Hoşgeldiniz!

ümmü gülsüm

Ümmü-Gülsüm 02:57
Ümmü-Gülsüm 18.770 izlenme - 8 yıl önce
Ümmü Gülsüm - Taleal Bedru Aleyna 05:27
Ümmü Gülsüm - Taleal Bedru Aleyna 3.337 izlenme - 3 yıl önce Dilimize pelesenk olmuş bir musikidir. Peygamber efendimizin Medine'ye hicretinde Medine halkının karşılarken söylediği rivayet olunur ki Çağrı filmindeki sahneden de hatırlarız. Bu musiki sözleri o zamandan gelme fakat müziği kurgulayan bestekar da Riyad El Sunbati'dir.İşte bu müsikiyi Mısırın 4. piramiti olarak tanınan Ümmü Gülsümün icrası ile dinliyoruz. Aslının daha uzun olduğu ve makaslanmış olduğu söylenmektedir. Ümmü Gülsümün kısa hiç bir icrasının olmadığı düşünüldüğünde doğrudur.
Ümmü Gülsüm - Enta Omri (59 dk) 59:19
Ümmü Gülsüm - Enta Omri (59 dk) 2.909 izlenme - 3 yıl önce Yapılan araştırmalar sonucu sesi "cinsiyetsiz" olarak nitelendirilen, dünyanın en iyi 3 sesi arasında sayılan, Bingazi Libya'da verdiği konserle Kaddafi'nin ilk darbe girişimini engelleyen Mısır'lı sanatçı Ümmü Gülsüm'ün en beğenilen ve en ünlü parçasının 59 dakikalık muhteşem konser kaydı. Konserlerinde bir nakaratı değişik şekillerde doğaçlayarak uzatabilen ve bir şarkıyı iki saat boyunca söyleyebilen gerçek bir sanatçı. Dertsiz adamı dertlendirir neşeli adamı ağlatır nitelikte bir eser bence.
Ümmü Gülsüm - Enta Omri 10:52
Ümmü Gülsüm - Enta Omri 2.548 izlenme - 3 yıl önce Edith Piaf ve Amalia Rodrigues ile beraber Akdeniz'in üç büyük sesinden biri olarak kabul edilen,konseri olduğu zaman uğruna ihtilaller ertelenen Mısırlı ünlü sanatçı Ümmü Gülsüm'ün en meşhur şarkısı Enta Omri. Şarkının tamamı 59 dakikadır.Konya Ovası'nı uzun Samsun sigarasıyla bu şarkıyı dinleyerek geçen bir çok kamyon şoförünün olduğu rivayet edilir.
Araktasyon - Tanrı İstemezse (1971) 02:56
Araktasyon - Tanrı İstemezse (1971) 1.435 izlenme - 3 yıl önce Mısır'ın bülbülü Ümmü Gülsüm'ün 40 dakikalık eseri El Hob Kolloh'dan bir bölüm dinleyeceksiniz. Müslüm Gürses, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe gibi sanatçıların seslendirdiği Tanrı İstemezse ile olan benzerlik şaşkınlık verici.. 1971 - El Hob Kolloh Müzik: Baligh Hamdy 1982 - Tanrı İstemezse Söz:Ali Avaz beste:Mustafa Sayan
Umm Kalthoum 05:47
Umm Kalthoum 4.634 izlenme - 10 yıl önce umm kalthoum
Ümmü Gülsüm - Enta Omri - Paris Olympia Théâtre (1967) 09:15
Ümmü Gülsüm - Enta Omri - Paris Olympia Théâtre (1967) 1.462 izlenme - 3 yıl önce Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sesli sanatkarlarından Ümmü Gülsüm'ün yine o devirlerde orada konsere çıkmanın sanatın zirvesi sayıldığı "Paris Olympia Théâtre" salonunda verdiği konserden sözleri Mısırlı şair Ahmed Rami'ye ve bestesi Mısırlı bestekar Mohammed Abdel Wahab'a ait Enta Omri (sen benim ömrümsün) adlı eserin konser görüntüsü. Ümmü Gülsüm ki kendisi için ihtilaller durdurulmuş (Kaddafi'nin darbe yapmayı planladığı gece Libya'da konser verdiği için darbe planını bilmeden alt üst eden kadın) önünde hayranlarının secdeye eğildiği, kendisi şarkı söyleyeceği saatlerde Arap ülkelerinin liderlerinin bile konuşma yapmadığı, cenazesinin bile bütün sevenleri yetişsin diye 2 gün bekletildiği ve cenazesine yaklaşık 4,5 milyon kişinin katıldığı, ortadoğuda Qawqab Al Shark ( şark yıldızı ) Umm Ül Hüzüün ( hüzünlerin anası ), Mısır'ın 4. piramidi gibi sıfatlarla anılan büyük bir divadır. Ümmü Gülsüm'ün bazı ünlü hayranlarının ise Led Zeppelin grubu (hatta bir söylentiye göre Kashmir şarkısını ondan esinlenerek yazdıkları söylenir) Beatles gibi efsanelerin olduğu söylenir. Ümmü Gülsüm 1975 yılında vefat etmiştir. Kendisinin birçok hayranı tarafından en sevilen eseri olarak gösterilen Enta Omri adlı eserin tamamı ise saz peşrevleri ile beraber yaklaşık 1 saat kadardır.
Ümmü Gülsüm 01:23
Ümmü Gülsüm 1.601 izlenme - 6 yıl önce KURSUN
Ümmü Gülsüm - Talaal Bedru Aleyna 05:20
Ümmü Gülsüm - Talaal Bedru Aleyna 1.099 izlenme - 3 yıl önce Habertürk Ekranlarında Yayınlanan " Tarihin Arka Odası " Proğramında Mısır'lı Ümmü Gülsüm'ün Talaal Bedru Aleyna Seslendirdiği Ses Kaydını Hep Birlikte İzleyeceğiz... Video'yu Youtube'ye Yükleyen;Mert Aktu'ya Teşekkür Ederiz...
Erkin Koray - Bu Sana Son Mektubum 02:26
Erkin Koray - Bu Sana Son Mektubum 577 izlenme - 3 yıl önce Buraya açıklama olarak müzikle ilgili bıdı bıdı edemicem çünkü hiç bir bilgim yok. Youtube'da gezinirken gördüğüm ve hayran kaldığım bi müzik. Youtube'da "kenardadursun" üyesinin yorumunu aktarıyorum. belirteyim şarkının asıl söyleyicisi ÜMMÜ GÜLSÜM dür. ente ömri (enta omri) adlı şarkının müziğini erkin koray yorumlamıştır... şarkının aslı konser kaydında 1 saat sürer. 2 dakkada herşeyden sıkılan biz türkler pek anlamayız yani.. fakat şiddetle tavsiye edilir. İnternette ararken "om kalthoum" falan gibi aratırsanız ümmü gülsümün büyüklüğünün farkına varırsınız.
Ümmü Gülsümün Dogum Günü 03:18
Ümmü Gülsümün Dogum Günü 794 izlenme - 8 yıl önce gülsüm iki yaşina girdi şeker kizim kendi aramiz da yaptik dogum gününü
Ümmü Gülsümün Aşkı 01:32
Ümmü Gülsümün Aşkı 584 izlenme - 10 yıl önce qercekten super arklar komık bır ask hıkayesı
Nurella'dan işkembecide Ümmü Gülsüm taklidi! 04:05
Nurella'dan işkembecide Ümmü Gülsüm taklidi! 182 izlenme - 2 yıl önce Ekranların fenomen ismi, jürilerin jürisi Nur Yerlitaş ile Paramparça dizisinin yıldızı, dizilerin aranan oyuncusu Erkan Petekkaya'yı hiç böyle görmediniz.. Gecce 3:30'da İşkembeci Sarıhan Gusto'da Nur Yerlitaş, Ümmü Gülsüm taklidi yaptı, Erkan Petekkaya şarkılar söyledi. O anları Kenan Erçetingöz @yuz_yuze periscope'ta yayınladı...
Renkli Dünya - Ümmü Gülsüm Belgeseli 05:31
Renkli Dünya - Ümmü Gülsüm Belgeseli 303 izlenme - 3 yıl önce Renkli Dünya, Al Jazeera Türk'te yayınlanan dünyanın farklı kültürler, sanatlar ve gelenekekleri kısa kısa anlatan belgesel serisidir. Doğu'nun yıldızı olarak parlayan Mısırlı kadın sanatçı Ümmü Gülsüm'ün hayatından kesitleri aktarıyor.