Hoşgeldiniz!

Ümit Kocasakal

Ümit Kocasakal Ergenekon Kararlarını Değerlendirdi 01:45
Ümit Kocasakal Ergenekon Kararlarını Değerlendirdi 9.375 izlenme - 5 yıl önce İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, “Adil bir yargılama yapılmadı. Adil olmayan bir yargılamadan adil bir sonuç çıkmaz” dedi. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Ergenekon Davası’nda verilen kararları değerlendirdi. Mahkeme kararını doğru bulmadığını söyleyen Kocasakal, “Ben buna hüküm diyemiyorum. Mahkeme Türk milleti adına karar verdiğini söyleyerek başladı. Türk milleti kararını çoktan verdi. Siz Türk milleti adına bir davayı saklayarak kaçırarak karar veremezsiniz. Bu mahkeme başından itibarin hiçbir kurala uymadı. Adil bir yargılama yapılmadı. Adil olmayan bir yargılamadan adil bir sonuç çıkmaz. Bu bir yargılama falan değildir” dedi.
Ümit Kocasakal'dan Berna Laçin'e Kapak 02:06
Ümit Kocasakal'dan Berna Laçin'e Kapak 8.232 izlenme - 3 yıl önce Halk TV'deki canlı yayında Berna Laçin'in PKK'lılar için "gerilla" ifadesini kullanmasını, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal parmağını sallayarak düzeltti.
Ümit Kocasakal'dan Berna Laçin'e Gerilla Değil Terörist 02:06
Ümit Kocasakal'dan Berna Laçin'e Gerilla Değil Terörist 139 izlenme - 3 yıl önce Halk TV'deki canlı yayında Berna Laçin'in "gerilla" ifadesini Ümit Kocasakal parmağını sallayarak düzeltti. Uğur Dündar'ın İzmir'den sunduğu ve Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası'nın dünkü bölümüne CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve oyuncu Berna Laçin konuk oldu. Programda Ümit Kocasakal'ın Berna Laçin'i sık sık düzelttiği görüldü. "YETER Kİ ANALAR AĞLAMASIN DEYİP EYVALLAH DİYEMEYİZ" Berna Laçin, "Biz artık çocuk şehit vermek istemiyoruz anneler olarak" deyince Ümit Kocasakal, "O zaman terörden vazgeçsinler, burada bir psikolojik harekata gelmemek lazım. Terör örgütü size pusu kuruyorsa, ülkenizi bölmeye çalışıyorsa 'yeter ki çocuklar ölmesin, yeter ki analar ağlamasın' deyip eyvallah da diyemeyiz. Ben böyle düşünüyorum" şeklinde cevap verdi. "GERİLLA DEĞİL, TERÖRİST" Berna Laçin devamında, "Dünya tarihine baktığımızda da bir gerilla olarak düşündüğümüzde, gerilla harekatıyla düzenli ordular savaştığında neler olmuş görüyoruz. Dolayısıyla siyasetin artık 2015-2020'lere girdiğimiz zamanda tam da devreye girmesi gerektiğini görüyoruz" ifadelerini kullandı. Yine devreye giren Kocasakal, "Önce silahı bırakırlar oturulur konuşulur. Şunu düzelteyim; gerilla değil terörist.. " dedi. Bu sözler üzerine stüdyoda alkış koptu
Ümit Kocasakal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Yanıt 01:27
Ümit Kocasakal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Yanıt 101 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerine "Ey Cumhurbaşkanı, sen R oyla milleti temsil ediyorsan ben de g oyla İstanbul barosunu temsil ediyorum." dedi.
Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na Ada 02:04
Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na Ada 9 izlenme - 3 ay önce Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.
Ümit Kocasakal Kimdir? 02:09
Ümit Kocasakal Kimdir? 60 izlenme - 3 yıl önce Ümit Kocasakal Hayatı, Ümit Kocasakal Biyografi, Ümit Kocasakal Yaşamı, Ümit Kocasakal Kim, Ümit Kocasakal Kimdir 13.08.2015 günü Biyografi TV kanalına yüklediğim 'Ümit Kocasakal Kimdir?' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/biyografitv kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Ümit Kocasakal Neden Aday Olduğunu Anlattı 01:31
Ümit Kocasakal Neden Aday Olduğunu Anlattı 8 izlenme - 3 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un ilk bölüm konuğu CHP Genel Başkan Adayı Prof. Dr. Ümit Kocasakal oldu. Kocasakal, adaylığa giden yolda neyin etkili olduğunu anlattı, "Kendimi ülkeme borçlu hissettiğim için adayım" diye konuştu.
CHP'nin kurultay süreci Ne Oluyor?'da tartışıldı - 30.01.2018 Salı 02:26:31
CHP'nin kurultay süreci Ne Oluyor?'da tartışıldı - 30.01.2018 Salı 8 izlenme - 3 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay süreci başladı. 36. Olağan Kurultay'da adaylar, delegeleri nasıl ikna etmeye çalışacak? CHP'de kurultay sonrası neler değişecek, yola hangi stratejilerle devam edecek? Şirin Payzın sordu, önce CHP Genel Başkan Aday Adayı Ümit Kocasakal, ardından CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Ne Oluyor?'da yanıtladı.
Ümit Kocasakal Silivri Kararlarını Değerlendirdi 07:36
Ümit Kocasakal Silivri Kararlarını Değerlendirdi 68 izlenme - 5 yıl önce İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Silivri'de duruşma sonrasında mahkemenin kararlarını değerlendirdi ve sert bir dille eleştirdi.
Artvin - İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal Cerattepe?de: Artvin'i Artvinlilere Bırakın 09:00
Artvin - İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal Cerattepe?de: Artvin'i Artvinlilere Bırakın 18 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal Cerattepe'de: Artvin'i Artvinlilere bırakın İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, 4 ilin Baro Başkanı ile birlikte maden faaliyetlerinin yürütüldüğü Artvin'in Cerattepe bölgesine çıktı.
İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığı Adaylığını Açıkladı 08:09
İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığı Adaylığını Açıkladı 1 izlenme - 3 ay önce İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığı adaylığını açıkladı Ümit Kocasakal, "HDP güzellemesi yapanlar Atatürk'ün partisinde siyaset yapamazlar" Kocasakal: "Cumhuriyet Halk Partisi'nin başına manen, manevi ve fikri olarak yeniden Mustafa Kemal Atatürk'ün genel...
Kılıçdaroğlu: Biz Teröristi 'Terörist', Hırsızı 'Hırsız' Diye Damgalarız 00:35
Kılıçdaroğlu: Biz Teröristi 'Terörist', Hırsızı 'Hırsız' Diye Damgalarız 18 izlenme - 3 yıl önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eline silah alıp masum insanları öldüren herkese 'terörist' diye damgaladıklarını ancak devleti soyanları da ‘hırsız’ diye damgaladıklarını söyledi.