Hoşgeldiniz!

uzay

Fermi Paradoksu: Bölüm 2 (Evrende Yalnız mıyız?) 05:50
Fermi Paradoksu: Bölüm 2 (Evrende Yalnız mıyız?) 1.243 izlenme - 1 yıl önce Fermi paradoksu, dünya dışı varlıkların olma olasılığının yüksek olduğuna dair tahminlerin varlığı ile bu doğrulayacak herhangi bir kanıtın ya da temasın yokluğu arasındaki çelişkiyi ifade eder.Yani kısaca koca evrende yalnız mıyız? Yoksa komşularımız var mı? Bu paradoks 1950’de ünlü İtalyan fizikçi Enrico Fermi, Los Alamos ulusal laboratuvarlarında çalışırken, meslektaşları ile arasında geçen muhabbet esnasında ortaya çıkmıştır.Bu video ise bu konuyu gayet güzel ve anlaşılır bir şekilde işlemiş.Ayrıca ünlü bilim-kurgu yazarı Arthur C. Clarke'ın bu konuyla ilgili güzel bir sözü vardır: "İki olasılık var: Ya evrende yalnızız, ya da evrende yalnız değiliz. İki olasılık da eşit derecede ürkütücü.". İyi seyirler.. Daha önce gönderdiğim "Fermi Paradoksu (Evrende Yalnız mıyız?)" adlı videonun devam bölümüdür. İyi seyirler.
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 24:09
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 1.639 izlenme - 1 yıl önce Gelecek yıllarda rutin işlerinden sıkılan bir astreoid maden isçisi hayatını renklendirmek amacı ile son teknoloji hayal makinesinin yolunu tutar ve süper ajan olmak seçeneüini tıklayan Arnold'un yerine zenginden alıp fakire veren karizmatik bir uzay korsanı olmayı se.er. Direkt olarak da bilinçaltına etki eden makinenin uyarimlariyla, vaktiyle bilinçaltına itilmiş 2. bir kişilik ortaya çıkar ve hayal makinesi altüst olur. Neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt edemeyen kahramanımız evine ulaştığında da sorunlar devam eder, nerden geldiği meçhul düşmanlar tarafından öldürülmeye calışılmakla kalmaz. Son derece hantal hizmetçi robotunun içerisinden eşsiz ve alımlı bir android, sağ kolunda ise bazuka büyüklügünde bir silah ortaya çıkar.
yıldız tilbe açtı ağzını yumdu gözünü 01:25
yıldız tilbe açtı ağzını yumdu gözünü 5.989 izlenme - 5 yıl önce uzay heparı ile birlikte olduğu itirafını yapan ünlü sanatçı yıldız tilbe . benim adamı anan kişilerin bana iffet dersi verenlerin benden iffetli olması gerekir. dedi.
Uzay - Git  (Canlı akustik performans)     06:35
Uzay - Git (Canlı akustik performans) 1.047 izlenme - 11 ay önce Söz & Müzik : Uzay KENDİMİ ZOR ATTIM EVDEN DIŞARI, NASIL NEFES ALACAĞIMI BİLEMEDİM. AKLIMDA BİN TÜRLÜ DÜŞÜNCE, EĞRİSİ DOĞRUSUNU GÖREMEDİM. KARANLIĞA DALIYORUM ANİDEN IŞIĞIMI KAYBETTİM, HİÇBİR ŞEKİLDE YOLU BULAMIYORUM, DENGEMİ KAYBETTİM. SENLEDE OLMUYOR SENSİZDE DE DİYOR, BU NE YAMAN ÇELİŞKİ, TOPARLANIP GİTSİN ZORLA DEĞİL YA, BU NE ZALİM İLİŞKİ. GİT GİT GİT GİT HADİ GİT Kİ BİTSİN BU ZULÜM GİT HADİ, DAHASI FAZLASI BİZE ZARAR, GİT HADİ, GİT DE BİTSİN BU ACI, GİT HADİ.
Rusya'ya düşen meteorun kalıntıları çıkarıldı 01:36
Rusya'ya düşen meteorun kalıntıları çıkarıldı 2.829 izlenme - 3 yıl önce Şubat ayında Rusya'ya düşen ve bilim adamlarının en büyük 10 meteor parçasından biri diye nitelediği yaklaşık yarım ton ağırlığındaki bir parça Ural Dağları'ndaki bir gölden çıkarıldı.
Uzay Yolu (Star Trek The Original Series) Fragman 01:42
Uzay Yolu (Star Trek The Original Series) Fragman 1.816 izlenme - 2 yıl önce 1966'da yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada milyonlarca insanın sevgisini kazanan Uzay Yolu dizisinin (Star Trek: The Original Series) DVD fragmanı.
uzay yolu 1 dublaj 02:40
uzay yolu 1 dublaj 5.817 izlenme - 7 yıl önce çok komik dublaj
uzay gemisi gönderiliyor 02:13
uzay gemisi gönderiliyor 3.480 izlenme - 5 yıl önce
İnsaları Korkutan Uzaylı - Şaka 05:12
İnsaları Korkutan Uzaylı - Şaka 2.196 izlenme - 3 yıl önce Uzaylı Şakası..
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 01:00:11
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 1.353 izlenme - 12 ay önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Daha önce gönderdiğim Cosmos belgeselinin Kozmik Arayışta Tek Ses adındaki 2. bölümüdür.İyi seyirler.
Tachyon: The Fringe  (2000) 04:54
Tachyon: The Fringe (2000) 436 izlenme - 9 ay önce NovaLogic'in 2000 yılında çıkardığı uzayda geçen savaş oyunu. Senelerdir yazmadığım keyword kalmadı bulamadım oyunu. Delta Force: Task Force Dagger'ın cd sinin içinde vardı bu oyun. En son Google'a "the game comes with Delta Force: Task Force Dagger" keyword'ü ile buldum. İyi seyirler.
Evrenin Neresindeyiz? 06:31
Evrenin Neresindeyiz? 3.216 izlenme - 4 yıl önce Evrenin Neresindeyiz?
Time Lapse Olarak Kaydedilmiş Güneş Hareketleri 04:00
Time Lapse Olarak Kaydedilmiş Güneş Hareketleri 1.315 izlenme - 1 yıl önce NASA'nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi( Solar Dynamics Observatory) güneşin 2011-2015 yılları arasındaki önemli hareketlerinden time lapse video yaratmış.
uzaydan yeryüzüne atlayış - red bull stratos 04:16
uzaydan yeryüzüne atlayış - red bull stratos 10.051 izlenme - 7 yıl önce red bull'un avustralyalı çılgın paraşütçü ve pilotu felix baumgartner, atmosferde uzayın başladığı noktadan yeryüzüne atlayarak ses hızını aşacak. 120 bin feet (yaklaşık 37 kilometre) yükseklikte özel yapım bir balondan atlayacak baumgartner, amerikalı joe kittinger%u2019in yarım yüzyıl önceki 103 bin feet%u2019lik atlayış rekorunu kırmaya çalışacak. bbc tarafından belgeseli çekilecek atlayışın 2010 yılı nisan ayında yapılması bekleniyor.%u201ckorkuyu lehime çevirip konsantrasyon için kull
Van Damme Bu Kez Uzayda 01:30
Van Damme Bu Kez Uzayda 2.677 izlenme - 3 yıl önce Jean-Claude Van Damme'ın Volvo reklamındaki hareketini uzaydaki iki üzerinde uygulamışlar, eğleceli bir video izliyoruz.
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kuyruklu Yıldız Yorumu 01:46
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kuyruklu Yıldız Yorumu 1.918 izlenme - 2 yıl önce Rosetta uzay aracının modülü 'Philea'nın kuyruklu yıldıza inişi gerçekleşti. Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından gerçekleştirilen 1,3 milyar euro'luk bu yolculuk konuşulurken, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) ile ilgili 2013 yılında söylediği sözler, sosyal medyada yeniden gündeme geldi. Avrupa ülkelerinin oluşturduğu Avrupa Uzay Ajansı (ESA), ESA 67P Çuryumov-Gerasimenko Kuyruklu Yıldızı üzerine Philae isimli modülü indirdi. Dünya'da hayatın oluşumuna dair ipuçları arayacak olan Philaeyi taşıyan uzay aracı Rosetta, söz konusu kuyruklu yıldızın yörüngesine 10 yılda ulaşabildi. Philea'nın kuyruklu yıldıza inmesinden sonra Cübbeli Ahmet Hoca'nın 2013 yılında NASA için söylediği sözler, sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı. Cübbeli Ahmet Hoca ne demişti? Cübbeli Ahmet Hoca, milyarlarca dolar yatırım yapmanın cahillik olduğunu söyleyerek, "Mars'ta su var mı? Et var mı? But var mı? Manyak manyak işler... Ben sana söyleyeyim, sen oraya çıkamadan dünya kopacak. Masrafa deymez. Ver bana 100 bin dolar her şeyi söyleyeyim. Ne cahil adamsın. Kur-an'da var, hadiste var. Bakmıyorlar ki..." dedi.
Voltran - Voltron 01:10
Voltran - Voltron 1.437 izlenme - 1 yıl önce Voltrana yeniden ihtiyac duyulmuştu, bu uzay takipçileri denen süper takipçileriydi, evrenin koruyucusu, voltran, nostalji çizgi film kuşağının ayrılmaz parçası, madem birleşeceksiniz neden ayrılıyorsunuz diye aklıma gelirdi, yada o dominant kırmızılı neden hep kafasını oluştururdu? hayır ayak kol falan ayrı ayrı insanın kontrol etmesine ne gerek var, hepsini zaten bir kişi kontrol edicek, ben olsam cıngar çıkarırdım, arkadaş bundan gari, sırayla oluşturacaz kafasını, bir gün karalı arkadaş sürecek, bir gün ben sürecem, sonra sen süreceksin gibi. mantıklı değil mi?
Emin Çapa - Evrenin Bilinmeyenleri 28:29
Emin Çapa - Evrenin Bilinmeyenleri 1.376 izlenme - 1 yıl önce İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi Emin Çapa İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okudu. Lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. 1989 yılında ilk kez "kadrolu ekonomi muhabiri" olarak Tempo dergisinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. Gemi Mühendisleri Odası'nda Oda Müdürlüğü yaptı... http://www.indekskonusmaciajansi.com/konusmaci/123/emin-capa
uzay mekiği 01:01
uzay mekiği 8.933 izlenme - 9 yıl önce nasa uzay'a mekik gödriyor
Belgesel - Fantastik Türk Sineması 24:50
Belgesel - Fantastik Türk Sineması 2.243 izlenme - 1 yıl önce Yönetmenliğini Mesut Kara'nın yaptığı fantastik/avantür türk sinemasına emek veren oyuncu/yönetmen ve senaristlerle yapılan söyleşiler sizlerle.Sinemamıza ilgi duyan her insanın sıkılmadan izleyebileceği keyif veren bir çalışma olmuş sinemamızdan güzel kesitler ile de süslenmiş.
Evren : Uzayın Sonu - Belgesel 42:26
Evren : Uzayın Sonu - Belgesel 1.211 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Uzayın sonuna yolculuğa ne dersiniz ? videoda uzay hakkında bilgiler yer alıyor izlemenizi tavsiye ederim..
Paralel Evren- Çokluevren 01:52
Paralel Evren- Çokluevren 968 izlenme - 12 ay önce Çokluevren veya multivers; birbirinden farklı, gözlemlenebilir evrenlerin hipotezsel toplamı. Teleskop ile gözlemleyebildiğimiz bilinen evren yaklaşık 93 milyar ışık yılı genişliğindedir. Ancak bu evren, hipotezsel çokluevrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder. Çokluevren sonlu ve sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bu evrenler var olan her şeyi -bütün mekan, zaman, madde ve enerji ile birlikte fizik kanunları ve fiziksel değişimleri- kapsar. Bu evrenlere "paralel evrenler" ya da "alternatif evrenler" de denir. Çokluevren kavramına başlıca olarak kozmoloji, kuantum mekaniği ve felsefede rastlanır. Çokluevren kavramıyla genellikle bilinen gözlemlenebilir evrenin potansiyel farklı sürümleri ve dolayısıyla farklı tarihçeleri (geçmiş ve gelecekleri) kastedilir.
Çizgi film : Roket (Build and Play - Rocket)  - 01:29
Çizgi film : Roket (Build and Play - Rocket) - 1.620 izlenme - 12 ay önce Skip To My Lou - Nursery Rhymes Ne nasıl yapılır. Ne şekilde parçalar yerleştirilir venasıl çalışır. Çocukların bilinmeyenlerine kargaşalarına cevap niteliğinde olacak çizgi film. Buna benzer bir çok çizgi filmi bebetürk kanalımızda bulabilirsiniz. Tüm arkadaşlarıma iyi seyirler. Bu video Build and Play oyunlarından ön izlemedir. Oyunları buradan indirebilirsiniz https://itunes.apple.com/ru/app/stroj-i-igraj-v-3d-rakety/id687718966?mt=8
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 02:26
Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2) Fragmanı (2014) 1.871 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: Bir Uzay Serüveni 10 Mart 2014'te başlıyor..
Uzaya Şişme Bebek Göndermek 02:30
Uzaya Şişme Bebek Göndermek 966 izlenme - 1 yıl önce Bir seks oyuncağı firması, ne kadar dayanıklı olduklarını göstermek için uzaya şişme kadın gönderiyorlar. Missy aşırı sıcaklıklara ve radyasyon dayanıklı olarak, 100.000 feet yüksekliğe kadar bozulmadan kalıyor. 102.000 feet hızla dünyaya geri düşmeye başlıyor. Yeniden girişte dünyanın atmosferinde bebeğimiz parçalanıp Nevada çölünde bir yerlerde kayboluyor.
Voyager Uzay Aracı Tarafından Kaydedilen Sesler 07:01
Voyager Uzay Aracı Tarafından Kaydedilen Sesler 858 izlenme - 1 yıl önce 1977 Yılında Nasa tarafından uzaya fırlatılan Voyager uzay aracının gezegenlerin etrafından geçtiği sırada kaydettiği sesler. Güneş rüzgarlarının etkileşimiyle ortaya çıkan elektromanyetik ve gezegen manyetosferinin yarattığı titreşimler 'radyo spektrometre' adı verilen özel cihazlarla ses olarak kaydedilmiş ve bu ham kayıtlar elden geçirilerek etkileyici bir ambiyansa dönüştürülmüş, dinliyoruz efendim. Ayrıca ham ses kayıtları için şu linke bakabilirsiniz; http://www.jpl.nasa.gov/multimedia/sounds/index-flash.html
Galaxy Strunggle - Uzayda 3d Savaş Oyunu 05:16
Galaxy Strunggle - Uzayda 3d Savaş Oyunu 4.050 izlenme - 7 yıl önce gezegenini kur, imparatorluğunu hazırla ve savaş!
11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü 00:40
11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü 2.035 izlenme - 3 yıl önce 13 yıl sonra ortaya çıktı! 11 Eylül Saldırısının Uzaydan Görünüşü
mars'ta su bulundu ! [hd] 01:08
mars'ta su bulundu ! [hd] 3.463 izlenme - 5 yıl önce kızıl gezegen marsta su umudu bir kez daha doğdu. amerikan havacılık ve uzay dairesi nasa marsın yörüngesinden çekilen görüntülerde muhtemel su akıntısının tespit edildiğini açıkladı.
dünya dursa 04:48
dünya dursa 15.644 izlenme - 8 yıl önce ağıt yollara,uzaklara...-dünya dursa- söz müzik:ekİn düzenleme-kayıt-mastering:alİ bakan bas gitar:barış gerekçi ney:murat gümüş elektronik,akustik gitarlar:ali bakan - kerİm tekİn - ajlan büyükburç - bariŞ akarsu - -onno tunç - uzay hepari - gökhan semİz - necdet tosun - metİn oktay - tankut öktem - sİnan sofuoĞlu