Hoşgeldiniz!

Utangaçlık Videoları İzle

Utangaçlığın aşılmasında psikoterapi nasıl uygulanır? 02:48
Utangaçlığın aşılmasında psikoterapi nasıl uygulanır? 58 izlenme - 2 yıl önce Utangaçlığın aşılmasında psikoterapinin uygulanış biçimi utangaçlığın ne derecede olduğuna bağlı. Utangaçlığın dereceleri çekingenlik, utangaçlık, devamlı utangaçlık ve sosyal fobi olarak sıralanabilir. Geçmiş zamanlarda çekingen ve utangaç çocuklar Kapalıçarşı esnafının yanında çalışarak göz kontağı kurma, jest ve mimik kullanma, iletişim kurma yetileri kazanırlardı. Fakat bu durum sürekli ise psikolojik yardım alınmalı. Yetişkinlerde ise davranışsal ve bilişsel yöntemler kullanılarak utangaçlık aşılabilir.
İlk Çocukluk Aşkım (İsmail Özkan) 04:38
İlk Çocukluk Aşkım (İsmail Özkan) 59 izlenme - 2 yıl önce Şarkı Sözü; Bir kış günü ömrümüzün kışında O kalabalıkta, cadde ortasında Bunca zaman sonra aniden rastladığım İlk çocukluk aşkımdı tanıdığım Aynı gözler ve aynı gülüşler Yıllar öncesi gibi utangaçlıklar Bir dolu heyecanla merhabalar “Nasılsınız, iyimi siniz?” den sonra küçük sorular Sonu gelmiş bir hikâye başka, başka hayatlar Belki bir çay içimi anıldı yaşananlar Ve unutulmamış masum çocukluklar Sonra.. ah sonra.. elvedalar.. Yine de güzeldi uzun yıllar geçse de Karşılaşmak seninle Kısa bir zaman diliminde Çocukluğumuza dönüvermek Buluşmak seninle
Sosyal Fobi Dr. Ali Hilmi Yazıcı Anlatıyor 12:02
Sosyal Fobi Dr. Ali Hilmi Yazıcı Anlatıyor 25 izlenme - 1 yıl önce http://www.veritaspsikiyatri.net https://www.facebook.com/veritaspsikiyatri/ Sosyal fobi toplumda  oranında görülen çocukluk ergenlik yaşlarından itibaren başlayan bir tablodur. Yabancı insanlardan çekinme, eleştirilerden çok etkilenme, topluluk içinde konuşamama, grup toplantılarında huzursuzluk, ses titremesi ve diğer beden belirtileri ile gider. Sosyal fobi çoğu kez utangançlık gibi anlaşılır ve profesyonel yardım için başvurmak akla gelmez. Oysa psikoterapi ve ilaç tedavilerinin birlikte kullanılması çok iyi netice verebilir
Utangaçlık kişinin sosyal hayatını nasıl etkiler? 01:45
Utangaçlık kişinin sosyal hayatını nasıl etkiler? 9 izlenme - 2 yıl önce Utangaçlık kişinin sosyal ve iş hayatını olumsuz etkiler. Sosyal hayatında utangaç olan kişi kendine ket vurarak iletişimden kaçınır. Bu durumlarda bireyler tepki vermesi gereken yerlerde geri durmayı tercih eder. İş alanında ise utangaç kişiler bir itirafta bulunmaya çekinebileceklerinden mobbinge uğrama ihtimalleri daha fazladır.
Utangaçlığın nedenleri nelerdir? 01:00
Utangaçlığın nedenleri nelerdir? 2 izlenme - 2 yıl önce Utangaçlığın nedenleri ailesel veya toplumsal olabilir. Utangaçlık kişinin kendi varoluşunu sorguladığı ve kendini başkalarıyla kıyasladığı bir süreçtir. Davranışsal olarak bakıldığında kişilerde kaçınmalar görülebilir. Hislerini dile getirememekten, bilgisizlikten, eleştirilme korkusundan ve ifade güçlüğünden kişi utangaçlık duygusuna kapılabilir.