Hoşgeldiniz!

Ünal Çeviköz

Tarafsız Bölge   1 Şubat 2016 01:56:28
Tarafsız Bölge 1 Şubat 2016 314 izlenme - 2 yıl önce Rusya’nın ikinci hava ihlali… Cenevre görüşmeleri... Türkmenlerin zorunlu göçü... IŞİD’ın Şam’daki saldırıları ve Cizre’deki yararlılar tartışması… Ahmet Hakan gündemin başlıklarını sordu, Doç.Dr. Ahmet Kasım Han, Prof.Dr.Yaşar Hacısalihoğlu, Emekli Diplomat Ünal Çeviköz ve Doç.Dr.Erdinç Yazıcı Tarafsız Bölge’de tartıştı
Emekli Büyükelçi: Türkiye Geri Adım Atarsa... 01:29
Emekli Büyükelçi: Türkiye Geri Adım Atarsa... 19 izlenme - 11 ay önce Eğrisi Doğrusu’nda Taha Akyol’un konukları TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz’dü. Programda 'AKPM’nin denetim kararı ne anlama geliyor? Türkiye AB sürecinde son 13 yılda nereden nereye geldi? Avrupa ve Türkiye nerelerde hata yaptı?" sorularını cevaplandıran Ünal Çeviköz, "Bu Türkiye’nin demokratikleşmesi meselesidir. Bu aslında Avrupa kurumunun içinde yer almak değil, Türkiye’nin demokratik uluslar topluluğunda ve demokratik bir ortamda demokrasiye inanan bir ülke olarak kendi halkına en demokratik uygulamaları layık gördüğünün göstergesidir. Eğer buradan geri düşersek ve buradan geri adım atarsak o zaman Türkiye çok farklı bir lige indirgenmiş olur." yorumunda bulundu.
Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu? - Eğrisi Doğrusu 26 Mayıs 2017 Cuma 01:13:33
Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu? - Eğrisi Doğrusu 26 Mayıs 2017 Cuma 25 izlenme - 10 ay önce Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu, ekonomi ve demokrasi bundan nasıl etkilenir? İsrail, Arabistan ve Mısır’a öncelik veren Trump dönemindeki ABD ile Türkiye’nin ilişkileri nasıl olacak? PYD’yi neden hem Rusya hem de Amerika destekliyor, Türkiye’nin politikası ne olmalı? Terörle mücadelenin dış politikası nasıl olmalı? Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Yrd. Doç. Dr. Belgin Şan Akca, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı.
Reza Zarrab Davası Türkiye'yi Nasıl Etkiler? - Eğrisi Doğrusu 01.12.2017 Cuma 01:06:54
Reza Zarrab Davası Türkiye'yi Nasıl Etkiler? - Eğrisi Doğrusu 01.12.2017 Cuma 7 izlenme - 4 ay önce Türkiye dış politikada kapattığı kapıları açıyor mu? Esad'ı tanıyacak mı? Mısır'la barışacak mı? Rusya'nın Suriye siyasetinde Türkiye'nin yeri ne? Amerika ve Avrupa ile ilişkiler düzelebilir mi? Taha Aykol sordu, Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Erşen yanıtladı.
Ne Oluyor  - 28 Eylül 2015 02:18:17
Ne Oluyor - 28 Eylül 2015 44 izlenme - 2 yıl önce Rusya ile ilişkiler… Suriye’de Esad’lı ya da Esad ‘sız geçiş hükümeti tartışmaları ve bölgedeki dengeler… Şirin Payzın sordu; Tarık Çelenk, Ahmet Kasım Han, Metin Gürcan, Doruk Ergun, Ünal Çeviköz, Cenk Başlamış ‘’Ne Oluyor?’’da tartıştı
Galatasaray'da Ünal Çeviköz İstifa Etti 01:35
Galatasaray'da Ünal Çeviköz İstifa Etti 1 izlenme - 1 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyeliğine seçilen Ünal Çeviköz, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti.
Rusya Pyd'yi Neden Destekliyor? 01:39
Rusya Pyd'yi Neden Destekliyor? 4 izlenme - 4 ay önce Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Doç. Dr. Emre Erşen, Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol'un konuğu oldu. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Erşen, Rusya'nın PYD’yi neden desteklediğini, Rusya'nın Türkiye ve Suriye politikalarını Taha Akyol'a anlattı. "Suriye Ulusal Diyalog Kongresi, Rusya'nın bundan sonra PYD konusunda nasıl adımlar atacağını gösterecek" dedi.
Abd ve Pyd İttifakı Nasıl Başladı? 02:12
Abd ve Pyd İttifakı Nasıl Başladı? 3 izlenme - 4 ay önce Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Doç. Dr. Emre Erşen, Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol'un konuğu oldu. Programda Türkiye'nin dış ilişkileri masaya yatırıldı. Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, ABD ve PYD ittifakının nasıl başladığını anlattı. Çeviköz, "ABD, Suriye sürecinde sahaya asker gönderme ilkesinden vazgeçti. Bölgede aradığı aktör de PYD oldu" dedi. Çeviköz, Suriye meselesinde Türkiye-ABD arasında makasın nasıl açıldığını anlattı.
Türkiye 13 yılda ne kazandı ne kaybetti? - 28 Nisan 2017 Cuma 01:11:58
Türkiye 13 yılda ne kazandı ne kaybetti? - 28 Nisan 2017 Cuma 7 izlenme - 11 ay önce 13 yıllık Avrupa Birliği ile müzakere süreci Türkiye’ye ne kazandırdı? Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin olumsuz denetim kararının anlamı nedir? Avrupa ve Türkiye nerelerde hata yaptı? Türkiye'de ekonomi, hukuk ve demokrasi bundan nasıl etkilenir? Türkiye ne yapmalı? TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı.
Emre Erşen: Batı'dan Kopmuş Bir Türkiye Rusya İçin Faydalı 02:03
Emre Erşen: Batı'dan Kopmuş Bir Türkiye Rusya İçin Faydalı 2 izlenme - 4 ay önce Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Doç. Dr. Emre Erşen, Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol'un konuğu oldu. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç Dr. Emre Erşen, Türkiye'nin Batı ile yaşadığı problemlerin Rusya'nın politikalarına olumlu yansıdığını ifade etti. Erşen, "Rusya, Batı'da kopan Türkiye'yi uluslararası meselelerde kendi istediği doğrultuya getirebiliyor" dedi.
Akıl Çemberi - 27 Temmuz 2015 02:48:55
Akıl Çemberi - 27 Temmuz 2015 12 izlenme - 3 yıl önce Türkiye’nin terör örgütleri IŞİD ve PKK’ya yönelik mücadelesi… Çözüm sürecinin geleceği… Koalisyon olasılığının detayları Akıl Çemberi’nde tartışıldı… Başak Şengül sordu, AK Parti’den Salim Uslu, CHP’den Gürsel Tekin, Emekli Diplomat Ünal Çeviköz ve Gazeteciler Mehmet Tezkan ile Nevzat Çiçek Akıl Çemberi’nde yorumladı…
Hafta Sonu - 10 Ekim 2015 32:01
Hafta Sonu - 10 Ekim 2015 7 izlenme - 2 yıl önce Hakan Çelik ile Hafta Sonu, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan krizi masaya yatırdı. Hakan Çelik sordu, Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Galatasaray Ünv. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Ali Faik Demir yanıtladı.
Hafta Sonu   16 Ocak 2016 46:38
Hafta Sonu 16 Ocak 2016 1 izlenme - 2 yıl önce Hakan Çelik ile Hafta Sonu Türkiye’nin gündemini iki üst düzey diplomat Özdem Sanberk ve Ünal Çeviköz ile masaya yatırdı. Terör saldırıları nasıl sona erer? Akademisyenler Bildirisi’nin amacı neydi? Ortadoğu’da dengeler nasıl kurulur?Hakan Çelik sordu, Özdem Sanberk ve Ünal Çeviköz yanıtladı.