Hoşgeldiniz!

uykusuzluk

Canlı Yayında Uykusuzluk 02:44
Canlı Yayında Uykusuzluk 57.177 izlenme - 4 yıl önce Canlı Yayında Uykusuzluk (Muhallebi Kafa)
cumali efrah - uykusuzluk 03:56
cumali efrah - uykusuzluk 4.407 izlenme - 6 yıl önce
senin adın yalan olsun..AŞK’ım.. 04:40
senin adın yalan olsun..AŞK’ım.. 13.353 izlenme - 9 yıl önce ihanetin hediyendi...ama seni asla affetmedim affetmicem..İhanet sadece başkasıyLa qezmekmi.. ??Şımarık kız = )
Cumali Efrah - Uykusuzluk 02:20
Cumali Efrah - Uykusuzluk 6.996 izlenme - 7 yıl önce cumali efrah - uykusuzluk !yalnız olmadığımı idda ettikten bir süre sonra anladım ki konuştuğum sadece odamdaki duvarlarmış.....
Neden Uyuruz? 02:39
Neden Uyuruz? 1.580 izlenme - 1 yıl önce Neden Uyuruz? Uyumak, uyumamak ya da uyuyamamak! Neden'de bu hafta neden uyuduğumuzu sorguluyoruz. Yoksa neden uyandığımızı mı demeliydik? Bedenimizin de ruhumuzun da yapmaktan en çok hoşlandığı şeylerin en başlarında gelecek olan uyuma eylemi ve süreci oldukça ilginç. İşte bu ilginç konuya, Neden'e ve Hilal Şefkatli'ye has komik, eğlenceli ve bilimsel bir dille ele alıyoruz. Baştan söyleyelim, Neden Uyuruz videosunu komik, eğlenceli ya da itici bulabilirsin; ama izlerken bolca esneyeceğin kesin;) Ya sen, uykucu musundur; yoksa şu uyumak zaman kaybıdır diyenlerden mi? Uyumak için rahatlatıcı bir uyku müziğine ya da ninniye ihtiyaç duyanlardan mısındır, yoksa yastığa başını koyduğu anda uykuya dalıverenlerden mi? Öyle ya da böyle olabilirsin; ama rahat ve iyi bir uykunun değeri asla ve asla paha biçilemez;) Zzzz!
Uykusuzluk ve Uykusuzluğa Doğal Çözümler 06:50
Uykusuzluk ve Uykusuzluğa Doğal Çözümler 64 izlenme - 1 ay önce Uykusuzluk ve Uykusuzluğa Doğal Çözümleri konu alan kısa belgeselimiz. İnsomnia ya da uyuyamama hastalığı, bir uyku sorunudur. Uykuya dalamama ya da gece boyunca sürekli uyuyamama sorunlarını barındırır. İnsomnia birkaç gece sürerse geçici, 1 hafta ile 3 hafta arasında sürerse kısa süreli, 3 haftadan fazla sürerse kronik insomnia olur. Kronik bir hastalığa dönüşerek uyuma eksikliği doğrultusunda oldukça zararlı olabilir.
Uyku Apnesi Nedir? 01:11
Uyku Apnesi Nedir? 959 izlenme - 2 yıl önce Apne, solunumun durmasıdır. Uyku esnasında 10 saniyenin üzerinde solunum duruyorsa uyku apnesinden bahsedilebilir. Sağlıklı bir kişide bir saat içerisinde beş veya daha fazla apne yaşanabilir. Bir saat içerisinde beşin üzerinde solunum durması gerçekleşiyorsa uyku apnesinden bahsedilebilir.
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin...siir  Yeni !!! 02:12
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin...siir Yeni !!! 2.056 izlenme - 7 yıl önce sen uykusuzluk nedir bilirmisin...
cumali efrah - uykusuzluk 03:56
cumali efrah - uykusuzluk 1.064 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/hkkmzgrp tıkla
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin ? / Siir / Yeni !!! 02:11
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin ? / Siir / Yeni !!! 894 izlenme - 5 yıl önce
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin 02:11
Sen Uykusuzluk Nedir Bilirmisin 741 izlenme - 5 yıl önce
Osman Müftüoğlu Ve Ender Saraç Same Anlatıyor 10:43
Osman Müftüoğlu Ve Ender Saraç Same Anlatıyor 543 izlenme - 3 yıl önce Www.samenedir.com - Osman Müftüoğlu Ve Ender Saraç Same Anlatıyor
Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir? 01:34
Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir? 279 izlenme - 2 yıl önce Uyku apnesinin tedavisinde kişiye özel bir yöntem belirlenir. Uyku apnesinin düzeyi polisomnografi ile belirlenir. Bu düzeye göre tedavi yöntemine karar verilir. Ağır ve orta düzeydeki apne hastalarına CPAP cihazı önerilir. Hafif düzeydeki hastalarda cerrahi yöntemlerle sorunu ortadan kaldırmak mümkün.
Horlamayı Azaltmak İçin Ne Tür Önlemler Alınabilir? 01:19
Horlamayı Azaltmak İçin Ne Tür Önlemler Alınabilir? 221 izlenme - 2 yıl önce Horlamanın altında yatan nedenlerin araştırılması gerekir. Horlamaya neden olan yatış pozisyonları varsa bunları belirlemek horlamayı önemli ölçüde azaltabilir. Cerrahi yöntemler veya radyofrekans ise boğaz bölgesindeki şişlikler giderilerek horlama engellenebilir.
Uykusuzluğu Önleyen 10 Süper Tüyo 02:29
Uykusuzluğu Önleyen 10 Süper Tüyo 315 izlenme - 2 yıl önce Bugün sizlere UYKUSUZLUĞU ÖNLEYEN 8 SÜPER TÜYO "dan bahsedeceğim.İyi Seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Uyku, yaşamın en önemli gereksinimlerinden biri... Sağlıklı uyku birçok günlük aktivitenin daha verimli olmasını sağladığı gibi birçok kronik hastalığın tedavisini de kolaylaştırıyor. * Kahve ve çay tüketimini mümkünse sıfırlayın. * Alkolden uzak durun. * Çikolatayı hayatınızdan çıkartın. * Meyve tüketiminizi gün içinde öğlen 12'ye kadar bitirmiş olun. * Akşam 8 den sonra su dahil hiç bir şey yemeyin ve içmeyin. * Yatmadan önce gazlı içecek içmeyin. Acılı yiyeceklerden kaçının. * Tuzu azaltın. * Akşam yemeği yağsız az miktar karbonhidrat ve bol sebzeli olmalı. * Gün içinde atıştırma alışkanlığınız varsa bırakın. * Gün içinde mümkünse akşam saatlerinde en az yarım saat kadar yürüyün. * Yatağa girip uykunuzun gelmesini beklemeyin. * Yatak odanızda gün ışığının girmesini engelleyecek perdeler kullanın. * Yatak odanızda sesli ve ışıklı saat kullanmayın.
Uyumazsanız neler olur? 04:18
Uyumazsanız neler olur? 131 izlenme - 2 yıl önce Uyumazsanız neler olur? Günde 6 saatten az uyursanız ne olur? Felç Riski artar mı? Beyin nasıl temizlenir? Nasıl dinlenmiş oluruz? Ne kadar uykusuzluğa dayanabiliriz?
Hiç Uyumadan Yaşamak Mümkün mü? 03:28
Hiç Uyumadan Yaşamak Mümkün mü? 267 izlenme - 2 yıl önce Hiç Uyumadan Yaşamak Mümkün mü..?
Lohusa Depresyonu ve Lohusalık Hüznü 03:46
Lohusa Depresyonu ve Lohusalık Hüznü 199 izlenme - 2 yıl önce Uykusuz Annelek Kulübü kurucusu Perihan Gürer ve uyku koçu Seride Samurkaş Karaç, lohusalık hüznünün yeni annelerde zannedildiğinden çok daha sık rastlanan bir sıkıntı olduğunu anlatıyorlar.
Can - Uykusuzluk 01:15
Can - Uykusuzluk 114 izlenme - 2 yıl önce Can - Uykusuzluk -Şarkı Sözleri-- Zorlasamda hiç açılmıyorlar Gözlerim hep kapalılar Annemle oyun oynamadım Gözlerim hep kapalılar Dün gece çok az uyudum, olsun, Bitsin uykusuzluğum! Çok uyanmak istiyorum Geçsin uykusuzluğum!
Uykusuz Gecelerin Can Dostu Mega Hafıza Seti ve Bıyıklı Amca 05:02
Uykusuz Gecelerin Can Dostu Mega Hafıza Seti ve Bıyıklı Amca 250 izlenme - 2 yıl önce Ne zaman uykum kaçsa gecenin bir körü açar tvyi bunu izlerdim. İzledikçe insanın aklının sınırlarını sorgular, bıyıklı amcanın bıyıklarına ve oraya çıkardığı veletlerin 3 masa 12 inek 5 tuvalet fırçası gibi herşeyi ezbere sayışlarına öykünürdüm. Bu bölümde de minik Hüseyin döktürüyor.. İzleyelim hatırlayalım...
Çok Uykum Var Yaaaaa.... 01:12
Çok Uykum Var Yaaaaa.... 233 izlenme - 3 yıl önce Uykunun zamansız ve ansızın bastırdığı anlarla hepimiz karşı karşıya kalmışızdır. İşte bizim ufaklığı da uyku sınıfta yakalıyor. Uyumamak için her türlü çabayı gösterse de uykunun yenilmez gücüne teslim oluyor. Ortaya da bu komik görüntüler çıkıyor.
Uyumazsak Ne Olur? 03:01
Uyumazsak Ne Olur? 17 izlenme - 5 ay önce UYKUSUZLUĞA NE KADAR DAYANABİLİRSİN? İŞTE CEVABI... ''TURETENER GENEL KÜLTÜR PROJESİ'' İLK VİDEOSUYLA BAŞLAMIŞTIR... 1965 YILINDA HENÜZ 17 YAŞINDA OLAN RANDY GARDNER 264 SAAT YANİ YAKLAŞIK 11 GÜN UYUMAYARAK GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİRMİŞTİR. REKOR DENEMESİNIN İLK GÜNLER EĞLENCELİ BAŞLADIĞINI ANCAK SON GÜLERİNİN EZİYETE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEYEN GARDNER BU DÖNEMDE GÖRDÜĞÜ SANRILARDA KENDİNİN ÇOK ÜNLÜ BİR FUTBOLCU OLDUĞUNU BİLE DÜŞÜNMÜŞ... TAA Kİ BİLİNCİ TAMAMEN KAYBOLANA KADAR. 264 SAAT UYUMAYARAK DÜNYA REKORU KIRAN GARDNER REKORUNU KIRDIKTAN SONRA HASTANEYE KALDIRILMIŞ VE 14 SAAT BOYUNCA ARALIKSIZ UYUMUŞTUR. UYANDIĞINDA İLK SÖZÜ ''YENİDEN DOĞMAK İŞTE TAM OLARAK BU'' OLMUŞ. GARDNER'DAN SONRA KAYITLARA GEÇEN BU KADAR UZUN BİR UYKUSUZLUK DENEMESİ YAPILMAMIŞTIR. AYRICA ŞU ANA KADAR UYKUSUZLUKTAN ÖLEN BİR İNSANA RASTLANMAMIŞTIR. PEKİ UYUMAZSAK NE OLUR?... ---1. GÜN--- UYUNMAYAN GECENİN SABAHI MUHTEMELEN BİRAZ GERGİN OLUNUR. ÖĞLEDEN SONRA SAAT 16:00 GİBİ YORGUNLUK ARTAR. ANCAK İNSANLARIN • İ BU KADAR UYKUSUZLUĞA DAYANABİLİR. ---2.GÜN--- SABAH ERKEN SAATLERDE VÜCUT BİYOLOJİK SAATİNİ AYARLAMAKTA ZORLANIR VE UYKU İSTEĞİ GÜÇLENİR. KONSANTRASYON ZORLAŞIR VE HUZURSUZLUK BAŞLAR. BİR ÖNCEKİ GÜN BAŞLAYAN FİZİKSEL YORGUNLUK KALICI HALE GELMEYE BAŞLAR. ---3.GÜN--- BEYİN NORMALDEN YAVAŞ ÇALIŞMAYA VE GEÇ ALGILAMAYA BAŞLAR. REFLEKSLER İYİCE YAVAŞLADIĞI İÇİN ARABA KULLANMAK, YAZI YAZMAK GİBİ İŞLERDE DÜZENSİZLİK BAŞLAR. ---4. GÜN--- FİZİKSEL YORGUNLUK ÇOK RAHATSIZ EDİCİ OLMAYA BAŞLAR. KISA SÜRELİ HAFIZA KAYIPLARI MEYDANA GELİR.UYKU YOKSUNLUĞUNUN BAŞLADIĞI ZAMANDAN BERİ OLANLARDA HATIRLAMA YETERSİZLİĞİ GÖRÜLÜR. GERÇEKÇİ TEPKİLER VERME ÖZELLİĞİ TAMAMEN ORTADAN KALKAR. ---5. GÜN--- ŞİDDETLİ KAS VE EKLEM AĞRILARININ YANISIRA BAĞIŞIKLIK CİDDİ ÖLÇÜDE AZALMIŞTIR. BEYİN HÜCRELERİ VE SİNİRLER ÇOK ZOR ÇALIŞTIĞINDAN KONUŞMAYI BAŞARMAK ÇOK GÜÇTÜR. CÜMLE KURMA YETENEĞİ NEREDEYSE YOK OLMUŞTUR. ---6. GÜN--- GÖRME YETİSİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALIR. KİMLİK ANLAYIŞI KAYBOLUR. BAŞ DÖNMESİ HİÇ DURMADAN DEVAM EDER. ---7. GÜN--- PARANOYA YAŞANIR VE SANRILAR GÖRÜLÜR.BEYNİN İŞLEYİŞİ TAMAMAN BOZULUR. ---7. GÜNDEN SONRASI--- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKER. METABOLİZMA DURMA NOKTASINA DOĞRU ADIM ADIM İLERLER. HATIRALAR HATIRLANAMAZ VE DEPRESYON RİSKİ SON DERECE ARTAR. BİZDEN SİZE KÜÇÜK BİR TAVSİYE... BUNLARI EVDE SAKIN DENEMEYİN... TURETENER EKİBİ İYİ SEYİRLER DİLER…
Uykusuzluk Bebeklerde Ne Gibi Sorunlara Yol Açar? 01:59
Uykusuzluk Bebeklerde Ne Gibi Sorunlara Yol Açar? 77 izlenme - 2 yıl önce Uykusuzluk, bebeklerin kendilerini düzenleme ve sakinleştirme becerilerini giderek azaltır. Öğrenmeyle ilgili işlevlerinin zarar görmesine yol açar. Bebeklerde düzenli uyku, zihinsel fonksiyonları güçlendirir.
Uyku Apnesi Nasıl Teşhis Edilir? 01:13
Uyku Apnesi Nasıl Teşhis Edilir? 114 izlenme - 2 yıl önce Uyku apnesinin teşhisinde klinik muayene ilk aşamadır. Gündüz uyku halini araştırmak için hastaya birtakım testler uygulanır. Altta yatan diğer hastalıklar araştırılır. Uyku apnesinin kesin teşhisinde ise polisomnografik tetkiğe başvurulur.
Can - Uykusuz Gece 08:50
Can - Uykusuz Gece 91 izlenme - 2 yıl önce Her bölümü heyecanla beklenen Can çizgi filminin bu bölümünde neler olacak? Yumurcak Tv'nin sevilen çizgi filmi Can bizlerle.
Sen Uykusuzluk Nedir Bilir Misin 02:12
Sen Uykusuzluk Nedir Bilir Misin 210 izlenme - 5 yıl önce Sen Uykusuzluk Nedir Bilir Misin
Uyku Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 00:56
Uyku Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 108 izlenme - 2 yıl önce Uyku bozuklukları geniş bir spektruma yayıldıkları için farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Uykusuzluk tedavisinde uykusuzluğun nedenine göre bir tedavi önerilir. Uyku apnesi ve horlama gibi rahatsızlıklarda cerrahi yöntemlere başvurulabilir.
Uykusuzluğa Pratik Çözümler 04:41
Uykusuzluğa Pratik Çözümler 129 izlenme - 2 yıl önce Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap 1. Yatak odasında uyku öncesi bir rutininiz olsun. Yatağa girmeden önce her gece aynı hareketleri, egzersizleri yapmaya çalışın. Bu egzersiz ya da dua etmek bile olsa, sizin beyninize "uyku vakti" sinyali verecektir. Sıcak bir duş alın, kitabınızdan 20 sayfa okuyun, gerinin, dua edin ya da nefes egzersizleri yapın vs. tamamen size kalmış! 2. Yatak odanızı en "uyunabilir" versiyonuna getirin. Sleep to Live Enstitüsü Direktörü Robert Oexman, Business Insider'a verdiği röportajda, ideal bir uyku için yatak odanızın 18°-22° C arasında bir serinlikte bulunması gerekiyor. Ve eğer sokak ışıkları, yoldan geçen arabaların farları, ya da günün ışıkları sizi rahatsız ediyorsa, siyah bir perde edinmekten çekinmeyin. Karanlık, uyku için en tetikleyici zeminlerden birisidir. 3. Telefonunuzu alarm olarak kullanmayın. Çoğumuz, bizi uyandırsın diye iPhone'larımıza BB'lerimize güveniyoruz. Ama problem şurda ki, eğer uyku tutmazsa, başucunuzdaki telefonu elinize alıp ıvır zıvır app'lerle ve bilimum telefon ekranındaki uyarıcılarla uykusuzluğunuza uykusuzluk katmış oluyorsunuz.Buna izin vermeyin. 4. Nefes egzersizleri yapın. Derin nefeslerinize birazcık niyet katmanız, aslında beyninize ve vücudunuza "şimdi sakinleşme zamanıdır" emri vermenizle aynıdır. Aile terapisti Vikki Stark'a göre nefes alırken, tertemiz, ferah havanın akciğerlerinize girişini hayal edin, tüm vücudunuzu dolaşıp, bütün hücrelerinizi temizlediğini düşünün. Nefes verirken, tüm toksinlerin ve negatifliğin güvenli bir şekilde içinizden çıkıp, atmosfere karıştığını düşünün. Bu düzene odaklanın, nefes alın, nefes verin. Ama unutmayın, ilk seferde bir sihir gerçekleşmesini falan beklemenize gerek yok. Bu bir egzersiz ve siz işledikçe ışıldayacak bir demir.Vücudunuz buna alışıp, uyku moduna geçene kadar yapmaya ve şartlanmaya devam edin. Böylece farkı hissedeceksiniz. Daha fazla laf cambazlığı yapmıyorum ve sizi dizi fim tadında sahte arap kanalımda iyi seyirler diliyorum....
’Uyku ve seks dışında yatağınızı kullamayın’ 10:09
’Uyku ve seks dışında yatağınızı kullamayın’ 130 izlenme - 4 yıl önce Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Aksu, ’Yatağınızı uyku ve seks dışında başka bir amaç için kullanmayın. Yatakta kitap dergi gazete okumayın, televizyon izlemeyin’ uyarısında bulundu.
200 Saatlik Uykusuzluk Deneyi 06:39
200 Saatlik Uykusuzluk Deneyi 15 izlenme - 8 ay önce Dünya tarihinde uyku hakkında yapılmış belki de en acımasız deney! 200 saat uykusuz kalabilir miydiniz? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...