Hoşgeldiniz!

vahdettin

Vahdettin İnce'den Tartışılacak Reşitlik İfadeleri 01:23
Vahdettin İnce'den Tartışılacak Reşitlik İfadeleri 18.728 izlenme - 1 yıl önce CNN Türk canlı yayınında AKP'nin Meclis'e getirdiği, "cinsel istismar" suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önerge konuşulurken skandal sözler sarf edildi... CNN Türk canlı yayınında AKP'nin Meclis'e getirdiği, "cinsel istismar" suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önerge konuşulurken skandal sözler sarf edildi. Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor programında konuk olarak bulunan Vahdettin İnce, çocuklara cinsel istismar konusunda "İslam'ın caiz diye nitelendirdiği bir şeyin pedofili diye nitelendirilmesi doğru değil" dedi. Vahdettin İnce sözlerinde ısrar edince stüdyodaki konuklar İnce'ye tepki gösterdi. Sosyal medyada da İnce'nin bu sözlerinin ardından büyük tepki gösterildi. İşte o konuşma...
Mustafa Kemal Paşa Şarkısı Söyleyen Torununa Sultan Vahdettin'in Cevabı 02:20
Mustafa Kemal Paşa Şarkısı Söyleyen Torununa Sultan Vahdettin'in Cevabı 4.010 izlenme - 11 ay önce Saray Bahçesin de Sultan Vahideddinin torunu Hümeyra Özbaş "Kahrol Mustafa Kemal Paşa" diye şarkı söylüyor. Vahiddeddin çağırıyor ve aralarında geçen konuşmayı anlatıyor izliyoruz.
Vahdettin İnce: 13 Yaşındaki Çocuk Dini Nikahla Evlendirebilir 01:09
Vahdettin İnce: 13 Yaşındaki Çocuk Dini Nikahla Evlendirebilir 3.081 izlenme - 1 yıl önce Akpli Vahdettin İnce, dini nikahla evlendirilen 13 yaşındaki bir çocuğun da evliliğinin kabul edilebilir olduğunu savundu. İnce, "mevcut yasalara saygı duymakla birlikte İslam hukukuna göre buluğ çağına giren kız çocuklarının evlendirilebileceğini bunun çocuk istismarı olarak görülmesinin İslam'a aykırı olduğunu" dile getirdi. Programa katılan CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İnce'nin çocuk tecavüzlerini savunmasına tepki gösterdi. Bunun üzerine İnce, Kayışoğlu'na "İslam'a karşı geliyorsunuz. Bunu hiç yakıştıramadım." dedi.
Son Sultan Vahdettin  - Dünden Yarına 41:48
Son Sultan Vahdettin - Dünden Yarına 7.214 izlenme - 4 yıl önce Dünden Yarına - Https://www.facebook.com/karmabelgesel
5. Mehmet'in Cenazesi  ve Vahdettin'in Biat Merasimi 01:26
5. Mehmet'in Cenazesi ve Vahdettin'in Biat Merasimi 2.861 izlenme - 2 yıl önce 5. Mehmet in cenaze merasiminde tabutu Söğüt muhafızları taşıyor . cenaze merasiminde yabancı misyon temsilcileri için bir çadır kurulmuş cenaze alayı burdan seyrediliyor .ayrıca cenaze alayında veliaht 6. Mehmet te saltanat arabasıyla görünüyor. cenaze merasiminde ve diğer merasimlerde Söğüt muhafızları seçilmesi tesadüf değil Söğüt askerleri asla sultana ihanet etmezler ve padişahın en yakınındaki koruma birliğidir .kılıç alayı merasimlerinde cuma selamlığı merasimlerinde yabancı devlet adamları ziyaretlerinde protokolün en yakınında beyaz kıyafetli bu askerler güvenliği sağlayıp etten duvar örerler . Bu askerleri daha önce tarihi filmlerde yakından görmüştük . 5. Mehmet 35. Osmanlı padişahıdır 114 . İslam halifesidir .2 kasım 1844 te İstanbul da doğmuştur .3 temmuz 1918 de İstanbul da ölmüştür .lakabı Reşat tır. Mevlevi tarikatına bağlıdır . İttihat ve Terakki cemiyetinin tertiplediği 31 mart Hareket ordusu darbesi sonrasında 2. Abdülhamit tahtan indirilip yerine 65 yaşındaki 5. Mehmet tahta geçirildi .yaklaşık 10 yıl süren saltanatı döneminde çok önemli hadiseler oldu .Trablusgarp savaşı .Balkan savaşı 1. dünya savaşını gören zaten yaşlı ve prostad hastası olan padişah daha fazla dayanamadı 3 temmuz 1918 tarihinde 73 yaşında yaşama veda etti .mezarı mimar Kemallettin beyin Eyup te yaptığı türbededir .sultan 5. Mehmet mavi gözlü yakışıklı babacan halk arasında sevilen biriydi .ama saltanatı döneminde ardarda gelen savaş işgal kayıp haberlerinden çok çabuk çökmüştür . cenaze töreninden sonra 6. Mehmet kılıç alayı merasimini yapıp kılıç kuşanır ve biat töreni yapılır .bu filmi bilerek birleştirdim .dönemin en güçlü paşaları mebusları sıra ile gelip padişaha bağlılıklarını bildiriyorlar .sağ tarafta seyhülislam Musa Kazım efendi .Talat paşa .ve Enver paşayı tespit edebildim diğerlerini çıkartamadım .Talat paşa elinde süslü bir kılıç var .paşayı kılıçla ilk defa gördüm paşa normalde sivildir daha evvelden posta memuruydu asker kökenli değildir .kılıçlı görüntüsü nadirdir . film kaynağı Genelkurmay Foto Film Merkez
Sultan Vahideddin (Mehmed VI), Enver Pasha, Kaiser Wilhelm ve Hiddenburg Beraber 00:53
Sultan Vahideddin (Mehmed VI), Enver Pasha, Kaiser Wilhelm ve Hiddenburg Beraber 2.702 izlenme - 2 yıl önce Muhtemelen bir Alman kaydı. Çünkü burası dahil hiç bir Türk kaynağında göremedim. Videoyu da yabancı bir youtube sayfasından aldım. Google çevirisinde 1915 martı olduğunu anladım. Gerçi o zamanlar tahtta Mehmet Reşat (5.mehmet) vardı)Açıklamada denildiğine göre Vahdettin, Kayseri bizzat arabasıyla kalacağı yere bırakmış.
Vahdeddin'in Torunundan Atatürk Anısı 01:30
Vahdeddin'in Torunundan Atatürk Anısı 1.609 izlenme - 3 yıl önce Sultan Vahdeddinin kızı Fatma Ulviye Sultanın ve son Sadrazam Tevfik Paşanın oğlu İsmail Hakkı Okdayın kızları olan Hümeyra Sultandan,Sultan Vahdeddinin sürgünde duygulandıran hatırası... Bu hatıra,Vahdeddin gibi sözünü sarayının bahçesinde bile dinletemeyen çaresiz bir adamcağıza hakaret edenlere,ve Vahdeddini müdafaa ettiğini söyleyip Atatürke ve diğer milli kahramanlara hakaret edenlere ders olmalıdır.
Sultan Vahdettin'in Bu Görüntüsü ilk Kez Yayınlandı 04:26
Sultan Vahdettin'in Bu Görüntüsü ilk Kez Yayınlandı 2.887 izlenme - 4 yıl önce Avusturya arşivlerinden Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in cenazesinde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk defa Antalya'daki bir konferansta yayınlandı.
Vahdettin Tarihi Yeniden Yazdı | Şansa Davet 02:12
Vahdettin Tarihi Yeniden Yazdı | Şansa Davet 1.360 izlenme - 3 yıl önce Şansa Davet 1.Bölüm
Sultan Vahdettin - Ayrılış Filmi (Türk Tarih Kurumu) 13:13
Sultan Vahdettin - Ayrılış Filmi (Türk Tarih Kurumu) 1.508 izlenme - 3 yıl önce "Türk Tarih Kurumu" tarafından hazırlanan "Vahdettin Ayrılış" adlı filmde Milli Mücadeleyi başlatan Sultan Vahdeddin'in sonunda nasıl İstanbul'dan ayrılmak zorunda bırakıldığını ve İngilizlerin Saltanatı ve Hilafeti kaldırtabilmek için Sultan'ı halkın gözünden düşürmeyi amaçlayan kirli oyunlarını deşifre ediyor. Film, Sultan Vahdeddin ile ilgili bilinen ve belgelere dayalı tarihi gerçekleri Türk Tarih Kurumu'nun onayıyla bütün dünyaya ilan ediyor..
Sultan Vahdettin Görüntüleri (1919) 02:26
Sultan Vahdettin Görüntüleri (1919) 816 izlenme - 3 yıl önce Son Osmanlı Sultanı olan 6. Mehmet Vahdettin'in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından yayınlanmış İmparatorluğun son demlerinde çekilmiş olan görüntülerden. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/90723/1922den-turkiye-goruntuleri-vahdettin
Nil Karaibrahimgil - Vahdettin 03:53
Nil Karaibrahimgil - Vahdettin 1.261 izlenme - 6 yıl önce
Sultan Vahdettin Han Hain mi? 04:41
Sultan Vahdettin Han Hain mi? 389 izlenme - 2 yıl önce Abdestsiz toprağa basmayan Sultan Vahdettin Han'a kral emanuel'den gelen saray teklifini geri çeviriyor. VI. Mehmet Vahidettin (Osmanlı Türkçesi, Vâhidüddîn, Mehmed-i Sadis) (d. 2 Şubat 1861, İstanbul -- ö. 15 Mayıs 1926, San Remo). Osmanlı İmparatorluğu'nun 36. ve son sultanı ve 115. İslam halifesidir. Sultan Vahidettin'den sonra Padişahlık kaldırılmış, fakat İslam Halifeliği saltanatı Abdülmecit tarafından devam ettirilmiştir. 1918 yazında ordu ve donanmaya bir Hatt-ı Hümâyun göndererek Başkomutanlığı üzerine aldığını bildirdi. Devlet yönetiminde aktif bir rol alacağının işaretlerini vermişti ancak iki büyük sorunla karşı karşıya idi: bir yandan, bir felakete dönüşen I. Dünya Savaşı'nı en az hasarla sona erdirmek; öbür yandan, 1913'ten beri imparatorluğa egemen olan İttihat ve Terakki rejimine karşı bir siyasi alternatif oluşturmak. Tahta geçer geçmez, İttihat ve Terakki önderliğine muhalefetiyle tanınan Mustafa Kemal Paşa'yı Suriye Cephesi kumandanlığına atadı. 8 Ekim 1918'de savaşın kaybedileceğinin anlaşılması üzerine Talat Paşa başkanlığındaki İttihat ve Terakki kabinesi istifa etti. Yerine Ahmet İzzet Paşa başkanlığında bir kabine kuruldu ve bu kabine savaşı bitiren Mondros Mütarekesi'ni 30 Ekim 1918'de imzalandı. İzzet Paşa'nın "artçı" kabinesinin de sadece 25 gün süren iktidardan sonra istifası üzerine Padişah diplomat Ahmet Tevfik Paşa'yı 13 Kasım'da sadrazamlığa getirdi. Türkiye'den ayrılışı ve sürgün yılları VI. Mehmed İstanbul'dan ayrılırken Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922'de İzmir'in Kurtuluşu ve 13 Ekim 1922'de Mudanya Mütarekesi ile sona erdi. Bu sırada İstanbul henüz İtilaf Devletlerinin askeri işgali altındaydı. 6 Ekim'de TBMM ordusunu temsilen Refet Bele komutasındaki bir askeri birlik İstanbul'a girdi. Bu günlerde basın organları Vahideddin aleyhinde geniş çaplı ve kamuoyunda etki yapan yayınlarda bulundular. Padişah Vahdettin'in Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları hakkında ölüm fermanı imzalamasının ve Milli Mücadele karşıtı tavırlarının, son padişahın vatan haini olduğunu açıkça göstermekte olduğunu düşünen halk arasında bazı gruplarca hakaret ve tehdit içeren gösteriler yapıldı.
1922'den Türkiye Görüntüleri - Vahdettin 02:43
1922'den Türkiye Görüntüleri - Vahdettin 301 izlenme - 3 yıl önce 1922 senesinde Türkiye'yi içeren birtakım görüntüleri. O dönemin günlük olaylarından tutun resmi vukuatlarını görebilirsiniz. Ayrıca Vahdettin'in cuma namazı için yapılan "Selamlık" törenini de görebilirsiniz.
vahdet 02:54
vahdet 260 izlenme - 7 yıl önce vahdet
Son Sultan Vahdettin Han İle Son Halife Abdülmecit... 06:18
Son Sultan Vahdettin Han İle Son Halife Abdülmecit... 4 izlenme - 1 hafta önce Son Sultan Vahdettin Han ile son Halife Abdülmecit...
Sultan Vahdettin'in İlk Kez Yayınlanan Görüntüleri 04:26
Sultan Vahdettin'in İlk Kez Yayınlanan Görüntüleri 343 izlenme - 4 yıl önce Avusturya arşivlerinden Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in cenazesinde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk defa Antalya'daki bir konferansta yayınlandı. Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde Birinci Dünya Savaşı'nın 100'üncü yılı kapsamında, Antalya Avrupa Birliği Çalışmalarını Destekleme Merkezi ve Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülend Özsoy'un konuşmacı olarak katıldığı, 'Büyük Savaşın 100'üncü Yılı' konulu konferans düzenlendi. Lise öğrencilerinin katılımıyla Erdem Beyazıt Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, Birinci Dünya Savaşı dönemine ait çok sayıda fotoğraf ve video gösterildi. Videolar arasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'e ait, şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in 1916'da ölümü nedeniyle düzenlenen cenaze töreninde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk kez gösterildi. Görüntüleri Avusturya'dan temin eden Bekir Bülend Özsoy, konferansta kullandığı fotoğraflar ve videoların 1980'li yıllarda yapılan bir program için Avusturya devlet arşivinden elde edilmiş görüntülerden oluştuğunu söyledi. GÖRÜNTÜ 1916'DAN KALMA Bu görüntülerin kendisinde 1987'den itibaren bulunduğunu anlatan Özsoy, "O zaman Avusturya televizyonunda Avusturya'nın tarihine ilişkin hazırlanan belgesel kapsamında bir programdı. Ancak Avusturya tarihinin çok önemli kısmı Birinci Dünya Savaşı'nı içerir. Daha önce o program Türk televizyonlarına gelmedi, Avusturya tarihini anlattığından Türk televizyonları haliyle ve haklı olarak ilgilenmedi" dedi. Vahdettin'in 1916 yılında Viyana'da Franz Joseph'in cenaze törenine katıldığını toplumun bilmediğini, sadece tarihçilerin bildiğini kaydeden Özsoy, "Hele orada bir görüntüsünün olduğunu hiç bilmiyoruz. O görüntüsü, görüntüler akarken, 9-10 saatlik bir seyrin sonunda yakalandı. İlk defa Türkiye'de bu konferansta yayınlandı. Tarihçi akademisyen dostlarımız da bu görüntülerin daha önce Türkiye'de hiç yayınlanmadığını doğruladı" diye konuştu.
Son Padişah Vahdettin, İmparator Joseph'in Cenaze Töreninde 04:31
Son Padişah Vahdettin, İmparator Joseph'in Cenaze Töreninde 341 izlenme - 4 yıl önce Avusturya arşivlerinden Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in cenazesinde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk defa Antalya'daki bir konferansta yayınlandı. Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde Birinci Dünya Savaşı'nın 100'üncü yılı kapsamında, Antalya Avrupa Birliği Çalışmalarını Destekleme Merkezi ve Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülend Özsoy'un konuşmacı olarak katıldığı, 'Büyük Savaşın 100'üncü Yılı' konulu konferans düzenlendi. TÜRKİYE'DE İLK KEZ GÖSTERİLDİ Lise öğrencilerinin katılımıyla Erdem Beyazıt Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, Birinci Dünya Savaşı dönemine ait çok sayıda fotoğraf ve video gösterildi. Videolar arasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'e ait, şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in 1916'da ölümü nedeniyle düzenlenen cenaze töreninde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk kez gösterildi. Görüntüleri Avusturya'dan temin eden Bekir Bülend Özsoy, konferansta kullandığı fotoğraflar ve videoların 1980'li yıllarda yapılan bir program için Avusturya devlet arşivinden elde edilmiş görüntülerden oluştuğunu söyledi. '1987'DEN BERİ BU GÖRÜNTÜLER BENDE' Bu görüntülerin kendisinde 1987'den itibaren bulunduğunu anlatan Özsoy, "O zaman Avusturya televizyonunda Avusturya'nın tarihine ilişkin hazırlanan belgesel kapsamında bir programdı. Ancak Avusturya tarihinin çok önemli kısmı Birinci Dünya Savaşı'nı içerir. Daha önce o program Türk televizyonlarına gelmedi, Avusturya tarihini anlattığından Türk televizyonları haliyle ve haklı olarak ilgilenmedi" dedi. TÜRKİYE'DE DAHA ÖNCE HİÇ YAYINLANMADI Vahdettin'in 1916 yılında Viyana'da Franz Joseph'in cenaze törenine katıldığını toplumun bilmediğini, sadece tarihçilerin bildiğini kaydeden Özsoy, "Hele orada bir görüntüsünün olduğunu hiç bilmiyoruz. O görüntüsü, görüntüler akarken, 9-10 saatlik bir seyrin sonunda yakalandı. İlk defa Türkiye'de bu konferansta yayınlandı. Tarihçi akademisyen dostlarımız da bu görüntülerin daha önce Türkiye'de hiç yayınlanmadığını doğruladı" diye konuştu.
Sultan Vahdettin Ayrılış Filmi ( Türk Tarih Kurumu) 13:13
Sultan Vahdettin Ayrılış Filmi ( Türk Tarih Kurumu) 233 izlenme - 4 yıl önce "türk Tarih Kurumu" Tarafından Hazırlanan "vahdettin Ayrılış" Adlı Filmde Milli Mücadeleyi Başlatan Sultan Vahdeddin'in Sonunda Nasıl İstanbul'dan Ayrılmak Z...
VI. Mehmed Vahdeddin Hain mi? 01:18
VI. Mehmed Vahdeddin Hain mi? 169 izlenme - 3 yıl önce 6.Mehmet Hakkında tüm bildiklerinizi derinden sarsacak nitelikte bilgiler içeren bir kesit izliyoruz...
vahdettin  aydin; neyse boşver 03:09
vahdettin aydin; neyse boşver 357 izlenme - 8 yıl önce süper şarkııı
18 Mart Törenine Gelmeyenler Hakkında İşlem Başlatan Vali 01:30
18 Mart Törenine Gelmeyenler Hakkında İşlem Başlatan Vali 166 izlenme - 3 yıl önce Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, şehitleri anma törenine katılmayan kamu görevlilerine tepki gösterdi. Ve haklarında işlem başlatacağını belirtti. Söyledikleri konusunda haklı olduğunu belirtip dediklerinde samimi olmasını umuyorum , diliyorum .
Sultan Vahdettin Han'ı Hain İlan Eden M. Kamal Değil Miydi? 02:46
Sultan Vahdettin Han'ı Hain İlan Eden M. Kamal Değil Miydi? 157 izlenme - 4 yıl önce Sultan Vahdettin Han'ı Hain İlan Eden M. Kamal Değil Miydi?
Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim Vahdettin Özkan Yöre Isparta Türküsü Vali İçin İl Kültür Turizm Md 05:14
Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim Vahdettin Özkan Yöre Isparta Türküsü Vali İçin İl Kültür Turizm Md 463 izlenme - 3 yıl önce Isparta Türkülerini Piyano Sesleri İle Dinlediniz mi?. . Isparta’lı Genç Piyanist Güneş, Isparta Valimiz VAHDETTİN ÖZKAN İçin Çaldı ve Söyledi Güneş Yakartepe, " Güle Düştüm Gülmedim " türküsünün Piyano Armoni Notalarını Yazdı, Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi. Vokalist Burcu Ona Sesiyle Eşlik Etti. Isparta Türküleri Solo Piyano Serisi: 5 Sevgi ve Saygılar... Çok Sevilen Türküleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.. Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Bekliyorum. Güle Düştüm Gülmedim (Güzelim) Gülden Düştüm Ölmedim Elâ Gözlü Yârimi Tam Bir Aydır Görmedim (Of Of Sinem Of) Arabamı Koşamam Yokuşları Aşamam Ver Baba Sevdiğime Ölürüm De Yaşamam (Of Of Sinem Of) VAHDETTİN ÖZKAN KİMDİR Vahdettin Özkan (d. 1968, Muş, Türkiye), Türk bürokrat BİYOGRAFİSİ. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirmiştir. 1994-1995 yılları arasında Ilıca kaymakamlığı, 1997-2000 yılları arasında Van, 2000-2002 yılları arasında OHAL, 2002-2003 yılları arasında Koordinatör, 2003-2004 yılları arasında Diyarbakır vali yardımcılıkları, 2004-2005 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanlığı, 2005-2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, 2006-2007 yılları arasında Mülkiye Müfettişliği, 2007-2010 yılları arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yapmıştır. 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Şırnak Valisi olmuştur. 2013 yılında Isparta Valisi olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. VAHDETTİN ÖZKAN ISPARTA VALİSİ Isparta Valisi Vahdettin ÖZKAN 1968 yılında Muş'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi (1989). Kalkınma Sosyolojisi alanında Yüksek Lisans yaptı (2002). Evli ve iki çocuk babasıdır. 1990 YILINDA İNTİSAP ETTİGİ MÜLKİ İDARE AMİRLİGİ GÖREVİNDE SIRASIYLA; * Kaymakam Adayı (Bingöl) (1990-1993) * Erzurum Ilıca Kaymakamı (1993-1995) * Van Bahçesaray Kaymakamı (1995-1997) * Van Vali Yardımcısı (1997-2000) * OHAL Bölge Vali Yardımcısı (2000-2002) * Koordinatör Vali Yardımcısı (2002-2003) * Diyarbakır Vali Yardımcısı (2003-2004) * İçişleri Bakanlığı İller İdaresi / Daire Başkanı (2004-2005) * İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri (2005-2006) * Birinci Sınıf Mülki İdare Amiri Mülkiye Müfettişi (2006-2007) Mülkiye Başmüfettişi (2007- ….) * Şırnak Valisi (2010-2013) Görevlerinde bulundu. - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı (2007-2010) Vahdettin Özkan 1968 tarihinde doğmuş olup Bürokrat olarak görev yapmaktadır. Vahdettin Özkan kaç yaşındadır? Vahdettin Özkan 1968 tarihinde doğmuş olup 47 yaşındadır. Vahdettin Özkan ne iş yapar? Vahdettin Özkan Bürokrat olarak görev yapmaktadır. Vahdettin Özkan nerelidir? Vahdettin Özkan Türkiye vatandaşıdır. Isparta, Türkiye'nin güneybatısında yer alan il. Akdeniz Bölgesi'nin kuzeyindeki Göller Bölgesi'nde bulunan Isparta; batıda Burdur, kuzeyde Afyonkarahisar, doğuda Konya, güneyde ise Antalya ile çevrilidir. 30°01' ve 31°33' doğu boylamları ile 37°18' ve 38°30' kuzey enlemleri arasında kalır. Etimoloji Büyük İskender kral olduktan sonra (MÖ 356 - MÖ 323), Anadolu'nun batısı Yunan egemenliği altına geçti. İskender öldükten sonraki 36 yıl dahi bölge Atina'ya bağımlı kaldı. Bu yıllarda Mora yarımadasında yaşamakta olan Ispartalılarla Atina Yunanları, Anadolu'nun batısına göç etmeye başladılar. Mora Yarımadası Ispartalılarından büyükçe bir topluluk geldi, bugün Isparta ilinin yer altığı bölgeye yerleşti. Kente de kendi ülkelerinin Isparta adını verdiler. Coğrafya Isparta ili topraklarının yaklaşık @'ı orman ve fundalıklarla kaplıdır. 'si çayır ve mera, 'sı ekili ve dikili araziler, $'ü ise tarıma elverişli olmayan çıplak kaya, molozluklar ve göller bölgesi olması sebebiyle su yüzeylerinden oluşur. Ekime elverişli toprakların büyük kısmında gül yetiştiriciliği yapılmaktadır. Millî parklar Kızıldağ Millî Parkı Kovada Gölü Millî Parkı Göller Eğirdir Gölü Gölcük Gölü Kovada Gölü Beyşehir Gölü Burdur Gölü Barajlar Uluborlu Barajı Yalvaç Barajı Sorgun Barajı Karacaören Barajı Sarıidris Barajı Keçiborlu Barajı Ekonomi Isparta ili, Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Göller Yöresinde yer almaktadır. İl, 300 20’ ve 310 33’ doğu boylamları ile 370 18’ ve 380 30’ kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. 8.933 km²’lik yüzölçümüne sahip olan Isparta ili, kuzey ve kuzeybatıdan Afyon ilinin Sultandağı, Çay, Şuhut, Dinar ve Dazkırı, batıdan ve güneybatıdan Burdur ilinin Merkez, Ağlasun ve Bucak, güneyden Antalya ilinin Serik ve Manavgat, doğu ve güneydoğudan ise Konya ilinin Akşehir, Doğanhisar ve Beyşehir ilçeleri ile çevrilmiştir. Rakımı ortalama 1050 metredir. Belediye 1948 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. Nüfus İlçe bağlısı olarak merkez hariç olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 1 belde ve 6 köy'den oluşmaktadır. İlçemizde mezarı olduğu tarihi araştırmalarla tespit edilen Yunus Emre’nin Manastır Mevkiinde türbesi bulunmaktadır. Pr.Dr.Fuat KÖPRÜLÜ, Türk Edebiyatında İlk Mutasavvuflar adlı eserinde Bursalı İsmail Hakkı’ya atıf yaparak, Yunus Emre’nin mezarının Keçiborlu yakınındaki gölün doğu tarafında olan dağ sırtında bir köyde olabileceğini ifade etmektedir. Bu ifadeden anlaşılacağı üzere, bu yer ilçemiz sınırlarında bir yer olan Manastır Mevkiini işaret etmektedir. Bu nedenle ilçemizde Yunus Emre, Balım Sultan ve Şeyh Saadettin Türbesi Turizm Tanıtma Derneği kurulmuştur. Her yıl Haziran ayının ilk haftasında, Yunus Emre Aşure Günü düzenlenmektedir. Bu günü düzenlemekteki amaç, Yunus Emre’yi halka tanıtmak ve sevdirmek; böylece yöre halkının gönlünde yaşattığı Yunus Emre’ye bir mekan da Gönen de sağlamaktır. Isparta İğdecik Köyü İL: ISPARTA - İLÇE: GÖNEN Cevdet Erdem Salih Urhan Isparta Vali VAHDETTİN ÖZKAN Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim Gül Düş Gülüm İlgili Video Isparta Türküsü Gülü Yöresi Türküsü Ela Gözlü Yarimi Tam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller Isparta Valisi VAHDETTİN ÖZKAN Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim Gül Düş Gülüm İlgili Video Isparta İĞDECİK KÖYÜ İĞDE CİK KÖY Ana Sayfa Site Ekle Kısa İlanlar Ara Bul Sektörel Yöresel Menü Ana Sayfa Site Haritası Üye Girişi Yöresel Bilgiler İğdecik Köyü Isparta Gönen'i GÖNEN COĞRAFYASI Isparta’ya yaklaşık 24 km. uzaklıktadır. Doğusunda Atabey, batısında Keçiborlu, kuzeyinde Uluborlu ilçeleri ile çevrelenmiştir. Ayrıca güneybatısında Burdur ili bulunmakta olup ilçemizin yüzölçümü 372 km², rakımı ise 1020 m.’dir. İlçemizde hem Akdeniz, hem de karasal iklim özellikleri görülür. İklim ve konum itibariyle ilçemizde pek çok bitki türü yetişmektedir. Yüksek kesimlerde çam ağaçları görülürken alçak kesimlerde tarımsal değeri olan meyve ağaçları (elma, kiraz, vişne, kayısı vb.) yer alır. GÖNEN'DE GÜL Gönen ilçesinde, 1000 üretici tarafından, toplam 3745 dekar arazide gül tarımı yapılmaktadır. İlçe dahilinde ise Güneykent Kasabası 2060 dekar alan ile başı çekmekte ve Gönen ilçe merkezi 1072 dekar alanla takip etmektedir. Gönen ilçesinin toplam yıllık gül çiçeği üretimi 1750 ton civarında bulunmakta ve yaklaşık yılda 6.000.000 TL civarı ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Gönen, gül üretiminde çok önemli bir yere sahiptir. Güneykent kasabasında üretimi yapılan gül çiçeğinin yağ oranı diğer yörelerde üretilen gül çiçeğine göre daha yüksektir Güneykent kasabasında yetiştirilen gül çiçeğinin 3 tonundan 1 kg gül yağı ve 3 ton gül suyu elde edilirken, diğer yörelerde yetişen gül çiçeğinin 3,5 tonundan 1 kg gül yağı elde edilmektedir. Gül çiçeği hasadı ilçemizde genellikle mayıs ayı ortalarından haziran ayı sonlarına kadar sürmektedir. Her gün açan güller içerdiği uçucu yağın kayba uğramaması için sabah erken saatler de hasat edilmektedir. Toplanan gül çiçekleri ivedilikle alıcılara teslim edilmekte ve alıcılar tarafından gül yağı işleme fabrikalarına ulaştırılmakta ve işlenmektedir. Gül çiçeği işlenmesi sonucu açığa çıkan posa tarımsal faaliyetlerde gübre olarak kullanılabilmektedir. Güneykent Kasabasında günümüz teknolojisine uygun dizayn edilmiş 2 adet gülyağı fabrikası faaliyetine devam etmektedir. Bunun yanında klasik yöntemle faaliyetini sürdüren 2 adet işletme bulunmaktadır. Neredeyim Isparta Hakkında. İlçeler İlçeler Merkez İlçe Aksu Atabey Eğirdir Gelendost Gönen Keçiborlu Senirkent Sütçüler Şarkikaraağaç Uluborlu Yalvaç Yenişarbademli Genç Piyanist VAHDETTİN ÖZKAN için Söylüyor Güle Düştüm Gülmedim Piyano Vokal Isparta Valisi Yöre Gül Düş Gülüm İlgili Video Vali Valilik Vali Yardımcıları Özel Kalem Hizmet Birimleri İlçeler Kaymakam Müdürlük Yerel Türküsü Gülü Yöresi Ela Gözlü Yarimi Tam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller Adet Gelenek Görenekler Nerede Hakkında Merkez İlçe Aksu Atabey Eğirdir Gelendost Gönen Keçiborlu Senirkent Sütçüler Şarkikaraağaç Uluborlu Yalvaç Rehberi il İlçe köy kasaba Konaklama Ulaşım Fotoğrafları Türküleri Linkler Sayılarla Yenişarbademli Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim VAHDETTİN ÖZKAN Yöre Isparta Türküsü Vali için İl Kültür Turizm Müdürlüğü Hizmet Bina Turizm Aktivite Kültürel Detaylar Gül Düş Gülüm İlgili Video Gülü Yöresi Türküsü Ela Gözlü Yar Tam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller Müzeler Mimari Yapılar Ören yerleri Kültür Turizmi İnanç Turizmi Eko Turizm Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları Piyano, Güle Düştüm Gülmedim, VAHDETTİN ÖZKAN, Isparta valisi, Kültür Turizm Müdürlüğü, Türküsü Vali için İl Hizmet Bina Turizm Aktivite Kültürel Detaylar Gül Düş Gülüm İlgili Video Gülü Yöresi Türküsü Ela Gözlü Yar Tam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller Müzeler Mimari Yapılar Ören yerleri Kültür Turizmi İnanç Turizmi Eko Turizm Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları Solo Yöre
Sultan Vahdettin Han Minyatürlerle Osmanlı 04:47
Sultan Vahdettin Han Minyatürlerle Osmanlı 37 izlenme - 11 ay önce Sultan Vahdettin Han Minyatürlerle Osmanlı
Sultan Vahdettin Han Rahmetullahi Aleyh Hazretleri 04:47
Sultan Vahdettin Han Rahmetullahi Aleyh Hazretleri 147 izlenme - 5 yıl önce Sultan Vahdettin Han Rahmetullahi Aleyh Hazretleri
Padişah Vahdettin'in İstanbul'un Temsili 00:06
Padişah Vahdettin'in İstanbul'un Temsili 79 izlenme - 2 yıl önce 02.06.2016 günü nefer26medya kanalına yüklediğim Padişah Vahdettin'in İstanbul'un Temsili başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Pilihoz'dan Kareler  ---Vahdettin Delibalta---- 09:37
Pilihoz'dan Kareler ---Vahdettin Delibalta---- 150 izlenme - 7 yıl önce pilihoz'dan kareler ---vahdettin delibalta---- pilihozlu - vahdettin delibaltahttp//
Mustafa Kemal, Padişah Vahdettin ile ne konuştu? 07:03
Mustafa Kemal, Padişah Vahdettin ile ne konuştu? 23 izlenme - 8 ay önce Taha Akyol'un sunduğu Eğrisi Doğrusu'nun bu haftaki konukları Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkan ve Doç. Dr. Ahmet Kuyaş’tı. Programda, zafere ilk adımın atıldığı tarihi gün '19 Mayıs 1919' ve öncesince yaşananlar konuşuldu. Konuklardan Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkan, Mustafa Kemal’in Samsun'a çıkmadan önceki 6 ayda neler yaşandığını ve Padişah Vahdettin ile görüşmesindeki bilinmeyenleri anlattı.