Hoşgeldiniz!

uludağ üniversitesi

Yerli Elektrikli Otomobil: Ulumak 03:07
Yerli Elektrikli Otomobil: Ulumak 3.581 izlenme - 4 hafta önce Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin TÜBİTAK desteğiyle hayata geçirdiği yerli elektrikli otomobil 'ulumak' öğrenciler tarafından tanıtıldı. Araç 8 saatte tamamen şarj oluyor, 80 km hıza ulaşabiliyor.İşte ayrıntılar.
Uludağ Üniversitesi 16:02
Uludağ Üniversitesi 3.825 izlenme - 6 yıl önce uludağ üniversitesi kampüs tanıtım videosu
Eshab Sacide Vakası - Balıkesir & Uludağ Üniversitesi 00:56
Eshab Sacide Vakası - Balıkesir & Uludağ Üniversitesi 450 izlenme - 2 yıl önce Videomuz 2001 yılına ait. Hikayesi ise Balıkesir Uludağ Üniversitesinde bulunun 2 bölüm arasındaki husumet ile ilgilidir. Btioyo'dan Eshap adında bir delikanlı MMF'den Sacide adında bir genç kızı hamile bırakınca birbiriyle devamlı didişen iki bölümden Btioyo'ya deplasmanda önemli bir 3 puan kazandırmıştır. Ayrıca günümüzde dahi nice ulu basketbol takımları halen seyirci bulamazken o zaman ki Btioyo tribunleri taktiri hak etmektedir. Küçük bir not : BTİOYO balıkesir turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksek okulu nun kısatılışıdır. MMF ise mühendislik-mimarlık fakültesi demektir.
Fahir Atakoğlu - Lal (Sarı Zeybek Farklı Tarz) 05:51
Fahir Atakoğlu - Lal (Sarı Zeybek Farklı Tarz) 226 izlenme - 12 ay önce Atatürk'ün belgesellerinde çalan "Sarızeybek" diye bildiğimiz müziktir. Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi G.S.E.B Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korusu Orkestra Şefi: Kıvanç TEPE Koro Şefi: Çiğdem YİĞİT Konsermaister: Volkan GÜLEÇ Piyano:Görkem Ediz Arr. Kıvanç Tepe Yıl:2012 Yer:Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi Bursa/TÜRKİYE
Uludağ Üniversitesi Tanıtım 16:02
Uludağ Üniversitesi Tanıtım 700 izlenme - 6 yıl önce
Bengü - Sarışınım - Uludağ Üniversitesi Şenlik'13 02:30
Bengü - Sarışınım - Uludağ Üniversitesi Şenlik'13 731 izlenme - 3 yıl önce Bengü - Sarışınım (Uludağ Üniversitesi Şenlik'13) Şarkı Sözleri: Bir eda bir çalım aldın başını gittin Ne kadar masum bir şeyi terkettin Avunurken olur olmaz aşklarla Seni hem sevdim, hem senden nefret ettim Ne sen unuttun, ne ben unuttum Aldatma kendini gel Yanıyor içim eriyor içim Eskisindende beter Gel gel sarışınım gel Gel sana aşığım gel Gel gel gün ışığım gel Gel çok karışığım gel Bir ateş ki alev alev yanar içimde Saçının kokusu kaldı ellerimde Yatağımda deli gibi döner dururum Dolaşır sanki hayalin hala tenimde
Uludağ Üniversitesi Yemekhanesinde Ses Çıkarma Eylemi 01:55
Uludağ Üniversitesi Yemekhanesinde Ses Çıkarma Eylemi 150 izlenme - 2 yıl önce Uludağ Üniversitesi'nde üniversiteliler yemekhanedeki talepleri için yürüttükleri mücadele kapsamında her gün saat 12.30'da yemekhanede ses çıkarma eylemi yapıyorlar. Üniversitelilerin 5 temel talebi üzerine başlatılan kampanyada kampüsün pek çok yerinde açılan imza stantlarına yoğun ilgi vardı. 2.gününde 2000 imzaya ulaşan imza kampanyasının yanı sıra üniversiteliler her gün saat 12.30’da yemekhanede ses çıkartma eylemleri yapıyorlar. ” Müşteri değil öğrenciyiz! Biz bu yemeği yemeyiz!” sloganıyla başlatılan yemekhane mücadelesinin 5 temel talebi ise şöyle; 1- 2.Öğretim öğrencilerine de yemek çıksın, 2- Fiş uygulaması geri gelsin, 3- Nitelikli ve ucuz yemek istiyoruz, 4- Yemekhaneye engelli geçiş yolu yapılsın, 5- Yemekhanede vejetaryen menü de olsun.
Bengü - Yaralı - Uludağ Üniversitesi Şenlik'13 03:44
Bengü - Yaralı - Uludağ Üniversitesi Şenlik'13 450 izlenme - 3 yıl önce Bengü - Yaralı (Uludağ Üniversitesi Şenlik'13) Şarkı Sözleri: Sormuyor hatırımı, çalmıyor hiç kapımı Hanidir bekliyorum bi haber yok Kalbimde gizli yara, kalmadı aklım Güç bela kendimi dışarı attım Bendeki bu durumu, yakmışım gururunu Buldum da sorununu, yakışmadı çözümü endimden vazgeçerim, her rüzgârdan geçerim Bir tek onun meltemi, bulmuştu şu özümü Öyle bi baktı yüzüme giderken yaralı, yaralı Ben ömrümde bu kadar yıkılmamıştım O an aşk öyle bir tutuşturuyor adamı Ben dünyaya bu kadar sıkışmamıştım Öyle bi baktı yüzüme giderken yaralı, yaralı Ben ömrümde bu kadar yıkılmamıştım O an aşk öyle bir tutuşturuyor adamı Ben dünyaya bu kadar sıkışmamıştım Ben kimseye böyle yakışmamıştım
Araba Küçük çocuğu böyle fırlattı 00:47
Araba Küçük çocuğu böyle fırlattı 199 izlenme - 2 yıl önce Bursa’da, yolun karşısına geçmek isteyen 5 yaşındaki bir çocuğa otomobilin çarpması güvenlik kameralarına yansıdı. Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesinde oturan 5 yaşındaki bir çocuk, koşarak yolun karşısına geçmek isterken aşağıdan süratle gelen otomobili fark etmedi. Otomobilin çarpmasıyla yaklaşık 6 metre ileri fırlayan çocuk, ilk müdahalenin ardından araç şoförünün yardımıyla sağlık ocağına götürüldü. Burada yapılan müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan çocuğun durumunun ağır olduğu öğrenildi. Aynı bölgede yaklaşık 2 ay önce de benzer bir kaza olmuştu. Karşıdan karşıya geçmek isteyen bir çocuğun otomobilin çarpması sonucu 20 metre ileri fırladığı güvenlik kameralarına yansımıştı. Çevre esnaflarından Furkan Arslan, “Bu yolda araçlar süratli seyrediyor. Büyük kazalar meydana geliyor. Yola kasis yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Polis, kazayla alakalı tahkikat başlattı.
Bursa Görükle de Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Eylemi! 02:43
Bursa Görükle de Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Eylemi! 211 izlenme - 3 yıl önce Bursa Görükle de Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinden Taksim Eylemi - 3
Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ve Müzik Öğretmenliği Bölümü Tanıtım 11:21
Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ve Müzik Öğretmenliği Bölümü Tanıtım 125 izlenme - 2 yıl önce TRT Okul kanalında 2014 yılı Ekim ayında yayımlanan Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü tanıtım filmi.
 Yerli Formula aracı pistlerin tozunu attırıyor 03:56
Yerli Formula aracı pistlerin tozunu attırıyor 176 izlenme - 3 yıl önce Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen yüzde 60'ı yerli formula aracı herkesin dikkatini çekiyor. 100 kilometreye 4 saniyede ulaşan Formula aracı, 120 beygirlik gücüyle pistlerin tozunu attırıyor.Uludağ Racing’in yaptığı formula aracı üniversite öğrencilerin yeteneklerini gözler önüne seriyor. Ürettikleri UR01 isimli araçlarıyla geçen yıl temmuz ayında İngiltere’nin Silverstone pistinde boy gösteren ilk Türk takımı olan Uludağ Racing Takımı, tamamen kendi tasarımları olan UR02 adlı yüzde 60 yerli formula aracı üretti. Uludağ Racing Takımı, 120 beygir gücüne sahip 280 kilogram ağırlığındaki UR02 ile pistlerde hünerlerini sergiliyor.Tamamen öğrencilerin tasarımı olan araç, yarışma şartnamesi ve güvenlik tedbirlerine uygun olarak ve yüzde 60 yerli parçalarla imal edildi. UR02, 100 kilometre sürate 4 saniye gibi kısa bir sürede çıkıyor. Takım liderliğini Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi Emre İsa Albak’ın üstlendiği ekipte İlhan Yunus, Eyüp Kılıç, Ceyhan Kibar, Muhammet Balyemez, Batuhan Güler, Emre Ünsal, H. Cihan Eren, Ömer Faruk Kale, İbrahim Kahraman, Atakan Sarıoğlu, Tugay Kara, Şeyma Yardımcı, Mustafa Tüfekçi, Harun Dursun, Yücel Beki, Muaviye Gençöz, Onur Erol, Furkan Ergin ve Anıl Kürkçü görev alıyor. İLK FORMULA ARACI Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen Ar-Ge Bilgilendirme Günlerinde tanıtılan Formula aracı, herkesin takdirini topladı. Araç hakkında bilgiler veren Emre İsa Albak, aracın yüzde 60 yerli olduğunu ve 70 bin liraya mal olduğunu açıkladı. Formula aracının ilk İngiltere pistlerinde yarıştığını anlatan Albak, "Bu sene eylül ayında İtalya'ya gittik. Yarışmaya katılan Türkiye'deki ilk Formula aracıydı. Aracımızı daha da geliştirmek istiyoruz. Bu yüzden araçta geliştirmeler yapıyoruz. Bu araç Formula 1 araçlarının öğrenci versiyonudur. 1981 yılından beri bu araçlar yapılıyor. Diğer ülkelerin önemli bilgi ve birikimleri var. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" dedi. "PİSTİMİZ YOK" Formula aracının pilotu olan üniversite öğrencisi Batuhan Güler ise, yerli bir formula aracını sürmenin kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, "Bu konuda Türkiye'de ilk ve tek üniversiteyiz. En iyi şekilde ülkemizi temsil etmek istiyoruz. Pistimiz yok. Yarışlara okulumuzun içindeki boş alanlarda hazırlanıyoruz. Pist yapılırsa bizim için daha iyi olur" diye konuştu. Yarışma ekibinin danışmanlıklarını Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. İhsan Karamangil, Doç. Dr. Necmettin Kaya, Yrd. Doç. Dr. Gökhan Sevilgen, Doç. Dr. Abdil Kuş, Prof. Dr. Abdülvahap Yiğit ve Prof. Dr. Ferruh Öztürk yapıyor.
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 06:38
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 185 izlenme - 4 yıl önce 'Anadolu Yerli Sığır Irklarının Klonlanması' projesi kapsamında 2 yıl önce Uludağ Üniversitesi'nde dünyaya gelen Nilüfer ve Kiraz isimli klon inekler, anne oldu.
hami mandıralı ts uludağ karadenizliler gecesine geliyor ! 01:35
hami mandıralı ts uludağ karadenizliler gecesine geliyor ! 283 izlenme - 5 yıl önce hami mandıralı ts uludağ karadenizliler gecesine geliyor !
Ludvig van Beethoven Senfoni No.5 Op.67, Do minör / Video1 20:01
Ludvig van Beethoven Senfoni No.5 Op.67, Do minör / Video1 156 izlenme - 2 yıl önce - Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası - Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi - Çağdaş Eğitim Kooperatifi ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası Özel Gecesi, - Uludağ Üniversitesi 40. Yılında, - Ludvig van Beethoven 5. Senfoni, Opus 67, Do minör
Yerli Formula Aracı Pistlerin Tozunu Attırıyor 03:56
Yerli Formula Aracı Pistlerin Tozunu Attırıyor 116 izlenme - 3 yıl önce Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen yüzde 60'ı yerli formula aracı herkesin dikkatini çekiyor.
Uludağ Üniversiteli Ankaragüçlüler Pankart Çalışma 03:36
Uludağ Üniversiteli Ankaragüçlüler Pankart Çalışma 566 izlenme - 8 yıl önce üni g3lüler uğur,rüstem,sefa
Ludvig van Beethoven Senfoni No.5 Op.67, Do minör / Video2 11:51
Ludvig van Beethoven Senfoni No.5 Op.67, Do minör / Video2 119 izlenme - 2 yıl önce - Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası - Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi - Çağdaş Eğitim Kooperatifi ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası Özel Gecesi, - Uludağ Üniversitesi 40. Yılında, - Ludwig van Beethoven 5. Senfoni, Opus 67, Do minör I. Allegro con brio II. Andante con moto III. Allegro IV. Allegro
Arkadaş 03:13
Arkadaş 221 izlenme - 7 yıl önce uludağ üniversitesi yerel yönetimler 2009 mezunları anısına..
Harry Potter'ın Uçan Süpürgeli Efsanevi Maçı Gerçek Oldu 03:10
Harry Potter'ın Uçan Süpürgeli Efsanevi Maçı Gerçek Oldu 32 izlenme - 11 ay önce Dünya çapında önemli bir fantastik film ve kitap serisi olan Harry Potter'ın uçan süpürgelerle oynanan Quidditch maçı gerçek oldu. Bursa'da Uludağ Üniversitesi öğrencileri çocukluklarında önemli bir yer edinen Harry Potter fantastik film ve kitap serisinde bulunan ve dünya üzerinde pek çok ülkede gerçeğine yakın şekilde oynanan Quidditch maçını Türkiye'ye de tanıtmak için Uludağ Üniversitesi Quidditch Topluluğu'nu kurdu. Filmde oyuncuların uçan süpürgelerle ve 1'i kanatlı Snitch topu olmak üzere 3 topla oynadığı oyun, pvc borular ve Snitch topunu kendisine bağlanan bir ip ucunda kaçıran bir yardımcı oyuncu eşliğinde iki takım ve toplamda 14 kişiyle gerçeğine uyarlandı. Çekişmeli ve sert geçen maçlar ise renkli görüntülere sahne oluyor. "TEK EKSİĞİMİZ UÇAMAMAK" Maç hakkında İHA muhabirlerine bilgiler veren ve Quidditch'in eşitliği sembolize ettiğini söyleyen Uludağ Üniversitesi Quidditch Takımı Kaptanı Talha Yapar, "Hem erkek hem de kadınlar beraber oynayabilir. Quidditch takımı 3 tane sayı atıcı, 2 tane vurucu, bir tane vurucu, bir tane de arayıcı yani 'snitch' yakalayıcıdan oluşur. 'Snitch' dediğimiz top normalde uçan bir top. Bizde ise bir kişi belirlenip 'snitch'i arkasına bağlayarak yakalamaya çalışıyoruz. Kalelerde bir kaleci bekliyor. Kaleci kendi alanında vurulamıyor. 3 tane sayı adamı var. Bunların hepsi kendi aralarında mücadele ediyor. Bizim oynadığımız Quidditch'in gerçeğinden en büyük farkı uçamamamız. Süpürge yerine ise şimdilik pvc boru kullanıyoruz" dedi.
Bir Köpeğin Gözünden Hayvan Hastanesi 27:15
Bir Köpeğin Gözünden Hayvan Hastanesi 55 izlenme - 1 yıl önce Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden 2014 yılında mezun olan bir grup öğrenci tarafından hayata geçirilen kısa filmde Coffee adlı köpeğin hayvan hastanesinde başından geçenler işleniyor. Filmin sonuna eklenen kamera arkası çekimlerinde ise filmin çekimi sırasında yaşanan eğlenceli anların güzel bir hatıraya dönüştürüldüğü görülüyor. Proje ile ilgili haberlere ulaşmak için ---> https://goo.gl/PRJHE5 Hürriyet WebTV de çıkan tanıtımı görmek için ---> http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/universiteli-ogrenciler-cekti-bir-kopegin-gozunden_85402 Hürriyet Kampüs Ekinde Yer almış haberi okumak için --> http://www.hurriyetkampus.com/haberler/yasam/coffe-nin-gozunden-hayvan-hastanesi
Bir Öğrenci Dramı Ayın Mübarek 7'si - Kısa Film 06:43
Bir Öğrenci Dramı Ayın Mübarek 7'si - Kısa Film 76 izlenme - 2 yıl önce Video Uludağ Üniversitesi İlahiyatta hazırlanmış.Zengin piçlerinin yaptığı gibi olmasa da fena değil sanki izlemelik üniversitelilerin çok iyi bildiği hoş bir video olmuş.
UÜ Tiyatro Kulübü Özgecan Eylemi 02:35
UÜ Tiyatro Kulübü Özgecan Eylemi 51 izlenme - 2 yıl önce Özgecan'ın katledilişine, Türkiye'de toplumsal cinsiyet, kadına yönelik şiddet ve eril heterosexist devlet diline karşı farkındalık yaratmak için hazırlanmış bir video. Tiyatro kulübü oyuncuları başka üniversitelerde ki arkadaşlarını da bu eyleme çağırmışlar. Diğer üniversitedeki arkadaşlar umarım eli yüzü, düzgün zekice hazırlanmış bir metin ve iyi bir prodüksiyonla bu işi yaparlar. Not: Bu insanları tanırım. Amaçları asla benim video açıklamasında yazdığım gibi değil. Amaçları görünürlüğü arttırmak evet ama bu görünürlük kendi görünürlükleri maalesef...
Uludağ Üniversitesi'nin Erkekleri ve Kızları ? - Bir Cümle 04:14
Uludağ Üniversitesi'nin Erkekleri ve Kızları ? - Bir Cümle 11 izlenme - 11 ay önce Uludağ Üniversitesine Sorduk , Uludağ Üniversitesi'nin Erkekleri ve Kızları ? - Bir Cümle uludağ üniversitesi
Aslanlarımıza Şampiyonluk Öncesi Destek! 01:36
Aslanlarımıza Şampiyonluk Öncesi Destek! 78 izlenme - 4 yıl önce Aslanlarımıza Şampiyonluk Öncesi Destek ( Ultraslan -uludağ Üniversitesi )
Fosil Sergisi Baskını! 02:08
Fosil Sergisi Baskını! 28 izlenme - 4 yıl önce Fosil Sergisi Baskını!
Genç İlahiyat - Prof.dr. Ekrem Paçacı - (uludağ Üniversitesi) 01:01:53
Genç İlahiyat - Prof.dr. Ekrem Paçacı - (uludağ Üniversitesi) 27 izlenme - 2 yıl önce Yer: Uludağ Üniversitesi Konu:küreselleşme Konuk: Prof. Dr. Ekrem Paçacı Bölüm: 4. Bölüm Genç İlahiyat Mustafa Cihat'ın Sunumuyla Diyanet Tv'de... Diyanet Tv.
Fosil Sergisine Saldırı Ne Anlama Geliyor? 01:50
Fosil Sergisine Saldırı Ne Anlama Geliyor? 12 izlenme - 4 yıl önce Evrim Teorisini Savunan Bir Grup, Bursa Uludağ Üniversitesinde Yapılan Fosil Sergisini Basarak Milyonlarca Yıllık Ojinal Fosilleri Kırdı. Bu Durum Evrim Teor...