. 2011 Saraybosna İnsan Hakları Ödülü'ne layık görülen film gezdiği çeşitli festivallerden sonra ticari vizyonda da gösterime girecek
Çipli Leyleklerin Göç Hareketleri 01:00
Çipli Leyleklerin Göç Hareketleri 125 izlenme - 2 yıl önce Çipli leylekler ve göç hareketleri. Anadolu'nun ve İstanbul'un kuş göçlerinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu görebilirsiniz. Yaban kazlarının İstanbul semalarını hareketlendirdiği şu günlerde tüm göçebe kuşlar için gelsin.
Ormanda Koşuşturmaca 03:47
Ormanda Koşuşturmaca 70 izlenme - 2 yıl önce Elinoğlu bizim gibi, ''Köprü yapacağım'' diyerek ormanları katletmiyor. Ormana yapmış bir saray yavrusu, köpeği de salmış çayıra ama çevrede doğal hayat da olabildiğince akıp gitmekte. Bir geyik, bahçe demirlerinin çevresinde dolaşırken, bahçedeki köpeği görüyor. Başta her iki taraf da ''Bu yabancı kim?'' diyerek birbirlerinden biraz tırssalar da sonra kuyruklar oynamaya başlıyor ve koşuşturmaca, saklambaç, elim sende... Hipnotize etkili, tekrarlı videolardan.
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (Fragman) 11:12
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (Fragman) 62 izlenme - 3 yıl önce İstanbul'da sadece "2" salonda gösterime giren bu film İstanbul'un karanlık geleceğini gayet güzel anlatmakta konuklar ise mimarlar, çevre mühendisleri, şehir planlama uzmanları vs... Film; Yapılacak 3. köprüden, çarpık kentleşmeye; rant arazilerden, eğitim ve sağlık sorunlarına, su kaynaklarına, tarihine nice aslında "önemli" konuya parmak basmış. İmkanınız varsa izleyin derim. Filmimizin yönetmeni: İmre Azem
3. Köprü temeli duayla mehter marşıyla atıldı 05:07
3. Köprü temeli duayla mehter marşıyla atıldı 54 izlenme - 4 yıl önce 3. Köprü temeli duayla mehter marşıyla atıldı İstanbul Boğazı üzerindeki üçüncü köprünün temeli duayla, mehter marşıyla atıldı
 Kuzey Marmara 3.köprü Şantiyesi Sular Altında 01:42
Kuzey Marmara 3.köprü Şantiyesi Sular Altında 6 izlenme - 2 yıl önce Beykoz Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı.