Hoşgeldiniz!

uzay

Tachyon: The Fringe  (2000) 04:54
Tachyon: The Fringe (2000) 435 izlenme - 9 ay önce NovaLogic'in 2000 yılında çıkardığı uzayda geçen savaş oyunu. Senelerdir yazmadığım keyword kalmadı bulamadım oyunu. Delta Force: Task Force Dagger'ın cd sinin içinde vardı bu oyun. En son Google'a "the game comes with Delta Force: Task Force Dagger" keyword'ü ile buldum. İyi seyirler.
Uzay Yolu (Star Trek The Original Series) Fragman 01:42
Uzay Yolu (Star Trek The Original Series) Fragman 1.795 izlenme - 2 yıl önce 1966'da yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada milyonlarca insanın sevgisini kazanan Uzay Yolu dizisinin (Star Trek: The Original Series) DVD fragmanı.
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 24:09
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 1.549 izlenme - 1 yıl önce Gelecek yıllarda rutin işlerinden sıkılan bir astreoid maden isçisi hayatını renklendirmek amacı ile son teknoloji hayal makinesinin yolunu tutar ve süper ajan olmak seçeneüini tıklayan Arnold'un yerine zenginden alıp fakire veren karizmatik bir uzay korsanı olmayı se.er. Direkt olarak da bilinçaltına etki eden makinenin uyarimlariyla, vaktiyle bilinçaltına itilmiş 2. bir kişilik ortaya çıkar ve hayal makinesi altüst olur. Neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt edemeyen kahramanımız evine ulaştığında da sorunlar devam eder, nerden geldiği meçhul düşmanlar tarafından öldürülmeye calışılmakla kalmaz. Son derece hantal hizmetçi robotunun içerisinden eşsiz ve alımlı bir android, sağ kolunda ise bazuka büyüklügünde bir silah ortaya çıkar.
Rusya'ya düşen meteorun kalıntıları çıkarıldı 01:36
Rusya'ya düşen meteorun kalıntıları çıkarıldı 2.829 izlenme - 3 yıl önce Şubat ayında Rusya'ya düşen ve bilim adamlarının en büyük 10 meteor parçasından biri diye nitelediği yaklaşık yarım ton ağırlığındaki bir parça Ural Dağları'ndaki bir gölden çıkarıldı.
uzay yolu 1 dublaj 02:40
uzay yolu 1 dublaj 5.816 izlenme - 7 yıl önce çok komik dublaj
Time Lapse Olarak Kaydedilmiş Güneş Hareketleri 04:00
Time Lapse Olarak Kaydedilmiş Güneş Hareketleri 1.315 izlenme - 1 yıl önce NASA'nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi( Solar Dynamics Observatory) güneşin 2011-2015 yılları arasındaki önemli hareketlerinden time lapse video yaratmış.
uzay gemisi gönderiliyor 02:13
uzay gemisi gönderiliyor 3.439 izlenme - 5 yıl önce
İnsaları Korkutan Uzaylı - Şaka 05:12
İnsaları Korkutan Uzaylı - Şaka 2.196 izlenme - 3 yıl önce Uzaylı Şakası..
Evrenin Neresindeyiz? 06:31
Evrenin Neresindeyiz? 3.207 izlenme - 3 yıl önce Evrenin Neresindeyiz?
Uzayda maraton koştu! 00:38
Uzayda maraton koştu! 389 izlenme - 4 ay önce İngiliz astronot uzayda maraton koştu! Daha fazlasıı www.izlesene.com/futbolarena kanalında sizlerle...
Belgesel - Fantastik Türk Sineması 24:50
Belgesel - Fantastik Türk Sineması 2.136 izlenme - 12 ay önce Yönetmenliğini Mesut Kara'nın yaptığı fantastik/avantür türk sinemasına emek veren oyuncu/yönetmen ve senaristlerle yapılan söyleşiler sizlerle.Sinemamıza ilgi duyan her insanın sıkılmadan izleyebileceği keyif veren bir çalışma olmuş sinemamızdan güzel kesitler ile de süslenmiş.
Voltran - Voltron 01:10
Voltran - Voltron 1.422 izlenme - 1 yıl önce Voltrana yeniden ihtiyac duyulmuştu, bu uzay takipçileri denen süper takipçileriydi, evrenin koruyucusu, voltran, nostalji çizgi film kuşağının ayrılmaz parçası, madem birleşeceksiniz neden ayrılıyorsunuz diye aklıma gelirdi, yada o dominant kırmızılı neden hep kafasını oluştururdu? hayır ayak kol falan ayrı ayrı insanın kontrol etmesine ne gerek var, hepsini zaten bir kişi kontrol edicek, ben olsam cıngar çıkarırdım, arkadaş bundan gari, sırayla oluşturacaz kafasını, bir gün karalı arkadaş sürecek, bir gün ben sürecem, sonra sen süreceksin gibi. mantıklı değil mi?
uzaydan yeryüzüne atlayış - red bull stratos 04:16
uzaydan yeryüzüne atlayış - red bull stratos 10.051 izlenme - 7 yıl önce red bull'un avustralyalı çılgın paraşütçü ve pilotu felix baumgartner, atmosferde uzayın başladığı noktadan yeryüzüne atlayarak ses hızını aşacak. 120 bin feet (yaklaşık 37 kilometre) yükseklikte özel yapım bir balondan atlayacak baumgartner, amerikalı joe kittinger%u2019in yarım yüzyıl önceki 103 bin feet%u2019lik atlayış rekorunu kırmaya çalışacak. bbc tarafından belgeseli çekilecek atlayışın 2010 yılı nisan ayında yapılması bekleniyor.%u201ckorkuyu lehime çevirip konsantrasyon için kull
Paralel Evren- Çokluevren 01:52
Paralel Evren- Çokluevren 968 izlenme - 11 ay önce Çokluevren veya multivers; birbirinden farklı, gözlemlenebilir evrenlerin hipotezsel toplamı. Teleskop ile gözlemleyebildiğimiz bilinen evren yaklaşık 93 milyar ışık yılı genişliğindedir. Ancak bu evren, hipotezsel çokluevrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder. Çokluevren sonlu ve sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bu evrenler var olan her şeyi -bütün mekan, zaman, madde ve enerji ile birlikte fizik kanunları ve fiziksel değişimleri- kapsar. Bu evrenlere "paralel evrenler" ya da "alternatif evrenler" de denir. Çokluevren kavramına başlıca olarak kozmoloji, kuantum mekaniği ve felsefede rastlanır. Çokluevren kavramıyla genellikle bilinen gözlemlenebilir evrenin potansiyel farklı sürümleri ve dolayısıyla farklı tarihçeleri (geçmiş ve gelecekleri) kastedilir.
Van Damme Bu Kez Uzayda 01:30
Van Damme Bu Kez Uzayda 2.673 izlenme - 3 yıl önce Jean-Claude Van Damme'ın Volvo reklamındaki hareketini uzaydaki iki üzerinde uygulamışlar, eğleceli bir video izliyoruz.
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kuyruklu Yıldız Yorumu 01:46
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kuyruklu Yıldız Yorumu 1.914 izlenme - 2 yıl önce Rosetta uzay aracının modülü 'Philea'nın kuyruklu yıldıza inişi gerçekleşti. Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından gerçekleştirilen 1,3 milyar euro'luk bu yolculuk konuşulurken, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) ile ilgili 2013 yılında söylediği sözler, sosyal medyada yeniden gündeme geldi. Avrupa ülkelerinin oluşturduğu Avrupa Uzay Ajansı (ESA), ESA 67P Çuryumov-Gerasimenko Kuyruklu Yıldızı üzerine Philae isimli modülü indirdi. Dünya'da hayatın oluşumuna dair ipuçları arayacak olan Philaeyi taşıyan uzay aracı Rosetta, söz konusu kuyruklu yıldızın yörüngesine 10 yılda ulaşabildi. Philea'nın kuyruklu yıldıza inmesinden sonra Cübbeli Ahmet Hoca'nın 2013 yılında NASA için söylediği sözler, sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı. Cübbeli Ahmet Hoca ne demişti? Cübbeli Ahmet Hoca, milyarlarca dolar yatırım yapmanın cahillik olduğunu söyleyerek, "Mars'ta su var mı? Et var mı? But var mı? Manyak manyak işler... Ben sana söyleyeyim, sen oraya çıkamadan dünya kopacak. Masrafa deymez. Ver bana 100 bin dolar her şeyi söyleyeyim. Ne cahil adamsın. Kur-an'da var, hadiste var. Bakmıyorlar ki..." dedi.
Emin Çapa - Evrenin Bilinmeyenleri 28:29
Emin Çapa - Evrenin Bilinmeyenleri 1.366 izlenme - 1 yıl önce İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi Emin Çapa İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okudu. Lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. 1989 yılında ilk kez "kadrolu ekonomi muhabiri" olarak Tempo dergisinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. Gemi Mühendisleri Odası'nda Oda Müdürlüğü yaptı... http://www.indekskonusmaciajansi.com/konusmaci/123/emin-capa
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 01:00:11
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 1.207 izlenme - 11 ay önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Daha önce gönderdiğim Cosmos belgeselinin Kozmik Arayışta Tek Ses adındaki 2. bölümüdür.İyi seyirler.
Voyager Uzay Aracı Tarafından Kaydedilen Sesler 07:01
Voyager Uzay Aracı Tarafından Kaydedilen Sesler 834 izlenme - 11 ay önce 1977 Yılında Nasa tarafından uzaya fırlatılan Voyager uzay aracının gezegenlerin etrafından geçtiği sırada kaydettiği sesler. Güneş rüzgarlarının etkileşimiyle ortaya çıkan elektromanyetik ve gezegen manyetosferinin yarattığı titreşimler 'radyo spektrometre' adı verilen özel cihazlarla ses olarak kaydedilmiş ve bu ham kayıtlar elden geçirilerek etkileyici bir ambiyansa dönüştürülmüş, dinliyoruz efendim. Ayrıca ham ses kayıtları için şu linke bakabilirsiniz; http://www.jpl.nasa.gov/multimedia/sounds/index-flash.html
uzay mekiği 01:01
uzay mekiği 8.933 izlenme - 9 yıl önce nasa uzay'a mekik gödriyor
Uzaya Şişme Bebek Göndermek 02:30
Uzaya Şişme Bebek Göndermek 951 izlenme - 1 yıl önce Bir seks oyuncağı firması, ne kadar dayanıklı olduklarını göstermek için uzaya şişme kadın gönderiyorlar. Missy aşırı sıcaklıklara ve radyasyon dayanıklı olarak, 100.000 feet yüksekliğe kadar bozulmadan kalıyor. 102.000 feet hızla dünyaya geri düşmeye başlıyor. Yeniden girişte dünyanın atmosferinde bebeğimiz parçalanıp Nevada çölünde bir yerlerde kayboluyor.
Denize İnmeye Çalışan Roket Patladı! 00:15
Denize İnmeye Çalışan Roket Patladı! 529 izlenme - 7 ay önce Denize İnmeye Çalışan Roket Patladı! Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX'in Falcon roketini denize indirme denemesi başarısız oldu.
Çizgi film : Roket (Build and Play - Rocket)  - 01:29
Çizgi film : Roket (Build and Play - Rocket) - 1.553 izlenme - 11 ay önce Skip To My Lou - Nursery Rhymes Ne nasıl yapılır. Ne şekilde parçalar yerleştirilir venasıl çalışır. Çocukların bilinmeyenlerine kargaşalarına cevap niteliğinde olacak çizgi film. Buna benzer bir çok çizgi filmi bebetürk kanalımızda bulabilirsiniz. Tüm arkadaşlarıma iyi seyirler. Bu video Build and Play oyunlarından ön izlemedir. Oyunları buradan indirebilirsiniz https://itunes.apple.com/ru/app/stroj-i-igraj-v-3d-rakety/id687718966?mt=8
Kolombiya'da Gökyüzünde Görülen Güneş Şeklinde iki Işık 00:59
Kolombiya'da Gökyüzünde Görülen Güneş Şeklinde iki Işık 57 izlenme - 3 hafta önce kolombiya'da Gökyüzünde Görülen Güneş Şeklinde iki Işık Kolombiya, El GUAMO köyünde iki yaşlı çift gökyüzünde iki tane tuhaf parlak ışığa bakıyor.
Evren : Uzayın Sonu - Belgesel 42:26
Evren : Uzayın Sonu - Belgesel 1.171 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Uzayın sonuna yolculuğa ne dersiniz ? videoda uzay hakkında bilgiler yer alıyor izlemenizi tavsiye ederim..
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 02:26
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 1.832 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: Bir Uzay Serüveni 10 Mart 2014'te başlıyor..
11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü 00:40
11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü 2.028 izlenme - 2 yıl önce 13 yıl sonra ortaya çıktı! 11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü
Galaxy Strunggle - Uzayda 3d Savaş Oyunu 05:16
Galaxy Strunggle - Uzayda 3d Savaş Oyunu 4.050 izlenme - 7 yıl önce gezegenini kur, imparatorluğunu hazırla ve savaş!
mars'ta su bulundu ! [hd] 01:08
mars'ta su bulundu ! [hd] 3.461 izlenme - 5 yıl önce kızıl gezegen marsta su umudu bir kez daha doğdu. amerikan havacılık ve uzay dairesi nasa marsın yörüngesinden çekilen görüntülerde muhtemel su akıntısının tespit edildiğini açıkladı.
Rafadan Tayfa 22. Bölüm (Uzay Yolculuğu) 13:40
Rafadan Tayfa 22. Bölüm (Uzay Yolculuğu) 896 izlenme - 1 yıl önce Rafadan Tayfa, Aralık 2014'de TRT Çocuk'ta yayınlamaya başlayan Türk yapımı animasyondur. ISF STUDIOS şirketi tarafından yapılır. Yapımcılığını ve yönetmeliğini İsmail Fidan yapmaktadır ve. Animasyon Ankara'da yapılmaktadır.[1] Hikaye "Rafadan Tayfa" adındaki arkadaş grubunun yaşadığı maceralardan oluşur. Arkadaş grubunun ismi ise bir bölümünde Hayri`nin gruplarına bir isim bulurlarken Kafadan Tayfa yerine açlıktan Rafadan Tayfa demesinden ve onun çarpıcı bir isim olduğu için kabul edilmesiyle gelir. Akın: En küçük erkek karakterdir. Mert'in kardeşidir. Akıllıdır ve sorunlara o çözüm bulur. Bir de köpeği vardır. Köpeğinin adı Yumak'tır. Köpeğini yaşlı Basri Amca'ya verir. Kamil: Ailesi mahalledeki tek bakkalın sahibidir. Orada ailesine yardım eder. Hayri'yle sürekli didişir. Bir bölümde ailesine ait olan bakkalı kapanmaktan kurtarmak için filmdeki tüm çocuklar çalışmıştır. Hayri: Erkeklerin en oburu. Sık sık canı yemek yemek ister ve bu tüm olayları etkiler. Rafadan Tayfa ismi onun fikridir. Kamil'in ona didiştiği gibi o da Kamil ile didişir. Mert: Erkeklerin en sinirlisi ve de kardeşi gibi aklı başında olan bir karakter. Kamil ile Hayri'nin her didiştiklerinde onlara sinirlenir ve genellikle o ayırır. Akın'ın abisidir. Sevim: Akın ve Mert gibi aklın başında ve onlarla arkadaş olan en büyük karakterdir. Hale ile en iyi arkadaş gibidirler ve hep birlikte gezinirler. Hale: Hayri'nin kardeşi. Sevim ile iyi bir arkadaştır. Hayri kadar yemek düşkünü birisi değildir. Rüstem Abi: Çizgi dizideki tek yetişkin. Geçimini köfte satarak karşılar. Herkes köftelerine bayılır. Sakin bir karakterdir ve çocuklara nasıl davranması gerektiğini bilen bir kişidir. Basri Amca: Çizgi dizideki tek yaşlı. Rafadan Tayfa onları sürekli kızdırır ve huysuz bir yapıya sahiptir. Oysaki içi çok yumuşaktır. Yumak: Çizgi dizideki tek hayvan. Akın'ın köpeğidir. Basri Amca'nın yanında yaşar. Tüm köpekler gibi içinde yumuşak bir yaramazlık vardır. Bir bölümde tüm mahalleyi iple kaplamıştır.