Hoşgeldiniz!

üniversite öğrencileri

Askerin Hayatını Kurtaracak Taşınabilir Buluş 03:35
Askerin Hayatını Kurtaracak Taşınabilir Buluş 3.654 izlenme - 12 ay önce İzmir'de üniversite öğrencileri; askeri personeli izlemeye imkan tanıyan, sağlık durumlarını anlık takip ederek kritik durumlarda geri bildirimde bulunan taşınabilir bir cihaz geliştirdi. Proje sayesinde, internet sitesi üzerindeki panelden gerçek zamanlı erişim sağlanarak personelin sağlık durumu ve konum bilgileri görülebilecek, uzaktan müdahale imkanı bulunabilecek. Projenin, sadece askeri uygulamalarda değil, sivil savunma ve itfaiye operasyonlarında da kullanılabileceği belirtildi.
Polisin, 'Katil Devlet' Diyen Kadına Cevabı 01:36
Polisin, 'Katil Devlet' Diyen Kadına Cevabı 9.990 izlenme - 2 yıl önce Diyarbakır’da yaşanan olayları protesto etmek için Kadıköy’de toplanan grup ile polis arasında "Katil devlet" tartışması yaşandı. "Katil devlet" diyen kadına polis müdürü, "Devlet katil değil. Askeri, polisi şehit edenler katil" diyerek tepki gösterdi.
1 TL'ye 100 Kilometre Yol Giden Araç 02:08
1 TL'ye 100 Kilometre Yol Giden Araç 2.527 izlenme - 8 ay önce Bursa’da üniversite öğrencileri, 1 liralık elektrikle 100 kilometre yol gidebilen araç üretti.Helal olsun güzel gelişmemeler başıboş geezen öğrenciler haz alsa keşke
Bir Damla Kanla Türk Bayrağı Yaptılar 02:28
Bir Damla Kanla Türk Bayrağı Yaptılar 4.383 izlenme - 1 yıl önce Karaman'da üniversite öğrencileri kanlarıyla Türk Bayrağı portresi oluşturuldu. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türk Otağı Öğrenci Topluluğu, Kızılay'a kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışında bulunan öğrenciler parmaklarından akan bir damla kanla Türk Bayrağı portesi oluşturdu. Kan bağışı kampanyasına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Türk Otağı Öğrenci Topluluğu Başkanı Ümit Özdoğru, kan bağışı kampanyası düzenlemelerindeki amacın farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Özdoğru, "Türk Kızılay ihtiyaç sahibi herkese yardım ulaştırıyor ve en önemlisi de kan bağışlarıyla can kurtarıyor. Bu faaliyetlerinden dolayı biz öğrenciler Türk Kızılay'ına teşekkür ediyoruz. Bu etkinliği düzenleme amacımız bir farkındalık oluşturarak daha çok kan, daha çok hayat kurtarmaktı. Bağışta bulunan arkadaşlarımız parmaklarından akan bir damla kanla oluşacak Türk Bayrağı portresine yoğun ilgi gösterdi. Bayrağımızı üniversite rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Akgül’e hediye edeceğiz" dedi. “Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” Kan bağışına katılarak destek veren KMÜ öğrencisi Rabia Aydoğdu ise, “Türk Kızılay'ı bugüne kadar her türlü ihtiyaç sahibinin yardımına koşmuş bir kuruluştur. Biz bu kan bağışında ecdadımızın kanlarıyla oluşmuş bayrağımıza, torunlarının da kanlarından birer damla faydası olsun diye uğraştık. Bu etkinlikle amacımız insanlara farkındalık oluşturmaktı. Unutmayalım kan vermekten korkmayalım çünkü muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” dedi. “Bu etkinlikte yer aldığım için çok mutluyum” KMÜ öğrencisi Ezgi Tanış’ta etkinlikte yer aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Şuanda bayrağa can verdik. Ben buradan bu etkinliği düşünen ve uygulamaya koyan tüm öğrenci arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Bin Liraya Yapılan Roket: Tuğra 10 04:32
Bin Liraya Yapılan Roket: Tuğra 10 3.835 izlenme - 1 yıl önce Konya'da üniversite öğrencilerinin yaptığı TUĞRA-10 isimli roket, bin metre yükseklikte 3 dakika boyunca havada kalabiliyor
Askere Yardımcı Robot...! 01:55
Askere Yardımcı Robot...! 2.050 izlenme - 11 ay önce BİLKENT Üniversitesi öğrencileri, ROKETSAN'ın desteğiyle 6 kilometreye kadar istenilen koordinatlara yük taşıyacak otonom robot geliştirdi. Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Berkan Zorlubaş, Mert Yıldız, Ramazan Tufan Erdoğan, İbrahim Sefa Kutsal, Mutmein Selim Kurumahmut ve Hamit Doruk Aktan, ROKETSAN'ın desteğiyle 2. Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri kapsamında otonom sistemler üzerine bir çalışma yürüttü.
Empati - Kısa Animasyon 03:40
Empati - Kısa Animasyon 975 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Kültür Üniversitesi'nin Hazırladığı Okan Bayülgen'in Seslendirdiğini ve Ceza'nın Destek Verdiği Engelliler ile İlgili Empati adlı Kısa Animasyon......
Türk İşi Fare Yakalama 02:54
Türk İşi Fare Yakalama 754 izlenme - 3 yıl önce Türk işi Fare Yakalama Tekniklerinden biriyle karşı karşıyayız. Malzemeler 1 Adet Bim poşeti, 3cm para bandı, ve bir sıçan
Daha Az Islansın Diye Yardım Ettiler 00:44
Daha Az Islansın Diye Yardım Ettiler 105 izlenme - 1 yıl önce Nazilli'de üç üniversite öğrencisi onunla karşılaştığında 73 yaşındaki Fuat Emlek, yağmur altında portakal satıyordu. Öğrenciler, Emlek'e portakalları daha hızlı satması için yardım etti.
cüceler 01:18
cüceler 406 izlenme - 9 yıl önce
Sinop'ta Üniversite Öğrencilerinin Yaptığı Araba  01:43
Sinop'ta Üniversite Öğrencilerinin Yaptığı Araba 29 izlenme - 11 ay önce Otomotiv sektörünü kökten değiştirecek bir tasarım. iki ayda yapmışlar, adını "navrolet" koymuşlar.Öğretim görevlisi Abdullah Işıktaş, "biz bunun daha bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. gelecek yıllarda yapılacak projelere ışık tutacak bir çalışma oldu." demiş.
Üniversite Öğrencileri - Yine Mi ? 02:42
Üniversite Öğrencileri - Yine Mi ? 150 izlenme - 4 yıl önce Selçuk Üniversitesi Öğrencileri Yine Mi ? __@__xclas___
İnsan Ne İle Yaşar? - ODTÜ Öğrencileri 07:41
İnsan Ne İle Yaşar? - ODTÜ Öğrencileri 162 izlenme - 6 yıl önce
Üniversiteli Gençlerden YGS Şarkısı 01:39
Üniversiteli Gençlerden YGS Şarkısı 24 izlenme - 1 yıl önce Üniversite öğrencilerinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) şarkısı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.
ODTÜ Tiyatro Topluluğu - Gangnam Style 03:20
ODTÜ Tiyatro Topluluğu - Gangnam Style 129 izlenme - 5 yıl önce ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Tiyatro Topluluğu
Muğla Üniversitesi FTR - Gangnam Style 04:12
Muğla Üniversitesi FTR - Gangnam Style 114 izlenme - 5 yıl önce Muğla üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü ikinci sınıf öğrencileri ve Muğla Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından sadece eğlence amacı ile hazırlanmıştır.