Hoşgeldiniz!

uzay

Dünya'daki Robotu Uzaydan Hareket Ettirdi 01:02
Dünya'daki Robotu Uzaydan Hareket Ettirdi 563 izlenme - 8 ay önce Danimarkalı astronot Andreas Mogensen, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan Avrupa Uzay Kurumu'ndaki robota elleriyle komut verdi. Andreas Mogensen, Dünya'dan 400 kilometre uzaklıktaki Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan dokunarak Avrupa Uzay Kurumu'ndaki (ESA) Interact Centaur isimli robotu hareket ettirdi. Mogensen bir delik içine yerleştirilen kumandayla 2 kollu robotu, hareketlerini hissederek kontrol altına alabildi. Astronot, tekerlekleriyle manevra yapmasını sağlayarak robotun yapması gereken işi tamamladı. İnsanların başka gezegenlerde hayat kurması için bir adım daha atıldığı yorumları yapıldı.
Dünya'nın Uzaydan Çekilen İlk Görüntüleri 00:52
Dünya'nın Uzaydan Çekilen İlk Görüntüleri 96 izlenme - 1 hafta önce Bir veri kapsülünün içerisinde bulunan 16 mm kamera tarafından çekilen görüntüler, Dünya'nın uzaydan çekilen ilk filmi olarak biliniyor. 12 Mayıs 1959'da fırlatılan Thor füzesinden alınan görüntüler, füzenin, fırlatma kapsülünden ayrılışını gösteriyor.
Uzay Heparı Belgeseli 23:36
Uzay Heparı Belgeseli 405 izlenme - 7 ay önce 1994 yılında henüz 25 yaşındayken kaybettiğimiz besteci Uzay Heparı için yapılmış belgesel. Alkışlarla yaşasın..
mars'ta su bulundu ! [hd] 01:08
mars'ta su bulundu ! [hd] 3.442 izlenme - 5 yıl önce kızıl gezegen marsta su umudu bir kez daha doğdu. amerikan havacılık ve uzay dairesi nasa marsın yörüngesinden çekilen görüntülerde muhtemel su akıntısının tespit edildiğini açıkladı.
Önce Öpmek Sonra Dövmek  - Uzay Yolu 00:19
Önce Öpmek Sonra Dövmek - Uzay Yolu 823 izlenme - 12 ay önce Uzay yolu dizisinden ibret alınacak bir kesit izleyeceğiz. Yeşil saçlı bağyanı bayıltmak için ilginç bir taktik izleyen Kaptan Kirk önce bir alt dudak kombinasyonu yapar, daha sonra da yumrukla bayıltma işlemini gerçekleştirir.
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 02:26
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 1.609 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: Bir Uzay Serüveni 10 Mart 2014'te başlıyor..
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 24:09
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 989 izlenme - 12 ay önce Gelecek yıllarda rutin işlerinden sıkılan bir astreoid maden isçisi hayatını renklendirmek amacı ile son teknoloji hayal makinesinin yolunu tutar ve süper ajan olmak seçeneüini tıklayan Arnold'un yerine zenginden alıp fakire veren karizmatik bir uzay korsanı olmayı se.er. Direkt olarak da bilinçaltına etki eden makinenin uyarimlariyla, vaktiyle bilinçaltına itilmiş 2. bir kişilik ortaya çıkar ve hayal makinesi altüst olur. Neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt edemeyen kahramanımız evine ulaştığında da sorunlar devam eder, nerden geldiği meçhul düşmanlar tarafından öldürülmeye calışılmakla kalmaz. Son derece hantal hizmetçi robotunun içerisinden eşsiz ve alımlı bir android, sağ kolunda ise bazuka büyüklügünde bir silah ortaya çıkar.
galaxy strunggle - uzayda 3d savaş oyunu 05:16
galaxy strunggle - uzayda 3d savaş oyunu 4.049 izlenme - 6 yıl önce gezegenini kur, imparatorluğunu hazırla ve savaş!
dünya dursa 04:48
dünya dursa 15.633 izlenme - 8 yıl önce ağıt yollara,uzaklara...-dünya dursa- söz müzik:ekİn düzenleme-kayıt-mastering:alİ bakan bas gitar:barış gerekçi ney:murat gümüş elektronik,akustik gitarlar:ali bakan - kerİm tekİn - ajlan büyükburç - bariŞ akarsu - -onno tunç - uzay hepari - gökhan semİz - necdet tosun - metİn oktay - tankut öktem - sİnan sofuoĞlu
Uzay'da Hayat Var Mı? 02:30
Uzay'da Hayat Var Mı? 126 izlenme - 2 ay önce Uzay'da Hayat Var Mı? Kemal Yavuz Kemal Yavuz Videoları. Daha fazlası için abone olup altdaki linlere desdek verebilirsiniz. Saygılar. Facebook Sayfa: https://www.facebook.com/kemal.yavuz55 Diğer Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?... ABONE OL!: https://www.youtube.com/channel/UCNX0... Twitter: https://twitter.com/KemalYavuzOrj Ask,fm: http://ask.fm/KemalYavuz282 İYİ SEYİRLER. :) Uzun yıllar boyunca insanlığın merak ettiği en önemli sorulardan birisi de uzayda bizden başka hayat formlarının olup olmadığıdır. Bu konuya net bir cevap vermek oldukça zor. Şu ana kadar dünya dışında tespit edilmiş başka bir hayat bulunamadı. Ama bakabildiğimiz ve görebildiğimiz alan uzayın trilyonda biri bile değil. Sadece Samanyolu Galaksisi'nde 200 ila 400 milyar arasında yıldız bulunduğunu ve Samanyolu gibi milyarlarca galaksi bulunduğunu düşündüğümüzde oldukça küçük bir alanı görebildiğimiz anlaşılabilecektir. Son yıllarda yapılan keşiflerle artık uzak galaksilerin içeriklerini anlaşılmaya başlandı, güneş sistemi dışında gezegen keşifleri de hız kazandı. Uzayın birçok köşesinde hayatın yeşermesi için gerekli koşulların varlığı saptandı. Yapılan tahminlere göre sadece Samanyolu'nda Dünya benzeri milyarlarca gezegen mevcut. Bunlar içinde gerekli koşulların oluşması halinde hayatın ortaya çıkması olağan sonuç. Belki asıl sorulacak soru, hayatın insan benzeri zeki ve etrafını algılayabilen medeni uygarlıklar şeklinde evrimleşip evrimleşmeyeceği. Eğer bu soruya evet cevabı verirsek bizden daha gelişmiş uygarlıkların da olabileceğini düşünebiliriz. Bu düşünce bizi eğer bizden daha gelişmiş uygarlıklar varsa neden biz onları göremiyoruz ya da onlar bizi göremiyor veya gelip dünyamızı kolonileştirmeye çalışmıyorlar gibi sorulara götürür. Bu sorulara verilecek neredeyse sonsuz sayıda cevap var: Dünyamız gelişmiş uygarlıklardan çok uzakta olabilir. Bizi tespit edecek kadar gelişememiş olabilirler. Bizimle iletişime geçmek için herhangi bir sebepleri olmayabilir. Bizim algılayabileceğimiz seviyenin üstünde farklı boyutlarda yaşıyor olabilirler. Bu cevapları artırmak mümkün. Baştaki soruya dönersek, Uzayda hayat var mı? Çok büyük ihtimalle var ama henüz tespit edilemediği için kesinlikle var diyemeyiz olarak cevaplayabiliriz. Bu konuda son sözü Carl Sagan'a bırakalım: "Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir."
UZAY HAKKINDA 10 BİLGİ
UZAY HAKKINDA 10 BİLGİ 984 izlenme - 1 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Kendi yaptığım bir amatör videom ilerliyen günlerde daha iyisi gelecektir İzlesene kanalıma abone olun..
Sürpriz Yumurta Açma - Uzay Topacı 01:21
Sürpriz Yumurta Açma - Uzay Topacı 1.416 izlenme - 1 yıl önce Önce parçaları birleştir, bas ve bırak hepsi bu kadar basit.. Kinder sürpriz yumurtadan ne çıkacak? En güzel sürpriz yumurta oyunları ve Kinder sürpriz yumurta açma videoları bu kanalda! Hemen abone olun. www.izlesene.com/surprizyumurta"
iki güneşli gezegen bulundu ! 01:49
iki güneşli gezegen bulundu ! 3.082 izlenme - 5 yıl önce gözlem amerikan ulusal havacılık ve uzay dairesi nasanın yerküre benzeri karasal gezegenleri araştırma ve algılama amacıyla tasarladığı kepler uzay teleskopu tarafından gerçekleştirildi. abd'de yayınlanan araştırmaya göre dünya'dan 200 ışıkyılı kepler-16b adı verilen bu dış gezegen iki güneşin etrafında dönüyor ve böylece iki kez gün batımı ve iki kez gün doğumu oluşuyor.
Dunya Donmekten Vazgecer Ne Olur 4 05:10
Dunya Donmekten Vazgecer Ne Olur 4 797 izlenme - 5 ay önce Dünya dönmekten vazgeçerse ne olur serisi kaldığı yerden devam ediyor.Çok yakında 5.bölümü de gelecek. 1.Bölüm = https://goo.gl/2YXLcf 2.Bölüm = https://goo.gl/nt9Q5k 3.Bölüm = https://goo.gl/JRCg1l Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap Canlı Yayın https://www.younow.com/sahtearap Sahte Arap Uygulamasını İndir https://goo.gl/p3HjPX SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Twitter: https://twitter.com/sahtearap Instragram: @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv 4 Yil 6 ay sonra (günler artık 768 saat) Dünyanın dönüş hızının yavaşlamaya başlamasının ardından 4,5 yıl geçti. Eskiden saatte 1600km hızla dönüyordu.Artık hemen hemen hiç kıpırdamıyor. Güneş 16 gün boyunca batmıyor. Dönüş hızının yavaşlamasıyla okyanuslar kutup bölgelerine yöneldi. 2 yeni okyanus oluştu.denizin derinliği 16km. 800bin km karelik Amerika birleşik devletleri eski yüz ölçümünün sadece 10”da 1ne sahip. Hayatta kalabilenler kendi besinlerini yetiştiriyor ve hayatta kalabilmek için sürekli kapalı alanlarda yaşamak zorunda kalıyor Yeni okyanuslar sınırlı besin kaynaklarından biri. Kıtaların sular altında kalması besinlerin artmasını ve bu da balık nüfusunun artmasını sağladı. Okyanuslar yer değiştirdiği için kıyılardaki ekolojik yaşamın yanı sıra ılık su canlıları yok olmuş durumda. Ama uskumru ve ton balığı gibi soğuk su türleri hayatta kalmayı başardı. Okyanus karaların ortasına ulaştığı için bir zamanlar çiftçilik yapanlar artık balıkçılık yapıyor. Uzun ve soğuk gecelerde insanlar buz gibi sularda ekipler halinde balıkların peşinde koşuyor. Ve bunları yaşadıkları yerlere götürüyorlar. İnsan bedeninin sadece 1 kaç dakika dayanabileceği -55 derece ısıda kendi hayatlarını riske atıyorlar. Buzların altında balık yakalamaya çabaları kuzey Amerikalılar için yeterli olmaktan çok uzak Dünyanın dönüşü yavaşladıkça gözleri kör eden kar kesiliyor. Dönüşle oluşan ve havayı dikte eden koriyolis etkisi artık yok. Artık fırtınalar tahmin edilebiliyor.Azalan hız hava şartlarını daha anlaşılabilir kıldı. Ama hala sıcak günler ve soğuk geceler arasında dev ısı farkları var. Bu da daha az yağmur yağmasına neden oluyor. Yağmur genelde okyanusun ortalarında yağarken , rüzgar olmadığı için kıyıya ulaşamıyor. Seyrekte olsa kansasa ulaşan yağmur suları , kurak günler için depolanıyor. Artık herkes çaresiz durumda. Maiami Florida , Maimi gibi sular altına gömülmeyen şehirlerde kalanlar en büyük zorluklarla karşılaşıyor. Burda yaşam çok zor.Yicek çok az şey var.elektriğe güvenilemiyor.Temiz su bulmak imkansız Denizden besin nakliyesi tamamen kesildi.Teknolojik yaşamın konforu artık yok. Geride kalan kaynaklarda tükendiğinde maiminin var olmasına imkan yok. Zaman daralıyor.Sona yaklaşırken geri de kalanlar yola çıkmaya karar veriyor. Toprakla çevrelenmemiş bir yer bulmak zorundalar Bu tuhaf dünyada var olabilmek için suya yakın olmak gerekir. Bunun için en uygun yerse binlerce km uzakta. Okyanuslar dünyanın protein sağlanabilecek en son kaynağı. Orta pasifikte yeni bir koloni oluşuyor. Yiyecek ve koruma amacıyla küçük bir üs kuruldu. Karanlık çöktüğünde iklim değişikliği insanın dayanma sınırlarını zorluyor. Korunma olağının sınırlı olduğu bu mega kıtada 16 gün süren dondurucu soğuklar felaketlere yol açıyor. Dünya tamamen durduğunda daha ölümcül değişimler olacak. (5.bölümün sonu)
Kara Delik Yıldızı Yutuyor 00:25
Kara Delik Yıldızı Yutuyor 3.545 izlenme - 3 yıl önce 100 Milyon Yılda Bir Oluyor Kara Deliğin Yıldızı Yuttuğu Anı Görüntülemeyi Başardılar; Hayrete Düşürüyor Bir Galaksideki Kara Delik Ancak 100 Milyon Yılda Bi...
Nasa Uzayda Kaydettiği Gizemli Sesler 07:01
Nasa Uzayda Kaydettiği Gizemli Sesler 723 izlenme - 12 ay önce NASA'nın kaydettiği 'uzay sesi' güneş sistemindeki gezegenlerin, uyduların ve gezegenlerin halkalarının kaydedildikten sesleri duyanlara bambaşka bir deneyim yaşatıyor.İlk duyulduğunda insanı ürtküten sesler bir süre sonra gizemli bir bestenin melodileri gibi geliyor insan kulağına.İşte NASA'nın yıllardır uzayda dolaşan araçlarının değişik gezegenlerde kaydettiği sesler.
Ufo Görüntüleri Şok 00:48
Ufo Görüntüleri Şok 1.173 izlenme - 2 yıl önce Ufo Görüntüleri Şok
LEGO Star Wars Oyuncak Uzay Gemisi Microfighters 75073 Vulture Droid 04:59
LEGO Star Wars Oyuncak Uzay Gemisi Microfighters 75073 Vulture Droid 757 izlenme - 8 ay önce Oyuncak abi en güzel LEGO oyuncak setleri açmaya devam ediyor. LEGO Star Wars oyuncak serilerinden Microfighters oyuncak uzay gemisi Vulture Droid 75073 LEGO paketini açıyor. LEGO oyuncak videolarıma Star Wars serisi ile devam ediyorum. Bu defa Vulture Droid oyuncak uzay gemisi paketi açtım. LEGO paketini birlikte açıp oyuncak uzay gemisini yapıyoruz ayrıca LEGO paketinden 1 Adet savaşçı Droid figürü de çıkıyor. Oyuncak Abi takip adresleri : Web Sitesi : http://www.oyuncakabi.com Blog : http://oyuncakabi.blogspot.com.tr Google Plus Sayfası: https://plus.google.com/ OyuncakAbi Facebook : https://www.facebook.com/OyuncakAbi Twitter : https://twitter.com/OyuncakAbi LEGO Oyuncak videoları yapımı ve lego setleri tanıtımı oyuncak abi
NASA’nın filme alınan UFO anormallikleri 10:00
NASA’nın filme alınan UFO anormallikleri 4.807 izlenme - 7 yıl önce nasa'nın filme alınan ufo anormallikleri...
Güneş Sistemindeki Gezegenler ve Özellikleri ( Marsta Hayat) 12:57
Güneş Sistemindeki Gezegenler ve Özellikleri ( Marsta Hayat) 1.056 izlenme - 2 yıl önce UZAY HER ZAMAN İNSANOĞLUNUN İLGİSİNİ ÇEKMİŞTİR...HARİKA GÖRÜNTÜLER MARSA YOLCULUKK... Güneş etrafındaki bir yörüngede dolanan cisimler genel olarak üçe ayrılıyorlar.
geçmişten geleceğe lg chocolate bl40 01:02
geçmişten geleceğe lg chocolate bl40 6.851 izlenme - 6 yıl önce lg'nin new chocolate bl40 için çektirdiği taş devrinden uzay çağına kadar lg chocolate temalı hoş reklam filmi
Uzay Mekiğinin Kalkış Hazırlıkları ve Havalanması (Müziksiz) 03:52
Uzay Mekiğinin Kalkış Hazırlıkları ve Havalanması (Müziksiz) 733 izlenme - 12 ay önce YouTube'daki indiegun adlı arkadaşımız birçok kalkış videosunu harmanlayıp böyle güzel bir sonuç çıkarmış. Açıklamada ses sistemiyle izlemenizi öneriyor. Bir nevi oradaymışsınız hissi yaratıyor.
uzay 05:41
uzay 2.153 izlenme - 8 yıl önce izleyın çok komik
Evrenin Sırları ve Kara Delik Bilmecesi - Belgesel 43:51
Evrenin Sırları ve Kara Delik Bilmecesi - Belgesel 548 izlenme - 8 ay önce Karadeliklerin nasıl oluştuğunu anlamaya çalışan bilimsel bir çalışma. İyi seyirler.
Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız 05:38
Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız 2.596 izlenme - 3 yıl önce Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız
Mega Yapılar - Uluslararası Uzay İstasyonu 46:45
Mega Yapılar - Uluslararası Uzay İstasyonu 363 izlenme - 7 ay önce Uluslararası ortaklıkla yapılan uzay istasyonun yapılışıyla ilgili aydınlatıcı belgeseli izliyoruz.
Metin Akpınar & Zeki Alasya - Türkler Uzayda 02:54
Metin Akpınar & Zeki Alasya - Türkler Uzayda 793 izlenme - 12 ay önce Tam yılını kestiremiyorum ama en az 40 senesi var. Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın oynadığı bir skeç. Bir Türk'ün uzayda neler yapabildiğini gösteren tadımlık bir video..iyi seyirler
Andromeda Galaksisine Ait 1.5 Milyar Piksellik İnanılmaz Görüntü 03:27
Andromeda Galaksisine Ait 1.5 Milyar Piksellik İnanılmaz Görüntü 882 izlenme - 1 yıl önce NASA'nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı Andromeda galaksisi(M31)'ne ait görüntüleri izliyoruz.. ESA Hubble Uzay Teleskobu ile çekilen fotoğrafta 100 milyondan fazla yıldız olduğu ve fotoğrafın 1.5 milyar piksel olmakla birlikte 4.3GB hafızaya sahip olduğu NASA tarafından verilen bilgiler arasında.
Minecraft - UZAY PARKURU! - YER ÇEKİMİ! (Özel Harita) 26:14
Minecraft - UZAY PARKURU! - YER ÇEKİMİ! (Özel Harita) 524 izlenme - 5 ay önce KANALIMA ABONE OL! https://goo.gl/4P7OyM Eğer bu videomu izlerken keyif aldıysanız ve bana destek vermek istiyorsanız lütfen sadece 2 saniyenizi ayırıp videoyu BEĞENMEYİ UNUTMAYIN! Görüşlerinizi yorumlarda belirtin. ------------------------------------------------------------------------- Facebook Sayfası : https://goo.gl/esOzDc İzlesene Kanalım : http://goo.gl/8bSpO6 ------------------BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN------------------ Minecraft : KAYIP ADA! : https://goo.gl/FoN0z1 Minecraft Korku Haritalari! : https://goo.gl/GzhGvl Minecraft Aclik Oyunlari Hunger Games : https://goo.gl/UKF9Z8 Minecraft Sans Bloklari : https://goo.gl/tEc3R0 Minecraft Inanilmaz Savaslar : https://goo.gl/pY3Yb9 Minecraft Eglenceli Videolar : https://goo.gl/dTdE0B Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/Yxqktf Minecraft Kuzey Kutbu : https://goo.gl/h7BnUw Minecraft Hapisten Kacis : https://goo.gl/AFS32o ------------------------------TTO --------------------------------
gece gündüze dönüyor 00:45
gece gündüze dönüyor 3.188 izlenme - 6 yıl önce mekik yeryüzünü terkederken öyle bir ışık yayıyor ki gece gündüze dönüyor ve ardında bıraktığı toz bulutuyla muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor