Hoşgeldiniz!

Uyku Bozukluğu

Bir Narkolepsi Hastasının Yaşadıkları - Sarah Elizabeth 04:44
Bir Narkolepsi Hastasının Yaşadıkları - Sarah Elizabeth 969 izlenme - 3 yıl önce Narkolepsi çok iyi bilinmemesine karşın, günümüzde çok sık rastlanan bir hastalıktır. İş saatinde, otobüste, evde, olmadık zamanda uyuyor musunuz, gün içerisinde halsiz ve bitkin mi hissediyorsunuz kendinizi? Bu sorulara cevabınız evetse bu hastalığın sizde de olma ihtimali var. BELİRTİLERİ En belirgin belirtilerden birisi, gece yeterli derecede uyunmuş dahi olunsa, gün içerisindeki aşırı uyku eğilimi görülmesidir. Narkolepsi sahibi bir hastanın en olur olmadık yerlerde ve zamanlarda, kendileri de çoğunlukla farkına varmadan, uykuya daldıklarını görmek olasıdır. KATAPLEKSİ ise kasların fonksiyonunu yitirdiği, anlaşılır konuşulamadığı, boyun ya da dizlerdeki gücün zayıflaması sonucu vücudu çökerten epizodik bir durumdur.Bu epizot aşırı gülme, kızgınlık, sürpriz ya da korku gibi duygusal reaksiyonlar tarafından ortaya çıkartılabilir. Birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar uzayabilir süresi. Kişi epizot boyunca bilincini kaybetmez. Yalnızca vücut fonksiyonları felce uğramış olur. Bu videodaki ablanın adı Sarah Elizabeth, kendisi katapleksili narkolepsi hastası.Bu hastalığı kazara videoya alarak hastalığın normal hayatta nasıl tezahür ettiğini göstermiş. Bu videoyuda youtube'a yükleyerek narkolepsinin nasıl bir hastalık olduğunu göstermeye çalışmış. Video başındaki açıklama; Katapleksli narkolepsi olarak adlandırılan sendroma sahibim. Çoğu kişi bana bu sendromun nasıl yaşandığını şakayla karışık soruyor. O anda yere düşmemin, yarı uykulu halimi izlemenin eğlenceli olabileceğini sanıyorlar. Bu durumu anlatmak gerçekten çok zor hele de kriz anında yanınızda kimse yoksa.(hiç eğlenceli değil) Ben bu durumu kazara geleneksel bir japon dansını webcamde anlatırken kaydettim. Bu videoyu tüm iyiniyetimle buraya koyuyorum. Lütfen beni anlayın ve bana olumsuz veya farklı yaklaşımlarda bulunmayın. Video sonundaki açıklama; Normalde bu kadar kötü durumda değilim. Videonun geri kalanında 2-3 saat aralıksız dans edip bitkin düşer ara verip çalışmama devam edebilirdim. Eğer sizde bunun gibi durumlar yaşıyorsanız özellikle gülerken,kızgınken veya şaşkınken, doktorunuzla bu konuyu konuşmaktan çekinmeyin. Çaresi yok ama tedavi(ilaç) edilebilinir.Umut var, yalnız değilsininz. Konu reddit.com'a düşünce kullanıcı adını ispatlamaya da çalışmıştır. http://imgur.com/BcaOlD6
Uyku Bozuklugu 03:06
Uyku Bozuklugu 445 izlenme - 4 yıl önce Uyku problemi çeken insanlar stresli ve gergin olurlar. Kısa öğle uykusu çok faydalı olabilir. Havalandırılmış ortamlarda uyumaya dikkat edin.
Uyku Bozukluğu (1) - Sağlıklı Bir Gün - HTV Turkiye 15:09
Uyku Bozukluğu (1) - Sağlıklı Bir Gün - HTV Turkiye 256 izlenme - 4 yıl önce Uyku Bozuklukları
Uyku Bozukluğu (2) - Sağlıklı Bir Gün - HTV Turkiye 32:09
Uyku Bozukluğu (2) - Sağlıklı Bir Gün - HTV Turkiye 181 izlenme - 4 yıl önce Prof Dr Hakan Kaynak, Sinem Güven'le Sağlıklı Bir Gün programında uyku bozukluklarını anlatıyor.
Nikotin Bandı Ve Nikotin Sakızının Yan Etkileri Var Mı? 00:39
Nikotin Bandı Ve Nikotin Sakızının Yan Etkileri Var Mı? 150 izlenme - 3 yıl önce Nikotin bandı ve nikotin sakızı, bazı yan etkiler gösterebilir. Baş ağrısı, baş dönmesi, bölgesel iritasyon, çarpıntı ve uyku bozukluğu gibi şikayetler söz konusu olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
’Uyku ve seks dışında yatağınızı kullamayın’ 10:09
’Uyku ve seks dışında yatağınızı kullamayın’ 145 izlenme - 5 yıl önce Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Aksu, ’Yatağınızı uyku ve seks dışında başka bir amaç için kullanmayın. Yatakta kitap dergi gazete okumayın, televizyon izlemeyin’ uyarısında bulundu.
Hiç Uyurken Yüksekten Boşluğa Düştüğünüzü Hissettiniz mi? Cevabı, Genlerimizde Gizli 00:41
Hiç Uyurken Yüksekten Boşluğa Düştüğünüzü Hissettiniz mi? Cevabı, Genlerimizde Gizli 2 izlenme - 4 ay önce Uyku esnasında yaşanan düşme hissi, çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilen ve uyku konforunu bozan bir tür uyku bozukluğudur. Sebepleri ise binlerce yıllık geçmişimizde ve vücut kimyamızda saklı.
(video41)Aileye yapılan büyüden gelen cinler çocuğa musallat oluyor.İlk seansta kurtuluyor 20:58
(video41)Aileye yapılan büyüden gelen cinler çocuğa musallat oluyor.İlk seansta kurtuluyor 1 izlenme - 5 ay önce Evi sahiplenen cinler bunlar buradan gitsin bu ev bizim diyorlar... (41. video) SOHBET VE SEANSLARIMIZI Beğenip Paylaşanlardan Dua edenlerden #ALLAH c.c. #RAZİ #OLSUN... SAYFALARIMIZA ABONE OLARAK BİZİ TAKİP EDİNİZ... SEANSLARIMIZI VE SOHBETLERİMİZİ BEĞENEREK PAYLAŞARAK BİZE DESTEK OLUNUZ VE BU UNUTULMUŞ SÜNNETİN RUKYENİN DUYULMASINI SAĞLAYINIZ. EN AZINDAN BİZE DUA EDİNİZ. BİZE VE VİDEOLARDAKİ KARDEŞLERİMİZE DUA EDİNİZ. YORUMLARDA DUALARINIZI GÖRMEK BİZİ MOTİVE EDECEK VE BİZE GÜÇ VERECEKTİR BİİZNİLLAH. ALLAH RAZI OLSUN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. ALLAH BU KARDEŞİMİZİN ŞİFASINI DAİM EYLESİN GİBİ DUALAR EDİNİZ LÜTFEN VE KEREMEN.. Hafız Muhammed Yıldızhan Sürmeli Hoca 0545 374 10 57 WEB SİTEMİZ: https://www.surmelihoca.net/ YOUTUBE KANALIMIZ : https://www.youtube.com/surmelihoca İNSTANGRAM SAYFAMIZ : https://www.intangram.com/surmeli.hoca FACEBOOK GRUBUMUZ: https://www.facebook.com/groups/islam... FACEBOOK SAYFAMIZ : https://www.facebook.com/surmeli.hoca571 FACEBOOK PROFİLİMİZ : https://www.facebook.com/surmeli.hoca69 EMAİL ADRESİMİZ : surmeli.hoca69@gmail.com