Hoşgeldiniz!

Uyku Bozuklukları Videoları İzle

Uyku Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 00:56
Uyku Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 107 izlenme - 2 yıl önce Uyku bozuklukları geniş bir spektruma yayıldıkları için farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Uykusuzluk tedavisinde uykusuzluğun nedenine göre bir tedavi önerilir. Uyku apnesi ve horlama gibi rahatsızlıklarda cerrahi yöntemlere başvurulabilir.
Uyku Bozuklukları Nelerdir? 01:11
Uyku Bozuklukları Nelerdir? 26 izlenme - 1 yıl önce Uykuya dalma ve uykuyu sürdürme güçlükleri olarak tanımlanabilecek insomnia olarak da tanımlanan uykusuzluk, dünya üzerinde görülen en sık uyku problemidir. Hayatının bir evresinde uykusuz kalmamış olan kişi yok gibidir. Özellikle günlük yaşamsal streslere bağlı olarak gece uykuya dalmada zorluk pek çok kişinin hayatında tecrübe ettiği kimi bireylerin kronik bir sorun olarak önemli ve ciddi bir sağlık sorunu olarak yaşantılarında yaşamaya devam ettikleri önemli bir problemdir. Uykuya daldıktan sonra da değişik sebeplerle uykunun bölünüyor olması, uyku bütünlüğünün sağlanamıyor olması bireyin ertesi gün yataktan yorgun olarak kalkmasına ve yorgun, gergin, dağınık bir dikkatle güne başlamasına yol açacaktır. Bu da gerek sosyal gerek mesleki gerekse psikolojik problemler olarak başka sonuçlarla bireye ve çevresine geri dönecektir.
Uyku Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir? 01:09
Uyku Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir? 16 izlenme - 2 yıl önce Uyku bozuklukları çok geniş bir spektruma yayılır. Uykusuzluğun çok farklı nedenleri vardır. Stres uykusuzluğun en yaygın nedenlerinden biridir.
Uyku Bozuklukları Kişinin Sağlığını Nasıl Etkiler? 00:58
Uyku Bozuklukları Kişinin Sağlığını Nasıl Etkiler? 13 izlenme - 2 yıl önce Kişide uykusuzluk varsa gün içindeki fiziksel ve zihinsel performansı kötü etkilenir. Uyku apnesi de kalitesiz bir uykuya neden olduğu için yorgunluğa ve dikkatsizliğe neden olur.
Gece yemek yemek zararlı mı? 01:11
Gece yemek yemek zararlı mı? 10 izlenme - 1 yıl önce Gece yemek yemek gastrit, reflü ve hazımsızlık gibi bazı sindirim problemlerine yol açabilir. Aynı zamanda uyku bozukluklarına sebep olur. Gece yemek yemek, alışkanlık haline gelirse zaman içinde yeme bozuklukları ortaya çıkabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Uyku Bozuklukları Merkezlerinde Neler Yapılır? 00:50
Uyku Bozuklukları Merkezlerinde Neler Yapılır? 8 izlenme - 2 yıl önce Uyku bozuklukları merkezlerinde önce klinik muayene yapılır. Kişide horlama ve uyku apnesi var ise bir gece uyku laboratuvarında yatırılır. Gece boyunca birtakım testler yapılarak sorunun boyutu anlaşılmaya çalışılır.
Uyku bozuklukları nasıl teşhis edilir? 01:10
Uyku bozuklukları nasıl teşhis edilir? 5 izlenme - 2 yıl önce Uyku bozukluklarının teşhisinde kişinin hikayesi çok önemlidir. Doktorlar çeşitli testler uygulayarak kişinin uyku kalitesini ölçebilirler. Uyku bozukluklarından şüphelenen hastalarda polisomnografi denilen teşhis yöntemine başvurulur. Kişi bir gecesini uyku laboratuvarında geçirir ve kişiye gece boyunca birtakım testler yapılır.