Hoşgeldiniz!

Uğur Kurt

Zonguldak Doktordan Sevgilisine Gözaltı Senaryolu Şoke Eden Evlilik Teklifi 05:23
Zonguldak Doktordan Sevgilisine Gözaltı Senaryolu Şoke Eden Evlilik Teklifi 3.415 izlenme - 10 ay önce Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ndeki özel bir hastanede doktor 41 yaşındaki Uğur Kurt, aynı hastanede hemşire olarak görev yapan sevgilisi 24 yaşındaki Ayşenur Arslan'a ilginç bir evlenme teklifinde bulundu. Dr. Kurt, arkadaşlarıyla hazırladığı senaryo gereği, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınmak istendi. Sevgilisini polislere vermemek için direnen ve gözyaşlarına boğulan Arslan, nişan yüzüğünü gösteren Dr. Kurt'un 'Benimle evlenir misin?' sorusuna ağlayarak 'Evet' yanıtı verdi.
Uğur Kurt'un Vurulma Anı 01:43
Uğur Kurt'un Vurulma Anı 11.428 izlenme - 4 yıl önce Katıldığı cenaze töreninde polisin attığı kurşunla vurulan Kurt şoför olarak çalışıyordu. Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında yaralanan Uğur Kurt'un hastaneye gelen yakınları, doktorların yaralanmaya boğaza isabet eden kurşunun yol açtığını söyledi. Kurt'un Cemevi'ndeki bir cenaze törenine katılmak için bölgeye gittiği ve bu sırada Cemevi'nin bahçesinde vurulduğu öğrenildi. Olaylar sırasında yakında bulunan cemevinde de bir cenaze vardı. Törene katılan kalabalıktan "Bir kişi vuruldu" sesleri yükseldi. Polisin açtığı ateş nedeniyle vurulan 30 yaşındaki Uğur Kurt kanlar içinde Cemevi avlusuna yığıldı. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Uğur Kurt'un 30 yaşında olduğu ve Beyoğlu Belediyesi'nde çalıştığı kaydedildi.
Abluka Alarm Yalnızlık İki Satır. 04:49
Abluka Alarm Yalnızlık İki Satır. 5.622 izlenme - 10 yıl önce çok kısa bir sürede samsunda çekimni yaptığımız video klip.
Okmeydanı'nda Olaylı Protesto:1 Ölü, 9 Yaralı 00:50
Okmeydanı'nda Olaylı Protesto:1 Ölü, 9 Yaralı 1.249 izlenme - 4 yıl önce İstanbul’da Soma faciası ve Gezi olaylarında yaralandıktan sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan için yapılan izinsiz gösteri olaylı bitti. Okmeydanı’nda küçük bir grubun polise molotof kokteyli atarak saldırmasının ardından olaylar büyüdü. Çınar sokakta bir cenaze törenine katılan Uğur Kurt nereden geldiği bilinmeyen kurşunla başından vuruldu. Hemen hastaneye kaldırılan 30 yaşındaki Kurt, tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Can kaybının ardından protestocular ile polis arasındaki gerginlik iyice arttı. Yürüyüşe geçen protestocuları polis durdurdu. Göstericiler ise polise 3 tane el yapımı boru tipi parça tesirli bomba attı. Patlayan bombalar nedeniyle 7 polis ve 1’i ağır, 2 sivil yaralandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, olayın sorumluları hakkında inceleme yapılarak adalet karşısına çıkarılacağını söyledi. Arınç şunları söyledi: “Okmeydanı’nda, İTO Lisesi’nde emniyetin kayıtlarına göre, eğitim-öğretimi durdurmak ve okulu işgal etmek amacıyla yüzleri maskeli ve molotoflu bir grup gelir. O sırada polisin kullandığı şortland aracına molotofkokteyli atılıyor, araçtaki iki polisimiz ağır yaralanıyor. Arkada başka bir şortland aracı, bu öndeki polisleri korumak amacıyla bulunurken. Araç yanıyor ve içindekiler de yaralı durumda olaya müdahale ediyorlar. Bu sırada bir çatışma yaşanıyor. Çatışma yerinde ve çatışan grupların içerisinde olmayan Uğur Kurt isimli yurttaşımız. Hemen oraya zannediyorum yüz metre kadar olduğu söyleniyor. Cemevinde bir arkadaşının annesinin cenazesine katılmak üzere gelen ve dışarıda bekleyen, olayları dışarıdan gözlemleyen bir arkadaşımız başından bir kurşunla yaralanıyor. Hastaneye kaldırılıyor.”
Uğur Kurt'u Öldüren Silah Polisinmiş 00:39
Uğur Kurt'u Öldüren Silah Polisinmiş 1.189 izlenme - 4 yıl önce Uğur Kurt'un Okmeydanı Cemevi'nde bir cenaze törenine katılmak için beklerken silahla vurularak öldürülmesine ilişkin soruşturmada, Kurt'u öldüren silahın polise ait olduğu belirlendi. Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. 14 SİLAHTAN 1'İ BELİRLENDİ Soruşturma kapsamında olay yerinde görev yapan 14 polisin silahına el konuldu. 23 Mayıs'ta el konulan 14 silah, Adli Tıp Kurumu'nda balistik incelemeye alındı. Yapılan incelemenin ardından silahın polislere ait olan 14 silahtan biri olduğu belirlendi. RAPOR ADLİ TIP KURUMU'NDAN Adli Tıp Kurumu hazırladığı raporu soruşturma savcılığına gönderdi. Şüphelinin polis olması ve olayın görev sırasında gerçekleşmesi nedeniyle İstanbul Valiliği'nden soruşturma yürütülmesi için izin istendi.
Uğur Kurt'un Vurulma Anı! 01:43
Uğur Kurt'un Vurulma Anı! 957 izlenme - 3 yıl önce Okmeydanı'nda Berkin Elvan ve Soma için yapılan eylemde polis kurşunuyla başından vurulan Uğur Kurt'un vurulma anı!
Uğur Kurt'un Vurulma Anı 01:43
Uğur Kurt'un Vurulma Anı 572 izlenme - 4 yıl önce Http://www.soledebiyat.com https://twitter.com/sol_edebiyat https://www.facebook.com/soledebiyatcom
Olaylar Sırasında Uğur Kurt'un Vurulma Anı! 00:52
Olaylar Sırasında Uğur Kurt'un Vurulma Anı! 347 izlenme - 4 yıl önce Okmeydanı olaylarında, Uğur Kurt'un vurulduğu anlar..
Uğur Kurt'un Ablası - Eylem Yapmasaydınız Ölmeyecekti 00:49
Uğur Kurt'un Ablası - Eylem Yapmasaydınız Ölmeyecekti 140 izlenme - 3 yıl önce Okmeydanı'ndaki eylemler sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ablası, cenaze töreninde slogan atan kalabalığa tepki gösterdi. Okmeydanı'ndaki eylemler sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ablası, cenaze töreninde slogan atan kalabalığa tepki göstererek, "Hep sizin yüzünüzden oluyor zaten. Eylem yapmasaydınız benim kardeşime hiçbir şey olmayacaktı" dedi...
Okmeydanı'nda Uğur Kurt'un Vurulduğu Görüntüler 2 01:24
Okmeydanı'nda Uğur Kurt'un Vurulduğu Görüntüler 2 202 izlenme - 3 yıl önce Efendilerinin dediklerinin dışına çıkmayan,halka hizmet edecekken yalakalık yapan sayın şerefsiz polis beyler Okmeydanın'da hükümeti protesto eden Uğur Kurt'u ensesinden vurdu.Yine yaptı yapacağını..
 Uğur Kurt'un Ablası - Eylem Yapmasaydınız Ölmeyecekti 00:49
Uğur Kurt'un Ablası - Eylem Yapmasaydınız Ölmeyecekti 69 izlenme - 4 yıl önce Okmeydanı'ndaki eylemler sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ablası, cenaze töreninde slogan atan kalabalığa tepki gösterdi. Okmeydanı'ndaki eylemler sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ablası, cenaze töreninde slogan atan kalabalığa tepki göstererek, "Hep sizin yüzünüzden oluyor zaten. Eylem yapmasaydınız benim kardeşime hiçbir şey olmayacaktı" dedi...
Uğur Kurt -Senin İçin 04:32
Uğur Kurt -Senin İçin 59 izlenme - 3 yıl önce Garip derki neyleyeyim,Derdimi kime söyleyeyim can vermeden gel göreyim,öleceğim senin için,ibadetim senin için,hayellerim senin için,senin için
Bülent Arınç‘tan Uğur Kurt ve Okmeydanı Açıklaması 04:42
Bülent Arınç‘tan Uğur Kurt ve Okmeydanı Açıklaması 87 izlenme - 4 yıl önce Bülent Arınç‘tan Okmeydanı Açıklaması Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Okmeydanı'nda cemevinin önünde Uğur Kurt'un başından vurulması olayıyla ilgili İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü'nden bilgi aldığını belirterek, "Olayla ilgili savcılığın el koyduğunu, polislerin kullandığı silahların balistik muayenesinin yapılacağını ve bu şahsın başındaki kurşunun tespit edilerek sorumlular hakkında derhal tahkikatın sonuçlandırılacağını ifade ettiler" dedi.
Başbakan Erdoğan: Polis Nasıl Sabrediyor Anlayamıyorum 00:55
Başbakan Erdoğan: Polis Nasıl Sabrediyor Anlayamıyorum 78 izlenme - 4 yıl önce Erdoğan partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: “Hiç kaza olmaz” diye bir anlayışa doğru demek yanlış olur. Sadece maden kazası için demiyorum, her şey için geçerli. Hayat risklerle doludur, istediğiniz gibi testler yapın kaza oranını minimize etmek en ideal olanıdır. Ama sıfırlamak dünyanın hiçbir yerinde mümkün değildir. Maden ocakları riski en yüksek olan alanlardır. Bundan sonraki takipler çok daha fazla olacak. Araştırma komisyonu kuruldu. Yeni acıların yaşanmaması için çalışıyoruz Yüreklerimizi dağlayan Soma faciası milletimize kardeş olma şuurumuzu hissettirdi. En son Van depreminde acılarımızı paylaşmıştık, herkes seferber olmuştu. Soma’da da 77 milyon tek yürek oldu. “SOMA’YI DA BİLMEZLER, HARİTADA YERİNİ BİLE BİLMEZLER” Artık 12 yıl önceki Türkiye yok. Sırbistan’a bile el uzatan bir Türkiye var. Bu Somali’ye, Sırbistan’a el uzatmamıza tepki gösterenler inanın. Soma’yı da bilmezler, haritada yerini bile bilmezler. Dünyayı kendi oturdukları semtten ibaret bilirler. Lüks kafelerde otururlar, deniz gören yalılarında boğaza nazır villalarında otururlar . Ellerinde akıllı telefonlarıyla ahkam keserler, yalan söylerler. Twitter’da attıkları tweet gündem listesine girmiyorsa bunlar için hiçbir konu önemli değildir. Bunlar kendileri 140 karakter yazınca dünyayı kurtaran adam zannederler. Bir yoksul ailenin sofrasına diz kurup oturamazlar. Bugün Bosna’ya sırtını dönersen, yarın sana sahip çıkacak kardeş bulamazsın. Yoksulluğun coğrafyası yoktur. “BUNLAR SADECE VARSIN DEMLENSİNLER” Ecdadımız gerçekten güzel yapmış. Buralardan Hint yarımadasına donanmalar gönderen bir ecdadımız varsa biz o yolda ilerleriz. İstanbul’un Anadolu yakasında duvarlara zulüm 1453’te başladı diye yazan ve yazanları destekleten bir zihniyet bizi anlayamaz. Kömürle, madenle sadece eline istismar malzemesi çıktığında ilgilenenler bizi anlayamaz. Birileri ölünce, ellerini ovuşturan bir zihniyet bizi anlayamaz. Kömürün çilesini çeken biziz, en zor işlerde ölümle burun buruna çalışan biziz. Biz oralardan geliyoruz, her an zaten oralardayız. Başbakanınız kömür ocaklarına inmiş bir başbakandır. Bakanlarım da kömür ocaklarına inmişlerdir, onlarla yemek yiyen bir ekibiz biz. Bunlar sadece varsın demlensinler, kendilerine gelen yanlış bilgilerle bizi yargılasınlar. Çıkmışlar bazı vekiller oturma eylemi yapıyorlar. Oturun oturun, devam edin, sizin hayatınız zaten oturmakla geçti zaten. Zaten böyle devam ettiğiniz için bir yere varamıyorsunuz. ‘BÜTÜN ÖNLEMLERİMİZİ ALALIM SONRA İŞİNİZE BAŞLAYACAKSINIZ’ DEDİM Maden ocaklarına bizde olmayan gerekli teknolojileri getireceğiz. Dışarıda öyle bir hava estiriliyor ki… İşçi arkadaşlarımız ne zaman işimize geri döneceğiz diyorlar. Bütün önlemlerimiz”i alalım sonra işinize başlayacaksınız dedim. “Onlara müstehaktır diyen köşe yazarlarının insanlıktan nasibi olabilir mi? Bunlar da ne insanlık ne vicdan var. Onu gazetesinin köşesinde yazdıranda da vicdan yok ki. Başka bir yazarda güya bayan. Ne şehittir, ne gazi ardından Niyazi diyor… Güya kadın… Hani kadın hakları dernekleri, başka bir şey olsa ayağa kalkıyorsunuz. Neden ayağa kalkıp bunların yüzüne tükürmüyorsunuz? 301 şehidimize bu hakareti edenler, 77 milyonun yüzüne tükürmesi gereken insanlarıdır. 301 kardeşimizin ailelerinin bunlara dava açması lazım. 50 kadar dava açan var ama hepsinin açması lazım. Yine bir bayan Soma’ya yardım etmeyin diyor, bunların evi var diyor. Sen kimsin ya sen kimsin? Sen de zaten vicdan yok. Üflüyorsun, üfleniyorsun, üfürüyorsun kurulu tezgahında. Bunların en ücret aldığını nasıl bir hayat sürdüğünü biliyor musunuz? AKP’ye oy verdiler, başlarını musibet geldi diyor bir terbiyesiz. Allah’ın iradesini kendinde görecek kadar aşağılık birisi. Sen bunu nasıl söylersin. Yaşanan her musibet bir siyasi irade sebebi öyle mi? Sormak lazım acaba siz önceki musibetlerde oylarınızı kime. Bunlar ne akılsız, ne densiz adamlar ya… Ellerinde kalem gidiyorlar. Ama zihniyet bu, anlayış bu. Bütün mesele ‘kılavuzu karga olanın’ meselesi. Kargaya da hakaret etmeyelim… “DAHA FAZLA SUSACAK DEĞİLİZ” 301 şehidimizin acısı tazeyken sustuk. Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik dedik. Ama kimse kusura bakmazsın daha fazla susacak değiliz. Soma’yı bahane edip kıran, dökenler karşısında yine susmayacağız. Daha dün yine olaylar oldu. Neymiş Berkin Elvan’ı anmak için törenler düzenleyeceklermiş. Her ölüm hadisesinde bir tören mi düzenleyeceğiz. Ölmüştür geçmiştir. Ama Kılıçdaroğlu’na göre ölen bir gencimiz veya çocuğumuz. Dürüst ol dürüst. Resimlerle kayıtlarla hepsi ortada. Ama o yavruyu aldatanlar da suçlu. Bir Molotof polis aracının içine düştü. Yandılar, hastanede tedavi altındalar. “POLİS ELİ KOLU BAĞLI MI KALACAK” Bütün bu araçların üzerine bu teröristler camları kırmaya çalışıyorlar. Polis eli kolu bağlı mı kalacak, bir şey yapmayacak mı? Nasıl sabrediyorlar anlayamıyorum. Hiçbir medya yaralanan polislerin durumu ne olacak demiyor. BAZILARI DA “BAŞBAKANIM ALMANYA’YA GİTMEYİN” DİYORLAR İkide bir malum bir vekili vardır bunların, Tunceli milletvekili… Okmeydanı SSK’ya gitmiş terörize etme derdinde… Biz 301 şehidimizin acısı tazeyken sustuk. İşte bakın aynen bu mantık şu anda yarın Almanya’ya yapacağım ziyaret öncesi çok manidar şekilde. oranın da terörize edilmesine gayret ediyorlar. Bazıları da “Başbakanım Almanya’ya gitmeyin” diyorlar. Kusura bakmayın biz oraya gideriz. Bize o aklı verenler, o aklı kendilerine saklasınlar. Orada eğlence olmayacak sadece düşünceler yansıyacak. Diyanet’ten de alınacak destekle hatimler indirilecek. Konuşmalarımız yapıp akşam döneceğiz. Rahatsızlık duyanlar içerideki maşalarını yola çıkardılar. İçeride ve dışarıda maşalar tarafından çeşitli bahanelerle saldırılar diri tutulmaya çalışılıyor. Bu saldırıların şahsıma yönelik olduğunu düşünenler varsa yanılgı içerisindeler. Bütün bu saldırılar artık tartışmasız şekilde bu millete ve değerlerine yönelik saldırılardır. “ARKASINDAN KONUŞMADIM YÜZÜNE SÖYLEDİM” Gerilimin tarafı olmayacağız. Gerilim üretmek isteyenlere boynumuz eğmeyeceğiz. Biz sandığa inandık. Dün TOBB’da karşımda oturuyordu beyefendi. Arkasından konuşmadım yüzüne söyledim. Buyurun dedim taraf burada Anayasa çalışmaları için. İkimizin oylarım yetiyor buna dedim. Hadi gelin yapın. Karşımda duracak ya beyefendi. Orada yine manevra yaptı. Çıktı yine farklı konuştu. Bizim böyle bir sözümüz var dedi. Yalan söyleme, söz atılan imzadır. O da demiş ki yok sivil olacak. Sevsinler seni. Ya dürüst konuş be. Zaten siz bunlara alışmışsınız hayatınızda bir kere gördünüz. Siz o İsmet İnönü’yü bu ülkede cumhurbaşkanı yaptınız. “ÜZÜLME KILIÇDAROĞLU ÇALIŞ SENİN DE OLUR” Onlar geleceklerinden korkuyorlar çünkü bu halk artık kendi cumhurbaşkanını kendi seçecek. Bunlar bu ülkede artık bize makam kalmaz diye düşünüyorlar sanırım. Üzülme Kılıçdaroğlu çalış senin de olur ya ne yapayım.
Uğur Kurt'un Ölümü İle İlgili 20 Polisin Silahına El Konuldu 00:41
Uğur Kurt'un Ölümü İle İlgili 20 Polisin Silahına El Konuldu 76 izlenme - 4 yıl önce Uğur Kurt'un cemevi bahçesinde öldürülmesiyle ilgili Okmeydanı'daki görevli 20 polisin silahına balistik inceleme için el konuldu. İstanbul Okmeydanı'nda çıkan olaylarda, cemevi bahçesinde cenaze beklerken boynuna gelen kurşunla hayatını kaybeden Uğur Kurt'u öldüren merminin çıktığı tabancayı bulmak için başlatılan idari ve adli soruşturmada, olayın yaşandığı bölgede görev yapan 20 polisin tabancasına balistik inceleme için el konuldu ve Polis Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi. ARINÇ SÖYLEMİŞTİ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, olayın olduğu perşembe günü yaptığı açıklamada, "Polislerin kullandığı silahların balistik muayenesinin yapılacağını ve Uğur Kurt'un başındaki kurşunun tespit edilerek sorumlular hakkında takibatın sonuçlanacağını" söylemişti. CEMEVİNDE CENAZEDEYDİ Olay perşembe günü, Okmeydanı'nda Haklar Derneği'nin Gezi protestoları sırasında başından gaz kapsülüyle vurularak ölen Berkin Elvan ve Soma'daki maden faciası için düzenlediği gösteri sırasında meydana geldi. Okmeydanı'nda düzenlenen gösteriye polis gazla müdahale etmiş, göstericilerin attığı bir molotofkokteylinin isabet ettiği zırhlı polis aracının alev almasının ardından polis ateş açmıştı. Açılan ateşte Okmeydanı'ndaki cemevinde bir cenazeye katılan Uğur Kurt boynundan vurularak ağır yaralanmış, akşam saatlerinde de hayatını kaybetmişti. Kurt'un vurulma anı bir güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu olaylar sırasında silah kullanıldığını söylemiş, "Elbette kullanılan bir silah var. Medyaya da yansıyan silahlı görüntüler var. Bütün bu çerçevede bütün detaylarıyla hem adli hem idari incelemeler yapılacak." demişti. İSTANBUL GENELİNDE TÖRENLER YAPILACAK Boynundan kurşunla vurulup ölen Uğur Kurt için Alevi örgütleri İstanbul genelinde farklı noktalardaki cemevlerinde tören yapacak. ASIL TÖREN VURULDUĞU CEMEVİNDE Asıl tören Okmeydanı'nda Uğur Kurt'un vurulduğu cemevinde yapılıyor. Aile saat 17.00'da cenazeyi memleketleri Sivas'ın Hafik ilçesi Üzeyir köyüne götürecek.
Artık Bizi Tutan Hiçbir Şey Yok! 00:41
Artık Bizi Tutan Hiçbir Şey Yok! 38 izlenme - 3 yıl önce Günler ağır, günler ölüm haberleriyle geliyor. İşin en kötüsü de döktükleri kan yanlarına kâr kalıyor, terfiler arttırılıp primler veriliyor. Yerin altındakileri canlı canlı toprağa gömüp işin fıtratında var diyen, yerin üstündekileri ise ya eşek gibi yaşarsınız ya da sokak ortasında beynini sokağa akıtırım diyen devlete olan güvenin sıfırlandığı bu günlerde, Uğur Kurt'un cenazesinde bir yakınının ülkedeki adalet sistemi hakkında neler düşündüğünü izliyoruz.