Hoşgeldiniz!

ünal gürel

Uzay Gemisi Galactica (1978) S1E07 - Uzun Devriye (1992) 40:19
Uzay Gemisi Galactica (1978) S1E07 - Uzun Devriye (1992) 5.897 izlenme - 2 yıl önce Savaş Yıldızı Galactica dizisinin açılışında, tarih kayıtlarına göre 7000 yılına ulaşmış olan uzak bir galaksideki insanoğlundan bahsetmektedir. Eski tarihi yazıtlara göre, çoklu yıldız sisteminde bulunan 12 gezegende yaşayan 12 koloni, Kobol isimli gezegenden gelmişlerdir.13.Koloni ise yıldızları aşıp Dünya isminde başka bir gezegene yerleşmişlerdir. Dizide geçen koloni zamanına göre, Dünya, hakkında az şey bilinen bir efsanedir. Geçen 1000 yıl içinde, insanoğlu Saylonlar ile hep savaşmıştır.Dizi 1978–1979 yıllarında sadece bir sezon sürmesine rağmen, kült bir yapım hâlini aldı ve birkaç kitap yazılarak karakterlerin bilinirliğini korudu. İptal edildikten sonra, 1980'lerde hikâye Galactica 1980 dizisindeki Adama, Teğmen Boomer, Boxey, Troy, karakterleri ile devam etti. Savaş Yıldızı Galactica 1981-1982 yıllarında TRT'de, 1992'de ise Show Tv'de(Uzay Gemisi Galactica adıyla)yayınlanmıştır. Kaynak: Vikipedi Bölümde seslendirenler: Teğmen Starbuck - Şükrü Türen Athena - Güler Karaman Cassiopeia - Zeynep Özden Ayyıldız Oda görevlisi - Devrim Parscan Kaptan Apollo - Itri Koşar Kumandan Adama - Mustafa Yavuz Teğmen Boomer - Orhan Hızlı Albay Tigh - Selçuk Kıpçak Uçuş Çavuşu (11:30) - Ersin Sanver Hapishanedekiler - Ünal Gürel (20:43), Nalan Yavuz(21:31), Mehmet Keskinoğlu (21:40) Muhafız (34:08) - Atilla Yiğit
Barut Osman - Fakatına Makatına (Avanak Apti) 01:18
Barut Osman - Fakatına Makatına (Avanak Apti) 2.147 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin gelmiş geçmiş en önemli mizah yazarlarından olan Suavi Sualp (1926-1981) özellikle kendine has kelime oyunları ile yaptığı espriler ve yarattığı ilgin. karakterler ile tanınır, aynı Meraklı Köfteci, Sakar Şakir, Avanak Apti gibi unutulmaz filmlerin senaryolarını yazmıştır, burada da Avanak Apti filminden Ünal Gürel'in canlandırdığı bir Barut Osman kesiti izliyoruz efenim.
Kuvvetli Bir Parmak At - Sakar Şakir 01:33
Kuvvetli Bir Parmak At - Sakar Şakir 763 izlenme - 3 yıl önce Natuk Baytan - Kemal Sunal ekolünün bir şaheseri olan "Sakar Şakir" filminin, onlarca unutulmaz sahnesinden biri. Maalesef televizyonda RTÜK tarafından bir kısmı yontuldu son zamanlarda. Bilmeyen yoktur ama anlatmak adetten, hikayeye göre Hacı Emmi Şakir'in elinden mülkünü almak için çeşitli dalavereler çevirmektedir. İlk planı olan Sevda Hanım'ın cazibesi(!) sayesinde Şakir'e kontratı imzalatmak, Şakir'in okuma yazması olmaması yüzünden suya düşer. Okuma yazma bilmeyenler kuvvetli bir parmak atarak mukavele imzalayabilir. Hacı nedendir bilinmez bu görev için Şakir'i "bir kaşık suda boğmazsa iyi" olan Gardırop Fuat'a başvurur ve olaylar gelişir. Ünlü yönetmen bu sahnede, yine figüranların teker teker şaşırması yakın çekimi (close-up) yöntemini kullannmıştır. Filmin sonunda bu sahneyi Fuat ve Şakir dostça özetler: Fuat: Affet beni, sen iyi adamsın, Hacıyla senin kuyunu kazıyorduk. Şakir: Kuyu kazmak iyidir, su çıkabilir.
Kemal Sunal Vs Pastacı Osman 00:58
Kemal Sunal Vs Pastacı Osman 959 izlenme - 3 yıl önce Dokunmayın Şabanıma filminde fatsalı osman'ın talip olduğu ahu tuğba'ya kemal sunal'da bir ali cengiz oyunuyla talip olunca ortalık bir anda karışır ve fatsalı osman çareyi şaban'a telefon açıp göz korkutmakta bulur. Ancak fatsalı osman'ın açtığı telefon şaban'ın gözünü korkutmadığı gibi ''hıyar'' diyip telefonu kapattığı an ahu tuğba'nın babası rolündeki osman f. seden'i bile bizler gibi yarar.
Dünyanın En Edepsiz Tabancası 00:41
Dünyanın En Edepsiz Tabancası 343 izlenme - 3 yıl önce Gelmiş geçmiş en şirin kötü adam tiplemesi olan Gardrop Fuat karşısında silahlar bile çarpılmış küffar misali taş kesilip helak olur. Bu arada Nevin için birbirleriyle yarışan koçyiğitler bi tarafa,ablamız en çok ucundan baş veren kırmızı boyalı parmaktan etkilenmiş gibi görünüyor.
Kim Bunlar - Döverim 01:58
Kim Bunlar - Döverim 194 izlenme - 3 yıl önce Senin Ciğerin Var mı olarak da bilinen 1999 tarihli Kim Bunlar şarkısı için Natuk Baytan imzalı Kemal Sunal filmleriyle hazırladığım bir klip. Ozan Kotra, Ata Akdağ, Barış Bölükbaşı ve Hakan Çağlar'dan oluşan Kim Bunlar ekibinin bir eksik (Barış Bölükbaşı) bir de fazlayla (Çağatay Kehribar) yeni bir albüm demlemekte olduğu bilgisini verip klipte görünen sanatlarların isimlerini saygıyla analım: Kemal Sunal, Ünal Gürel, Yadigar Ejder, Ali Şen, Rıza Pekkutsal, Zeki Sezer, Erdoğan Seren, Şevket Altuğ, İhsan Yüce, Sümer Tilmaç ve Dinçer Çekmez.
Kendine Çok Güvenen Ruh Adam 01:33
Kendine Çok Güvenen Ruh Adam 120 izlenme - 3 yıl önce İlk defa kamera karşısına geçtiğini düşündüğüm, Yeşilçam'ın en acemi figüranlarından birinin yönetmene pür dikkat odaklanışını izleyeceksiniz...