Hoşgeldiniz!

uzay

geçmişten geleceğe lg chocolate bl40 01:02
geçmişten geleceğe lg chocolate bl40 6.850 izlenme - 6 yıl önce lg'nin new chocolate bl40 için çektirdiği taş devrinden uzay çağına kadar lg chocolate temalı hoş reklam filmi
Metin Akpınar & Zeki Alasya - Türkler Uzayda 02:54
Metin Akpınar & Zeki Alasya - Türkler Uzayda 671 izlenme - 9 ay önce Tam yılını kestiremiyorum ama en az 40 senesi var. Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın oynadığı bir skeç. Bir Türk'ün uzayda neler yapabildiğini gösteren tadımlık bir video..iyi seyirler
uzay 05:41
uzay 2.152 izlenme - 8 yıl önce izleyın çok komik
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 58:22
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 276 izlenme - 4 ay önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Cosmos belgeselinin Dünyaların Uyumu adlı 3. bölümüdür.İyi seyirler.
Voyager 1 - Belgesel 01:19
Voyager 1 - Belgesel 648 izlenme - 9 ay önce An itibariyle dünyadan 17,429,360,629 km uzaklıkta olup dünyaya en uzak insan yapımı uzay aracıdır.815 kiloluk bu sonda, uzaya, dünya dışı canlı bulma umuduyla 1977de NASA tarafından fırlatılmıştır.Yaklaşık 4 yıl gibi bir süre sonra güneş sisteminden çıkabileceği tahmin ediliyor.Voyagerden gelen bir mesaj dünyaya 13 saat gibi bir sürede ulaşmaktadır.Üzerindeki panelde birçok dilden olduğu gibi Türkçemsi bir mesaj da mevcuttur.Ayrıca panelde kurt uluması, öpücük, bebek ağlaması, mors alfabesi, fil sesi gibi sesler konmuş; Bach, Beethoven gibi sanatçıların şarkılarına yer verilmiş; dünya,satürn, jupiter,dna,fetus,sperm,evrim resimleri ve toplama çarpma gibi işlemler resmedilmiştirAraçtaki diğer diller: Sumerian Arabic Urdu Italian Ila (Zambia) Akkadian Romanian Hindi Nguni Nyanja Hittite French Vietnamese Sotho Swedish Hebrew Burmese Sinhalese Wu Ukrainian Aramaic Spanish Greek Korean Persian English Indonesian Latin Armenian Serbian Portuguese Kechua Japanese Polish Luganda Cantonese Dutch Punjabi Nepali Amoy (Min dialect) Russian German Turkish Mandarin Chinese Marathi Thai Bengali Welsh Gujarati Kannada Telugu Oriya Hungarian Czech Rajasthani Türkçe mesaj için bilmem kaç milyar km gitmenize gerek yok o da burada http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/4622/uzaylilara-turkce-hayirli-sabahlar-mesaji-nasa Not:Videoyu Nat'ın Evrenin Ucuna Yolculuk adlı belgeselinden kesmiş bulunuyorum.Sanırım hayatımda izlediğim en iyi belgeseldi. Ayrıca dediğim her şeyi canlı olarak bulabileceğiniz gözünüzle görebileceğiniz çok da ingilizce bilmenizi gerektirmeyen sitesi var site açıldığında sağ alttaki panele tıklayın açılan ekranda sol bölümlerde gezintinizi yapın. http://voyager.jpl.nasa.gov/index.html
Nasa Bir Ufo’yu Görüntüledi 01:08
Nasa Bir Ufo’yu Görüntüledi 706 izlenme - 1 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan astronotlar, bir UFO görüntüledi. NASA astronotu Reid Wiseman ile Avrupa Uzay Ajansı’ndan Alexander Gerst, görüntü çekildiği sırada istasyonun dışında bakım işleri yapmaktaydı. Kameranın açısı değişmeden önce birkaç saniyeliğine görülen UFO’yla ilgili bugüne dek bir açıklama gelmezken, görüntüler bizzat NASA tarafından Youtube’daki kanallarına yüklendi. Bu yüzden de bu seferki görüntünün, şu ana kadarki tüm UFO görüntülerinden daha gerçekçi olduğu düşünülüyor.
Evrenin Sırları ve Kara Delik Bilmecesi - Belgesel 43:51
Evrenin Sırları ve Kara Delik Bilmecesi - Belgesel 375 izlenme - 5 ay önce Karadeliklerin nasıl oluştuğunu anlamaya çalışan bilimsel bir çalışma. İyi seyirler.
58 Yıllık Uzay Çöplüğünün Oluşumunu 1 Dakikada İzleyin 01:00
58 Yıllık Uzay Çöplüğünün Oluşumunu 1 Dakikada İzleyin 100 izlenme - 2 ay önce Uzayda yer alan çöpler uzay çalışmalarının önünde önemli bir teşkil ediyor. Bundan yıllar önce çok büyük bir sorun olmayan bu çöpler, günümüzde sayıca artarak alçak dünya yörüngesini iyiden iyiye işgal etmeye başladı. Yayınlanan yeni bir video, uzay çöplüğünün yıllar içerisinde ne kadar büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Yörünge dahilinde 20 binden fazla çöp bulunuyor. Bu çöpler artık kullanılmayan uydulardan ve roketlerden parçalardan oluşuyor. Çöplerin büyük bir bölümünün 10 santimetreden büyük olduğu ifade ediliyor. Yörüngede bu nesneler saatte 27 bin kilometre hızla hareket ediyor ve bu da uzay çalışmalarını zora sokuyor. Yanlış bir hesaplamanın, uzaya gönderilen bir uydu veya görev için uzay istasyonuna giden bir astronot için önemli bir tehlikeye yol açabileceği söyleniyor. 1957 yılından bugüne kadar uzay çöplüğünün geldiği noktayı merak ediyorsanız haberin görselinden ilgili videoya ulaşabilirsiniz.
Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız 05:38
Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız 2.512 izlenme - 3 yıl önce Uzayda Yolculuk - Gözlerinize İnanamıycaksınız
Dünyanın En Çok Gizli Tutulmaya Çalışılan Yeri (51. BÖLGE) 05:39
Dünyanın En Çok Gizli Tutulmaya Çalışılan Yeri (51. BÖLGE) 686 izlenme - 8 ay önce 2. YOUTUBE KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/ruhicenet... TAKİP EDİN: https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... https://twitter.com/RuhiCenet http://www.youtube.com/user/ruhicenet... "Dünyanın En Çok Gizli Tutulmaya Çalışılan Yeri (51. BÖLGE)" başlıklı 52. videonun metnini aşağıdan okuyabilirsiniz: 51. Bölge, açıklandığı kadarıyla teknoloji alanında araştırma ve geliştirme yapmak için ABD tarafından kurulmuş ve son derece gizli tutulan bir merkezdir. ABD başkanının bile sadece özel izinle girebildiği bu gizemli bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 kilometrekaredir ve burada uzaylılarla iletişime geçildiği gibi birçok iddia olsa da kimse neler yapıldığıyla alakalı net bir fikir sahibi değildir. Üssün çevresi kameralarla, telekulaklarla ve en ufak bir titreşimi bile algılayabilecek hareket sensörleriyle donatılmıştır. Ve bu bölgenin yakınından askeri hava araçları da dahil olmak üzere hiçbir hava aracının uçmasına müsaade edilmemektedir. Bölgenin 50 km. civarına yaklaşan kişilerin ne olduğu anlaşılamayan araçlar tarafından uzaktan takip edildikleri ve sebebi ne olursa olsun hududu çok geçmeleri durumunda tereddütsüzce öldürüldükleri bilinmektedir. Sovyetler Birliği 1960'lı yıllarda uzaya gönderdiği uydular sayesinde 51. Bölge'nin haritasını çıkarmayı amaçlıyordu. Bunun üzerine ABD Sovyetler Birliği'ni şaşırtmak için 51. Bölge'de tepeden bakıldığında gerçekmiş gibi görünen kartondan uçaklar ve sahte yapılar inşa edildi. Belki şu an uydudan gördüğümüzü zannettiğimiz yapıların önemli bir kısmı tamamen sahte olabilir. Ayrıca buradaki bazı girişler, yeraltında çok önemli ve geniş komplekslerin inşa edildiğini göstermektedir. 1947 yılında Roswell kasabası yakınlarına arıza nedeniyle ne olduğu anlaşılamayan tuhaf bir cisim düşmüştü. Gizlilik politikası uygulanacağını bilmeyen olay yerindeki albay UFO ele geçirdiklerini belirtmiş ve bu olay dünya basınında son dakika haberi olarak yer bulmuştu. Fakat daha sonra ABD ordusu bu cismin bir meteoroloji balonu olduğunu açıklayarak bu konuyu kapatmıştı. İddialara göre bu cismin içinden çıkarılan uzaylılar üzerinde tetkikler ve tahliller yapıldığıyla alakalı bazı gizli çekim görüntüleri vardı. O dönemin halkla ilişkiler subayı olan Walter Haut, ölümü kesinleştikten sonra yazdığı bir mektupta ABD ordusunun birçok yeni teknolojiyi bu kazada ele geçirilen uzaylıların ekipmanlarından aldığını anlatmıştı. 51. bölgeye en yakın yerleşim birimi olan Rachel kasabasındaki halk da ne olduklarını anlayamadıkları tuhaf uçan objeler gördüklerini defalarca belirtmişti. 1997 yılında bir radyo programı olan "Coast to Coast AM" sözde eski bir 51. Bölge çalışanı tarafından telefonla aranmıştı ve konuşma kısa bir süre sonra açıklanamayan bir sebepten dolayı sonlandırılmıştı.
Uzay Teknolojisiyle Bel Fıtığı Tedavisi 04:59
Uzay Teknolojisiyle Bel Fıtığı Tedavisi 868 izlenme - 1 yıl önce Yüzde yüz yerli sanayi tarafından geliştirilen yeni bir tedavi aracı. Örnek uygulamanın çekildiği mekan Testere filmi sahnesini anımsatmasa daha etkili olabilirdi. Allah akıl fikir versin diyoruz.
Uzay'dan gelen Axe kokusu... 01:00
Uzay'dan gelen Axe kokusu... 1.231 izlenme - 3 yıl önce Uzay'dan gelen Axe kokusu...
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 24:09
Space Adventure Cobra - 1. Bölüm (Altyazılı) 624 izlenme - 9 ay önce Gelecek yıllarda rutin işlerinden sıkılan bir astreoid maden isçisi hayatını renklendirmek amacı ile son teknoloji hayal makinesinin yolunu tutar ve süper ajan olmak seçeneüini tıklayan Arnold'un yerine zenginden alıp fakire veren karizmatik bir uzay korsanı olmayı se.er. Direkt olarak da bilinçaltına etki eden makinenin uyarimlariyla, vaktiyle bilinçaltına itilmiş 2. bir kişilik ortaya çıkar ve hayal makinesi altüst olur. Neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt edemeyen kahramanımız evine ulaştığında da sorunlar devam eder, nerden geldiği meçhul düşmanlar tarafından öldürülmeye calışılmakla kalmaz. Son derece hantal hizmetçi robotunun içerisinden eşsiz ve alımlı bir android, sağ kolunda ise bazuka büyüklügünde bir silah ortaya çıkar.
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı 03:09
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı 1.108 izlenme - 2 yıl önce Kainatın Sırrı..
Uzaydan Atlayan Adam 06:47
Uzaydan Atlayan Adam 940 izlenme - 1 yıl önce http://www.etatvan.com Bilgi-Gelişim Platformu Uzaydan Atlayan Adam Yeni Görüntüleri, Uzay Boşluğundan Düşen Adam, 39 Bin Metreden 1600 Km Hızla Dünyaya Düşen Adamın Yeni Görüntülerini Sizler İçin Araştırıp Bulduk. Felix Baumgartner.
Uzayda Başınızı Nasıl Yıkarsınız 00:36
Uzayda Başınızı Nasıl Yıkarsınız 429 izlenme - 10 ay önce Uzayda Başınızı Nasıl Yıkarsınız? Astronot Luca Parmitano Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan paylaştığı videolar ile uzay deneyimini paylaştı.
Mega Yapılar - Uluslararası Uzay İstasyonu 46:45
Mega Yapılar - Uluslararası Uzay İstasyonu 238 izlenme - 5 ay önce Uluslararası ortaklıkla yapılan uzay istasyonun yapılışıyla ilgili aydınlatıcı belgeseli izliyoruz.
gece gündüze dönüyor 00:45
gece gündüze dönüyor 3.187 izlenme - 5 yıl önce mekik yeryüzünü terkederken öyle bir ışık yayıyor ki gece gündüze dönüyor ve ardında bıraktığı toz bulutuyla muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor
Sezen Aksu & Uzay Heparı & Erkan Oğur & Levent Yüksel & Sertab Erener ( BBG 93' ) 16:08
Sezen Aksu & Uzay Heparı & Erkan Oğur & Levent Yüksel & Sertab Erener ( BBG 93' ) 419 izlenme - 5 ay önce Yıl 1993 TRT'de Bir başka gece programı. Trt'nin kaliteli işler yaptığı zamanlar. Sertap Erener den Nukhet Duru, Sezen'den Ajda Pekkan ve en bombası Levent Yükselden İbrahim Tatlıses taklitleri ayrı bir renk katmış.. 94 te kaybettiğimiz Uzay Heparı mekanın cennet olsun.
Felix'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 01:33
Felix'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 2.170 izlenme - 3 yıl önce Görüntülerde, kapsül içinde yükselmeye başlayan Avusturyalı sporcu, ses hızını aşarak düşüşe geçtikten sonra yaklaşık 1,500 metre yükseklikte paraşütünü açarken görülüyor.
Samanyolu Galaksisi 07:50
Samanyolu Galaksisi 303 izlenme - 7 ay önce Spitzer uzay teleskopundan cekilmis ve 12 gb'lik resimler 3d hale getirilerek keyifli bir izlenim yaratilmaya calisilmis. Daha fazla bilgi ve video izlemek icin asagida ki siteye goz atabilirsiniz. http://daveachuk-videos.myshopify.com/
Evren Hakkında Az Bilinen 10 Önemli Bilgi 03:42
Evren Hakkında Az Bilinen 10 Önemli Bilgi 1.203 izlenme - 2 yıl önce Evren Hakkında bilmeniz gerekenler..
Araba Değil Uzay Aracı 01:31
Araba Değil Uzay Aracı 324 izlenme - 7 ay önce İşte karşınızda bir uzay aracını andıran otomobil konsepti; Syrma. Özel bir otomobil fuarı için hazırlanan bu konsept otomobil sanki bir uzay aracı gibi görünüyor. Büyüleyici bir tasarıma sahip olan aracın bu tasarımı, 11 genç tasarımcı tarafından tasarlanmış. Dünyanın farklı yerlerinden önemli tasarımcıların bir araya gelerek tasarladığı bu konsept otomobil, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda da sergilenmiş ve büyük ilgi görmüş.
Uzaydan Dünya'ya Çılgın Atlayış 04:47
Uzaydan Dünya'ya Çılgın Atlayış 2.569 izlenme - 3 yıl önce Avustralyalı Felix Baumgartner, ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell uzay üssünden özel bir kapsül ve tulum içinde çıktığı 38 bin 700 metreden Dünya’ya atladı. Tüm dünyanın nefesini tutarak izlediği bu denemede Baumgartner, 52 yıldır kırılamayan en uzun serbest düşüş, en yüksek atlama, balonla en yükseğe çıkma ve en hızlı insan rekorlarını hiçbir hava aracı korunması olmaksızın kırmak için kendini boşluğa bıraktı ve bunlardan üçünü gerçekleştirdi. Rüzgâr şiddetinin dün saatte 3 kilometreyi aşmayacağı kesinleşince Baumgartner’ı stratosfer katmanına taşıyacak 850 bin metreküplük plastik helyum balonu şişirilmeye başlandı. Balon, 1360 kilogram ağırlığındaki özel kapsülün içindeki Baumgartner’ı TSİ 18.30’da yaklaşık 2 saat 40 dakika süren bir yolculuktan sonra uzaya çıkararak, en yüksek kapasiteli jetlerin bile erişebileceğinden üç kat daha fazla yükseğe ulaştı
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 06:04
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 931 izlenme - 11 ay önce Evrenin tarihçesinde varoluşumuz bir göz kırpışı kadar yer kaplamasa dahi, bizler onun gözleri ve dili olmayı başarabildik. Carl Sagan, bize bir masalcı edasıyla evrendeki yolculuğumuzu anlatıyor. Daha fazlası için; YouTube.com/memoseler2
Flas! Flas! yenı 2012 ufo görüntülerı 00:17
Flas! Flas! yenı 2012 ufo görüntülerı 2.572 izlenme - 4 yıl önce Dünyada ilk kez cok yakindan cekilen ufo görüntünün cekildigi yer hawaii bu gördüğünüz ufo cisim kesin uzaktan kumanda sistemi ile calisiyorufo cisimi 2 metre büyüklügünde icinde bi canli oldugunu sanmiyorum kesin uzay dan ana gemiden kumanda ediliyor.
Sallanan Kafa Maketlerinin Uzaya Yollanması 01:42
Sallanan Kafa Maketlerinin Uzaya Yollanması 589 izlenme - 11 ay önce Dylan, Matthew ve Billy'in sallanan kafalara sahip insan maketlerini uzaya ne maksatla gönderdiklerini veya bu insanların kimin maketi olduğu konusunda bir bilgimiz yok, video açıklamasında da vermemişler. Ancak uzayda kafalar sallanmıyormuş onu öğrendik.
guzel bır uzay fılmı 05:14
guzel bır uzay fılmı 2.238 izlenme - 5 yıl önce armageddon filminin güzel sahneleri
NASA'dan Çekilen En Net UFO Görüntüsü 00:34
NASA'dan Çekilen En Net UFO Görüntüsü 624 izlenme - 1 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan astronotlar, bir UFO görüntüledi. NASA astronotu Reid Wiseman ile Avrupa Uzay Ajansı’ndan Alexander Gerst, görüntü çekildiği sırada istasyonun dışında bakım işleri yapmaktaydı. Kameranın açısı değişmeden önce birkaç saniyeliğine görülen UFO’yla ilgili bugüne dek bir açıklama gelmezken, görüntüler bizzat NASA tarafından Youtube’daki kanallarına yüklendi. Bu yüzden de bu seferki görüntünün, şu ana kadarki tüm UFO görüntülenmelerinden daha gerçekçi olduğu düşünülüyor.
Star Wars (Yıldız Savaşları) 00:30
Star Wars (Yıldız Savaşları) 7.085 izlenme - 9 yıl önce Star Wars'un ilk filmi 1977'de çekildi ve sanırım en iyi bilim kurgu filmlerinden biri.